mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 11:35:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: knjige o psih
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8]   Dol
Natisni
Avtor Tema: knjige o psih  (Prebrano 53246 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
balu07
otrok do 14 let
***
Sporočil: 172


« Odgovor #105 : torek, 01.01.2008 : 12:19:16 »

jas imam pa doma:
Vse o psih
in
Pasme psov
Logiran
borry
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #106 : sobota, 17.01.2009 : 14:42:55 »

A pozna kdo kakšno knjigo o višavskem terierju?In kje bi jo lahko kupila.
Logiran
medy
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #107 : torek, 03.11.2009 : 16:00:18 »

mene pa zanima, če se da še kje kupiti starejše knjige o psih,

malo sem že spraševal po knjigarnah pa je večina že razprodana

hvala in lp
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #108 : torek, 03.11.2009 : 17:07:27 »

medy poglej v kakšnem antikvarijatu, tam boš sigurno našla starejše pa tudi kaj novejšega  Smiley
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #109 : torek, 03.11.2009 : 18:47:21 »

medy, jaz sem pred enim letom iskala knjigo Inteligenca psov, ki je bila izdana leta 1996. Povsod je pisalo, da je že razprodana, pa sem se vseedno lotila pošiljanja mailov založbam, kjer so jo prodajali. Na koncu so mi z založbe Dedal, kjer je bila izdana, odgovorili, da imajo še nekaj izvodov... Je pa res najbolje, da najprej obiščeš kakšen antikvarjat. Wink
Logiran
Twayla
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #110 : četrtek, 18.02.2010 : 23:55:29 »

Trenutno prebiram knjigo, Dogs - A new understanding of Canine Origin, Behaviour and Evolution, avtorja Raymond and Lorna Coppinger - toplo priporočam!
T., ****
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #111 : četrtek, 23.09.2010 : 13:52:34 »

Nisem brala prejšnjih strani, bom pa vseeno napisala katere knjige so meni všeč Smiley

1. Inteligenca psov.
2. Kako razmišljajo psi ( je malo težko za razumeti za otroka)
3. Naš pes.
4. Psi za telebane
5.Življenje z psom
6. Zadovoljen pes.
7. Kaj se dogaja z mojim psom?
8. Zakaj pes maha z repom?
9. Vzgoja in šolanje psov.
10. Pasji mladički
11. Praktični vodnik PSI.


Te knjige imam doma razen vzgoja in šolanje psov ter zakaj pes maha z repom sem si sposodila v knjižnici Smiley
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #112 : četrtek, 23.09.2010 : 15:03:34 »

Samoyed lover, a je vsebina knjig Inteligenca psov (to imam doma) in Kako razmišljajo psi podobna?

Jaz pa imam doma tele 'pasje' knjige:
Inteligenca psov, Govorite po pasje?, Težave s psom, Psi, Zakaj pes maha z repom, 300 vprašanj o psih, O psih (iz leta 1980, sestra mi jo je prinesla iz knjižnice - pač odpisana knjiga), knjižica Nega mladega psa iz leta 1991, Metoda TTeam za pse (v branju), 101 pasji trik (v branju), Rouh and Smooth Collies (v branju).

Od zgodb o psih pa imam tele: Lassie se vrača, Sreča na vrvici, Klic divjine, Beli očnjak, The Loop.

In ostale knjige z živalsko tematiko: Wolf - legend, enemy, icon; Bambi; Sesalci; Život Životinja, Čovjek koji je šaptao konjima; Bajtarjev konj, Sreča na vrvici; Črni lepotec; Živalski sledovi in Volčji totem (super zgodba, te potegne in kar ne moreš nehat brat, in da ti mislit...).

To je pa mislim da vse.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #113 : petek, 14.10.2011 : 21:18:06 »

Ravno prebiram knjigo Inside of a Dog - What Dogs See, Smell and Know, ki mi jo je prijateljica prinesla iz daljnjega Sydneya. Meni se zdi odlična, drugačna od tistih, ki sem jih do sedaj prebrala. Jo je že kdo (pre)bral? Kakšna se vam je zdela?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #114 : sobota, 15.10.2011 : 08:01:42 »

Jaz sem si jo ravno pred nekaj dnevi naročila preko amazona, ampak še ni prišla. Ti povem pol  Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #115 : sobota, 15.10.2011 : 16:44:29 »

Jaz sem si jo ravno pred nekaj dnevi naročila preko amazona, ampak še ni prišla. Ti povem pol  Smiley
Super. Smiley Meni se zdi res fajn, mi gre sicer malo počasneje (trenutno sem nekje na polovici), ker tuji jeziki niso ravno moja odlika Tongue, ampak kljub temu uživam v branju. Nekatere stvari so mi že znane, precej informacij je pa tudi novih zame oz. razloženih na nekoliko drugačen način. Se mi zdi, da te vsebina kar sili k razmišljanju... Smiley No ker pa sem na področju kinologije še bolj 'frišna', bi res prav z veseljem slišala še kakšno mnenje drugih bralcev. Smiley
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #116 : nedelja, 27.11.2011 : 10:27:45 »

Jaz sem pred kratkim kupil knjigo od dr. Bruce Fogla DOG, pa moram reči da je (sicer v angleščini) zelo dobra knjiga, ki ima veliko slik, ilustacij ter bogato besedilo... Verjamem, da bom imel knjigo in jo bral, dokler bodo psi v mojem življenju... Zajema pa vsa poglavja kar se psov tiče, glede na to pa jo je pisal veterinar je pa še meni zelo všeč poudarek na medicini
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #117 : sobota, 25.08.2012 : 18:43:07 »

Živjo, rada načela temo o eni od pasem psov. Simpatična mi je, zato sem si priskrbela par knjig, ki govorijo prav o tej pasmi. Sem razmišljala, da bi bilo mogoče fino, če malo povzamem iz vsake knjige. Ampak kam je to temo potem najbolj smiselno uvrstiti: med knjižni kotiček/knjige o pasmah, ali kar o psih/pasme v pravi razred. Pravzaprav res upam, da se oglasi še kakšen lastnik, zato bi raje dala med pasme  ... Malo pregledujem obe rubriki pa sem vedno bolj zbegana.  Undecided
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #118 : četrtek, 17.09.2015 : 17:06:50 »

Končala z branjem knjige Sabine Stariha Pipan Vzgojimo psa učinkovito, a prijazno. Res mi je žal, da mi v roke ni prišla že prej in v knjižnici jo bom zdaj z veseljem priporočala in razstavljala  Wink
Logiran
milinka
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #119 : torek, 22.03.2016 : 16:10:56 »

Danes sem kupila knjigo Brez dlake na jeziku, hrvaške avtorice Rujane Jeger, ki so jo ta mesec oglaševali v Kinologu in jo v kratkem začnem prebirati. Jo je kdo že prebral in kakšna se mu zdi?
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: knjige o psih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines