mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:44:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: S KMETIJE V BLOK
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: S KMETIJE V BLOK  (Prebrano 5023 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alkaluni
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : ponedeljek, 14.11.2016 : 14:35:39 »

Pozdravljeni,

Gre se za  prestrašeno posvojeno psicko iz kmetije.

Psicka po imenu Bela je mešanka med zlatim pprinasalcem in bernskim plansarjem, stara je 5 mesecev.

Pred parimi dnevi sva jo z punco pripeljala domov v blokovsko stanovanje z atrijem(prtličje).

Bela je zelo nezaupljiva in glede na videno na kmetiji prii nama zelo nedejavna.

Kako naj se ji priblizam da je ne prestrasim še bol ?
Ali strah s časoma izveni ?
Koliko časa to priblizno traja ?

Hvala lepa za odgovore,

Lp A.M.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 14.11.2016 : 20:23:23 »

Vzela sta jo v najslabšem možnem času. Faza strahu. Poleg tega, če do 5 meseca ni bila socializirana, kot bi se vsak vzreditelj, četudi ups in vaških legel moral potrudit, vaju čaka veliko več dela kot sicer....Na tem forumu se žal osebe ne more konkretno napotit h kvalitetnim strokovnjakom ampak, zagotovo ne zgrešita, če pobrskata po spletu, katera dva sta imela oddajo, pa še nekaj drugih odličnih je, ki so med drugimi delali v zavetišču, vsaj za dve inštruktorici vem. Mogoče uspeta prek googla najti kake konkretne informacije. Srečno!

Stran od zateznih, bodečk, elektronike....Iščita take, ki delajo več z možgani kot opremo in imajo izkušnje z zadržanimi, nesocializiranimi psi, mogoče zavetiškimi, ker je specifika in se dela drugače, kot pri stabilnem 8 tedenskem mladičku od dobrega vzreditelja.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : ponedeljek, 14.11.2016 : 22:48:27 »

Zagotovo potrebuje vsaj dva-tri tedne, da "pride k sebi" in se vsaj za silo privadi na nove okoliščine, tako bivalne kot na nove ljudi ... šele potem bo morda pokazala svoj pravi obraz - poleg tega, kar je že Binas napisala (faza strahu, nesocializirana ...). Če na kmetiji ni bila plašna, bo ta faza po moje prešla (upam Wink).
Logiran
alkaluni
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #3 : torek, 15.11.2016 : 08:53:21 »

Hvala lepa za  odgovore, bom poiskal kakpnega svetovalca.

Moram pa rečt da je danes zjutraj bilaa občutno drugačna. Je že grizla igračko in migala z repekom. tudi ko sem se ji počasi priblizal da bi jo pobozal je ze bila manj plašna čeprav še zmeraj kar opazno.


lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : torek, 15.11.2016 : 12:04:05 »

Psu je treba dati čas, uvesti neko rutino, ki  mu bo dala občutek varnosti, ne silit vanj ampak mu dati možnost, da sam naredi prvi korak, ko se počuti sposoben zanj. Ponavadi se že samo s tem reši velik del problemov. Ko se navado na novo okolje, je pa dobro poiskati kakšen primeren tečaj,če je primeren za delo v skupini, ali pa individualno obravnavo, če še ni. Pred izbiro šole si je dobro ogledati, kako potekajo njihovi tečaji. Izbereš tisto, pri kateri ti je všeč odnos inštruktorjev do tečajnikov in njihovih psov.
Logiran
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 16.11.2016 : 11:33:08 »

moje mnenje je, da je psički potrebno dati le čas in vse počasi, nič na hitro. Menim, da jo siliti s kakim svetovalcem ni primerno, v enem mesecu bo samo vaša.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: S KMETIJE V BLOK
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines