mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:53:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: TARA-sreča na treh nogah
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: TARA-sreča na treh nogah  (Prebrano 3310 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« : sreda, 26.08.2015 : 10:56:49 »

S partnerjem sva bila sredi selitve ampak sva že razmišljala, da bi imela še enega psa. Nisva točno vedela kakšnega, ozirala sva se tudi za različnimi pasmami ampak potem je prevladal moj notranji glas, ki je, kot vedno, vztrajno, pripadno, zvesto in odločno navijal za Horjul. Doma imamo skupaj s starši že kar nekaj Horjulčkov (3, če smo natančni) in to je itak najboljša pasma.  Wink

Gledala sva tako z mojim spletno stran zavetišča in zagledala Taro. Večkrat sem že kaj prebrala o njej (in tudi seveda o drugih), saj me tedensko zanese vsaj na horjulsko fb stran, če že ne na mojpesov forum.  Nisem pa vedela, da je Tara še vedno tam.

Prepričana, da ima vsaj 1500 težav (ker, halo, pes je že skoraj leto dni v zavetišču!!), sem začela Polono radovedno spraševati o Tari.
Razsvetlila me je s svojim pogledom na njo, kot vedno, tudi tokrat zelo realnim. Kako je poslušna, pa živahna, pa energična, dobrovoljka, obožuje ljudi, otroke,rada gobezda…….  Roll Eyes

In zakaj je še tam (jaz vprašam butasto)?
In dobim odgovor: Ddddd, tace nima!!!!

Aja, saj res (se seveda spomnim na OČITNO pomanjkljivost, ki je človeškemu očesu tako neprijazna, da tako odličen pes ostaja, medtem ko drugi iz zavetišča odhajajo)!

Tara je zdaj že nekaj časa naša, namesto mi njo, je ona posvojila nas. Absolutno je nikdar ne damo, ker je naše življenje tako izpopolnila, ga obogatila in dodatno osmislila. In marsikoga od naših bližnjih naučila eno veliko lekcijo!

Človek, ki gleda z očmi, je sam sebi največja omejitev!!

Ne morem več prešteti reakcij, ki se zgodijo, ko ljudje zagledajo Taro. Od tega, da se jim smili, do tega, da nam čestitajo, mnogi bi jo takoj imeli (zakaj le je bila tako dolgo v zavetišču???). 
Najdejo se celo taki, ki jo slikajo in se slikajo z njo, pa tudi takšni, ki nas obsojajo, ker mučimo psa.

Ne glede na reakcijo pa je nekaj jasno! Ljudje jo dojemajo drugače! Za njih je drugačna, saj ima vidno omejitev.

Koliko drugačna in omejena pa Tara pravzaprav je?

Dva, ki živiva z njo, omejitev ne vidiva. Tara se vstane ob petih, polna energije, pripravljena na nov dan. Če je teden, gremo v službo in tako z Lajko naslednjih 8-9ur prespita. Lajka s 4-imi in Tara s 3-tacami. Počneta enako. Cel dan.  Tongue

Ko pridemo domov, je čas za druženje. Včasih gremo tečt (Tara obožuje tek), včasih se sprehajamo. Hodimo tudi v pasjo šolo, kjer Taro usmerjamo v terapevtskega psa in psa reševalca. Tara ima najraje poligon in ovire. Obožuje skakanje, tunele,… Edino preko lestve je ne spustimo. Pa kaj,.. Lajko pa pustimo, pa tudi ne gre.  Roll Eyes
Pri poslušnosti je že zdavnaj prehitela vse sošolce.

Včasih pa smo doma in se cel dan žulimo (na kavču, v postelji, na tleh,..). Vsi (ne pozabimo še treh mačk), vsepovsod. In ko smo doma, Tara skače na ležalnik, na kavč, laja na mimoidoče, se lovi na parceli z Lajko, se krega s sosedovim psom. Kdo bi si mislil, kajne? Kot vsak normalen pes.  Grin
 
Aja no, zvečer si zobe umivamo, to je edino, kar ji ni preveč všeč.

Ko Tara zagleda povodec, cela soseska ve, da odhajamo na sprehod. Ne pretiravam.
In Taro utrudit ni mačji kašelj.

Med vikendom nam ne uidejo pohodi. Pohorje (dve uri hoje v hrib), Rogla, Kranjska gora,… Vedno smo nekje. In ko mene noge že težje nosijo, vem, da je tudi Tara utrujena. Nič prej, da ne bo kdo mislil.

Ko nismo na pohodih, smo na morju.
Tara plava dlje kot vsi psi, kar sem jih videla plavat. Dlje od Lajke, ki obožuje vodo. Ko Tara plava, zraven tudi laja. Ker je vesela in razigrana in norčava in predvsem srečna.  Smiley Ni hvaležna, psi ne vedo, kaj je to. Je pa srečna. Ima polno rit vsega in ji nič ne manjka.  Roll Eyes

Zgodba o Tari bi se lahko hitro razvila v knjigo, saj se nam je vsem skupaj od njenega prihoda zgodilo že tisoč novih zgodb.

Vse kar pa sem tukaj želela povedati je….
 Ne glejte drugih z očmi in mislijo, da so omejeni. Če jih vidite tako, potem je omejenost del vašega problema, ne njihovega.

Posvojite psa, ki je zdrav in ima energijo, ki odgovarja vaši.

Pustite taco (več, manj), rep(pol, cel), barvo(siva, črna,…), oči (eno, dve), ušesa(gor, dol).  Roll Eyes

 Začutite ENERGIJO psa  in si dovolite, da vam ta obogati življenje!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : sreda, 26.08.2015 : 11:37:44 »

Sem dvakrat prebrala. Pa še kdaj bom, ker mi je res polepšalo dan!  Smiley

Veliko veselih skupnih let vam želim.  objem ljubezen

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2 : sreda, 26.08.2015 : 11:37:51 »

Krasen zapis, res! ljubezen

Se veselim vaših javljanj še naprej in sem vesela, da ste se našli. objem
Logiran
Mišav
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 26.08.2015 : 12:35:59 »

Tarica  Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 26.08.2015 : 13:10:37 »

Lepo, ne, krasno napisano  Cheesy bravo in verjamem, da res uživate skupaj, ker ste upoštevali ključno dejstvo:


 Začutite ENERGIJO psa  in si dovolite, da vam ta obogati življenje!


 Afro objem
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #5 : sreda, 26.08.2015 : 21:47:15 »

Joooj, kako je tole en lep zapis ljubezen Zakon! Tara in familija - svi ste za klonirat objem Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #6 : sreda, 26.08.2015 : 21:51:48 »

 ljubezen love
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #7 : četrtek, 27.08.2015 : 06:14:54 »

O Tara, uživaj še naprej ... Bonny, tebi pa  objem
Mali Princ je že vedel kaj govori  book
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #8 : četrtek, 27.08.2015 : 07:15:18 »

Tara in tvoji... super ste!  Kiss Kiss Kiss Kiss Še kakšne prigode bomo zelooo veseli!  Cool
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 27.08.2015 : 22:51:35 »

Ooooo ljubezen, Tara in njeni objem
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #10 : petek, 28.08.2015 : 08:53:00 »

Edino pravilno je, da se na tem mestu zahvalim tudi vsem vam. Vsem, ki ste jo spremljali, zavetišču pomagali pri kakšnih stroških ali pa samo stiskali pesti, da dobi nov dom.  objem

Hvala vsem res iz srca!!  ljubezen
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #11 : petek, 28.08.2015 : 09:06:15 »

Tole je pa res super za prebrat ljubezen
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : sobota, 29.08.2015 : 20:34:16 »

 Kiss
Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #13 : ponedeljek, 31.08.2015 : 11:56:01 »

Kak fajn dom je dobila Tarica, pa vi ste dobili enega super psa Kiss. Kolk je to lepo prebrat Smiley.
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #14 : sobota, 05.09.2015 : 22:22:44 »

Oh... kako se to lepo bere... ljubezen

 Grin ... in kako lahko tole potrdim. Saj ne mores verjeti, ampak tako je!
...
Ne morem več prešteti reakcij, ki se zgodijo, ko ljudje zagledajo Taro. Od tega, da se jim smili, do tega, da nam čestitajo, mnogi bi jo takoj imeli (zakaj le je bila tako dolgo v zavetišču???). 
Najdejo se celo taki, ki jo slikajo in se slikajo z njo, pa tudi takšni, ki nas obsojajo, ker mučimo psa.

Ne glede na reakcijo pa je nekaj jasno! Ljudje jo dojemajo drugače! Za njih je drugačna, saj ima vidno omejitev.
...
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: TARA-sreča na treh nogah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines