mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 10:20:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kako psa pripraviti da bo jedel
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako psa pripraviti da bo jedel  (Prebrano 7683 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Oxygen
Jelena
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« : torek, 22.11.2005 : 19:01:07 »

Imam nemško dogo staro 1 leto.
En čas je jedla Eukanubo, pa ji ni odgovarjala. Menjali smo na Rojal Kanin (3 mesece nazaj), na začetku je še jedla, zdaj pa brikete ven špukne  Angry
Ta opica mala, sem ji dala z roke en briket, ga je vzela v gobec in takoj ven špuknila in me pogledala kao kaj si mi te to za en drek dala  Undecided
Včasih ji brikete prelijem z juhico, jogurtom, mesekom... Kaj sem jo razvadla?
Nič mi ni več jasno. Včeraj ni nič jedla, dan prej pa samo polovico dnevne količine.
Pol sem se pa odločla, da ji bom od zdaj naprej v obrok dala samo eno merico namočenih briketov, konzervo in testenine (ali riž ali meso in zelenjavo), se pravi, da ji bom bolj al manj kuhala. In danes je dobla tako doma pripravljeno večerjo in je zopet samo pol pojedla. Zanimivo je, da ko sem kuhala, je hotla "pomagat" in se ni premaknila s kuhne. Ko je blo kuhano pa je navalila.... pojedla pa polovico...  Huh

Ne vem, če je povezava:
Pred slabima dvema tednoma je dobila bradavice po gobcu (baje pogoste pri dogah). Dobla jih je od kolegice Dasy, ki pa je že ozdravljena. Veterinar je rekel, da same odpadejo in da traja skupaj pet tednov. Zdaj jih ima že kakih 20. Tri ful velike, ostale so bolj male. Sem pa ugotovila, da ima dve ful mali na grlu.
Kaj je možno, da zato ne je? Da jo zaradi tega boli?

Drugače pa dobi en obrok na dan. Ko je dopolnila točno eno leto, ni več hotla jest zjutraj.

Ima kdo podobne izkušnje?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1 : torek, 22.11.2005 : 23:04:06 »

A kaj hujsa? Koliko pa tehta?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Oxygen
Jelena
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 23.11.2005 : 08:26:42 »

Nič ne hujša. Tehta 53 kg.
Je pa res, da ne "nori" več tolko. Od kar je bolj mrzlo več al manj samo spi čez dan. Ima enega oz. dva daljša sprehoda in zadnje čase je po sprehodu tak zmatrana, da gre kr spat in spi in spi....
Drugače, ko ne spi, je zelo igriva.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #3 : petek, 09.12.2005 : 12:03:34 »

Oj!

Razlika v velikosti med dogo in mojim civavekom je velika, vendar v zbircnosti sta ocito identicna...

Moj kuzman je isti kot tvoj...vcasih smo mu kuhali, potem pa je po 6 letnih iz ljubega nic zacel jesti brikete (cuvali smo sosedovega psa, pa je po slucajno padel briket na tla in tako jih je zacel jesti)...
ko se je kuhalo zanj je pomagal, ko pa je stala posoda pred njim me je pa ves zaprepascen gledal kaj mu to ponujam...

Dogajalo se je celo, da pes 3 dni ni nic pojedel tudi grizljaja ne...smo kuhali tako in drugace, vedno sveze, briketi, la,la,la nic v glavnem...

potem mu je pa lepega dne naredilo "klik" v glavi in je zacel jesti brikete...sedaj se se vedno dogaja, da tudi po cel dan nic ne je...naslednji dan pa poje normalno velik obrok (nic vecjega, ker prejsnji dan ni jedel)..kuzman je zivahen, tak da jaz sklepam, da mu pac odgovarja tak nacin prehranjevanja...ce bi bil lacen bi verjetno jedel...

Jaz sem se od zacetka se "sekirala" ce je s psom kaj narobe, vendar sedaj ze toliko let stvar funkcionira in je s psom vse v najlepsem redu, da verjetno to "normalno"...

Veterinar mi je svetoval, naj pac psa pustim, da je kadar mu pase...

L.P.

Nina
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #4 : petek, 09.12.2005 : 12:13:48 »

Ja, itak imamo take izkušnje. Naša je pojedla vse kar je vidla do enega leta, potem pa je začela bit zbirčna (ali brikete pusti, ali ne poje vseh...).

Včasih tudi štrajka in sploh ne je, ampak ker sploh nič ne shujša, se ne sekiram. Ima vedno od 52,5 - 53 kg.

Ker pa si začela mešat druge stvari in  nisi pustila samih briket, mislim, da se je malo razvadila.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #5 : petek, 09.12.2005 : 12:22:51 »

Ja, itak imamo take izkušnje. Naša je pojedla vse kar je vidla do enega leta, potem pa je začela bit zbirčna (ali brikete pusti, ali ne poje vseh...).

Včasih tudi štrajka in sploh ne je, ampak ker sploh nič ne shujša, se ne sekiram. Ima vedno od 52,5 - 53 kg.

Kot da bi brala od moje Bine Shocked tudi konkurenca drugega psa ne pomaga Undecided ko ji samec je, samo butasto gleda Roll Eyes

Jaz se tudi ne sekiram vec, ali bo jedla ali ne... Zadnjic mi treh obrokov ni pojedla (zjutraj nič, zvečer nič, naslednje jutro nič). Popoldne smo peljali samca k vetu, pa sem Romanu malo pojamrala, da mi noče jest. Takoj zvečer je vse pojedla Grin

Dobi večerjo, če noče, počakam 10 min, potem vzamem in to je to.... Je pa zanimivo, da mi nič ne sitnari, da je lačna (tudi če je poje svojega obroka).
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #6 : petek, 09.12.2005 : 12:33:11 »

Soči pa konkurenca zelo pomaga!
Ko smo imeli mladiče in so ji rinli v skledo, ni nobenga pustila zraven in v momentu je pojedla brikete, ki jih drugače sploh ne mara (lamb &rice). Grin Kakšna mama  Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #7 : petek, 09.12.2005 : 12:38:32 »

Ko smo imeli mladiče in so ji rinli v skledo, ni nobenga pustila zraven in v momentu je pojedla brikete, ki jih drugače sploh ne mara (lamb &rice). Grin Kakšna mama Grin

ham..ham.... Bina se je pa mladičem umaknila, da so pojedli še njeno hrano Angry Roll Eyes edino ko so dobivali čokolino, takrat je polizala posodo za njimi Grin Ampak za hrenovko je pa zarenčala nad svojim mladičem Shocked (in to predkratkim).... Tu pa ni več ljubezni Grin Grin
Logiran
mashy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #8 : sreda, 21.12.2005 : 20:33:11 »

Zdravo!
Tudi mi imamo podobne probleme kot Oxygen, saj je naš koker španjel začel izpuščati obroke.
Star je 11 mesecev in ko je bil manjši je takoj pojedel vse kar smo mu dali. Sedaj pa, ko mu postavimo skledo na tla, včasih poje vse brikete, včasih malo, kdaj pa kdaj pa spusti tudi po 2 obroka na dan. Najprej je jedel hrano Hills in jo 2 meseca čisto normalno jedel, potem pa je začel puščati obroke in kdaj je tudi bruhal (ne vemo ali zaradi hrane ali zaradi česa drugega). Hrano smo mu tako pred 14 dnevi zamenjali in sedaj je Royal canin. Prvi teden je normalno pojedel vsak obrok, sedaj pa je spet začel puščati posodico prazno.
Še to, če mu posodico pustimo na tleh približno pol ure ali eno uro, vsake 5 minut poje en briket in tako mogoče le izprazni skledico.
Ali je izbirčen ali zaradi česa drugega ne je?

Lp Maša
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #9 : petek, 30.12.2005 : 14:23:27 »

Jaz mam tud podobne probleme. Najprej je na brilete navalil, zdaj jih pa tud povohat noče, sklede kot, da s boji. Je Nutro, sem probala drug okus kot ponavadi, pa je pojedel en obrok samih briketov, potem pa spet nič. Poje, če mu kaj dodam zraven. Najprej je spet kar planil na brikete, ko sem mu dodala ribo, sedaj tud z ribo poje bol s težavo. Imam občutek, da se hrane naveliča. danes sem mu med njegove brikete zmešala druge, Sience plan, in jepojedel samo te ven, Nutro pa pustil. Razmišljam o zamenjavi briketov, samo ne vem kolk ima to smisel, ker sumim, da se jih bo spet naveličal. Nočem pa ga pustit preveč stradat, ker je še mladič in potrebuje hrano za razvoj.

Brez zamere, ampak ko vidim, da mate tud drugi take težave, si kar oddahnem, ker vidim, da moj kuža ni osamljen primer in da z njim ni nič narobe.


Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #10 : petek, 30.12.2005 : 14:35:37 »

Kaj pa ce bi mu probala en obrok kuhan dat...recimo en obrok brikete enkrat pa kuhano...?

Drugace pa ne se prevec sekirat...pri nas je identicno...trenutno je Oli na "novoletni dieti"...beri sam se je tako odlocil Cry...in je vsak drugi dan...
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #11 : petek, 30.12.2005 : 14:41:47 »

Še to, če mu posodico pustimo na tleh približno pol ure ali eno uro, vsake 5 minut poje en briket in tako mogoče le izprazni skledico.

Poskusi mu dati htano vedno na razpolago. Tako imam jaz za Geri. Ima cel dan skodelico z briketi na razpolago. Če ne poje vsega drugi dan dam v skledico sveže brikete..
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #12 : sreda, 04.01.2006 : 00:20:47 »

Jaz sem se odločila, da ni druge kot da mu začnem kuhat, ker je že tako shujšal, da se bo prelomil. Nekako nisem hotla popustit, ampak stvari grejo predaleč. Najbrž bom zamenjala brikete potem pa čim bol menjala hrano, da se princ ne naveliča enega okusa. Pa bomo vidli kaj bo. Sam tega še nisem vidla, da se pes boji lastne sklede. 
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #13 : sreda, 04.01.2006 : 11:08:49 »

Pri nas sicer problemov s hrano nimamo, pred kratkim je sicer začel odklanjati jutranji obrok, pa smo hitro ugotovili vzrok, v bližino je prišla nova psička,ki se je gonila, Smiley pa so ga vonji zgleda tako premamili,da tudi jesti ni mogel Tongue, zvečer je bil pa preveč lačen in se hrani ni mogel upreti, pa je pohrustal več kot bi v dveh obrokih, ko je bila ženitev mimo je začel normalno jesti dva obroka Cheesy
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #14 : sreda, 04.01.2006 : 13:31:00 »

Ljubezen gre skozi zelodec pravijo.... Grin
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #15 : sreda, 04.01.2006 : 17:25:46 »

Mi apetita rajsi ne spodbujamo, ker bi se v navalu pozresnosti se kateri zadusil. V dolocenih okoliscinah se jima lakota tako poveca, da se jima trga in zahtevata hrano z lajezem ter skropita slino. To se zgodi:

- ce damo hrano prevec ocitno hladiti (npr. v pasjo posodo), tako da vesta, kaj ju caka, do sklede pa se nekaj minut ne moreta,
- ce se ze odpravimo pripravljat hrano, pa se zamotimo s cim drugim,
- kadar cisto pozabimo in morata spomniti, da je cas za obrok,
- ce jima med pripravljanjem govorimo, kako bo dobro in »njam, njam, njam«,
- po prihodu s sprehoda, ce smo na prazen zelodec vadili povelja s priboljski,
- pa tudi ce zvecer prepozno (tik pred spanjem) kaj pojesta, se zbudita neverjetno lacna.

Mogoce bi te finte pri komu delovale za povecanje apetita...  Roll Eyes
 
Pri nas je hranjenje eden najbolj lustnih trenutkov dneva, zato dajemo 2x – zjutraj in zvecer. Ker sama slabo prenasam enolicje, ga tudi psom ne privoscim. Brikete skoraj vedno s cim oplemenitim (zlica olivnega olja, pol jogurta, zlica skute, kaksna sardelca, koscek tune...), na vsake tri dni pa jima kaj skuham. Kadar jemo socasno, dobita na brikete malo kaksne stvari, ki jo jemo mi. To zelo cenita. Smiley
Logiran
aema
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 08.01.2006 : 11:57:33 »

pri nas se je kar naenkrat iz požeruhinje prelevila v izbirčno psičko, ki s težavo kaj poje. Najprej sem mislila da si je sama začela izpuščati en obrok (ker bo kmalu 6 mesecev), vendar ne poje niti ostalih dveh. Hranila sem jo z briketi, en obrok pa sem ji skuhala. Kot prvo, briketov (Nutro), ki jih je imela tako zelo rada, ne je več. Zdaj je začela štrajkat še pri kuhanem. Vidim jo da je lačna, ampak ne bo pojedla. Za pasji piškot pa se bo postavla na trepalnice če je treba. Malo je shujšala, vendar se ji reber še ne vidi, skrbi pa me ker je še mladič.   
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #17 : nedelja, 08.01.2006 : 17:20:11 »

Tudi nasa je tak zacela ja, sploh ni hotla vec jest in to.Cim manj kompliciraj, reduciraj priboljske..tisti obrok ki i das ji daj in potem vzami ce ne poje, ce je tak navajena, drugace pa ji enostavno pusti brikete v skledi dokler jih ne poje in sele potem novo hrano noter ali pa kaj drugega. Predvsem res cim manj dodajaj in novo in novo, ker bo zacela samo izkoriscat rezultata bo pa enak, na koncu nebo htela jest niti stvari ki ji je bila vceraj se najljubsa. Nasa je zdaj stara 15 mesecev in imamo se vedno borbe za hrano, obcasne faze ko noce jest, ampak ne smes se ti vdat, ona se bo slej ko prej.
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #18 : torek, 10.01.2006 : 22:53:06 »

pri nas se je kar naenkrat iz požeruhinje prelevila v izbirčno psičko, ki s težavo kaj poje. Najprej sem mislila da si je sama začela izpuščati en obrok (ker bo kmalu 6 mesecev), vendar ne poje niti ostalih dveh. Hranila sem jo z briketi, en obrok pa sem ji skuhala. Kot prvo, briketov (Nutro), ki jih je imela tako zelo rada, ne je več. Zdaj je začela štrajkat še pri kuhanem. Vidim jo da je lačna, ampak ne bo pojedla. Za pasji piškot pa se bo postavla na trepalnice če je treba. Malo je shujšala, vendar se ji reber še ne vidi, skrbi pa me ker je še mladič.

Men se je dogajalo popolnoma enako in sem se odločila, da imam tega dovolj. Zamenjala sem sicer hrano in ukinila popolnoma vse pribolške. Zdaj dobi kak obrok konzerve in kak briketov. Prvedva dni ni jedel, oz. je ravno toliko, da je, zdaj pa veselo žveči svojo hrano.  Težko je gledat njegove oči, ko je lačeni in gleda tvoj sendvič, samo je treba vztrajat. Zaenkrat je, samo ga ne bom preveč hvalila, da ne bo zdaj nehal. Bomo vidli, kaj se bo dogajalo naprej.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kako psa pripraviti da bo jedel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines