mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 16:31:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: GROZNI SOSEDI
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: GROZNI SOSEDI  (Prebrano 12104 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Julie
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


« : četrtek, 08.12.2005 : 14:22:19 »

Pri babi živijo sosedi, ki svojega kužka-imajo zlatega prinašalca ne peljejo na sprehod Cry po več dni. Kuža  se zato potepa po celi vasi. Kaka in lula po njivah, zato so vsi jezni na lastnike, ki so svojim otrokom kupili psa. Jaz ga včasih peljem na sprehod. Poskusila sem jih tudi prepričati, naj skrbijo za svojega psa, pa nič ne pomaga Undecided.

Ima kdo kakšno idejo kaj storiti?

Lep pozdrav,  Angry
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #1 : četrtek, 08.12.2005 : 15:19:30 »



še sreča, da se pes vsaj lahko svobodno giblje in ni kje zaprt ali privezan. Lastniki vsekakor rabijo lekcijo o primerni oskrbi psa, ne vem pa , zakaj prebivalce vasi moti, če se pes sprehaja po travnikih in njivah in če tam kaka Huh Ko pa zlivajo strupeno gnojnico iz greznic po travnikih (v greznicah so tudi odplake iz pralnih in pomivalnih strojev, ostanki WC račk, s katerimi čistijo WC školjke in polno drugih kemikalij, pa ni nič moteče) Če se pa pes podela na travnik, je pa takoj cel hudič. Saj je pes v naravnem okolju in ne sredi stanovanjske soseske ali parka. Tam je logično treba pobirati iztrebke za njim. 
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #2 : četrtek, 08.12.2005 : 15:29:22 »

Pasji iztrebki niso tako nedolžni kot bi si kdo mislil. Vse mogoče se nabira v njih...... če pa za psa niti ne vem kako zgledno ne skrbijo, je pa lahko tudi bolan ali ima gliste. Predstavljaje si kaj se zgodi, ko vaš nič hudega sluteč kuža na sprehodu poliže ali poje takšen drekec  Sad. Psu se žal zelo težko dopove, da se takšne svinjarije ne je....... sem imela že dosti slabih izkušenj s tem.


lp
Logiran
špelca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #3 : četrtek, 08.12.2005 : 15:33:08 »

Mi mamo tud sosede, ki imajo psa privezanega na daljši ketni 24 ur na dan, 364 dni na leto. Angry Vse kar mu dajo je hrana pa dretje.... Angry  Grozni so te ljudje...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #4 : četrtek, 08.12.2005 : 17:02:03 »

Naši sosedje čez cesto so pa pred dobili psa. Takrat je bil star 6 tednov. "Pa saj to je dva meseca". Ok. Sam je do pribl. štirih popoldne, ko pridejo domov ga je peljejo na sprehodek pač pa ga spustijo ven in zaprejo vrata. Mene obiski malega frajerja sicer ne motijo Wink , vseeno pa ne pobiram kaj rada drekov okrok hiše (predvsem pred hišo), še sploh če niti niso od mojih psov. No, tačas ko je zunaj veselo dirka k čez cesto k nam in nazaj domov, včasih bi šel kar z nami na sprehod pa si potem premisli in odšpona nazaj domov. Če gre mimo kak avto teče za njim in laja. Včeraj smo prišli domov iz sprehoda, takoj je pritekel k nam, bolj butnil v nas v bistvu, Dino je zarenčal (sicer dal mir isti trenutek ko sem rekla naj da mir), soseda je to videla in rekla samo."Lumpi, ti prov provocirat hodiš".
Kasneje so moji zunaj dobili vsak svoje rebro (ok, kako se to zdaj sliši Grin ) za glodat, mali pa jim je hodil nagajat, saj veste ko laja in odskakuje s tisto ritjo Smiley Tudi to je soseda videla, mu žvižgala in ga klicala, ni šmigrlal in je šla mirno dalje vesit cunje. Lajat nam hodi tudi v mačko, tako da jih zna enkrat fino skasirat po nosu. Vem da mislijo "saj imajo radi pse, nimajo nič proti da je pri njih". Čisto res, samo da potem poslušam dretje moje mam kako je na travi pred hišo vse posrano Tongue Smo pa z njimi sicer v čisto dobrih odnosih, vedno tudi vprašajo za kak nasvet, vem pa da bo čim kaj rečem zamera. Aja, ven ga zaprejo tudi ko dobijo obiske z dojenčkom. Ker jih ko pridejo domov čaka pokakano in polulano, je pa včasih ta čas ko je sam kar zunaj. Enkrat sem sosedi naložila, da je skočil direkt na cesto pred avto in ga je skoraj zbil-je bilo videti da se je prestrašila, no očitno ne.
Je pa tak mali črni koker mix, če ga kdo hoče Wink Grin Cool

Aja, imamo še eno sračko v bližini Wink Ko en drug sosed (Janezek) mimo naše hiše pelje smetnjak nastavit ob cesto ga vedno spremlja psička, ki se obvezno poserje pri nas (ali pri sosedih za nami)Tongue Ga je mam že večkrat napi***la pa ne je*e Smiley In kaj naj potem?

Tejle sosedi za nami katere sem omenila.. Živali ne marajo drugje kot na krožniku Tongue Ta psička je enkrat pri njih nekaj šnjofala okrog hiše in pred hišo in se je nekaj ups, prevrnilo nanjo. Baje. Od takrat je kripelj na eno tačko, ko hodi jo meče v zrak kot cunjo. Sumim da jim je šla na živce, pa jih je skasirala. Je pa od takrat nimajo nič bolj pod kontrolo. Aja no, ponoči jo janezek zapre v garažo ker se boji teme Roll Eyes
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #5 : četrtek, 08.12.2005 : 18:53:47 »

Mi mamo tud sosede, ki imajo psa privezanega na daljši ketni 24 ur na dan, 364 dni na leto. Angry Vse kar mu dajo je hrana pa dretje.... Angry  Grozni so te ljudje...
Pri nasih sosedih je isto. Samo da se ne derejo na njega Sad In potem hodiva z mojim pesjanom vsak dan na sprehod in naju sosedov pes samo zalostno gleda, ker bi verjetno tudi sel zraven. Sad
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #6 : četrtek, 08.12.2005 : 20:32:15 »

tud pri nas je en tako revček. včasih mi res dvigne pritisk, ker ne moreš NIČ
Logiran
špelca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #7 : četrtek, 08.12.2005 : 21:26:10 »

Jest že prov razmišljam, da bi enkrat ponoči šla in ga odvezala. Sam me je mal strah, ker me je nekoč že skoraj ugriznil. Pa se mi zdi, da je boljše, da pustim pri miru, če bi ga pa kdo mel, se pa da kej uštimat  Smiley
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #8 : nedelja, 11.12.2005 : 02:13:59 »

na hrvaški obali imamo vikend. v normalnem naselju, ne v kakšnem turističnem. in tam blizu nas stanuje gospod ki blazno grdo ravna z vsem kar mu pride blizu, brez izjem. otrok ima malo morje in ne vem če jim je že kdaj namenil lepo besedo, ženo pretepa in tega sploh ne skriva, jo oklofuta tudi kar sredi ulice. no in lahko si mislite kako potem ravna šele s svojimi živalmi. ima 2 kozi ki sta 24/7 privezani sredi njive. ne bi rekla da bi imeli vsaj kaj za popasti! a trava je julija in avgusta pri 30+ stopinjah-požgana! in nisem še videla, da bi ti dve kozi imeli kdaj za kaj za piti. no, kadar smo na dopustu jima jaz ali pa kdo od naših zjutraj in zvečer nese kakšen priboljšek in pa vodo, 'usput' ko sprehajamo svojo mrcinico. ta tip je imel tudi psa. psiček je bil od malega privezan na robu OGRAJENEGA!! travnika(če se mu lahko tako reče), kjer je stric čuval turistom prikolice in avtodome. cele dneve je revček trpel na vročini. posode za hrano in vodo je imel vedno prazne in tudi po več dni so bile prevrnjene na istem mestu kar je bil več kot očiten znak da mu prinesejo hrano le če se slučajno spomnejo. privezan je bil na neko drevo, ki mu je bilo kao za senco. je pa imelo to drevo tako krošnjico da pes še glave ni imel v senci sploh pa vsi vemo kakšna senca je en bogi drevešček na sred polja! no, da skrajšam zgodbo, tistega psa sva z mami neke noči nabasali v avto (sva delali načrt že lep čas kako in kaj) in ga peljali v bližnji azil. preden smo zaključili naš dopust, smo šli pogledat kako je z njim in kuža je v tem času že našel nov domek, upam da primeren. tip zdaj že par let nima več psa. mene je namreč zelo skrbelo, da si bo omislil novega a si ga na srečo ni. no to je ta zgodba, ki sem jo napisala v spodbudo špelci. če je tako hudo, ti kar pojdi in ga odveži, kuža ti bo hvaležen, jaz bi storila to brez pomislekov. na to da bi jih lahko fasala takrat niti pomislila nisem, čeprav je bil tisti pes kar velik nemški ovčar. ampak zame je vsak še tako strašen pes luškan kužek. me vsi opozarjajo da jih bom enkrat dobila ampak očitno me psi začutijo Smiley  ko sem bila majhna smo imeli v soseski psa, ki je vse nalajal in napadal nazadnje so ga zaradi ugrizov tudi usmrtili in jaz sem bila takrat blazno žalostna saj je bil moj največji prjatu. lahko sem ga mečkala in mu delala prav vse, on pa nič. tako da sva se mu lahko približala praktično le jaz in lastnik. ok, zdaj sem malo zašla.
uglavnem hotla sem povedat, da če je res tako hudo, odrešite pse če je le priložnost, če ne pa pokličite mene. najbrž ni prav, da vas nagovarjam v take stvari ampak še manj lepo je pa to, kar eni delajo z živalicami Angry Angry Angry
pa lep pozdrav vsem, upam da nisem bila neumestna...
Logiran
špelca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #9 : nedelja, 11.12.2005 : 02:23:09 »

OK kok imaš številko? Smiley Ne vem no, rada bi šla pogledat če ima ta pes sploh odrahljano ketno okrog vratu, sam se ne upam sram pa pomoje je tut že zelo star tko da....res ne vem no
Lahko pa kdo, ki se bolj spozna na to pride pogledat in ocenit...
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #10 : nedelja, 11.12.2005 : 02:37:01 »

jaz blazen strokovnjak nisem, sem samo ljubitelj, ki me take stvari vržejo iz tira in ko vidim kaj takega ne pomišljam kaj dosti! Angry Angry žal pa sama ne morem pomagat vsem.
me zanima, če bomo kdaj dočakali dan, ko se bo v naši drugače čudoviti Sloveniji kaj storilo na tem področju in bodo te stvari bolje urejene, z zakonom, ljudje pa bodo odgovarjali za svoje početje.
Logiran
špelca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #11 : nedelja, 11.12.2005 : 12:03:09 »

Tega pomoje ne bomo doživeli nikoli.... Cry Angry
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #12 : torek, 13.12.2005 : 10:38:40 »

Kakorkoli že ne maram američanov, vendar njihov zakon o zaščiti živali je dober. Za zapostavljanje oz. grdo ravnanje ali mučenje živali je kazen 1 leto zapora in 4000$ denarne kazni. Poleg tega imajo posebno enoto, ki za takšne živali poskrbi in kršitelje prijavi. Pri nas pa še poštenega zavetišča ne moremo postaviti. Ali v parlamentu res sedijo sami brezčutneži?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : torek, 13.12.2005 : 12:09:52 »

Ne sanjaj. In nikar si ne želi amerike pri nas. Tam ima res vsaka vas svoj "azil", ampak kakšni so ti "azili"? Lahko da je samo ograda, kamor zaprejo vse pse ki jih ujamejo in se jim pogosto kar pokoljejo med sabo. Čas, ki ga ima žival preden jo usmrtijo je pogosto za naše razmere strašljivo kratek, ponekod, kjer ni stekline samo tri dni. Število zavrženih živali je tako veliko, da so metode pobijanja odvečnih ponekod milo rečeno čudne. poleg tega še vedno obstajajo "azili", ki živali prodajajo laboratorijem - povsem legalno ( menda pa ni več azilov, kjer bi bilo prodajanje živali za poskuse obvezno, do nedavnega je bilo takih veliko). po drugi strani zlasti v velemestih obstajajo skrajno moderni super nobel azili, v katerih živali žive v sterilnih pogojih, vendar večina psov v njih vseeno žalostno konča.

tisto, kar je res pozitivno, so številne organizacije prostovoljcev, ki jemljejo živali iz državnih azilov, plačujejo zdravljenje, jih socializirajo in vzgojijo in potem oddajo novim lastnikom. (ponavadi se specializirajo za posamezne pasme) Vendar se financirajo iz prostovoljnih prispevkov, država nima pri tem nič.

Res je, da so mučitelji živali, če jih dobijo zelo ostro kaznovani. Res je pa tudi, da če nekdo psu zagotovi hrano, vodo in streho nad glavo in poskrbi da pes ni v nadlega okolici, je s tem storil vse, kar se od njega zahteva. nič govora o kakšnih sprehodih, pa socializaciji, šolanju....
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #14 : torek, 13.12.2005 : 12:16:29 »

Lanabela,

se popolnoma strinjam. Ne želim si amerike pri nas, hotel sem samo opozoriti, da se določene stvari lahko regulirajo tudi s pravnimi sredstvi. Tega pa pri nas žal ni. Marsikateri naš pes bi bil zadovoljen, če bi redno dobival hrano in vodo in imel primerno bivališče - streho nad glavo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : torek, 13.12.2005 : 14:07:46 »

to so lastniki dolžni zagotoviti tudi po naših zakonih.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #16 : torek, 13.12.2005 : 14:13:53 »

In če tega ne zagotovijo, se jim ne zgodi nič!
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #17 : torek, 13.12.2005 : 14:27:53 »

Pri nas sva v zadnjih treh dnevih srečale štiri take kužke, ki se potepajo okoli. Najprej smo enega sosedovega mešančka, ki je pazil eno psičko, ki se goni. Je bil skoraj manjši od moje, pa tudi drugače psa poznam, tako da ni bilo panike. Sta se povohala in je bilo to to. Nobenih problemov. Z njim se mi zdi, da delajo lepo, samo psička je dišala pa je šel po svoje.
Potem sva pa danes zjutraj srečale enega sosedovega psa, ki je po cele dneve zaprt in joka, da se zasmili vsem sosedom, razen njim ne.  Angry In potem ga spustijo, da se sam sprehodi in potem zaprejo nazaj. Je res prijazen kužek, tako da tudi z njim ni bilo problemov. Se je psička malo ustrašila, ker je pridirjal proti njej, samo je hitro dobila na samozavesti.
Potem sva pa še na druge sprehodu srečali dva psa (par), ki sta se sprehajala okrog. K sreči sva bili na vrtu, tako da nista prišla blizu pa še fant jima je oviral pot do naju. Ker psov ne poznam in ne vem, kako bi reagirala, sva preprečila stik, da ne bi prišlo že na začetku do kakšnih slabih izkušenj. V takem primeru se skoraj ne da narediti nič, saj ne vem, čigava sta psa.  Sad 
Imamo pa še kar veliko takih sosedov, ki imajo psa zato, da ga pač imajo in jih še nisem videla sprehajati psa.  Angry 


Logiran
Albina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #18 : sreda, 14.12.2005 : 08:16:49 »

...na našem placu imamo tri "locbass" ,ki se sprehajajo in stražijo  Angry Angry Angry...že parkrat so mimoidoče ugriznili,ni bilo zelo hudo,vendar Cry...ampak gospodar ne neha. Huh..on jih pusti vedno zunaj...buh vedi ,če jim da za jest...saj so parkirani vedno pri sosednjih vratih ,kjer dobijo vedno kako kost...včasih me je kar strah se sprehajat z mojo gospodičo,saj nikoli ne veš kaj te čaka...so zelo neprevidljivi in se radi zapodijo v noge...na srečo so majhni,vendar ugriz je ugriz... Undecided Angry Angry
Logiran
Butterfly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #19 : sreda, 14.12.2005 : 16:25:24 »

Grozne sosede pa mamo mi tudi  Roll Eyes Undecided
Doma smo na vasi, pa so zraven nase hise se stiri druge (malo naprej jih je se vec), pa so od tega samo v eni hisi kolikor se da 'sosedski'. V prvi hisi so imeli ko sem bila se majhna enega psa, ki je bil zmeraj sam, spuscen seveda, in je skoz hodil k nam (takrat je bila vmes ograjo, zdaj je živa meja), ves bogi pa lacen. Mama mu je dajala meso, kadar se je le dalo, jaz sem pa norela z njim, tako da je bil prakticno nas... Undecided No potem je umrl (bil je ze kar star), nekaj casa je bil mir, pred kratkim so si pa omislili novega psa (za njihovega sina..), ki je bil cel dan v boksu pri potoku (torej obrnjen stran od hise) in cele dneve lajal in tulil, no pol ga pa niso vec mogli obvladat (sin se ni brigal zanj, tako da ga je v skrb dobila 'mama', o solanju seveda ne duha ne sluha..), pa so ga prodali..menda v dobre roke  Huh
Ti sosedi v glavnem sploh ne marajo živali, vcasih so nastavljali strup mucam, ki so hodile po gozdu, ki je tik zraven nase hise, sedaj so hvalabogu prenehali..
Od drugih sosedov muce so tudi skoz pri nas (oz. sedaj manj, ker imamo hudega mackona  Cool).
S 'tretjimi' sosedi nismo v stiku, imajo pa psa v gozdu..dobesedno, ograjenega imajo nekaj prostora (z zeleno mrezo) v gozdu pri hisi, menda ga ne peljejo na sprehod, ker ga je zbil avto, pa se boji it na cesto...
Potepuskih psov na sreco ni (so vsi privezani  Angry..zaprti..), mack tudi ne vec (mnozicni pokol zaradi bolezni..pri daljnih sosedih  Undecided). Preden da dobim psa, pa zabetoniram vse okol nase zemlje (tudi ograja bo dobra  Grin Wink), ce pa bi bilo za pricakovat probleme glede sosedov, so pa ta 'prvi sosedi' na seznamu, drugi se bolj zase brigajo  Smiley , pa ne bo kaj  Grin
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: GROZNI SOSEDI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines