mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:52:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: Pasja uta za aljaškega malamuta
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasja uta za aljaškega malamuta  (Prebrano 7469 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skol10
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : torek, 07.03.2017 : 12:49:31 »

Zdravo. V kratkem dobim psa aljaški malamut. Zanj že imam pesjak, sam pa nameravam sestaviti pasjo uto. Ker je ta pasma velka, me zanima, če ima kdo kakšen načrt oz vsaj mere za uto. Hvala za odgovor.

LP, Ghost
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #1 : torek, 07.03.2017 : 22:36:59 »

Sicer nisem nikoli imela ali izdelovala pasje ute, ampak predvidevam, da prav veliko večja od odrasle velikosti psa nebi smela biti. Verjetno poznate (standardno) odraslo velikost psa. Namen ute je, da se pes lahko tja umakne pred vremenskimi vplivi, predvsem mrazom. Zato mora biti dobro izolirana. Fino je, če je dvoprekatna (s predprostorom). Osrednji del bi jaz povečala od pol do največ enega metra odrasle velikosti psa v dolžino, v višino lahko manj (če boste v uto dali kakšno debelejše ležišče, morate upoštevati tudi višino le-tega). Globina je odvisna tudi od velikosti pesjaka, recimo od enega metra naprej. Svetujem, da naredite dvižno streho, ki bo omogočala tudi notranje čiščenje in postiljanje - zelo dobro se v zimskem času obnese slama, saj nase ne veže vlage in je tudi sicer odličen izolator.

Za konec pa upam, da bo pes v pesjaku preživel samo čas vaše odsotnosti?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: Pasja uta za aljaškega malamuta
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines