mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:17:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zlati Max
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati Max  (Prebrano 6639 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« : četrtek, 18.02.2016 : 20:26:25 »

V Maxovem imenu vas prosimo za pomoč. Max je zlati prinašalec, star 7 let in danes zvečer oddan v zavetišče. Imel je tri možnosti: da se lastniki odločijo za operacijo sečnih kamnov (na kliniki je bil na infuziji in bi bil jutri operiran) in mu po operaciji zagotovijo pravilno nego in prehrano, da ga uspavajo ali oddajo v zavetišče. Odločili so se za tretjo možnost, ker so presodili, da bi bilo zanj glede na njihove možnosti tako najboljše in Max je pri nas. Jutri ga tudi pri nas čaka poseg, za tem pa nega, zdravila in dieta. Ker posega ne moremo odložiti za nedoločen čas, predviden strošek pa bi bil na kliniki 550 evrov, vas prosimo za finančno pomoč. Poleg tega pa še za kakšno spodbudno besedo; kopičijo se nam namreč starejši psi, za katere nihče ne pokliče; in res si ne želimo, da bi ostal še Max. Saj ga bomo oddali, kajne?

Logiran

No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1 : četrtek, 18.02.2016 : 20:53:47 »

Bomo ene Zlate licitacije zrihtali?

Namesto spodbudnih besed pa en močen objem!  objem
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2 : petek, 19.02.2016 : 08:23:59 »

Smo klistirali pujsa, več - žal - trenutno ne gre.
Držimo pesti za tega mulčka in vseh ostalih "n", ki čakajo na hribčku na posvojitelje...  Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : petek, 19.02.2016 : 10:30:30 »

Bomo ene Zlate licitacije zrihtali?

Sem za! Vsak evro steje.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : petek, 19.02.2016 : 10:33:35 »

Bomo ene Zlate licitacije zrihtali?

Lahko računate, da v torek štartamo Kiss Smiley
Logiran

Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #5 : petek, 19.02.2016 : 10:42:51 »

Max je prestal poseg, že diha sam. Takih kamnov pa ze dolgo ne...





Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6 : petek, 19.02.2016 : 11:01:24 »

Ne vem, no, ampak govoriti o 7-lenem psu v današnjih časih,  s primerno oskrbo in brez hude kronične bolezni kot o seniorju se mi  ne zdi več niti smiselno niti pošteno (do psa) niti realno. Ja, ok, odvisno od pasme in posameznika, res, ampak v povprečju je pri 7 letih samo na polovici življenja. Torej tako, kot bi govoril o 42-letnem človeku ko o starcuin o babici.  Koliko  se jih vidi v tej izjavi? Huh
Živim s 16,5 let starim psom in nisem edina, verjetno.  Ja, pestijo ga starostne težave od 15. leta dalje. Še vsak dan prehodi 3 km. Pri 8 letih mi je vetka rekla, da je sedaj pa že star. Če bi danes vedela, kako nepoštena in nerealna izjava, bi jo zamenjala.
Veliko sreče vsem "seniorjem" na 4 in 2 (če se tako počutijo Roll Eyes). Predvsem Maxu - če bo zdravje, bo še veliko let.  Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #7 : petek, 19.02.2016 : 11:23:49 »

Ne vem, no, ampak govoriti o 7-lenem psu v današnjih časih,  s primerno oskrbo in brez hude kronične bolezni kot o seniorju se mi  ne zdi več niti smiselno niti pošteno (do psa) niti realno. Ja, ok, odvisno od pasme in posameznika, res, ampak v povprečju je pri 7 letih samo na polovici življenja. Torej tako, kot bi govoril o 42-letnem človeku ko o starcuin o babici.  Koliko  se jih vidi v tej izjavi? Huh
Živim s 16,5 let starim psom in nisem edina, verjetno.  Ja, pestijo ga starostne težave od 15. leta dalje. Še vsak dan prehodi 3 km. Pri 8 letih mi je vetka rekla, da je sedaj pa že star. Če bi danes vedela, kako nepoštena in nerealna izjava, bi jo zamenjala.
Veliko sreče vsem "seniorjem" na 4 in 2 (če se tako počutijo Roll Eyes). Predvsem Maxu - če bo zdravje, bo še veliko let.  Kiss

sanco 1a, podpis! Afro

Pri nas bomo v kratkem praznovali 16. rojstni dan in še pred pol leta bi rekla, da se leta ne poznajo niti malo.  Zdaj so se začela kar poznati - ampak nje to nič  ne moti,  ljubezen vsi ostali se pa pač maksimalno prilagajamo in se vsak dan trudimo, da ji je lepo. Upam, da bo še trajalo.

Absolutno se strinjam, da ima Max še pol zivljenja pred sabo. Naj mu bu hitro bolje po tejle operaciji, potem pa upam, da hitro najde nov dom.  Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Alfonzo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #8 : petek, 19.02.2016 : 11:50:58 »

Sicer nimam pojma o njegovih lastnikih, ampak ali morda obstaja možnost, da si posega res niso mogli privoščiti finančno, da pa imajo vseeno psa res radi in bi ga želeli nazaj? Z licitacijami in donacijami pa poskusimo mi pokriti stroške operacije? Samo vprašam.

Drugače pa se strinjam, da 7-letnik še ni starček  Wink
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #9 : petek, 19.02.2016 : 12:13:45 »

Sicer nimam pojma o njegovih lastnikih, ampak ali morda obstaja možnost, da si posega res niso mogli privoščiti finančno, da pa imajo vseeno psa res radi in bi ga želeli nazaj? Z licitacijami in donacijami pa poskusimo mi pokriti stroške operacije? Samo vprašam.

Drugače pa se strinjam, da 7-letnik še ni starček  Wink

Na FB so napisali, da ne, da mu iščejo nov dom. Niso samo finančne težave kot jaz razumem.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #10 : petek, 19.02.2016 : 13:01:24 »

Vsekakor bomo prispevali za licitacije, da bo tale zlati fant imel vse, kar rabi Kiss
Logiran
Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #11 : petek, 19.02.2016 : 13:53:50 »

Junija bo star 8. Kopiram iz pasemskega opisa:

Kategorija: Pasma
Življenjska doba: 10 do 12 let
Značaj: zanesljiv, prijateljski, prijazen, samozavesten, vreden zaupanja, inteligenten
Višina: samica: 51–56 cm, samec: 56–61 cm
Teža: samica: 25–32 kg, samec: 30–34 kg

Kakor koli, nas je težko zamenjat, trenutno smo edini dom, ki ga pozna 8 psov, za katere trdimo, da sodijo med starejše. Ko rečeš potencialnemu posvojitelju, da je pes star tri leta in ti takoj odgovori, da to je pa prestar... in da potem se pa prehitro poslavljajo itd.... Pa ne le to. Dejstvo je, da pse po 8. letu starosti tudi veterinarji štejejo med seniorje, vsaj v tem smislu, da so priporočljivi letni pregledi, sprememba prehrane itd.

Ta trenutek je za Maxa tole nerelevantno, ker okreva. Ko bo začel iskat nov dom, me pa res zanima, koliko jih bo klicalo, ki si bo želelo tega mladca...

Logiran

Kejt
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 501


WWW
« Odgovor #12 : petek, 19.02.2016 : 14:37:51 »

Nakazala nekaj za tale gradbeni material...
Logiran
Alfonzo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #13 : petek, 19.02.2016 : 15:32:28 »

 
Na FB so napisali, da ne, da mu iščejo nov dom. Niso samo finančne težave kot jaz razumem.

 Cry  Cry  Cry

Logiran
Alfonzo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #14 : petek, 19.02.2016 : 15:42:54 »

Junija bo star 8. Kopiram iz pasemskega opisa:

Kategorija: Pasma
Življenjska doba: 10 do 12 let
Značaj: zanesljiv, prijateljski, prijazen, samozavesten, vreden zaupanja, inteligenten
Višina: samica: 51–56 cm, samec: 56–61 cm
Teža: samica: 25–32 kg, samec: 30–34 kg

Kakor koli, nas je težko zamenjat, trenutno smo edini dom, ki ga pozna 8 psov, za katere trdimo, da sodijo med starejše. Ko rečeš potencialnemu posvojitelju, da je pes star tri leta in ti takoj odgovori, da to je pa prestar... in da potem se pa prehitro poslavljajo itd.... Pa ne le to. Dejstvo je, da pse po 8. letu starosti tudi veterinarji štejejo med seniorje, vsaj v tem smislu, da so priporočljivi letni pregledi, sprememba prehrane itd.

Ta trenutek je za Maxa tole nerelevantno, ker okreva. Ko bo začel iskat nov dom, me pa res zanima, koliko jih bo klicalo, ki si bo želelo tega mladca...



Ja, se strinjam, debata o seniorčkih je res na tem mestu nepomembna, to je bilo bolj za intermezzo. Zdaj je najpomembneje, da se zbere denar in da se Maxu najde dober dom.

Me pa vedno žalosti, ko slišim toliko predsodkov o takih in drugačnih psih, pa ne samo glede starosti, tudi glede pasme, pa spola, pa barve, da o kakšnih fizičnih pomanjkljivostih sploh ne govorim.  sram


Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : petek, 19.02.2016 : 16:25:30 »

Ni za čakat, zato smo 'zlate' licitacije že kar danes vrinili v plane.  Smiley
So že štartale, najdete jih pa tukaj - Dobrodelne licitacije za Zlatega Maxa.
Toplo vabljeni k sodelovanju. ljubezen objem
Logiran

Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #16 : petek, 19.02.2016 : 17:19:05 »

Nakazala nekaj za tale gradbeni material...

Jaz sicer zelo dobro vem, da v bistvu ni smešno, ampak  Grin Grin. Najprej sem dvakrat prebrala, preden sem dojela  .
Hvala  Kiss
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 22.02.2016 : 11:27:58 »

Xena pošilja Maxove pozdrave ljubezen











Logiran

Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #18 : ponedeljek, 22.02.2016 : 11:58:23 »

Heh, na zadnji fotki se pa vidi, da smo izkoristili priložnost in poleg kamnov psu odvzeli še moškost. Torej, povsem poštiman je, brez odvečnih dodatkov in bo prav kmalu iskal nov dom.

Če je slučajno komu ostalo od njegovega psa kaj od tega, bomo veseli.  

Royal Canin Veterinary Diet - Urinary S/O LP 18
Hill's Prescription Diet Canine - c/d
Logiran

Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #19 : ponedeljek, 22.02.2016 : 17:32:53 »

Mu že neumnosti hodijo po glavi  Roll Eyes

[YouTube video]
Logiran

Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #20 : ponedeljek, 21.03.2016 : 16:18:05 »

Zlati Max išče dom Smiley



Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #21 : torek, 22.03.2016 : 10:13:18 »

Tale mulc tako kot jaz raje odšteva svoja leta Tongue in je poskočen kot najstnik. 
Logiran
Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #22 : sreda, 11.05.2016 : 14:30:24 »

V novem domu.
Logiran

Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zlati Max
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines