mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:49:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Gizmo
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gizmo  (Prebrano 7579 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« : sreda, 22.07.2015 : 14:14:05 »

Sprejet 20.7., po CRP mu je ime Gizmo in star je 5 let. Je tudi shiran, poln odprtih preležanin in težko diha.





Logiran

jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 22.07.2015 : 20:49:54 »

Nesrečko  Cry ... ma zdej na hribčku bo boljše! Tisti, ki te je imel pa ....  jezen , upam, da se mu vsa ljubezen in pozornost povrne.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2 : četrtek, 23.07.2015 : 08:10:06 »

O bogi revež, Sad videt je tako prijazen kuža in zelo lep...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3 : četrtek, 23.07.2015 : 10:48:24 »

Od česa  pri psu pridejo preležanine? Ne morem verjeti, da se lahko tako nič ne giblje, vsaj po stanovanju, če je približno zdrav.  Undecided Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : četrtek, 23.07.2015 : 11:02:22 »

Preležanine lahko nastanejo tudi če se pes giblje, če leži na trdi podlagi. Ponavadi na nogah, če je zelo koščen tudi drugot. Samo tiste rane na sliki so za preležnine na zelo nenavadnih mestih.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #5 : četrtek, 23.07.2015 : 11:06:39 »

Videla sem že, kako imajo nekateri stari psi odrgnjene komolce, predvsem veliki, ki verjetno res spijo na tleh. Ampak 5-letni pes? Pa če drugega ne bi moral (vsaj pri nas je tako) ves čas hoditi za lastnikom po stanovanju. Razen če je bil priklenjen.  Sad Sad
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6 : četrtek, 23.07.2015 : 11:17:55 »

Aha, ali pa v boksu na trdi podlagi, še bolj verjetno.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #7 : četrtek, 23.07.2015 : 11:56:19 »

tudi zapestja, gležnji, kolena, ramena, kolki...samo to ponavadi pri vidiš samo pri zelo starih starih/bolnih/shiranih. Pa ful težko jih je pozdraviti.
Logiran
Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #8 : četrtek, 23.07.2015 : 13:51:33 »

Francijevo  Wink stanje ni rožnato. Manjša sprememba na vranici, ki jo bo ultrazvočno potrebno spremljati. Nekaj odstopanj od normalnih krvnih vrednosti (dobiva antibiotik), katerih razloge bo treba še ugotoviti. Brahiocefalni sindrom tretje (najhujše) stopnje, ki ima za posledico že spremenjene grlne hrustance in razvlečen želodec (že dobiva Ranital, Reglan in kortizon, ki je trenutno stanje olajšal). Predvidoma bi mu operacija olajšala težave z dihanjem za cca 50%. Operacija bi bila glede na njegovo stanje izvedljiva po 7.8.; predvideni stroški pa so od 800 evrov dalje (odvisno od ne-komplikacij). Hkrati bi opravili kastracijo zastonj. Mi si bomo vzeli sicer še kak dan in sešteli pluse in minuse (zanj, ne za nas), potem pa se odločili, kako naprej. Če bo operiran, vas bomo prosili za pomoč.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #9 : četrtek, 23.07.2015 : 14:05:18 »

A gospa lastnica se mu je zdaj uradno odpovedala?

- Pa da me ne bi kdo narobe razumel: nikakor ne mislim, da bi pes moral k njej nazaj. Niti pod razno! Samo zanima me, ali se v takem primeru to beleži kot odvzem zaradi zanemarjanja al kako?  Undecided

Če operacija bo, tudi mi nekaj nakažemo,
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #10 : četrtek, 23.07.2015 : 14:40:09 »

Mi tudi, po svojih močeh.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 23.07.2015 : 16:12:00 »

Če bo operacija, bi kamot tudi licitirali. Jaz z veseljem kaj narišem! Smiley

Franci in vsi, ki zanj skrbite - držte se Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
MojaLu
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 23.07.2015 : 21:22:45 »

Lu, ki je iz iste familije kot Gizmo, pravi, da se odpove mesečni zalogi priboljškov in nakažemo evrčke za Gizma Smiley

Držimo pesti in 12 tačk, da bo vse ok in da lepotko čimprej odsmrči v nov dom Wink
Logiran
Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #13 : torek, 28.07.2015 : 23:10:50 »

Na zdravilih se da dihati in se veseliti zajtrka. Odločili smo se, da ga bomo dali operirati, da bo lahko brez zdravil vsaj takole... upamo. Pred tem ga bomo še malo poredili.
Do 24. 7. je prišlo na naš račun za 180 eur nakazil za Francija. Hvala; to pomeni, da smo lahko pokrili stroške dosedanjih pregledov. Res najlepša hvala vsem  Kiss.

[YouTube video]


Zdaj nam pogled s ptičje perspektive ni nič všeč.



Če ima kdo željo pomagat pri njegovi dieti - Franci je Orijen 6 Fish.
Logiran

Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #14 : četrtek, 13.08.2015 : 13:48:34 »

Gizmo je od danes dalje po operaciji ponovno v naši oskrbi. Čez cca tri tedne bo šel še enkrat v narkozo, da se ga pregleda, odstrani šive.. potem bo pa res iskal nov dom. Najlepša hvala vsem, ki ste pomagali zbrati sredstva zanj.
Logiran

Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Gizmo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines