mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:34:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Korak v desno!
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Korak v desno!  (Prebrano 5067 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« : torek, 15.11.2005 : 12:44:17 »

Ne vem koliko vas je sicer to že probalo naučiti, midve s tamalo pa se trudiva že kar nekaj časa in iščeva nove možnosti za osvojitev te vaje. Vse predlogi so dobrodošli, tudi če se vam zdijo malce otročji, nevsakdanji. Pes mora iz osnovnega položaja (stoji pri levi nogi) narediti korak v desno z vodnikom vred, s tem da prekriža prednje tace. Ne sme priti v ospredje oz mora narediti korak paralelno z vodnikom. Upam, da sem napisala dosti razumljivo.
Predlogi?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1 : ponedeljek, 05.12.2005 : 15:02:45 »

če zna poravnavo na poleg iz poševnega položaja bo znal tudi to. Prekrižal bo prve in zadnje noge, bolj ali manj ali pa poskočil vzporedno.
Ko zna priključitev v osnovni položaj popravit delaš na mestu vrtenje v levo-pes pa se umika z zadnjim delom v poravnavo.
Pri zamiku v desno pomaga tudi , če stopiš križno s svojo levo nogo za desno vstran in šele potem z desno vstran.
Za začetek si laho pomagaš z nakazanim gibom leve rame nazaj ob dodatnem povelju poleg.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 05.12.2005 : 17:07:24 »

Hvala deteljica. Prav to sedaj delava, vendar je težko loviti trenutek, da klikneš, ko je pes ravno v stoječem položaju. Bejba namreč vajo "popravi" izvaja precej hitro (vrže rit vstran).
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Korak v desno!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines