mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:20:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Pobiranje ostankov
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje ostankov  (Prebrano 4053 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« : petek, 27.03.2015 : 21:27:23 »

No meni je zmanjkalo idej. Kot mladič je pobrala vse živo nato pa smo jo naučili spusti in je ubogala ni bilo problemov je probala ampak na ukaz spustila. Kot se spovnim sva delale tako, da sem ji ponudila nekaj boljšega. No sedaj ima 8 let in približno pol leta nazaj so se začeli problemi z majhnimi ostanki po tleh. Prvič sem bila malce v šoku, ni spustila in sem ji odprla gobec. No ugotovila je da kljub odpiranju ševseeno lahko pogoltne tako, da se mi zdi to v nadalno brezveze sploh probavati. Sicer ko je stvar večja ni problema nap. kost ki jo najde, tudi pri hranjenju ni problema ko ji rečem pusti se usede pred skledo in na skoči spet začne z obrokom... Problem je pri manjših zadevah, ki jih lahko cele spravi nekako v gobec. Kakšna ideja ugl. to z preusmeritvijo ne deluje, sile niti približno nemislim uporabljati. na ukaz presliši čeprav dobro ve kaj pomeni in tudi ve da če spusti kot nap pri igrači, kosti... dobi briket. Sicer če vidim stvar na tleh ji rečem pusti in gre naprej samo ko enkrat dobi v gobec je konec. Strah me je zaradi ljudi, ki nastavlajo strupe sicer v našem koncu ni primerov samo še vseeno preventivno. Vem da sem ga povsej verjetnosti usrala takrat ko sem ji prvič šla odpirati gobec ampak ja bilo je v šoku tudi kasneje sem ji ampak ker nisem vedela kaj ima in ni hotela spustiti malce se ustrašim, da ni kaj strupenega.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 30.03.2015 : 11:45:55 »

Res ni nobenega, ki bi imel kakšno idejo?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Pobiranje ostankov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines