mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:45:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: analne vrečke
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: analne vrečke  (Prebrano 4380 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gabi123
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : petek, 06.10.2017 : 14:04:02 »

Imam psičko Cotonko staro 4 leta problem so analne vrečke za katere ne vem kdaj se jih prazni in kako ,imela je že tudi vnetje in se bojim da se ji je ponovilo zelo se grize zadaj nad repom do ogolitve želel bi vedeti ali so to znaki polnih vrečk. Poskusil sem že sam prazniti kar pa verjetno ne znam  pravilno ne bi jo rad ponovno nosil k veterinarju ker se,, grozovito boji in je še par dni vznemirjena,prosil bi za kakšen nasvet o znakih le tegaza odgovor lepa hvala uporabniško ime Dirik123.
Logiran
Manca Z.
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #1 : sobota, 07.10.2017 : 12:16:15 »

V kolikor ne znate sami pravilno in v celoti spraznit analnih vrečk je nujno da greste do veterinarja (ali nekoga, ki to zna). V kolikor so že vnete vam drugo kot veterinar ne preostane. Kaj naredi? Vrečke izprazni, jih prepere in ponavadi da antibiotik (v kolikor je vneto/krvavi ob praznjenju) direktno v analko.

Glede na to kar ste napisali bi jo jaz obvezno peljala h veterinarju, če se boji ji bodo dali pomirjevalo. Nikakor pa ne odlašajte predolgo, ker lahko pride do hudih komplikacij.

Načeloma (vsaj pri moji), so znaki, da se driča po riti, se ovohava in liže.

Peljite jo h veterinarju!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: analne vrečke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines