mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:17:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Kako ohladiti psa
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako ohladiti psa  (Prebrano 14394 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
valentina.zen
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : sobota, 13.06.2015 : 22:29:24 »

Pozdravljeni,

doma imamo 9 mesecev staro psičko(mešanka), je skoraj ista kot flat coated retriever. Ugl če poznate to pasmo veste da imajo ti psi dolgo dlako in pod dlako. Dlaka je skoraj nepremočljiva voda kar zdrsne iz nje. Smiley
Zanima me kako naj jo ohladimo ko je zunaj 33°C od 8 zjutraj do 22 zvečer. Samo da gre ven za 5min da opravi potrebe pride domou usa vrela v dlako in diha, kot da se ji gre za zadnjo sapo. Undecided

Z fantom sva probala ledene kocke, tuše, po tleh imava ploščice. Nevem kako ji olajšat vročino, vode ima seveda vedno dovolj na voljo. 

Je kdo probal hladilne blazine? po forumih sem brala da se to ljudem zdi nesmiselno in svoje ljubljenčke z brisačo obrišejo. no nam to ne pomaga, še posebaj zato ker ima dvojno dlako in voda sploh ne pride do kože.

Zanima me še če obstajajo kakšne kreme za sončenje za pse. sej vem da se sliši neumno, vendar imam drugo psičko ki ima zelo kratko dlako in nima dlake po trebuščku in jo na obali takoj sonce užge že zjutraj. Cool

Hvala za odgovore !!!
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1 : nedelja, 14.06.2015 : 07:38:10 »

Jaz mojega hrta (ki pa res nima dlake) ohladim z mokro brisačo, zdaj razmišljam o nakupu hladilnega plaščka. Pa res ven samo zgodaj zjutraj in zvečer, ko se ohladi.
Lahko jo mogoče pokriješ z mokro brisačo?

Kremo za sončenje lahko uporabiš kar za ljudi. Smiley

Kak bolj koristen nasvet ti bodo dale članice, ki imajo flatkote doma. Pa na vzreditelja se mogoče obrni, kako oni rešujejo. Smiley

Želim vam en hladen dan. Smiley
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 14.06.2015 : 07:46:45 »

V splošnem pomaga, da je pes suh in v kondiciji. Psihofizični. Bolj kot je pes živc, prej zakuha. Tako po domače in na hitro povedano.
Daljši sprehod jaz opravim čez vikend med 5 -7.30 uro. Kasneje ne hodimo na dolge proge, zvečer pa od 19-21ure.

Hladilne blazine so OK, ampak tudi tiste ne smejo biti na direktnem soncu. Za v stanovanje so neprimerne tiste, ki jih moraš v vodo potopit.
Pa ploščice na tleh ali pa inštalirana klima, zračenje čez noč, čez dan pa rolete dol, da sonce ne sije noter.

Hladilni plašč je pa sploh super zadeva.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #3 : nedelja, 14.06.2015 : 08:56:02 »

Hladilni plascki znsjo bit zelo dvolicna zadeva. Pri njih je potrebno biti zelo previden. Poznam skoraj usodne zaplete ravno zaradi njih. Binas je dala dobre napotke. Pac, pes slabo prenasa vrocino in zato poleti funkcionira pocasi z veliko pocitka. Nasa npr s tem nima tezav. Je mraz vecja tezava.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 14.06.2015 : 10:49:00 »

Pozdravljeni. Tudi mi imamo takega psa. Dolga, črna, gosta dlaka s poddlako. Vročino prenašamo bolj slabo. Ležati v vseh mogočih položajih, manj jesti in več piti. Vsak večeren sprehod opravimo v bližini reke ali potokov. Tam se vrže v vodo in uživa. Pa spet ni vsaka voda dobra. Deroča mora biti, ne tista, ki se ne vidi, da se premika. Po drugi strani se pa v najhujši vročini uleže na sonce. Ima na voljo senco in hladne prostore. Plaščka še nisva prakticirala, sem ga pa skoraj kupila za Bbh izpit. Napovedovali so vročino in bi ga najbrž težko zmotivirala za sodelovanje. Drugače pa senca in dovolj vode. Aja, še to. Ko grem z roko v kožuh je zgoraj vroč, pri koži pa ne tako.


Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 14.06.2015 : 13:22:16 »

Mojemu zelooo pomaga hladilni plašček, ki ga sicer uporabim za bolj ekstremne razmere (tekma, trening). Ne, da bi ga nosil non stop. Smiley
Logiran
valentina.zen
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 14.06.2015 : 14:52:22 »

hvala za odgovore.
načeloma je psička v perfektni formi, v morju smo pa vsaki dan 2x dnevno običajno zjutraj in potem zvečer, če pa gremo na plažo pa plava po 45 min ;)seveda jo ne silimo saj se nora na vodo
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #7 : ponedeljek, 15.06.2015 : 21:30:20 »

Hladilni plascki znsjo bit zelo dvolicna zadeva. Pri njih je potrebno biti zelo previden. Poznam skoraj usodne zaplete ravno zaradi njih. Binas je dala dobre napotke. Pac, pes slabo prenasa vrocino in zato poleti funkcionira pocasi z veliko pocitka. Nasa npr s tem nima tezav. Je mraz vecja tezava.

Lahko napišeš malo več o tem do kakšnih zapletov je prišlo? Imam ravno na frišno hladilni plašček pa ga ne bi rada uporabljala v napačnih situacijah.

lp
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 17.06.2015 : 06:32:23 »

To tudi meni ni jasno. Kakšni usodni zapleti?

Ko so temperature za tvojega psa previsoke in se odpraviš na sprehod ga daš gor. Pri nas je to tam okoli 24-25+ stopinj in ga dam gor. Pa čeprav je to recimo že ob 7h zjutraj, pa za wc sprehode sredi dneva, na piknih ga imam s sabo in po potrebi dajem gor. Tako, da mi ni jasno, kako bi lahko pes zaradi tega fasal podhladitev, temperaturni šok in umrl? Ker tako drastično ne hladi, ampak postopno. Govorim za swamp cooler, ostalih ne poznam. Da pa ni slučajno kak as dobil ideje o tem plašču v avtu brez klime, ker temu vseeno ni namenjen. Še posebno ne čakanju v zaprtem avtu na parkingu.

Zase imam hladilni trak okoli vratu. Super zadeva.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #9 : sreda, 17.06.2015 : 08:24:21 »

Prav to se je zgodilo psu moje sestricne. Prav taksen nacin je ubrala, kot ga opisujes. Priznam,da sem razmisljala enako. Po kolapsu njenega borderkolija nimam vec taksnega mnenja. Ker to ni naravno. Potrditev veterinarja. Senca ali hladen prostor, voda in najpotrebnejse za gibanje, drugace mirovanje. Pa to ji bil edini primer. In ni bilo nobenih ekstremov kot bi morda lahko pomislili. Je in ni fajn. Podobno lot klima za nas...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #10 : sreda, 17.06.2015 : 08:26:05 »

Pa to ni bil edini primer,ki ga poznam.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 17.06.2015 : 09:02:28 »

No, jaz poznam normalne ljudi, z normalnimi psi in normalno uporabo hladilnih plaščev. Živi, zdravi, primerno ohlajeni na tekmah, treningih, piknikih. Nikoli podhlajeni. Tudi pri moji psici, ona ni mrzla pod plaščem, ampak ravno prav, da ji je sprehod prijetnejši.
A je bil pri BCju morda tisi za njih značilen kolaps, ki nima veze s hladilnim plaščem?

Kak plašč je pa uporabljala? Kako ga je uporabila? Ker jaz sem opisala normalno rabo in pa napačno, kjer psa kljub vsemu skuhaš ali pa narediš isto kot če bi ga pustil v premrzlo reko v višavju, ko psa dobesedno krč zagrabi.To me pa res zanima, ker od agilitašev, frizbijašev in ljudi ki uporabljajo ali swamp cooler, prestige plašč ali pa hurttinega. Nisem nikoli zasledila težav z uporabo. In mogoče bi nekatere ljudi res veljalo opozoriti na to kako se ne sme uporabit.

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 17.06.2015 : 12:09:02 »

Tu se je za vprašat, če morda plaček nima veze s kolapsom.  Undecided

http://www.cvm.umn.edu/vbs/faculty/Mickelson/lab/EIC/bordercollieEIC/home.html
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #13 : sreda, 17.06.2015 : 16:51:33 »

Hvala, ji bom posredovala. Vendar se vedno mislik, da je uporaba hladilnega plascka vseeno vprasljiva. Je pa res, da tudi obleči psa pozimi, ni najbolj ok. Pa pocnem prav to...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 17.06.2015 : 18:34:11 »

Ne razumem zakaj nebi bilo v redu psa, ki živi v ogrevanem prostoru in ni zelo odlakan, obleči. Pa tudi takega a katerega se lepi sneg...

Jaz se oblečem pa mi nič ne škodi Tongue
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #15 : sreda, 17.06.2015 : 19:29:42 »

Jaz dobim vse kocine v luft ko slišim kaj takega.  Cheesy
V glavnem. Plašči, grelni, dežni, pajaci na 4 tace, hladilni, grelne blazine in hladilne blazine... Vse to je popolnoma OK, varno in uporabno. In jaz jih 100% zagovarjam, če so namenjeni točno temu. Funkcionalnosti. Različni psi imajo različne potrebe in na nas, njihovih lastnikih je, da to spoštujemo in upoštevamo. 

Sem šla v ANG brskat za možnimi pastmi teh hladilnih plaščev in težavami in kolapsi in...nisem našla nič. Je pa narobe že to, da se psa v vročini sploh tera, nekateri psi (sploh ti, wish to please) bodo prej umrli kot nehali tekat za žogo. Undecided Na nas je, da presodimo koliko in kaj je varno, nujno, ter urnik tudi  prilagodimo primernim temperaturam za šport.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 18.06.2015 : 06:28:25 »

Tako je  Afro
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #17 : četrtek, 18.06.2015 : 08:30:39 »

Mi jih brez vsakršnih zapletov uporabljamo že 4. sezono.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #18 : četrtek, 18.06.2015 : 19:12:51 »

Binas, ja, pravilna uporaba. Podpis pod napisano.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 18.06.2015 : 20:34:17 »

Ok, meni se kar ni jasno kaj tocno je bilo potem s tistim psom, mislim kaj so poceli s plascem?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #20 : četrtek, 18.06.2015 : 21:37:09 »

Lahko pa, da plašč ni bil pravilno uporabljen (al je pa že skuril vso vodo, kaj vem) in ga ni več hladil, temveč še dodatno grel. Ne vem, ugibam.

Itak je mende jasno, da je plašček pomoč na običajnih in nujnih sprehodih, ne pa na tistih, ki jih sicer brez plaščka pač ne bi bilo. Drugače je debata itak bz, ker je jasno, da se za psa ne bo dobro končalo.. v glavo mu še vseeno nabija sonce, v blazinice ga razbeljen beton še vedno peče itd. 
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Kako ohladiti psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines