mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:33:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Tibetanski terier
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier  (Prebrano 19095 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #15 : petek, 01.02.2019 : 13:04:35 »

eva84 je zelo lepo napisala.
 Samo dodam iz prakse ponovno TT se vas bo držal kot klop. Izbral si bo enega člana in mu povsod sledil, dobesedno.
Na primer Škotski ovčar si bo izbral strateški položaj kjer bo vse imel pod kontrolo in ne bo hodil za vami. Pri TT moraš pazit da ga ne pohodiš tako se prilepi nate, zelo so čustveni.
Pri nakupu mladiča bi morali vedno iskat negativne stvari in če se vam zdi, da bo vseeno šlo super imate svojo pasmo. Drugače so TT eni veliki srčki.

Tudi pri nas imamo pesjak in velik ograjen vrt, tudi jaz sem prepričana, da jim je bolj lepo zunaj kot v zaprtem prostoru ali celo kletki. Samo pozimi, ko je mraz, dež, kratki dnevi so vsi naši kužki v hiši. Spomladi in poleti pa spijo zunaj in ko nas ni doma so tudi zunaj. Vendar tudi mi odpremo vrata na teraso ko smo doma imajo prost vstop. In odvisno je od značaja psa kje so raje.
Upam, da sem kaj pomagala samo s tem namenom pišem ne zato, da bi komu vsiljevala svoje mnenje ali solila pamet.LP
Logiran
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #16 : petek, 01.02.2019 : 13:23:06 »

Moram dodat, da so bili vsi do enega leta v hiši in pri meni v službi, da so se naučili vedenja. Ko se mi je zdelo primerno sem jih postopoma puščala same zunaj. Zdaj poznajo in upoštevajo pravila v hiši in zunaj. Starejši psički mi sami pokažeta,da nočeta z mano v službo sta raje doma okoli hiše.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #17 : petek, 01.02.2019 : 14:00:39 »

Samo dodam iz prakse ponovno TT se vas bo držal kot klop. Izbral si bo enega člana in mu povsod sledil, dobesedno.
Na primer Škotski ovčar si bo izbral strateški položaj kjer bo vse imel pod kontrolo in ne bo hodil za vami. Pri TT moraš pazit da ga ne pohodiš tako se prilepi nate, zelo so čustveni.

Res? Sem si jih vedno predstavljala kot izrazito samostojne pse in so se mi iz tega vidika zdeli čisto primerni za bivanje zunaj, ko ni nikogar doma. "Se sploh ne sekiram da sem sam, čist fajn mi je mal okrog gledat". Delim pa isto mnenje kot ti glede službene in ostale odsotnosti; bolje zunaj kot v kletki. Piše nekje zgoraj, da lahko psi zunaj razvijejo neželjena vedenja iz dolgčasa, ampak tak pes ki mu je dolgcajt zunaj mu bo tudi notri in je iz strani omejevanja škode bolje, da je zunaj v pesjaku kot pa da notri steno zgrize ali pa je 8 ur zaprt v kletki. Sej niso iz pliša in se lepo navadijo življenjskih razmer. Tu bi tudi priporočala vzeti psa od podobno mislečega vzreditelja, ki ne bo pisano gledal če mu poveš da bo pes 8 ur v pesjaku.

In seveda se priporoča vzet kak dan dopusta, nikakor ni kot zgoraj omenjeno da se pes že praktično takoj navadi novega okolja. Ja, ko je že nekaj časa z vami, ampak ko pripelješ v nov dom mladiča, ki je na svetu celih 8 tednov in ne pozna skoraj nič drugega kot mamo in sorojence, si je fajn vzet čas in mu počasi predstavit ljudi in živali s katerimi bo živel, hišo, okolje in tudi pesjak, v katerega ga itak ne zapreš že prvi dan za 8 ur.
Logiran
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #18 : petek, 01.02.2019 : 14:23:43 »

Jaz nisem nič brala povem iz izkušenj.Kuža, ki ga češem je gospodarici skoz za petami. In od kolegice TT ki tekmuje v agilityu, ko gre stran od njega dela takšno dramo samo njega se sliši. Mogoče sta izjemi ne vem, tudi v pasmi so razlike.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Tibetanski terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines