mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:50:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Izrastki na hrbtenici
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izrastki na hrbtenici  (Prebrano 7073 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« : sreda, 08.12.2010 : 17:52:07 »

danes potrjeno pri Tayosu Cry
se še predobro spomnim, ko sva bile z Oxo na istem... ampak ona je stara 12... Tayos pa komaj 6!!! Sad
Ravno sva prilezla na ''top / zeleno vejo / vrhunec motivacije'' v reševanju, pa se takole zgodi Undecided

Boli ga po hudih obremenitvah (več-dnevno delo in zahteven teren), drugače zadeve niti opazila nisem.
Razen tega, da je ob kolesu/rolerjih tekel za ostalimi psi in za mano, pa sem mislila, da je podrejenost ali nenavdušenje nad hitrejšim kasom...
sedaj sem dokončno dojela, da nekaj je narobe, ker mi ni hotel več skočiti v avto. niti pod razno...


Sprva mi je ortoped celo svetoval naj razmislim o upokojitvi psa Sad
menda naj bi to najstajalo vsaj 2, če ne celo 3 leta...
po simptomih me je takoj vprašal, če je pes delovni Tongue

Brskam po netu a nič ne najdem pametnega... izgleda da poleg protibol.tablet in omejitve gibanja tako ali tako ni kaj...
glede na to da imam občutek, da je zadeva kar pogosta - naj se kdo oglasi in pove svoje izkušnje Sad

jaz sem skeptična ker ne vem koliko gibanja ima lahko še, koliko lahko še sploh dela na ovirah, se giba po ruševini itd... Undecided

sprašujem se zakaj do tega pride?? Sad
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1 : četrtek, 23.12.2010 : 19:22:17 »

Tayos  Kiss Kiss da bi bil čimprej bolje.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : petek, 24.12.2010 : 13:54:40 »

Spondilioza?

Baje pogosta pri delavcih, ampak ne reševalcih ampak IPO. Predvsem težji in večji psi naj bi jo prej dobili. DIrektnih izkušenj pa na srečo nimam.

http://www.mojpes.net/forum/index.php?PHPSESSID=0b64c236156ee5b90c8a69ed1b7eff1a&topic=15498.0
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : petek, 24.12.2010 : 16:27:52 »

Škoda. To je še slabše kot kolki. Z delom po težavnem terenu bo verjetno več ali manj konec.  Pač kadar je hudo narediš protibolečinsko kuro, pomaga pa tudi masaža in fizioterapija. Saj se umiri in je pes skoraj brez vsake težave, vendar lahko en sam  sunkovit gib  (nahjbolj nevarno je hitro gibanje navzdol po neravnem terenu) povzroči novo poslabšanje. Vzrok je poredvsem dednost, se pa pri psih, ki imajo tako delo, da je hrbtenica obremenjena prej pokaže.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #4 : sobota, 25.12.2010 : 13:32:07 »

njegove genetike nimam pojma, ker je pobran kot majhen s ceste, je pa definitivno v njem NO Roll Eyes
ja, hoja v dolino je najslabše.
zdaj mam 2 hrbteničarja Cry

drugače normalno skače, nori za žogico itd, se bo pa definitivno poslabšalo v marcu, ko bodo lavine Undecided
imam že puloverček zanj (da mu bo ponoči toplo, čez dan ga ne bo imel), pa takrat bomo na protibolečinski...

delal bo naprej tako kot bo želel in zmogel... Kiss
je pa Maik začel ponavljat za njim, ko vidi da mu zadnji konec jaz ''dam'' v avto, zdaj še on čaka da bi še njega dvignila Cheesy stop
Logiran
lilika1
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 01.11.2015 : 09:48:12 »

moj pes, manjša pasma, star 5 let, ima v predelu vratne hrbtenice bulo, veliko cca 1,5 do 2cm.ki se mu prazni in nato znova napolni v presledku 3 mesecev. To se mu dogaja že leto dni . Bila sem v lanskem letu pri veterinarju, ki pravi, da to ni nič hudega in naj se javim, če bom opazila, da bo bula bistveno zrasla. Bojim se, da bi bila bula rakasta. Na otip je bolj mehka oz. čuti se, da je napolnjena s tekočino.
Ali je imel že kdo pri svojem psu kaj podobnega? Prosim odgovor. Hvala!

Alenka
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6 : nedelja, 01.11.2015 : 11:36:39 »

Jaz bi ti predlagala, da pridobiš drugo mnenje. Bulo bi bilo verjetno treba punktirati in vsebino poslati na preiskavo.

Sem čisti laik seveda, ampak pri svojih psih sigurno ne  bi čakala eno leto. Če ti še drug veterinar reče, da 'ni nič' - super.  Če pa vseeno nekaj je, zamujaš dragocen čas za ukrepanje.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #7 : torek, 03.11.2015 : 19:34:50 »

Sama, bi zadevo v vsakem primeru odstranila in ob tem še poslala na analizo. Tako na oko nihče ne more zagotovo trdit, da je vse v redu. Vse je v redu samo, če ni nobene bule, izrastka ali bilo česa kar odstopa od normale...
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #8 : torek, 03.11.2015 : 21:55:32 »

Ja, meni gre tudi blaaaaaaaazno na živce, ko slišim, da se naj opazuje rast bule; češ, če ne bo raslo, ni nič hujšega. To ni (nujno) res. Sploh pa lahko med čakanjem izgubiš dragocen čas - nekatere tvorbe (tudi kožne) hitro metastazirajo. Pa tudi o odstranjevanju brez varnostnih robov, brez predhodnega staginga ipd. imam svoje (ne ravno lepo) mnenje...

Takole na forumu je težko pametovati o kliničnih primerih, ampak če potegnem pod črto: jaz bi za svoje pse želela vedeti, za kaj točno gre...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Izrastki na hrbtenici
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines