mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:33:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Zimska / poletna prehrana
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zimska / poletna prehrana  (Prebrano 5271 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« : petek, 30.09.2005 : 18:42:32 »

Torej, imam eno vprašanje. Ker se počasi bliža zima, ne vem, kaj naj naredim s prehrano svojega psa. Pomladi "sva" namreč začela s hujšanjem, se s pomočjo "light" briketov in zmanjšanjem količine hrane (pa tudi s  povečanjem aktivnosti) znebila odvečnih 8-9 kg. Zdaj pa sem v dilemi, ker je na splošno poleti bolj priporočljiva lahka hrana, pozimi pa bi naj psi dobili bolj kalorično (še posebej tisti, ki živijo zunaj). A naj grem sedaj počasi nazaj na "normalne" brikete?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : petek, 30.09.2005 : 20:28:39 »

Menjaj redno vodo!!!

Sammy, jaz bi pozimi šla raje na navadne brikete. Ne vem, no.. Tisti light mi res delujejo nekam švoh Undecided Mi naše pse pozimi hranimo po občutku: če postane suh, dobi več hrane, če se preveč zredi, dobi naslednji teden malo manj za jest. Če je bolj mrzlo, dobi še kaj zraven. Čisto po občutku. Dobivata pa ponavadi oba več kot pa poleti.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #2 : sobota, 01.10.2005 : 13:24:14 »

bina, hvala. jaz se tudi bolj nagibam k temu, vendar ne vem ... je dobro, če se pes čez zimo zredi in vsako pomlad potem hujša?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : sobota, 01.10.2005 : 14:05:23 »

Citat
je dobro, če se pes čez zimo zredi in vsako pomlad potem hujša?

Kot vecina zensk. Grin Grin
Logiran

Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #4 : sobota, 01.10.2005 : 14:09:45 »

ne vem, po mojem je boljše, če vzdržujemo pri njih ves čas (skozi celo leto) neko normalno težo ...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : sobota, 01.10.2005 : 14:24:02 »

sammy, saj sem se hecala. Spomnila sem se pac kako vsako leto enkrat marca zacnejo vse prijateljice ali sorodnice hujsat. Meni je to pac smesno. Wink

Tudi mi imamo enega pesjana zunaj in ponavadi mu pozimi dajemo malo vec hrane, pa tudi bolj ga razgibamo, da lazje prenasa mraz. Enkrat se mi je res zgodilo, da se je poredil cez zimo (krivi so bili novi briketi), pa smo ga potem shujsali kaksne 4 kilce. Zdaj pa ves cas pazimo na njegovo tezo, tudi zaradi zdravil, ki jih dobiva, pa malo zaradi kolkov in hrbtenice, da ni kaksne nepotrebne preobremenitve. Veckrat kot poleti mu dajem tudi kaksne dodatke: ribe, sir, skuta... Je pretezno briketas, sploh zdaj ko smo nasli brikete, ki mu ustrezajo. lp
Logiran

Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #6 : sobota, 01.10.2005 : 14:55:15 »

Praviloma se psov, ki so tudi pozimi zunaj, ne hrani z lahkimi hranami, ampak z normalnimi ali malo mocnejsimi. Tisti, ki so v stanovanju, pa lahko tudi pozimi dobivajo light variante. Zunanji psi potrebujejo bolj kaloricno hrano, ker se jo dobrsen del porabi za lastno ogrevanje oz. vzdrzevanje telesne toplote. Pri nas smo zunanjim psom pozimi vedno dajali mocnejso hrano, tudi vec dodatkov, in kolicino smo tudi povecali za cca 30 %. Ce ima pes dovolj gibanja, se ne bo zredil. Prehod s poletne na zimsko obliko smo vedno naredili postopen, ne od danes na jutri mocnejsa hrana in vecja kolicina. Vodo smo menjavali veckrat dnevno in vedno nalili toplo, ker se je tako ali tako hitro ohladila.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #7 : sobota, 01.10.2005 : 19:01:58 »

jaz trenutno dajam svojemu puppy hills brikete , star bo kmalu 3 mesece ... spi zunaj  in bo kmalu zima pa me skrbi , če je treba kaj dodati k njegovi prehrani saj je še mladič ....
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #8 : sobota, 08.10.2005 : 12:27:16 »

Puppy hrane so dovolj mocne tudi za zimske razmere. Poskrbi le, da bo pes imel zavetje preko dneva, ponoci pa dobro izolirano uto ali spanje v zaprtem prostoru. Lahko pa vcasih med hrano dodas zlicko olivnega ali ribjega olja.
Logiran
Yon
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 08.10.2005 : 15:13:31 »

Zdravo,

imam vprašanje, moj pes je na dieti ker je tko veterinarka rekla, verjetn ma zajedalce, rekla je naj je riž, kuhano belo meso pa jogurt pro bio, ampak žverca noče jest riža, meso ja, jogurt ja, riž niti podrazno, samo prvič ko ga je dobil, kaj naj mu dam namesto riža??
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #10 : sobota, 08.10.2005 : 15:31:33 »

A ni dala nobenega sredstva proti zajedalcem? Kaksne zajedalce, crevesne ali kozne? Koliko casa naj bi jedel tako dieto?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #11 : sobota, 08.10.2005 : 16:20:34 »

Kaksne zajedalce, crevesne ali kozne?

Yon, tukaj je mišljeno "črevesne ali kožne" ... bi lahko kaj drugega razumel s tega Wink
Logiran
Yon
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 10.10.2005 : 14:14:43 »

Pozdravljeni mal z zamudo:)

Ima oz. verjetn je mel črevesne, 1 teden dieta z rižem, jogurtom, in belim mesom so navodila do četrtka k greva nazaj k veterinarki, proti driski je dobu linex proti zajedavcem pa neke rdeče tablete ki jih je čez vikend pojedu (4kom), no dons pa včeri pa je že bil brez driske in je normalno kakal:), sam skrbel me je k ni hotu več riža jest pa sm mislu d ne bo dost hrane pojedu čeprav je meso kot nor zdaj!
Logiran
snezni_tekac
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #13 : četrtek, 24.11.2005 : 16:17:14 »

Pozdravljeni,
Sneg je tukaj in hladno vreme.
Tisti ki se veliko gibljete z vasim psom me zanima kako sedaj v hladnem vremenu okrepite hrano! Posebej me zanimajo izusnje lastnikov zlatih prinasalcev ali labradorcev ampak tudi izkusnje ostalih mi bodo dobrodosle.

Kaj dodajate pozimi kot mascobne dodatne rezerve ?

Zanimajo me tako industrijske predelane variante ki jih pes z navdusenjem uziva kot tudi resitve iz domace prehrane!

Hvala vnaprej za vase izkusnje in napotke...

Lp snezni tekac
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #14 : četrtek, 24.11.2005 : 17:01:03 »

Pozdravljen snezni_tekac,
nimam ravno labradorca, je pa iz iste družine.  Wink

Mi naši ne dajemo nič drugače kot preostalo leto in ji s tem ne mešamo jedilnika.
Zlati prinašalec, ki je čez dan več tudi zunaj, pa dobi en topli obrok na dan.

Vsake toliko časa dobita kakšne makarone, riž,... ki ostanejo od kosila.

Mislim, da ne rabiš komplicirati.  Wink

Lp
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Zimska / poletna prehrana
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines