mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 18:08:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Iskanje in izbira vzreditelja
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Iskanje in izbira vzreditelja  (Prebrano 4385 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« : sobota, 23.06.2018 : 21:28:56 »

V tej temi apeliram predvsem na tiste, ki ste svojega psa kupili pri vzreditelju.

Glede na to, da za vsako pasmo obstaja več vzrediteljev, me zanima, na kak način ste se odločili, pri katerem od njih boste psa kupili Undecided?
Kaj je bilo tisto, kar vas je na koncu prepričalo, da ste si pri sebi rekli – od tega vzreditelja bom vzel psa Huh?

V zadnjem mesecu sem imela možnost pogovarjati se z več vzreditelji (različnih pasem) in bila zelo neprijetno presenečena, kako govorijo en čez drugega Sad.
Tudi ljudje, ki vzreditelje poznajo, so me presenetili - tako z dobrimi kot z slabimi komentarji o njih, vendar nihče svoje kritike, sploh negativne, ni konkretno podkrepil.
Le izjave, v smislu: eh, ta pa ni v redu….ali pa: od tega že ne bi kupil psa……in podobno sem poslušala Shocked.
Je dandanes res tako težko koga pohvaliti Undecided?

In ravno zaradi poplave različnih mnenj me zanima, kako ste se vi - lastniki rodovniških psov - odločili oz. na podlagi česa ste se odločili za vzreditelja, pri katerem ste kupili psa?
Ste slišali kakšno negativno kritiko o vašem vzreditelju, pa ste na koncu kljub temu psa kupili pri njemu?

Obstaja kak recept Wink, kako prepoznati odgovornega in poštenega vzreditelja?

Naj se razprava začne Wink.
Logiran
MojaLu
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 23.06.2018 : 22:06:29 »

Super tema... Jaz imam rodovniško kavalirko Kiaro in rodovniško francozinjo Mimoso.

Za nakup kavalirke sem se odločila po tehtnem premisleku izbire pasme, ker bi jo rada šolala za terapevtko. Vzreditelje sem potem iskala približno eno leto. Včlanila sem se v kavalirsko skupino na FBju in sledila objavam. Odločitev, da vzamem Kiaro prav pri teh vzrediteljih, je padla, ker sem dobila zanesljivo priporočilo, vzreditelja sta mi prostovoljno pokazala vso dokumentacijo zdravstvenih testov, imela z mano en dolg zelo resen pogovor in najbolj važno, s Kiarico sva si bili tako " všeč". In nisem se zmotila... Je vse to kar sem od kavalirja želela in še malo če - mila, nežna, aktivna, bistra, učljiva...

Kar se vzrediteljice tiče pa ostajamo v rednih stikih preko Fbja, vedno je na voljo za vprašanja (pa bo Kiara kmalu stara 4 leta), zna pohvalit skrb za psa, je realna, dostopna, ne opravlja... Meni je to pomembno - na splošno korekten odnos.

Z vzrediteljico moje Mimose imam popolnoma kontra izkušnjo. Z mojo pokojno francozinjo Lu sva bili članici v FB skupini in smo se občasno videvali, tako da sem vzrediteljico poznala. Ko je Lu decemra 2016 pri 13ih letih umrla je za njo ostala res velika praznina in sem si zelo želela spet francozinjo.

V tistem času je vzrediteljica imela dve legli, ker sva bili prijateljici na FBju sem videla slike in posnetke in se prav zaljubila v Mimoso, ki pa naj bi ostala pri vzrediteljici. Ko so že skoraj vsi mladiči odšli v nove domove, me je vzrediteljica kontaktirala, če bi imela Mimoso in sem se brez velikega pomisleka odločila, da jo grem iskat. Mimosa je super krasna, zdrava, lepa, prisrčna... in jo imamo res radi.

Z vzrediteljico so se pa žal stvari zapletle... in sem se znašla v zelo neugodnem položaju... Ne bi želela javno razlagat podrobnosti, vendar je odnos vzrediteljice do mene postal zame nesprejemljiv in sem zavzela popolno distanco.

Predvsem mislim, da je na koncu treba poslušat sebe, svoj občutek, pred tem pa RES RES natančno, že kar malo tečno preverit vzreditelja, pa še vedno se lahko zmotiš oz. te kaj preseneti.

Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #2 : petek, 29.06.2018 : 06:53:10 »

Nimam še psa od vzreditelja, ker so se stvari s stanovanjem zapletle....

Kakorkoli jaz izbiram najprej tako, da govorim, se srečam z različnimi lastniki pasme in povprašam od kod imajo, pa kako so s psom zadovoljni, zdravje (vključno z alergijami!), karakter, če so še kaj v kontaktu z vzrediteljem...Potem preštudiram linije,zdravje in dolgoživost psov je nekaj kar me močno zanima, tipičnost izgleda in tipičnost karakterja oz. stabilnost. VEDNO dajem prednost vzrediteljem, ki poleg razstav s psi hodijo po hribih, se veliko igrajo, trenirajo kako športno disciplino (RO, FCI obedience, agility, delo z nosom, mantrailing...) in ki se veliko ukvarjajo z leglom, po možnosti izvajajo tudi ENS, ki dajo veliko na socializacijo v leglu, jih navajajo na različne zvoke, lokacije, predmete).

Lahko vzame kar nekaj časa.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Iskanje in izbira vzreditelja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines