mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:52:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: renčanje in lajanje na druge pse
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: renčanje in lajanje na druge pse  (Prebrano 13123 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« : torek, 18.10.2005 : 10:51:31 »

Imam whippeta starega 8 mesecev in zadnjič sem opazila da je začel skakati, renčati, lajati in se zaganjati v druge pse, kar je pa zelo neprijetno.Čudno se mi zdi ker prej tega ni delal sedaj pa kar naenkrat.To pa počne samo kadar je na vrvici.
Sicer mu rečem ne in to poizkušam že prej preprečiti vendar se pes obnaša kot da me ni.
Prosim za nasvete, ker je to zelo, zelo moteče!
hvala
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #1 : torek, 18.10.2005 : 12:01:44 »

Poskusi s taktiko preusmeritve pozornosti...vsakič, ko zagledaš kakšnega psa, svojega zamoti s kakšno igračo in to še preden ga opazi. Tako se sproščeno igrajta, ko gresta mimo in če se bo pravilno vedel, ga potem vesela nagradiš.....bo že počasi skužil, da je v redu, če se lepo obnaša....res pa ti ne bi priporočala, da ko on reagira agresivno na pse, da potem še ti reagiraš strogo in agresivno, ker ga mogoče s tem še spodbudiš......
Je pa ta sprememba v njegovem obnašanju mogoče vstop v puberteto in bo mogoče trajalo le neko obdobje...vendar se sama ne bi zanašala na to in bi kar hitro ukrepala...
Mislim pa, da če malo pobrskaš po forumu, boš našel še veliko podobnih tem...samo se mi ne da iskat sedaj.....

Lp, Tina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2 : torek, 18.10.2005 : 13:03:14 »

Začne se s puberteto, neha pa se nikoli- če se tega pravilno ne lotiš. Tako smo se ušteli pri nas- tolažili smo se, da psička to počne zaradi pubertete in da bo že nehala, ko bo odrastla. Pa ne mislit, da ji takega vedenja nismo prepovedovali ali pa jo skušali zamotit z žogico (to je ponavadi delovalo). Problem je, ker če jo spustim s povodca (vsaj enkrat na dan se mora pošteno zletat) in pride zraven kakšen pes, ga bo obvezno nalajala in mu začela skakat za vrat. Tudi če jo privežem, bo še vedno vlekla k njemu ali pa blazno lajala.
Res je, da je pasma (francoski buldog) zelo zaščitniška do svojega teritorija (pri Bubi je ravno to problem- vsako lokacijo, kjer je več kot par minut in je tam recimo vsak dan, vzame takoj za svojo) in do svojih ljudi, ampak pri Bubi je to malo preveč izraženo. Če se dobimo skupaj z drugimi francozi, bo Buba edina, ki bo skočila v vsakega in si ga skušala podredit (je pa res, da je v družbi najstarejša- ima 25 mesecev). Po parih minutah odneha, se oddalji in se ukvarja z iskanjem palic ali česa drugega.
Vem, da je problem v tem, da je premalo socializirana (nikoli nismo bili v pasji šoli), me pa zelo zanima, ali je tako vedenje mogoče odpraviti pri 2-letnem psu. Ker zadeva se zelo potencira, ko pride do namišljene brejosti- takrat smo ostro na "poleg", brez ustavljanja ob mimoidočih psih (in s tem brez klepetanja z drugimi pesjanarji)...
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #3 : petek, 16.12.2005 : 23:58:40 »

naš kuža je bil dobro socializiran, vsakodnevno se je družil z drugimi psi, od malega. če je bil spuščen je bilo vse ok, če je bil pa na povodcu pa konec. renčal in se jezil na očitno večje in močnejše pse in jo tudi parkrat skupil zaradi tega  (je pač po svetu tudi dosti psov ki se sprehajajo brez povodca, naš je pa izzival). problem smo skušali reševati na vse mogoče načine, pa se nič ni pokazalo kot preveč uspešno (igrače in pribolški ga niso zanimali čim si prišel v okolje s t.i. motečimi dejavniki) nazadnje smo zadevo reševali tako, da če se ni dalo izognit drugače smo ga pač spustili da se ovoha, potem pa je deloval odpoklic in gremo v drugo smer, stran od drugih psov. ni prav, vem
da ne bomo ponavljali napak sprašujem, kako odvadit renčanja in izivanja drugih psov v primeru da preusmeritev pozornosti na igračko ne zaleže

no, upam da z zdajšnim kužom ne bomo imeli teh težav, odgovori in nasveti pa vseeno dobrodošli  Wink
Logiran
ZigaM
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5


« Odgovor #4 : sobota, 17.12.2005 : 16:17:19 »

Če je tvoj pesjanar manjši kot tist na katerega se zagnja, potem je lahko tu razlog da se počuti ogroženega.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #5 : sobota, 17.12.2005 : 16:21:09 »

no našega zaganjavčka ni več, žal Cry. se je pa zaganjal tako v večje kot v manjše pse, sploh ni bilo važno. bil je pa samojed (to ni tako majhno, ne)
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #6 : sobota, 17.12.2005 : 17:23:48 »

Ja, vrvica je res problem Roll Eyes
pes odrašča in želi povedati kako je on močan in fajerski, pa še tebe ima na ''podaljšku''.
Meni je začela Tayos po 1 letu imponirat, kar sem nekako rešila, je pa en velik frajer, ko je na vrvici. Najprej mi je tudi lajal v druge pse, sedaj se je stvar umirila, vendar na vrvici prav navdušeno in narejeno grozeče renči, ko gre mimo kakšen sprehajalec s psom. Če se vohata na vrvici je frajer, rep skoraj izstreli, komaj da se še drži zemlje, tako visoko se skuša držat...  Braz vrvice pa do sedaj še nisem imela problemov in upam, da jih tudi ne bo.

charli, tega nikar ne dopuščaj psu. Vendar če se v pse tudi zaganja se mogoče počuti ogroženega in nima veze z mišljenjem ''jaz sem pa boljši, močnejši, večji frajer...''
Poskusi rpeusmeriti pozornost, vendar bog ne daj, da bi pes renčal, se zaganjal,  ti pa bi mu malo kasneje rinila priboljšek v gobček Wink
Meni je bolj všeč varianta dobiti nekoga, da gre s psom, ki ga ne pozna mimo. In spet mimo., In spet. Vse dokler tvoj pes ne bo šel mirno mimo njega. Enkrat se mora naveličati in potem veliiiiiika pohvala in slastna nagrada Wink
Druga varianta je, če pes zna sedi/prostor. drug pes gre nasproti. tvoj se hoče zagnat. Ti mu poveljuješ sedi/prostor, pes gre mimo in če je tvoj miren, nagrada, pohvala...
Načinov je veliko Wink
Najprej je preusmerjanje pozornosti, vendar če ne gre zlepa, potem pa malo manj zlepa Roll Eyes
Meni je Tayos enkrat in edinkrat skočil na psa (spet je bil privezan) in zraven zarenčal. Takrat sem ga prijela za grivo in tistih njegovih borih 21 kg dvignila na svoje prsi. Kaj je bilo to? Fuj to!
Ko sem ga postavila na tla in zanalašč šla 5x mimo psa, na katerega je zarenčal, je samo še cvilil, mahal z repom in želel do psa Tongue

Je pa velika razlika ali se tvoj pes počuti ogroženega ali pa se dela frajerja. Moj misli, da je frajer Grin Grin
Če se zaganja iz strahu, potem niti trepljanje (hvaljenje po pasje), niti kakšne bolj ''grobe'' variante  nikakor ne pridejo v poštev. Pride pa v poštev čim več + izkušenj, tako da gredo drugi psi mimo in on spozna, da mu nič žalega ne želijo.

lp
Teja
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #7 : sobota, 17.12.2005 : 20:46:39 »

Ena rešitev je tudi halti. S psom se sprehajaš mimo drugih psov in s pomočjo haltija preusmeriš pozornost nase. Takrat mu poveljuješ nekaj kar že dobro zna (spet preusmerjanje pozornosti) in obiiilna pohvala ko ukaz izpolni. Na začetku sicer ne bo šlo zlahka, vendar vztrajnost se izplača. Na začetku je pomembno, da psa vidiš še pred tvojim psom in se pripraviš na situacijo. Morda bi na začetku nekoga prosila, da hodi mimo vaju.
Vso srečo, upam, da bo kakšen nasvet pomagal!
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #8 : ponedeljek, 13.02.2006 : 21:05:18 »

Pa se spet oglasam jaz. Namrec pri nasemu pesjanu sem opazila eno zelo cudno zadevo. Renčanje (ampak tako res polno jeze) na bernije. Ne vem kako, ne vem zakaj. Nikoli ni imel slabih izkusenj z njimi, prej nasprotno. S sosedobim bernijem sta bila kot rit in srajca. Tudi v Zajcji, kjer je po navadi ravno bernijev najvec, ni nikoli pokazal, da ga kaj motijo,... Sicer se je pa zacelo v pasji šoli, ko je prvic zacel cisto brez razloga rencati na bernija. Pa sem mislila, da mu pes kot taksen pac 'ne potegne', tako kot morda tudi nam ljudem kaksen clovek pac ni vsec. Pa smo bili zadnjic na sprehodu in zopet srecamo enega bernija in nasemu se zmesa. S taksno jezo je rencal na njega, da si niti ne predstavljam kaj bi bilo, ce ga ne bi imela na vrvici. Ceprav imam obcutek, da spuscen se ne bi taksnega 'frajerja' delal. Rep med noge pa v tek Grin
Ne, resno... Naj povem samo, da do sedaj se nas pesjan ni rencal na nikogar (ne na psa, ne na cloveka), razen na ta dva bernija. Res ne razumem zakaj. Je pa res, da je na visku pubertete trenutno (16. mesecev).  Ima kdo idejo kaj bi lahko tu bilo? Huh
Hvala ze v naprej za pomoc

LP
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #9 : torek, 14.02.2006 : 10:38:08 »

LuncaPunca : naš bernardinec pa neprenese nemških ovčarjev ko kašnega zagleda, zavoha čist podivja.... star je pa 4 leta
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #10 : petek, 14.04.2006 : 16:43:59 »

Jaz sem danes opazila nekaj čudnega pri mojem psu. V družbi njegovega pasjega prijatelja je postal hud na tiste pse, na katere on zalaja. Drugače se do psov obnaša malce zadržano in jih povoha in se razživi, ko ugotovi, da je pes prijazen. Danes pa sva sla mimo hise, kjer zivi njegov prijatelj in sem se pogovarjala z njegovo lastnico. Midva sva bila na cesti, onedva pa za ograjo. Mimo je prišel spuščen pes s katerim se bucko dobro razume in sta se povohala in je bilo vse ok. Potem pa je nanj zalajal pes za ograjo in moj je začel besno lajati in se zagnal vanj in ga skušal ugrizniti. Morda kdo ve, kako naj to preprečim.
Logiran
MoJcHi
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #11 : nedelja, 16.12.2007 : 10:52:14 »

No pa se nas problem: Pred tremi dnevi je nas pes zacel ZELO rencati na dedkovega psa. Oba sta sicer dnevno skupaj, hodita skupaj na sprehode, se igrata.. do sedaj ni bilo nobenih problemov, razem mogoce je nas pes bil do sedaj glavni pri hrani. Sama sem tako dejanje vedno okregala in je bil mir. Pred tremi dnevi pa je na sprehodu dedijev pes ocitno nasel nekaj okusnega, nisem videla kaj je bilo ker smo bili v temi, in ko je nas pes prisel do njega se je zacela vojna. Taksnega ga se nikoli nisem videla. Seveda sem jaz zagnala malo paniko se drla in ga v tistem celo udarila. Tudi dedkov pes se je zacel malo repenciti nazaj. Od takrat pa do zdaj pa se njijune strasti se niso pomirile. Ali imate kaksen nasvet kaj narediti? Nas pes je star 2 leti in pol, dedkov pa 14 mesecev. Ali naj pustimo da se 'sama zmenita' kdo bo od sedaj dalje glavni, glede na to da je dedkov pes ocitno prisel v puberteto in si upa ugovarjat Smiley ? Hvala!
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #12 : ponedeljek, 17.12.2007 : 12:06:06 »

Klaj je star komaj osem mesecev in sem prav ponosna, kako se razume z ostalimi psi. Ko kateri renči nanj gre mimo dalje, če pa kateri pokaže zanimanje se mu pa odpelje od veselja.  Cheesy (upam, da bo pri tem tudi ostalo) Je pa imel slabo izkušnjo pri nekje štirih mesecev starosti. "Napadla" ga je malamutka, naenkrat je bil ovit z vrvico okrog njenega telesa, komaj sem ga odmotala v tisti zmedi. Pa se mi zdi, da je veliko pripomoglo k temu, da je zdaj kolikor toliko normalen  Grin ,da sem ga, ko sta se oba umirila, primaknila še enkrat k njej, da sta se ovohala za par sekund in se potem v sožitju lepo poslovila. Čeprav zdaj opažam, da ne steče takoj k večjim svetlejšim psom.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #13 : nedelja, 31.08.2008 : 11:50:47 »

Mene pa nekaj zanima. Moj pes je bil pred dobrim letom kastriran, pri starosti 10 let. Je večinoma spuščen na sprehodih in vseh 9 let pred kastracijo ni sam od sebe šel do nobenega psa (razen do psičk pa še to redko). Če je drug pes prišel do Nika, se je Nik umaknil. Če se je hotel drug pes stepsti, se je umikal dokler se je dalo, potem je napadel nazaj. Po kastraciji pa ne mara nobenega psa več ki pride, četudi nima slabih namenov se Nik grozeče zažene vanj. Nikoli ni hujšega pretepa, Nik samo pokaže naj da drug pes mir (še zmeraj Nik ne gre sam od sebe do drugega psa, drugi pridejo do njega ga malo povohati). Zdaj pa nevem a je to povezano s starostjo ali kaj? Ker je moteče, da mu zdaj ni všeč da sploh pride drug pes do njega, že renči in grozi. Če je na vrvici pa sploh renči (če jaz sedim ali kaj takega, če hodim z njim na vrvici, ga drugi psi ne motijo, če se mu izognejo). Kaj storiti? Mi je bilo tako fajn ko ni bil tak.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 31.08.2008 : 12:09:35 »

Opazla sem že, da samci kastrirance radi naskakujejo ali kako drugače "ponižujejo". Mogoče pa mu gre to na živce in psi ki prihajajo nimajo ravno "samo" igre v mislih.
A drugi psi zdaj raje pridejo vohat zadnjo plat?

Samci celo raje poskusijo najskočit kastrirance, kot pa samice. Torej se drugim samcem kastriranci zdijo manjvredni, če se lahko tako izrazim.
Drugi spet pa jih ignorirajo.

Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #15 : nedelja, 31.08.2008 : 13:26:08 »

Klaj je odkar je kastriran enak. Na daleč jih ignorira, steče včasih pozdravit, če mu rečem, da naj le gre  Smiley Ima nekaj stalnih prijateljev- ang. koker španjelka Kelly, nemška bokserka Aja, NO Lina, zlata prinašalka Geja, pirenejc Aron...

Ker je zelo energičen, včasih prestraši manjše pse, ko tako razigrano gre proti njim. Tudi lastniki se naju bojijo, ker je velik in črn  Tongue On bi se pa samo igral.

Pred kratkim sta se igrala z nekastriranim samcem staforda, star je tri leta.. Skupaj sta se podila za žogo. Staford je odlično socializiran, Klaj je pa tudi vzoren. Razen enkrat je Klaj spustil lajež. Takrat smo pač odvzeli žogo in sta se sama igrala naprej. Res čudovito za pogledat. Ovira ga le njegov videz  Undecided Dosti lastnikov kar vstran vleče...  Huh

Evo ga (starejša slikica):


Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #16 : nedelja, 31.08.2008 : 13:52:12 »

Se mi zdi da raje pridejo vohat zadnjo plat ja pa ga to tako moti in potem napade zelo na hitro. Umika zadnjo plat, potem pa že po parih sekundah napade, če se pes ne spelje. Potem grejo psi stran mene pa panika zagrabi če je vse v redu. Vendar je samo butanje s telesi ob telo in veliko renčanja, nobenemu se nič hudega ne naredi.
Torej tukaj nimam ničesar za narest, razen podit spuščenega psa, ki prihaja proti nama. Škoda da do tega prihaja, ker nikoli prej ni in je bil sprehod vedno tako lepo miren, zdaj sem p na trnih če vidim drugega psa spuščenega.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #17 : nedelja, 31.08.2008 : 13:53:47 »

A je možno, da je odkrar je kastriran manj samozavesten in zato ga je strah in iz strahu napade? Klaj je le še mlad in je bil kastriran, Nik je pa 9 let imel moda.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #18 : nedelja, 31.08.2008 : 14:50:55 »

zalarjeva, to obdobje (teženja drugih psov) mine in potem je spet vse ok. Skokija so tudi kar naprej poskušali naskakovat in mu je šlo seveda zelo na živce, sedaj pa ne "diši" več in nihče več ga ne naskakuje Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #19 : nedelja, 31.08.2008 : 15:27:28 »

Po kolikšnem času pa mine? On je kastriran že več kot eno leto.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 31.08.2008 : 18:03:51 »

Mene tudi to zanima.
Vidla sem tudi pse kastrirane že nekaj let pa se samcem skoraj zrola ko to zavohajo.

zalarjeva. Nikoli ne reci nikoli. (da je mogoče manj siguren vase) Naš se sicer obnaša identično kot prej. Drugi samci so spremenilil obnašanje. No, samo nekateri...

In če so bolj vsiljivi kot prej, gre komot tvojemu to na živce. Jaz pač ne pustim, da bi ka kaki samec nadlegoval, ampak ni pa treba bit napet in pričakovat nalet iz vsakega ovinka. Tvojo napetost pes takoj začuti.

Pse z lastniki opozori da tvoj tega ne mara, take brez lastnika pa odženi še preden ta zavoha. Tvoj pa naj se lepo usede Wink

Psico sem morala prav učit kaj mora naredit, da ji ne morejo lest v rit hi hi
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #21 : nedelja, 31.08.2008 : 18:20:03 »

Hvala, bom še naprej tulila naj primejo svoje pse. Tulim, pa mi rečejo da njihov ni hud in da ne bo nič naredil. Pa jim povem, da bo moj, da moj pes ne mara psov, potem pa začnejo svojega klicat in je tako, kot bi se pogovarjali s steno.  Angry Nevem zakaj imajo psa spuščenega če ne obvlada odpoklica-moj ga super! Bo pa sedel pa bom jaz z vrvico mahala proti tujemu psu-to je že velikokrat zaleglo, pa seveda tulila naj gre stran.  Undecided
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #22 : nedelja, 31.08.2008 : 18:23:33 »

Samo brez raburjanja.   Wink

Mej poper sprej s sabo in kmalu se te bodo izogibali vsi povratniki hi hi   
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #23 : nedelja, 31.08.2008 : 18:58:10 »

U, a se to kupi v trgovini za male živali?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 31.08.2008 : 19:31:31 »

Tudi. Sicer ga prodajajo tudi drugje. Sigurno se ga da dobit tudi v kaki trgovnini Lovec pa verjetno še kje...
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: renčanje in lajanje na druge pse
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines