mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:31:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Otrok ima alergijo na pasjo dlako
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Otrok ima alergijo na pasjo dlako  (Prebrano 2907 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanii86
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« : petek, 31.01.2020 : 07:47:07 »

Pozdravljeni vsi skupaj.

Zelo zelo tezko pisem to, dobesedno se mi srce lomi, a ocitno se bomo morali pripraviti na en korak, na katerega nismo bili najbolj pripravljeni.
Nase najmlajse dete ima, 18 mesecev star fantek, ima najverjetneje, alergijsko reakcijo na pasjo dlako...
Zadeva se je pojavila kak mesec nazaj in cakamo na rezultate preiskav a zanimajo me vase izkusnje, kaj narediti v tem primeru? 😔

Nas Lux je sicer rodovniski Zlati prinasalec od zelo znanega slovenskega vzrejitelja, Viktorja Hoikera in je dobesedno clan druzine... A znasli smo se v situaciji, ki je zelo nehvalezna, sploh zdaj, ko je zaradi dojencka ograjen v hodniku na nekih 4m2.

Vsak nasvet bo zelo dobrodosel.

Hvala in lp,
Sani
Logiran
Manca Z.
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #1 : petek, 31.01.2020 : 15:35:06 »

Najprej je odvisno kako hudo alergijsko reakcijo ima otrok na psa?

Načeloma je sobivanje možno (da se pes prosto giba po stanovanju), potrebne pa so prilagoditve. Odsvetuje se, da gre pes v otrokovo sobo oz. tja kjer otrok spi. Glede stanovanja pa je tako, sesanje in pomivanje tal vsak dan brez izjeme. Kopanje psa 1x tedensko. Pranje vseh tkanin, ki pridejo v stik s psom 1x tedensko na najmanj 60'C.

Je pa to zelo zoprna situacija, lahko poskusite, lažje je seveda če živite v hiši, ampak po vašem postu predvidevam, da gre za stanovanje?

Upam, da se bo vse dobro izšlo in ga boste lahko obdržali ljubezen
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Otrok ima alergijo na pasjo dlako
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines