mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:19:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: Solzenje oči
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Solzenje oči  (Prebrano 26678 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« : sobota, 24.04.2004 : 17:17:16 »

Nisem vedela, ali naj dam to temo sem ali k zdravju...

Lastniki belih kepic se srečujemo s to nadlogo. Solzenje oči.... bingotu so se enkrat dlake zlepile, in sem jih mogla ostriči.
Kako vi rešujete problem solzenja? Ali spirate s kakšnimi kapljicami(Visine, in podobno) ali samo z vodo oz. kamilicami? Ali jim dlako pod očmi razčesujete? Jaz jo Bingotu.


Lp, jessy in solzivček Bingo ter Medo  Grin
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #1 : torek, 27.04.2004 : 20:36:15 »

Jessy!
Jaz za svojo maltezanko uporabljam tekocino Jean Peau-eye care.To naneses na dlako malo utres vanjo in razceses.Kaksno kapljico lahko kanes v oci .Pri moji se je solzenje kar umirilo in tud obarvanost.Poskusi!LP Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #2 : torek, 27.04.2004 : 20:40:45 »

Jaz za mojega glede oci v bistvu ne skrbim kaj pretirano sram
Vsako jutro mu odstranim zaspancke(to je zelo pomembno saj se drugace iz le-teh sedi oz. tecejo solze oziroma ta tekocina ki maltezanom obarva dlako).Ko ga cesem mu predel okoli oci precesem.
Pred razstavo pa mu vse,kar je obarvanega odstrizem ter napudram oz. mu nanesem belo kredo(pa da ne bo kdo mislil,da navadno Grin)

lp,pia
Logiran
Milena
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10



« Odgovor #3 : sreda, 28.04.2004 : 11:40:19 »

ZDRAVO!

Mi pa imamo velik problem s solzenjem in obarvanostjo.
Kupila sem tekočino eye care toda ne od proizvajalca Jean Peau, pa me zanima kaj naj naredim. Star je 8 tednov, vsak dan ga večkrat obrišem, pa tudi postrigla sem ga že malo okoli oči, da ga ne motijo dlake. Kje dobiti tekočino Jean Peau-eye care oz kredo? je res da pomagajo kapljice Visine in dodajanje kisa v hrano??? To sem prebrala tu na forumu, pa me malo skrbi posiljevati psa s kisom, saj vem ne gre za velike količine pa vendar. Šla bi h veterinarju pa ne vem kateri ni prav drag, je pa tudi dober. Zanima me koliko pride operacija čiščenja solznih kanalov?

Hvala za odgovore in lep pozdrav!

Milena
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #4 : sreda, 28.04.2004 : 15:51:18 »

Zivjo!
Problem solzenja pri maltezanih je res velik.Vse to kar ti sedaj razmisljas sem jaz ze dala skozi zato  ti povem takole.Razpihat solzne kanale ni 100% da bo sploh boljse-tako pravi veterinar.Nekateri veterinarji operirajo eno solznico(ima menda dve ) tako da le to odstranijo rezultat tega je menda takoj a lahko se zgodi da pri starosti 5 let nima vec dovolj solz da bi se oko cistilo in rabis dajat kapljice drugace oslepi, te operacije moj veterinar ne dela !Jaz ti tud odsvetujem.Tekocino Jean Peau lahko kupis v trgovini zelvak mislim da ti bo Anita  poslala tudi po posti tel.02/8821830 stane pa 2.195 sit.Visin kapljice meni niso pomagale popolnoma nic,tud kis ne in ne kamilice ,ki pa tudi za oci niso dobre.Krede ne poznam tako da ne vem kako je z tem.Zelo dobro pa je tudi cristal ol od JeanPeaua a ga v sloveniji ni mozno dobiti sem preverjala ze marsikje tako ,da ce kdo slucajno ve v kateri trgovini bi ga bilo mozno dobiti naj mi sporoci.Milly pa se nekaj vem ,da so veterinarji kar dragi a ne glej samo na ceno ampak tudi na kvaliteto storitev saj ni vseeno kako tvojega cukrcka poslihta se posebej ne takrat ko gre za operacijo.Dobro cepljenje je skorajda vseeno kje ti cepijo  saj ni razlike v cepivu pri operaciji pa je drugace!LP Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #5 : sreda, 28.04.2004 : 21:46:22 »

Jaz za mojega glede oci v bistvu ne skrbim kaj pretirano sram
Vsako jutro mu odstranim zaspancke(to je zelo pomembno saj se drugace iz le-teh sedi oz. tecejo solze oziroma ta tekocina ki maltezanom obarva dlako).Ko ga cesem mu predel okoli oci precesem.
Pred razstavo pa mu vse,kar je obarvanega odstrizem ter napudram oz. mu nanesem belo kredo(pa da ne bo kdo mislil,da navadno Grin)

lp,pia

Kako pa mu odstraniš zaspančke? Jst mu tud ta predel razčesem.
A ga napudraš sam pred razsavo(če je hendlan v JH) al tud, če jo gre samo gledat?


Lp
Logiran
Vanessa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #6 : sreda, 28.04.2004 : 23:12:59 »

Jaz imam tudi maltežančka in tudi mi imamo probleme s tem.Res hvala za nasvete,bom poskusila.Drugače pa-Luckyju se, če se mu preveč solzijo oči obarva dlaka pod očmi v rdečo-rjavo barvo.Po moje je tudi veliko boljše,če ima spet repek,ker potem mu ne "hodi" dlaka v oči.
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #7 : četrtek, 29.04.2004 : 15:38:29 »

Zivjo !
Vanessa le delaj copke maltezanu ,bos imela veliko manj tezav s solzenju in s tem tudi obarvanost se zmanjsa.LP
Logiran
Vanessa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #8 : četrtek, 29.04.2004 : 17:52:12 »

bom sisi,hvala za nasvet Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #9 : četrtek, 29.04.2004 : 19:52:47 »

jessy:S kredo se rjava barva le prekrije,to uporabljam samo ce tekmuje,drugace tega ne uporabljam vsak dan.

Kredo se kupi na pasjih razstavah.Za ceno ne vem tocno,se pa uporablja to predvsem za prekrivanje v bistvu proti solzenju ne pomaga 0.Je samo zato,da pes lepse zgleda oz. da ne izgleda tako grozno.Drugace pa se kupi tudi neke vrste pasta bele barve s katero prav tako prekrijes rjavo barvo(kupi se jo v trgovini DAŠA v BTC-u,samo nisem 100%,da jo se imajo stane pa okoli 2.500 do nekje 3.000 ne vem tocno).

lp,pia
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #10 : četrtek, 24.02.2005 : 21:46:57 »

Živjo!

Uporabite lahko tudi pripravek Ophta lavas, ki ga dobite pri veterinarju. Še posebej, ko jih pripravljate za razstave.

LP
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #11 : petek, 25.02.2005 : 16:05:27 »

Jaz sem zasledila, da imajo veliko proizvodov Jean Peau, med drugim tudi kaplice za oči, ušesa... v trgovini Mr.Pet v BTC-ju.
Pa se tudi da dogovorit po tel., da pošljejo po pošti.
Pa čim manj solzic. Wink
Lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #12 : petek, 25.02.2005 : 17:08:06 »

Živjo!

Uporabite lahko tudi pripravek Ophta lavas, ki ga dobite pri veterinarju. Še posebej, ko jih pripravljate za razstave.

LP

In kaj je to? Tekočina proti solzenju ali puder za prikrivanje?



Lp Smiley
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #13 : sobota, 26.02.2005 : 12:51:19 »



Tekočina!

 Wink
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #14 : sobota, 26.02.2005 : 14:35:41 »

Jaz tudi uporabljam kapljice za oči, vendar ne Jean Peau ampak Isopto Tears, pa niso tako slabe, jaz mu kar pogosto nasolzim oči, se mi zdi, da mora imeti to lastnik za nego svojega psa obvezno na zalogi.

Bi pa vprašal tistega, ki ima te kapljice Jean Peau doma, koliko stanejo in pa koliko časa se lahko te kapljice hranijo v odprtem stanju?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #15 : nedelja, 27.02.2005 : 00:43:43 »

Jean Peau-ova tekočina stane 1940 SIT. Ne vem koliko časa so lahko v odprtem stanju, a mislim da kar dolgo.  Tongue



lp
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #16 : nedelja, 27.02.2005 : 12:23:21 »

Ali kdo ve natančno kako dolgo so lahko Jean Peau kapljice odprte?
Isopto tears so lahko odprte 4 tedne, potem pa jih je potrebno zamenjati, ker potem solza ni več tako kvalitetna.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #17 : četrtek, 03.03.2005 : 14:19:16 »

Živjo!

Tudi jaz sem pred leti svojemu maltežančku čistila očke z tekočino Jean Peau, zdaj mu jih ne več.

Mu pa vsako jutro omijem okoli učk (z navadno toplo vodo), potem pa še razčešem. Zaenkrat mi tako najbolj odgovarja.

Jaz osebno NE priporočam operacije!

LP Wink
Logiran
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #18 : sobota, 24.12.2005 : 15:04:18 »

Zivjo!
Imam 10 mesecev starega maltžana. Dlaka pod očmi je rjava. Zanima me če kdo ve kako če se sploh da to barvo odstraniti.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #19 : torek, 27.12.2005 : 23:39:35 »

Zivjo!
Imam 10 mesecev starega maltžana. Dlaka pod očmi je rjava. Zanima me če kdo ve kako če se sploh da to barvo odstraniti.


Cofa,

že obarvano dlako boš zelo težko odstranila. Edina varianta je, da mu dlakico previdno postrižeš in nato začneš s temeljito nego očkov oz. dlake pod očkami.

Sicer obstaja bela kreda, ki trenutno/začasno zakrije obarvanost, uporablja pa se bolj za razstave in ne za kaj drugega. Nekateri celo svoje razstavne maltežane pobelijo z določenim peroksidom(MOČNO ODSVETUJEM, NE PRIPOROČAM, IN UPAM, DA SE TEGA NE BOŠ POSLUŽILA!!!), vendar je to absolutno lahko zelo nevarno in v kolikor nimaš razstavnega Maltežana še veliko bolj nepotrebno.

LP,
Diana
Logiran
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #20 : četrtek, 29.12.2005 : 19:53:04 »

Cofa,

že obarvano dlako boš zelo težko odstranila. Edina varianta je, da mu dlakico previdno postrižeš in nato začneš s temeljito nego očkov oz. dlake pod očkami.

Sicer obstaja bela kreda, ki trenutno/začasno zakrije obarvanost, uporablja pa se bolj za razstave in ne za kaj drugega. Nekateri celo svoje razstavne maltežane pobelijo z določenim peroksidom(MOČNO ODSVETUJEM, NE PRIPOROČAM, IN UPAM, DA SE TEGA NE BOŠ POSLUŽILA!!!), vendar je to absolutno lahko zelo nevarno in v kolikor nimaš razstavnega Maltežana še veliko bolj nepotrebno.

LP,
Diana

o!
Hvala za nasvet.  Danes sem kupila kapljice jean peau -eye care
Ker se mu solzijo tudi oči. Upam da bo pomagalo

ČAW!
LP!
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #21 : petek, 30.12.2005 : 20:17:36 »

pri naši bokserki gredo pa solzice v gube pod očmi. Jaz se trenutno poslužujem samo umivanju. Je pa to zelo zoprna zadevica.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #22 : četrtek, 05.01.2006 : 19:30:05 »

Moji Papillonki se tudi dosti solzijo oči pa ji samo s kamilico čistim vsak dan. Dobro da ima črno dlako pod očmi da se ne vidi. Grin
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #23 : četrtek, 05.01.2006 : 19:34:20 »

S kamilico ni priporočljivo čistiti, saj tudi kamilice obarvajo dlako Wink

LP,
Diana
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #24 : nedelja, 08.01.2006 : 19:26:45 »

ja, pol je malo nerodno, če imaš belega psa Undecided
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #25 : nedelja, 15.01.2006 : 14:19:21 »

mene ne moti niti malo, če je pika obarvana od čaja, ker mi je dosti bolj pomembno, da jo zdravim na naraven način.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #26 : nedelja, 15.01.2006 : 14:31:53 »

Saj ce bi ji izpirala oci s fiziolosko tekocino, bi bilo isto naravno Wink
Logiran
nalim63
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #27 : torek, 28.03.2006 : 06:44:50 »

Hay

Tudi našemu zlatemu prinašalcu se je dva dni močno solzilo levo oko.
Nekajkrat sem mu umil z blagim kamiličnim čajem in dobil je takšno vnetje,
da mu je veterinarka morala dati injekcijo (antibiotik); nato pa sva še
par dni uporabljala kapljice Dexamethason.

Od trega je že en mesec, vendar ima vsako jutro na tem očesku močne
zaspančke.
 Cry
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #28 : torek, 28.03.2006 : 06:57:52 »

Zaspančke in solzenje čistite s fiziološko raztopino in ne s kamilicam. Včasih so sicer kamicile priporočali, sedaj pa jih vsi močno odsvetujejo. Jaz moji šicujki 2x na dan čistim očke s fiziološko raztopino (malo daš na vatko in brez probelma očitiš očke).

LPK
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #29 : torek, 28.03.2006 : 13:53:54 »

Tudi dosti Čivav ima probleme s solzenjem. Billiju se na srečo nikoli ne solzijo, tako da še nikoli ni imel obarvanih prog pod očesi, ampak vem da je Sara pri Mishkotu na razstavi uporabljala neko zadevo. Bo sama povedala kaj je to bilo.....

lp
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #30 : petek, 31.03.2006 : 23:44:22 »

Mi brisemo ali pa spiramo s toplo vodo. Drugace je pa pri svetlih psih fajn ce se uporabi taka bela krema .. se kupi na razstavah.. pa se potem ne vidi toliko ..  Stain remover semizdi da je..

Gremo pa cimprei spucat solzevode .. al kako se ze reče ..
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #31 : četrtek, 13.04.2006 : 09:47:58 »

Živio!
Čiščenje oziroma razpihanje solzevodov včasih tudi ne pomaga ,da bi se kuža manj solzil še posebej če je mladiček,saj v tej fazi odraščanja se bolj solzijo kot morda malce kasneje ,ko odraste.Tudi pri moji maltežanki je bilo solzenje bolj aktivno ,ko je bila mlajša sedaj se je dosti umirilo tako ,da ima samo malo rjavo pod očmi ni pa več tako hudo.Jaz bi razmislila ali je smiselno dati psa pod narkozo samo zato da se razpihajo solzevodi ali je bolje počakati še malo.Veterinar Matko je meni takrat že odsvetoval in sedaj vidim ,da je imel prav.Lep pozdrav!
Logiran
majča
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #32 : sreda, 18.10.2006 : 10:40:24 »

Ja tudi naši zlati prinašalki (7mesečni) se že odkar jo imamo, solzijo oči. Vsakič, ko pridem k njej ima moker solzni lok podod učka navzdol - mokra dlaka, včasih tudi tik ob učkih. Zaenkrat brišem s čisto in nežno brisačko in toplo vodo. Je pa res kar problem, ker ji je treba nenehno brisat, da nima mokre črte.
Te kaplijice o katerih govorite (tekočina Jean Peau eye care) - je to samo za brisanje, spiranje ali dejansko pomaga, da bi se učki manj solzili Undecided?
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #33 : nedelja, 18.02.2007 : 01:26:41 »

Ima kdo kakšno idejo, kako prepričat psa, da ni nič takega nega oči. Mojemu landseerju se blazno solzijo oči, predvsem desna in ima tudi že pravo obarvano črto pod očmi od tega. Sicer mu večkrat na dan obrišem z gazico ampak kaj več pa ni šans da bi pustil, že to se upira. Pri veterinarju sva dobila eno kremico (trenutno ne vem kako se imenuje), ki naj bi mu jo stisnila v oko ampak po skoraj enem mesecu poskusov in prepričevanja mi še vedno ni uspelo!
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #34 : nedelja, 18.02.2007 : 09:22:33 »

Pri nas, se na kotičkih nabira samo krmežlavček, pa jo dam na sedi in rečem OČKE in ji polahko obrišem oči. Ti pa reci OČKE in samo malo odmakni veko, pa reci priden, bravo in daj nagradico. In čez nekaj minut zopet enako ponovi in podaljšuj čas, ko mu gledaš oči. Potem naslednjič samo malo obriši, ali samo malo namaži, da predolgo ne traja, pa spet nagradica in pohvala. Mogoče ti ga uspe prepričati, da ni nič hudega, ko mu šariš po očeh. Je pa verjetno to zelo neprijetno za psa. No vseeno poizkusi z nagradicami, pri nas delujejo za vse. Wink Wink

Drugače ne vem, bodo pa sigurno še kako idejo drugi napisali, ki imajo več izkušenj s tem.

Lep pozdrav.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #35 : nedelja, 18.02.2007 : 09:28:49 »

Mogoče pa probaj, ko spi. Poklekni k njemu, ga božaj po glavi in čez oči. In kar nadaljuj, potem pa samo nalahko odmakni veko in namaži, preden bo pogruntal, da mu mažeš boš že končala. Moja kadar je zaspana nima kaj dosti zanimanja, kaj se dogaja po njej.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #36 : nedelja, 18.02.2007 : 11:15:08 »

Hvala alessa, nekako na ta način se trudim že kar nekaj časa pa mi ne uspe se premaknit iz mrtve točke. Z mami sva ga poskušale tudi držat, da bi bil pri miru ampak se je to izkazalo za totalno polomijo saj je absolutno premočan in je mami glavo prebil, ko se je izmaknil.
Ampak tale ideja s spanjem se mi zdi pa super, ga bom kar danes probala fajn zmatrat potem pa hajdi na misijo! Grin
Logiran
scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #37 : nedelja, 18.02.2007 : 17:16:49 »

Poskusi zvečer,ker takrat trdneje spi. Takrat uspeva menni pri našem.
Logiran
astyka01
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


« Odgovor #38 : ponedeljek, 25.06.2007 : 08:59:47 »

Mojemu maltežančku dajemo kapljice Jean Peau in kr pomagajo... učki se mu ne solzijo več tok kot so se mu prej. Če se mu pa gdaj učki okol fejst porjavijo pa uporabmo kremo BIO-GROOM.
Logiran
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #39 : sreda, 02.02.2011 : 19:01:05 »

Mene zanima a se te kreme in kapljice kupijo v navadni trgovini za živali, ali moraš iti v lekarno za živali (ponavadi jo imajo pri veterini)?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #40 : sreda, 02.02.2011 : 21:40:18 »

Čim manj draženja z raznimi kremami in kapljicami, ker zna biti precej hudo, če zaide v oko. Močnejše izlivanje solzne tekočine navzven in oksidiranje, ko pride na dlako, je pri nekaterih psih zgolj estetska, kozmetična zadeva, močneje opazna pri svetlih psih, ki moti zgolj in samo tebe, psa pa sploh ne. Jaz bi se trudila, da bo oko ostalo zdravo. Spiranje s fiziološko, jaz pogosto postrižem sprijeto dlako okoli oči.
Logiran
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #41 : sreda, 02.02.2011 : 22:21:22 »

aha...res sem mislila, da je potrebno take stvari delat v prid psa...hotela sem neko tako stvar, ki ji ne bi škodovala...do sedaj sem samo čistila z vodo, 1x sem probala z olivnim oljem, pa ni bilo nič...no hvala, potem se pa ne bom več sekirala
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #42 : sreda, 02.02.2011 : 22:41:38 »

Nič ni narobe z zdravstvenega vidika, mi je zatrdil veterinar oftalmolog, ko sem mu pripeljala psa, naj  nekaj naredi z očmi. Lepotna napakica pač Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #43 : sreda, 02.02.2011 : 22:50:33 »

Tudi moj Poppy ima isto težavo z močnim solzenjem učk, pa so mu tudi hoteli narediti čiščenje teh kanalov pri učkah, samo ga nisem hotela matrat ker ni nujno da bo potem pa v redu, tako da mu sedaj čistim samo z fiziološko razstopino. Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #44 : sreda, 02.02.2011 : 22:54:07 »

Ja, jaz sem tudi imela to idejo, pa mi jo je pošten vetrinar zbil iz glave. Rekel je, da so samo spodnje veke tako obrnjene, da se solze namesto navznoter izlivajo ven. Čiščenje kanalov ne bi nič pomagalo, samo matranje in delanje stroškov.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #45 : sreda, 02.02.2011 : 23:03:27 »

No, mene je pa veterinar sam hotel prepričati da mu naj dam čistit kanale, samo sem rekla da ne. Nočem jaz mojega psa matrati, če mu to nič ne škodi, mene pa tudi ne moti. Jaz osebno pristanem samo na tiste posege ki jih kuža pač nujno potrebuje, kar tako kužka nekaj matrat mi je pa totalno trapasto in grdo.

Boni recimo je imel enkrat vnete učke, pa sem jaz povedala veterinarju da mi je vzrediteljica rekla da je to povezano z odpovedjo srca in me je hotela veterinarka na vsak način prepričati da je treba neke teste delat, pa da naj bi imel tujek v očesu in ne vem kaj še.
No, potem mu je le napisala ene kapljice in mu je bilo v redu. Včasih bi veterinarji kar neke posege delali, samo jaz nočem da se mi psa muči kar tako zaradi nekih totalno trapastih domnev.
Logiran
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 03.02.2011 : 10:25:45 »

Niso vsi veterinarji dobri, eni hočejo samo čimveč zaslužit.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 03.02.2011 : 17:12:47 »

Pri predvsem manjših pasmah je solzenje oči zelo pogosto, pri tistih, ki imajo dlako okloli oči belo ali svetlo pa tudi opazno. Vsekakor pomaga, če psu nekajkrat dnevno očistimo "zaspančke" pod očmi, lahko pa uporabimo tudi kapljice, ki pa naj bodo ČIM BOLJ NARAVE! Ne škodi, če jih nanesemo na vato in potem umijemo dlako pod in okoli oči, pri nekaterih lahko nekaj kapljic kapnemo tudi v oči, a je treba pazljvo prebrati navodila in sestavine! Neki pudri, kreme proti solzenju in preprečevanju mokre dlake pod očmi pa so čisto brezveze. Samo dražijo, če zaidejo v oko.
Pomaga tudi vsakodnevno čiščenje z mlačno vodo, kamilice pa niti ne.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: Solzenje oči
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines