mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 08:22:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: Solzenje oči
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Solzenje oči  (Prebrano 26674 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« : sobota, 24.04.2004 : 17:17:16 »

Nisem vedela, ali naj dam to temo sem ali k zdravju...

Lastniki belih kepic se srečujemo s to nadlogo. Solzenje oči.... bingotu so se enkrat dlake zlepile, in sem jih mogla ostriči.
Kako vi rešujete problem solzenja? Ali spirate s kakšnimi kapljicami(Visine, in podobno) ali samo z vodo oz. kamilicami? Ali jim dlako pod očmi razčesujete? Jaz jo Bingotu.


Lp, jessy in solzivček Bingo ter Medo  Grin
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #1 : torek, 27.04.2004 : 20:36:15 »

Jessy!
Jaz za svojo maltezanko uporabljam tekocino Jean Peau-eye care.To naneses na dlako malo utres vanjo in razceses.Kaksno kapljico lahko kanes v oci .Pri moji se je solzenje kar umirilo in tud obarvanost.Poskusi!LP Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #2 : torek, 27.04.2004 : 20:40:45 »

Jaz za mojega glede oci v bistvu ne skrbim kaj pretirano sram
Vsako jutro mu odstranim zaspancke(to je zelo pomembno saj se drugace iz le-teh sedi oz. tecejo solze oziroma ta tekocina ki maltezanom obarva dlako).Ko ga cesem mu predel okoli oci precesem.
Pred razstavo pa mu vse,kar je obarvanega odstrizem ter napudram oz. mu nanesem belo kredo(pa da ne bo kdo mislil,da navadno Grin)

lp,pia
Logiran
Milena
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10



« Odgovor #3 : sreda, 28.04.2004 : 11:40:19 »

ZDRAVO!

Mi pa imamo velik problem s solzenjem in obarvanostjo.
Kupila sem tekočino eye care toda ne od proizvajalca Jean Peau, pa me zanima kaj naj naredim. Star je 8 tednov, vsak dan ga večkrat obrišem, pa tudi postrigla sem ga že malo okoli oči, da ga ne motijo dlake. Kje dobiti tekočino Jean Peau-eye care oz kredo? je res da pomagajo kapljice Visine in dodajanje kisa v hrano??? To sem prebrala tu na forumu, pa me malo skrbi posiljevati psa s kisom, saj vem ne gre za velike količine pa vendar. Šla bi h veterinarju pa ne vem kateri ni prav drag, je pa tudi dober. Zanima me koliko pride operacija čiščenja solznih kanalov?

Hvala za odgovore in lep pozdrav!

Milena
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #4 : sreda, 28.04.2004 : 15:51:18 »

Zivjo!
Problem solzenja pri maltezanih je res velik.Vse to kar ti sedaj razmisljas sem jaz ze dala skozi zato  ti povem takole.Razpihat solzne kanale ni 100% da bo sploh boljse-tako pravi veterinar.Nekateri veterinarji operirajo eno solznico(ima menda dve ) tako da le to odstranijo rezultat tega je menda takoj a lahko se zgodi da pri starosti 5 let nima vec dovolj solz da bi se oko cistilo in rabis dajat kapljice drugace oslepi, te operacije moj veterinar ne dela !Jaz ti tud odsvetujem.Tekocino Jean Peau lahko kupis v trgovini zelvak mislim da ti bo Anita  poslala tudi po posti tel.02/8821830 stane pa 2.195 sit.Visin kapljice meni niso pomagale popolnoma nic,tud kis ne in ne kamilice ,ki pa tudi za oci niso dobre.Krede ne poznam tako da ne vem kako je z tem.Zelo dobro pa je tudi cristal ol od JeanPeaua a ga v sloveniji ni mozno dobiti sem preverjala ze marsikje tako ,da ce kdo slucajno ve v kateri trgovini bi ga bilo mozno dobiti naj mi sporoci.Milly pa se nekaj vem ,da so veterinarji kar dragi a ne glej samo na ceno ampak tudi na kvaliteto storitev saj ni vseeno kako tvojega cukrcka poslihta se posebej ne takrat ko gre za operacijo.Dobro cepljenje je skorajda vseeno kje ti cepijo  saj ni razlike v cepivu pri operaciji pa je drugace!LP Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #5 : sreda, 28.04.2004 : 21:46:22 »

Jaz za mojega glede oci v bistvu ne skrbim kaj pretirano sram
Vsako jutro mu odstranim zaspancke(to je zelo pomembno saj se drugace iz le-teh sedi oz. tecejo solze oziroma ta tekocina ki maltezanom obarva dlako).Ko ga cesem mu predel okoli oci precesem.
Pred razstavo pa mu vse,kar je obarvanega odstrizem ter napudram oz. mu nanesem belo kredo(pa da ne bo kdo mislil,da navadno Grin)

lp,pia

Kako pa mu odstraniš zaspančke? Jst mu tud ta predel razčesem.
A ga napudraš sam pred razsavo(če je hendlan v JH) al tud, če jo gre samo gledat?


Lp
Logiran
Vanessa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #6 : sreda, 28.04.2004 : 23:12:59 »

Jaz imam tudi maltežančka in tudi mi imamo probleme s tem.Res hvala za nasvete,bom poskusila.Drugače pa-Luckyju se, če se mu preveč solzijo oči obarva dlaka pod očmi v rdečo-rjavo barvo.Po moje je tudi veliko boljše,če ima spet repek,ker potem mu ne "hodi" dlaka v oči.
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #7 : četrtek, 29.04.2004 : 15:38:29 »

Zivjo !
Vanessa le delaj copke maltezanu ,bos imela veliko manj tezav s solzenju in s tem tudi obarvanost se zmanjsa.LP
Logiran
Vanessa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #8 : četrtek, 29.04.2004 : 17:52:12 »

bom sisi,hvala za nasvet Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #9 : četrtek, 29.04.2004 : 19:52:47 »

jessy:S kredo se rjava barva le prekrije,to uporabljam samo ce tekmuje,drugace tega ne uporabljam vsak dan.

Kredo se kupi na pasjih razstavah.Za ceno ne vem tocno,se pa uporablja to predvsem za prekrivanje v bistvu proti solzenju ne pomaga 0.Je samo zato,da pes lepse zgleda oz. da ne izgleda tako grozno.Drugace pa se kupi tudi neke vrste pasta bele barve s katero prav tako prekrijes rjavo barvo(kupi se jo v trgovini DAŠA v BTC-u,samo nisem 100%,da jo se imajo stane pa okoli 2.500 do nekje 3.000 ne vem tocno).

lp,pia
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #10 : četrtek, 24.02.2005 : 21:46:57 »

Živjo!

Uporabite lahko tudi pripravek Ophta lavas, ki ga dobite pri veterinarju. Še posebej, ko jih pripravljate za razstave.

LP
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #11 : petek, 25.02.2005 : 16:05:27 »

Jaz sem zasledila, da imajo veliko proizvodov Jean Peau, med drugim tudi kaplice za oči, ušesa... v trgovini Mr.Pet v BTC-ju.
Pa se tudi da dogovorit po tel., da pošljejo po pošti.
Pa čim manj solzic. Wink
Lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #12 : petek, 25.02.2005 : 17:08:06 »

Živjo!

Uporabite lahko tudi pripravek Ophta lavas, ki ga dobite pri veterinarju. Še posebej, ko jih pripravljate za razstave.

LP

In kaj je to? Tekočina proti solzenju ali puder za prikrivanje?



Lp Smiley
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #13 : sobota, 26.02.2005 : 12:51:19 »



Tekočina!

 Wink
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #14 : sobota, 26.02.2005 : 14:35:41 »

Jaz tudi uporabljam kapljice za oči, vendar ne Jean Peau ampak Isopto Tears, pa niso tako slabe, jaz mu kar pogosto nasolzim oči, se mi zdi, da mora imeti to lastnik za nego svojega psa obvezno na zalogi.

Bi pa vprašal tistega, ki ima te kapljice Jean Peau doma, koliko stanejo in pa koliko časa se lahko te kapljice hranijo v odprtem stanju?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: Solzenje oči
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines