mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:29:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Pomoč pri vzgoji novega kužka.
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč pri vzgoji novega kužka.  (Prebrano 4138 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bane
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : nedelja, 26.02.2017 : 18:17:13 »

Lep pozdrav!

Imam par vprašanj kar se tiče pri vzgoji novega kužka. Ta teden smo dobili 7 mesecov starega Koker španjela črne barve (pri nam je 4 dni). Počasi se navaja na dom, na psico ki je v isti hiši in mačko. Kar se pa tiče vprašanj:

1.  Kužek zelo hitro jé, sedaj mu damo po 3 obroke (vsak obrok 110 gramov) zraven pa tudi kakšno nagrado, če ga treniram. Zdej pa nevem kako ga umiriti, ko jé. Če mu brikete stresem v posodico jih zmanka v cca 10 sekund, zato ga futramo zaenkrat z roko nebi pa rad da se tega navadi... Torej ima kdo kakšen predlog kaj lahko poskusim? Pa še to, ko ga futramo je ponavadi sam da nebi tekmovalno jedev...


2. Glede lulanja in kakanja, ko smo ga dobili se ni hotel ulajšati, čakal je kolikor dolgo je mogel, to se je tudi opazilo. Sedaj je sicer že začel ampak samo noter.. Jaz ga ponavadi 10x na dan peljem ven pa nič.. Samo voha raziskuje.. Danes sva bila 3 ure uzunaj pa je ratalo da se je ulajšal, tako da sem ga tudi nagradil. kako naj  ga spodbudim da bo začel uzunaj lulat, kakat., ali naj samo tako naprej da ga peljem ven in počakam nagradim itd.. ?

3. Kot sem omenil imamo doma tudi mačko. No maček se pa kužka malo boji po 4 dnevu šekar neupa biti v istem prostoru, kaj šele na tleh skupaj z kuzkom, kuza je na macke navajen ker so imeli tudi v prejšnjem domu že muco, tako da ko vidu mačka priteče k njemu da bi ga povohal maček pa črta.. Kako naj ju zbližam, naj jima dam čas da se lepo počasi sama spoznata?


4. Kuža vse zmoti je zelo radoveden tako da je zelo težko dobiti njegovo pozornost, razen če vidi nagrado. Rad bi ga pa naučil da prinese (palico, žogo...) kle je pa problem ker preden mu palico vržem on voha oz gleda že nekaj čisto drugega.. Se še navaja na novo okolje?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Pomoč pri vzgoji novega kužka.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines