mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:24:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Tumor v trebušni votlini
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tumor v trebušni votlini  (Prebrano 6480 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« : sreda, 09.05.2018 : 07:53:59 »

Bina, cca 11 letna psica, NO mix. Načeloma zdrava in dobrega počutja, anaplazmozo uspešno krotima, da se izbruh ne ponovi. Ne kaže še nobenih znakov neugodja, težav. Prebava BP, iztrebek, energija, kondicija. Zaenkrat je OK. Tudi krvna slika je ta moment brez posebnosti.

UZ pa je v ponedeljek pokazal, da so jetra, ledvica, vranica sicer na pogled OK, tudi srce. Je pa razviden 4 cm tumor poleg vranice in želodca. Lahko bi bil na steni želodca, lahko izvira iz slinavke... Čez 14 sledi ponoven UZ, da se zmeri masa, če je v tem času kaj zrastlo.

Dilema. "Ne diraj lava dok spava"? Čakam in ob poslabšanju operiram? Vmes spremljam z UZji če raste? Dam čimprej pod nož?

Kar se operacije tiče me skrbi to, da bi se ji potem sesul imunski sistem in bi rak ( v kolikor je tvorba rakasta) podivjal, anaplazmoza.
Karakterno je živc v smislu, da se strašno boji veterinarske ordinacije, pregledov. Že po sterilizaciji je bila strašno boga in je trajalo en čas da si je opomogla.


Rada bi se odločila tako, da je za Bino najbolje in najbolj prav. Je pa težka odločitev. Želim, da čim dlje, čim bolje živi.

Ima kdo kake izkušnje? Kako razmišljanje pride prav.

Frišna slikca iz Črnega vrha za 1. maj
Logiran
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 10.05.2018 : 06:25:31 »

Glej sem ti že odgovorila na drugem forumu, ampak vseeno še enkrat, tudi za tiste, ki morda ne vejo. Zalo uspešno zavira rast tumorja, malignega in benignega visok odstotek CBD (nad 30%). Velja poizkusiti, ker škodovati ne more. Moji psički smo maligni tumor zaustavili za 11 mesecev, čeprav je veterinarka napovedovala do 2 meseca življenja. Pogovori se z dr. Cerovšek, ki je doktorirara ravno iz tumorjev pri psih. Sva se tedaj veliko pogovarjali, zelo me je zanimalo njeno drugo mnenje. Njeno mnenje je prevladalo in se nismo podali na operacijo, niti ne na kemoterapijo. Psička je imela 11 mesecev lepo življenje, ki bi ji ga zagotovo zagrenila s kemoterapijo, tako pa je bila brez vseh bolečin. Ob smrti pa je bila stara več kot 13. let. Prepričana sem, da smo se pravilno odločili.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 10.05.2018 : 07:11:12 »

Sem ji pisala, s vprašanji glede CBD kaj, koliko. Ker je internet skop z informacijami. Če me cenocno pride cca 30€ mesečno strošek, se bom videla skozi...več pa ne gre. Ker je treba met denar tudi za morebitno operacijo....

Predvsem me to zanima, ali je kdo dal starejšega psa na kako zahtevnejšo operacijo, poseg v telo in kako se je izteklo?
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #3 : petek, 11.05.2018 : 09:17:00 »

Takole. Mojčine besede. Najprej opravi testiranje, zatem se odloči kaj psu ustreza. Ali je to probiotik, CBD in kak procent. NI univerzalnega recepta in dodatka. Zato se ni za prenaglit. Ker se za vsakega psa posebej določi.
Logiran
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #4 : petek, 11.05.2018 : 11:06:16 »

Veš CBD psu nikakor ne more škodovati, pa povem ti, da mora biti procent visok in doza konkretna za zaustavitev tumorja. Še enkrat napišem, s CBD se ne more škodovato, telesu je lasten in je pomembno samo, da gre za skupek vseh kanabinoidov v rastlini, ne le enega segmenta. Če si z Mojco mislila dr. Cerovšek, veliko dam na njene besede. Sva pa v zvezi s tem v kontaktih. Glede cene, pa so različne, pa ne bom tu pisala. Se pač da tudi ceneje.
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #5 : sobota, 19.05.2018 : 09:07:50 »

Če je tvorba maligna, potem 'ne diraj lava dok spava' verjetno ne pride v poštev. Prej ali slej se bodo izrazile težave, vmes pa boste psico spravljali v stres s kontrolami. Jaz bi operirala, če veterinar meni, da je dovolj zdrava za poseg in je mogoče tvorbo v celoti odstraniti. Pridobite drugo mnenje, da boste bolj sigurni.

CBD ne dela čudežev. CBD vidim bolj kot paliativno oskrbo, kot kaj drugega.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #6 : nedelja, 20.05.2018 : 10:17:50 »

Jaz bi šla tudi na vsaj še eno mnenje, sem pa načeloma a priori proti operacijam starejših psov, ampak to res močno posplošujem, ko to pišem. Ko sem prebala lokacijo tumorja in starost Bine, bi avtomatično stopila korak stran od operacije, če bi bila moja, potem pa šla po čim več verodostojnih mnenj. Verjetno so za ta skepticizem krive tudi moje pretekle izkušnje (1x prsni koš, 2x trebušna votlina), čeprav se razumsko zavedam, da je vsak primer drugačen.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 20.05.2018 : 10:56:16 »

No, takole, kontrolni UZ je mimo, tokrat je bil želodec popolnoma prazen, niti pila ni vode od večera, pa do jutra. In se je bolj natančno videlo. Tumor/tvorba je na vranici, ni videt kakih žil, da bi bila nevarnost, da poči in mi psica izkrvavi. Povečanja ni. Čez 14 dni ponoven UZ, da se premeri, potem pa ne vem kaj bo veterinar predlagal. Po potrebi bo odstranitev, psica ima tudi anaplazmozo, kar lahko stvari oteži, zakomplicira, vendar trenutno ima dobro krvno sliko. In so že vzeli vranico  psom ter naknadno ugotovili okužbo, pa je šlo vseeno OK.  Za kemoterapije se najbrž ne bi odločila, ker imam tanko denarnico. Se moram pozanimat koliko bi sploh bil strošek. Lahko pa, da je hemangioma, kar je najboljši možen scenarij. Ampak obema veterinarjema na veterini zaupam, tako, da po tretje mnenje ne bom šla.  Imajo tukaj kar dobro statistiko glede odstranitve vranice tudi pri starejših psih ter okrevanje. Tudi do 5 let so živeli po operacijo.

Kar se CBD tiče, pitra, vem da prodajaš sama smolo, mi je na drugem forumu povedala uporabnica, ki je od tebe kupila in razumem, da jo propagiraš, lepo, da imaš sama dobre izkušnje z njo. Lahko bi koristilo, lahko da ne bi, tako kot tisti psici, kjer po "konjski dozi" po 10 tednov ni bilo nič boljše, ne slabše glede alergij....Mojca Cerovšek pravi, da ni CBD za vsakega psa, ona najprej testira in do sedaj se je pokazalo, da ni koristen vsakemu. In tudi, da je jezna na prodajalce, ki vsakemu propagirajo smolo, čeprav jih je Mojca tja napotila po drug izdelek. Ampak dvomim, da bi jo še 1x peljala na bioresonanco. 1x je bila, sicer drugje zaradi težav s prebavo in enega alergičnega izbruha. Pa Bina ni bila tako navdušena, da mora biti tam, je potrpela, ni pa bila sproščena.

Nisem proti CBD, sem pa proti "vsiljevanju", reklamiranju, čeprav se sploh ne more vedet ali bo psici ustrezalo. Prehrano ima že 3 leta doma pripravljeno, pazim, da je dosti omega 3 in vsega ostalega.
Logiran
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 21.05.2018 : 06:55:56 »

Spoštovana,

o CBD sem ti napisala, jo sama ne delam, ne propagiram, ampak pomagam z nasveti. Kaj je to konjska doza, bi se pa dalo diskutirati. Pa še to, ob jemanju en , dva tedna, učinka še ni, ni viden,  CBD deluje na način, da pomaga telesu, da se prične samozdraviti. Glede gospe Cerovšek, njenjo mnenje spoštuijem in jo zelo cenim, sva veliko v kontaktu. Najbolj pomembno je, da je industrijska konoplja izjemna rastlina in CBD resnično pomaga. Glede učinkov pa štejejo izkušnje, veterinarji jih žal po večini nimajo, ker je bila tudi industrijska konoplja dolgo prepovedana in se na faksu o tem sploh niso učili. So se veliko učili o farmaciji-kemiji.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 21.05.2018 : 07:53:17 »

Vljudno naprošam, če se o CBD odpre lastna tema. Tule je bilo zastavljeno vprašanje z namenom pridobivanja informacij, izkušenj glede operativnih posegov.

Sedaj so me nekateri pacienti in veterinarji pomirili glede težavnosti okrevanja. Tako, da ko bo treba operirat, bom lažje dihala. Ta čas pa skrbim za njeno kondicijo, delava vaje za moč celotnega telesa, že 3 leta je na doma pripravljenih obrokih. Po operaciji bo pa nekaj časa kuhana (sedaj je BARF).
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 21.05.2018 : 10:25:29 »

Želim vama, da se vse dobro izteče objem
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 21.05.2018 : 11:16:37 »

Hvala. Jaz sem kar se da optimistična zdaj. Potem ko sem našla na dvorišču 1 štiriperesno deteljico in še eno 5 peresno sem še bolj pomirjena...Milim, čisto vraževerje, k z veterino nima nič skupnega.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Tumor v trebušni votlini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines