mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:07:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Maltežan, epilepsija in trzanje zadnjih tačk (video)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan, epilepsija in trzanje zadnjih tačk (video)  (Prebrano 5199 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MaltežanCapi
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : četrtek, 07.01.2016 : 11:29:56 »

lep pozdrav

https://www.youtube.com/watch?v=M__0wfTJZm0

maltežan trza med spanjem, ležanjem v budnosti, sedenju... včasih gre opaziti, da se trzanje pojača ob vdihu in da je bolj koncentrirano pri zadnjih tačkah. veterinar pravi, da je to zaradi starosti (star je 14 let). Zebst ga ne more, saj je vedno na toplem v stanovanju. v tem primeru leži tik ob vklopljenem radiatorju. to trzanje opažam kakšni dve leti. včasih se zdi, kot da se najbolj trosi zadnja desna tačka. sedaj so se pojavili epileptični napadi in kužka smo komaj rešili, saj se so napadi, ko so se prvi dan začeli, vrstili eden za drugim. zadnji napad sploh ni popustil, dokler ni dobil injekcij pri veterianrju, kjer je tudi ostal čez noč. sedaj je na tabletah epiphen in te so napade popolnoma zajezile. zanima me, če je možna kakšna povezava med trzenjem in epileptičnimi napadi.

lep pozdrav
rok
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : petek, 08.01.2016 : 11:12:20 »

Morda je kakšen odgovor že v temi Epilepsija - klik.

Epilepsija, ki se nenadoma pojavi v starosti, pogosto kaže, da se v telesu psa odvija še kakšno drugo obolenje. Pri nas je imel bokser tumor na pljučih, ki pa smo ga odkrili šele po hudih epileptičnih napadih. Morda ne bi bil odveč kakšen 'generalen' pregled?

Vse dobro tvojemu veteranu in čim bolj uživajta Smiley
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Maltežan, epilepsija in trzanje zadnjih tačk (video)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines