mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 14:47:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: cviljenje
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: cviljenje  (Prebrano 16660 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« : nedelja, 29.01.2006 : 16:41:32 »

imam en problem za znoret...

moja Annie cvili. laja ne, cvili pa. ogromno, res ogromno... če hoče bit v centru, se cartat, skočit na posteljo. ignoriram jo že 3 mesece, pa ni boljše. danes je cvilila od 7.00 do 8.15. saj bi še, samo sem morala ven... cvili pa ne, če me ni doma... hm???
nič zaenkrat ne pomaga. pa jo ignoriram, niti ni ves čas glavna, ampak to cviljenje pa je grozno! ona bi spala na postelji in se 24 ur na dan cartala... jaz pa ne!

spat z njo ne morem, ker bi rada spala kot moj šal in  se potem vso noč kregava. sva poiskusili 2x, pa ne gre.

saj ponoči spi, zjutraj in čez dan cvili. prosim, kaj naj naredim, počasi se mi bo zmešalo  Cheesy...

ker te pametne knjige pišejo, da ne kregat, ker je to pozornost. pa jo pač ignoriram, samo brez uspeha. ta mala zverinica cvili lahko po eno uro! kot da bi jaz morala prepevati eno uro.  Grin

aja, težko pa drugim dopovem ( obiskom, staršem, če sem tam), da jo ignorirajo, ko cvili. ker je tako mala in luškana  Angry.

 morda pa si je zapomnila od vzrediteljice? tam so jo zeeelooo razvajali!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : nedelja, 29.01.2006 : 21:26:06 »

Hmmm zanimivo, jaz nikoli nisem opazila, da bi pretirano cvilila. Kaj pa ce recimo kadar tak cvili poskusas se umaknit...oddidi iz sobe ali pa celo iz stanovanja recimo za 5 minut. Mislis da bi kaj pomagalo?? Mogoce bo na tak nacin razumela, da ko cvili, ti gres in bo potem nehala, ker verjetno to da gres ni ravno njen namen.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #2 : nedelja, 29.01.2006 : 22:58:33 »

Mogoče moraš še malo vztrajat.... vem, da je težko  Sad, ampak ena bo slej kot prej popustila in bolje da to nisi ti. Očitno punca točno ve kdaj mora cvilit in se ji takrat, ko je sama ne zdi vredno zgubljat časa in energije.  Huh Mala barabica!  Wink Verjetno pa je to res prinesla od vzrediteljice, ker je očitno ugotovila da se splača dramatizirati.....
lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #3 : nedelja, 29.01.2006 : 23:48:16 »

Varja, nisi edina.. Lin tudi ogroomno cvili. Ampak samo ko je sama v drugi sobi. Recimo primer. Spat grem ob 2h, ob 4h že cvili za lulat (če vstanem in jo dam lulat je ok, če pa ne se polula noter in tuli... hmm), ob 6-7h spet hoče lulat, ob 9h ko hoče ustat pa je meni dovolj saj sem že čisto izmučena od cele noči. Zaprem jo ven iz spalnice tako da ima prosto pot do kuhinje kjer jo čaka tudi hrana (ki jo sicer tudi sama brez problema poje), hodnika in kopalnice kjer je njen vc. Ima ogromno igračk in bikovk itd. Jaz in Geri bi še radi spali... ona pa cvili od 9h do 11h brez prestanka Shocked. Ok, si mislim da hoče družbo pa "žrtvujem" Geri in fliknem še njo iz sobe. 5 min. se igrata, Geri hoče še Lin pa gre pred vrata spalnice in cvili... spet ji ni problem cvilit po 2 uri ali več, brez prestanka.
Na to da je sama jo navajam od prvega dneva. Pa uspeha ni. Tudi ko me ni doma cvili... in to tudi po celo uro (kar so povedali sosedi, ki seveda nat tem niso kaj navdušeni). To da jo Geri vabi k igri je ne gane. Res je da pri vzrediteljici ni bila nikoli sama, ampak...
Poskusila sem ji pustit TV, radio, luč... nič ne pomaga. Poskusila sem jo zapreti v box (v katerem spi ponoči) pa isto.
Glede na to da to ni moj prvi pes in da je bil Žan enako problematičen ko je prišel k nam mi ta težava ni tuja, vsekakor pa pri Lin noben "prijem" ne zaleže. Vem da ne delam nič narobe, vem pa tudi da njen bratec ni tako problematičen, saj lastnica pravi da ne tuli in cvili več.
Lin pa prav,... saj vem da išče pozornost in da to dela nalašč.. kot tudi to da priteče od zunaj ko jo nesem lulat v dnevno (skozi vrata ki sem jih samo priprla) s tako hitrostjo da preden se zavem je na kavču na dekici in se tam polula Sad...
Če ima kdo kak pameten predlog bi bil dobrodošel. Glede na to da že več kot mesec dni ne spim skoraj nič moji možgani niso nič kaj prida več Smiley.
Poskusili smo s postopnim navajanjem, ko je tiho več kot 5 minut jo takoj pohvalim in se pride pocrtat... vprašali smo strokovnjake za nasvet itd... uspeha pa kar ni Sad Tudi polnjen kong je ne premami...

Se priporočam za kak magičen trik.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #4 : ponedeljek, 30.01.2006 : 10:45:16 »

Ja moram na les potrkat samo Gany res ni toliko problematicen kot Lin (Gany je bratec od Lin)...Cez noc spi v boxu...spat ga dam med 21. in 21.30, potem vstanem ob 7.00 ga nesem lulat (sva zuni 5 min, max nic vec), potem pa nazaj spat do 9. oz 9.30...prvi 2 dni ko je prisel k nam, je zvecer ko sem ga dala spat cvilil cca 10 min potem se je umiril in zaspal (pri tem sem ga po nasvetu Geri cist ignorirala)...no potem v tem tedno se je 1x zgodilo, da je ponoci ob 2.h zacel lajat, cvilit, zavijat, v glavnem cez eno uho noter, cez drugo ven meni slo...pa je cvilil 1 uro, ker je hotel lulat verjetno (zjutraj je bila namrec njegova postelja mokra)...pa spat popolna ignoranca z moje strani in se je po 1 uri umiril...sedaj cez noc ni nobenih problemov vec...tudi ko ga nesem spat, ne joka nic vec...

cez dan pa bi bil tudi on na vsak nacin rad v srediscu pozornosti vendar to ne gre...ko ga imam "vrh glave", ga enostavno polezem v njegovo kosarico, dam zraven bikovko in dekico in moram lezat, panckat kar mu pac pase samo ne sme iz kosare ven...cca 5 min mu to sploh ni vsec, potem pa ugotoi, da ne gre drugace...ce je res tecen, mora za kazen v box...5 minut joka, ker ga ignoriram zaspi in ga cez recimo pol ure do eno uro spustim ven...
Pri njemu na sreco moje ignoriranje doseze svoj namen...v kolikor pa to slucajno ne zaleze, potem paza kazen v box...

Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #5 : ponedeljek, 30.01.2006 : 12:39:42 »

No, Varja, jaz sicer ne vem kako bi zadevo resili pri tvoji psicki, edino lahko povem kako je bilo pri nas. Tudi naš je kmalu, ko je prisel k nam, ugotovil, da se s cviljenjem da dosezit marsikaj. Seveda je to nekaj casa delovalo, potem sem pa tudi jaz imela vsega cez glavo... Najbolj mi je v spominu ostalo, ko se je gospodic odlocil, da se bi rad sel igrat k sosedovem psu (zivijo nad nami in sta se takrat res igrala velikokrat). Zdaj pa ne morem jaz vsak dan hodit sosedom in jim tezit, da bi se moj pes rad igral z njihovim (pa saj niti nisem imela obcutka, da jim gre to na zivce, pa vendar...), sploh pa ce jih ni doma in je njigov pesjan sam. No takrat pa se moj pesjan odloci, da bi spet rad sel k 'tazgornjim' in gre pred vrata in cvili... Pa ni to trajalo 1 uro... Ampak je vztrajal debelih 6 ur! Ni pomagal sprehod, niso pomagali piskoti... Cviljenje do konca. Pa tudi, ce se je ze sel za trenutek stran od vrat, je prisel k meni in me z gobckom suval ces 'daj pelji me gor, kaj ti ni jasno' .... Meni se je ze mesalo, pa sem ga takrat zacela ignorirat. Od takrat naprej zacvili samo kadar slisi, da gre sosedov pes mimo nasih vrat in to je vse.

Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #6 : ponedeljek, 30.01.2006 : 12:47:44 »

Pri njemu na sreco moje ignoriranje doseze svoj namen...v kolikor pa to slucajno ne zaleze, potem paza kazen v box...

Pri meni je največji problem to da živim v bloku... in je ponoči nikoli ne pustim tuliti (mali pes z močnim glasom...) več kot pol ure. Sosedi se že pritožujejo tako da je sedaj ponoči ne morem metat na ignoriranje ker to enostavno ne gre. Čez dan jo pustim da tuli tudi po 3 ure brez prestanka pa ne pomaga.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #7 : ponedeljek, 30.01.2006 : 15:04:33 »

Joj, očitno so psi podobni kot otroci.  Sad Kar zaleže pri enem, pri drugem niti slučajno ne. Očitno se z vsakim posebej nekaj naučimo..... moja Ory je bila naprimer tudi primer zase. Prvi mesec sem hodila na predavanja kot zombi, ker je mala ponoči tulila tudi po 2 uri skupaj  Angry. Nisem je hotela imeti na postelji, ker se je tja tudi polulala, pa sem jo imela pač v boksu zraven postelje. Ob 12h sem jo peljala lulat, ob 4h je bila že budla in tuljenje.No, zadeva se je sčasoma umirila, ampak prvi mesec je bila pa res kriza.....
Če pa pogledamo Billija, je pa zgodba popolnoma drugačna. billy ni od prvega dne ko je prišel k meni niti enkrat samkrat zacvilil in je pridno spančkal v boksu. Če ga je slučajno tiščalo lulat, je popraskal po vrtacih in jaz sem ga nesla. Potem je naprej mirno spal........ tudi sedaj če kaj hoče samo dvakrat zacvili in če ga ignoriram (recimo če se hoče med učenjem igrat) enostavno odide na svoj prostor in zavzdihne. In to je to  Smiley ..... tako je, nikoli pa ne vem kaj me čaka z naslednjim psom.....

lp
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #8 : ponedeljek, 30.01.2006 : 15:20:36 »

kaj pa če bi se z njo več ukvarjala? Jo učila trike, se igrala z njo, pregledovala njena ušesa... Da bi zverinico zaposlila.  Huh
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #9 : ponedeljek, 30.01.2006 : 15:31:43 »

kaj pa če bi se z njo več ukvarjala? Jo učila trike, se igrala z njo, pregledovala njena ušesa... Da bi zverinico zaposlila. Huh

Čara, jaz delam od doma tako da sem skoraj 24 ur na dan doma... Od tega se INTENZIVNO ukvarjam z Lin najmanj 3 ure na dan, z Geri res trenutno individualno manj. Potem pa ko sta skupaj se še najmanj 1 uro lovimo po stanovanju, mečem žogico itd. Z Geri se lovita in divjata najmanj 2-3 ure na dan ker sta stalno v laufu :p...  torej je mala aktivna najmanj 5 ur na dan. Potem se vsa utrujena vleže in zaspi za kako urico.. seveda ni aktivna 5 ur zaporedoma ampak ima vmes "pavzice". Ni da nima kaj delat.
Mislim da se Varja tudi veliko ukvarja s svojo, ki je tudi prava hiperaktivka.
Torej če imaš kak pameten predlog zame bi bila zelooo hvaležna Smiley
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #10 : ponedeljek, 30.01.2006 : 15:31:48 »

Če govoriš o Mojci (Geri), potem lahko s sigurnostjo rečem, da je Lin maksimalno zaposlena.  Wink Tako in drugače....... res pa je, da ponoči ni ravno v našem interesu se s psom v nedogled igrati!

lp
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #11 : ponedeljek, 30.01.2006 : 17:27:39 »

hvala za nasvete. Smiley
 tudi midve se doti igrava, učiva, tako da je zaposlena. ampak včasih pa bi res rada imela mir, brala kaj, gledala tv  Grin. da ne bo mislila, da sem njen suženj ( no, to smo tak vsi po malem verjetno :-) ) ampak hudiček  cvili.  :(pa še NIKOLI ni ničesar s tem dosegla, to mi ni jasno. pa cvili dolgo, kar ne neha. včasih pač zaspi od izčrpanosti... to mi sploh ni jasno...

MOJCA, to s spanjem pa poznam. prej sta mi leto in pol muca praskala po vratih, mijavkala, se zaletavala. zdaj pa annie cvili. no, zanimivo je, da zvečer ne. ko jo dam v posteljico, je lepo mir, če luč ugasnem. če pa še kaj delam, seveda cvili....

TINA, opazila nisi, ker sta bili z Umo zaposleni. to pa ne pomeni, da drugače ne cvili.  Smiley sem pa to z umikom že razmišljala.

ja no, vsaj laja ne  Grin. to pa je tudi nekaj....
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #12 : ponedeljek, 30.01.2006 : 18:32:27 »

Ah varja, vse mine, tudi to bo  Wink. Potem boš pa pomislila, kako hitro je zrasla....... mladički te včasih spravljajo ob živce, ampak kaj ko so tako srčkani  Roll Eyes. Jaz še vedno mislim, da so te težave s cviljenjem prehodne in da bosta punci (Annie in Lin) slej kot prej prerasli to obdobje izsiljevanja pozornosti...... moram pa priznati, da sta vztrajni!  Shocked

lp
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #13 : ponedeljek, 30.01.2006 : 19:29:02 »

Živjo!

Geri za tebe verjamem da se s kužki dosti ukvarjaš.

Mislila sem varjo Wink Z varjo pa nevem, sem samo mislila, da se s psičko ne ukvrja dosti in ji je dolgčas. Se pa tudi nam med gonitvijo dogaja in poslušamo celovečerne arije....
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #14 : ponedeljek, 30.01.2006 : 19:31:31 »

Ojla!

No tale text mogoce bolj spada v kako drugo temo, vendar ko je tukaj ravno debata o maldickih in cvilenju pa bom vprasala kar tukaj...

Namrec nas Gany je iz dneva v dan bolj korajzen...cim vidi Olija, bi se on igral z njim, Oli pa je vse prej kot za stvar, vendar se malcek na to nic ne ozira...zadnje 2 dni se je zacelo dogajati, da Gany Olija prime za vrat in ga pelje cez celo sobo, Oli se tudi obrnit ne more, ne uspe niti rencat nic...Gany prileti in skoci nanj, da Oli kar poklekne, potem pa hop za vrat...
Oli ga do sedaj se nikoli ni ugriznil, edino renci in laja nanj, malcek pa itaq ne ve zakaj se gre...je jasno vidno, da gre Gany Oliju na zivce, samo ne ve kako naj se ga znebi, ker mali enostavno neodneha...

V glavnem kje je problem....da me skrbi za Olija, da ga malcek ne bi poskodoval, ali s tem ko se vrze nanj ali da bi ga premocno ugriznil v vrat...posebej sedaj ko je Oli brez zobkov, ga se ugriznit ne more... Lips Sealed

Ne zdi pa se mi pametno, da v vsaki taki situaciji Olija v narocje...

Kaj storiti? Pustiti se bosta ze sama zmenila? Vmes posredovati?...igra postane "groba" po moje obcutku ze takoj na zacetku...aja pa nikoli nista sama skupaj, vedno je nekdo zraven...
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #15 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:00:28 »

No Tara tudi pri teh letih se včasih loti cvilit brez veze ali ker hoče njeno mesno palčko (kar bi non stop jedla) in ko mi prekipi jo ignorirat in poslušat, ker cvili kot, da je najbolj brižen in sestradan pes na svetu Cheesy, jo z dvignjenim glasom ostro pošljem v njeno hiško in pol je mir. Mislim da kadar lepa ne pomaga je potrebno tudi malo ostrine da zastopi. Smiley
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #16 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:15:14 »

Jaz ostrine pri mladičku ne bi uporabljala.. doslednost ja, ostrine pa ne. Pa čeprav vem da Lin marsikatero stvar nalašč naredi in v trenutku ko me vidi povesi ušesa. Najboljši recept je potrpljenje. Čeprav me kdaj ima da bi jo nekam "zabrisala" se obrnem stran in stisnem zobe. Navsezadnje imam raje "hudobno" razigranega mladička kot pa brezvolnjega prestrašenega psa. Pri meni je največji problem v tem da je ne morem predolgo ignorirat zaradi sosedov. Čeprav če pomislim kolikokrat to naredim čez dan bi se že lahko umirilo stanje. Po konci me drži edino misel na to da bo enkrat odrastla in se bo malo umirila. Imam pa res srečo ker mi Geri full pomaga pri vzgoji. Ko se Lin pokaka na hodnik steče Geri na hodnik in laja na kakce: "Umaknite se preden pride Luka domou in stopi na kakega ker bo potem cel kažin" Grin Grin. Laja pa dokler ne poberem kakcev Wink. Vsakič ko Lin hoče v naročje in cvili pred stolom jo pride Geri pocukat za rep in se igrata. Še dobro da ima kvalificirano varuško  Cool
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #17 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:18:59 »

Ena ideja, ceprav sta mogoce Lin in Annie se premajhni: jo das na prostor, in ful pohvalis, ce je na prostoru brez cviljenja. Zacnes seveda z zelo kratkim casom, postopoma podaljsujes. Mogoce jima bo potegnilo, da ce sta na prostoru, je to fajn.

Pri nasi avstralski sestrici baje deluje to, da ko postane prevec hiperaktivna, jo vzame v narocje in umiri, dokler ji ne zaspi v narocju. Potem jo samo prestavi na njen prostor in Chica tam spi naprej.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #18 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:30:38 »

Lilit... za Annie ne vem, Lin pa je pomoje premajhna še.. prostora ne obvlada. Stoji pa pri miru ker vadiva za razstave Grin Cheesy No hec na stran. Sedaj se učiva sedi. Ko bo ukaz malo obvladala bova poskusili s tem, ampak sedaj se še ne čisto vedno usede tako da mislim da dokler ukaz ne zdrži nima smisla nekih dodatnih novosti uvajat.
Tudi jaz če vzamem Lin v naročje se umiri in zaspi, ampak tega nočem. Imava čas za cartanje, zjutraj pride tudi za pol urice v posteljo na crkljanje ampak če bi jo pa vedno vzela v naročje bi samo še tam bila Wink. Jo pa vsakič ko je pridna (recimo gre lulat v njen vc) pocrkljam saj je to njej najlepša nagrada Smiley.
Hvala za nasvete!
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #19 : torek, 31.01.2006 : 11:01:02 »

Imava čas za cartanje, zjutraj pride tudi za pol urice v posteljo na crkljanje ampak če bi jo pa vedno vzela v naročje bi samo še tam bila Wink. Jo pa vsakič ko je pridna (recimo gre lulat v njen vc) pocrkljam saj je to njej najlepša nagrada Smiley.
he, to pa mi je znano!  Smiley

čara, ne se bat, se dosti ukvarjam z njo. samo ona bi kot kaže rada še več. mislim, da je dbro, če vidi, da ji nisem ravno vedno na voljo, ali se motim? ne vem, no....

jz tudi nisem za ostrino, četudi bi jo včasih lahko skozi okno vrgla ( saj ne res, ne se bat  Wink ). upam, da bo res minilo... ker sem že kar precej utrujena glede tega. pa glede na to, da sem v bloku, zna biti stvar zoprna.

prostor sicer obvlada ( zato pa ne stoji dobro  Smiley ), samo ne zdrži dolgo...

Mojca, lahko pa mi Geri posodiš, da še mojo zverino malo vzgoji!  Grin

hvala vsem za nasvete, bom poročala!
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #20 : torek, 31.01.2006 : 11:11:26 »

jz tudi nisem za ostrino, četudi bi jo včasih lahko skozi okno vrgla ( saj ne res, ne se bat  Wink ).

je potrpljenje. Čeprav me kdaj ima da bi jo nekam "zabrisala" se obrnem stran in stisnem zobe

Glede na to, da si Geri dokaj pohvalila Ganya...tudi mene je v teh 10 dneh odkar ga imamo ze prijelo, da bi se "zgledovala po zgornjih citatih"..ne sicer zares, samo mi pa pade na kraj pameti...
Nenehna, pozornost, cviljenje, tudi minute miru ne, vsaj takrat ko bi jo jaz imela, mi jo on za ziher ne privosci...

Tolazba...vsak malcek enkrat zraste, bo pa se ta, pa upam, da bo bolje...
Ce pogledam Olija...ta se lepo uleze in tudi cel popoldan prespi ko se jaz ucim...uf kje je se to, preden bo Gany kaj podobnega naredil...

Pa ko sem res huda nanj c trenutkih, pol pa pride se mal pocartat, pa enga lubija dat, pa mu je kar 3/4 grehov oproscenih....
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #21 : torek, 31.01.2006 : 12:09:02 »

Mojca, lahko pa mi Geri posodiš, da še mojo zverino malo vzgoji!  Grin

O tako pa ne bo šlo.. al pol pa naj se mi zmeša al kaj Cheesy Grin... Geri ima dovolj enega vragca na grbi.. že tako skbi škodujejo njenem lepotnem spancu Wink. Je pa tvoja mala tak srček da verjamem da ji vseh napak ni težko odpustiti!
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #22 : torek, 31.01.2006 : 12:13:38 »

pa daj no.... Grin saj se hecam! nočem, da se Geri zmeša.  Smiley
 je res, me lepo pogleda s svojimi očkami, pa hitro pozabim, da je minutko prej skoraj bia v paketu in poslana v Tanzanijo. enosmerno, seveda!  Grin
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #23 : sreda, 01.02.2006 : 13:14:36 »

Geri: To je pa super da imaš varuško Grin
Jaz sem bila stroga do Tare tudi v njeni mladosti, ko res drugače ni šlo, pa ni  niti približno terorizirana ali prestrašena. Ko jo nahrulim (tako sem tudi ko je bila majhna delala) in jo pošljem v nejeno hiško, se tam uleže in me gleda in maha z repom, pol jo pohvalim in je vsa vesela ne cvili več. Smiley
Nekateri psi so bolj ustrajni in trmasti kot drugi in če lepo ne zastopi...Pri tebi je problem edino to, da ti nebi sosedi se zmislili prepoved psov ker ne bojo več hoteli prenašat cviljenja. Undecided
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #24 : sreda, 01.02.2006 : 16:44:55 »

no, jaz se še vedno ne mislim dret na Annie.  Smiley kak strogi NE že sliši, brez skrbi. samo z dretjem pa sem videla da edino dosežem to, da se me boji in trese v kotu ( ko sem jo enkrat nadrla  sram) in je več ne mislim. sem pristaš bolj milih metod, ki pa so lahko enako učinkovite. seveda pa se ji ne smehljam vsakič, ko naredi bedarijo. ampak se mi zdi čisto dovolj, da sliše "ne", ker dobro ve, kaj pomeni. če pa je nujno, pač ta ne povem bolj glasno. zdi se mi, se pa čisto možno motim, sem le še novinec v pasjih zadevah, da če se dereš na psa, te na tiho sigurno ne bo več ubogal, ker si bo zapomnil, da ni potrebno ubogati, dokler se ne dereš.  Huh  zakaj bi jo kregala in se penila, če pa ne zna slovensko?  Grin  Wink
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #25 : četrtek, 02.02.2006 : 09:58:30 »

Ma nisem mislila, da se derem na psa, valda da ne!!! V prejšnjem postu sem napisala, da samo dvignem ton glasa in ostro ukažem, da se ona zaveda, da je zadeva resna. Tudi jaz ne odobravam dretja, ker samo obratno dosežeš da se bo pes bal. Pač moreš vedet kje je meja, koliko lahko to ostro ukažeš, da se pes ne prestraši. Kot sem pa rekla, mi Tara maha z repom in jo ni strah, na koncu pa seveda sledi pohvala. Wink
To da ji rečeš strog NE je pa to kar pravim jaz- ostrina in sigurno malo dvigneš glas tudi, če se ne zavedaš. Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #26 : petek, 09.03.2007 : 19:27:15 »

tema je sicer stara, a še vedno aktualna. mi še vedno cvilimo.  Grin

glede na to, da je minilo eno leto, da na hitro opišem metode dela: jaz sem jo vztrajno ignorirala, če je le šlo.  vedno na žalost ni. če naju je kdo kam peljal in je ANnie veselo cvilila, ker je hotela iz avta, potem prevoznika nisem mogla prositi, da pa zdaj čaka eno uro, da kuža neha cviliti. no, v takih situacijah je zmagala. zmagala je tudi pri ostalih, pri mimoedočih, pri obiskih,... verjetno je nekomu, ki ne živi s cviliko, težko dopovedati, da to ni ljubko ampak grozno in da mi le škodi, če jo boža ali ji celo da kak posladek, ko ona milo cvili.  Roll Eyes

sem pa jo nekje pred tremi meseci "umaknila iz družbe", tako je stisnil mraz, pa kolke ima bolj boge, tako da sva nehali z agilityjem, na obiske tudi nisva hodili, njen najboljši prijatelj je imel zdravstvene probleme, tako da je bila le z mano in občasno mojimi starši. pa sem jo začela kregati za cviljenje ( s kakim glasnim NE ali pa pšt). pa še starše sem upeljala v to. in glej glej, Annie se je poboljšala. sicer je trajalo, ampak vseeno. cvilila je manj, pa če že, je morda le pocvičkala, pa potem nehala.  Grin

dobro, zdaj pa problem ( končno, po tako dolgem uvodu): zopet cvili.  Cry  v torek sva bili po 100 letih na agilityju ( ampak ne bova več, dolga zgodba, ampak zdravje je krivo), kjer je cvilila 1,5 ure!!! non stop. in je bila seveda za vsako cviljenje nagrajena z agilityjem, kar pa obožuje. ko nisva bili na vrsti, se ji je mešalo, je cvilila, kot da bi bila plačana, potem pa sva pač bili znova na vrsti, in je dobila svoje. in od takraat dalje je zopet slabše, skoraj kot na začetku.  Undecided  bom zdaj zopet potrebovala eno leto, da bo malo bolje, ali mislite, da bo šlo hitreje na boljše? saj vem, da si hitro zapomnijo, s čim kaj dosežejo ,amapk da bo tako hitro.... sem tudi recimo opazila, če me kak mimoedoči ni upošteval ,pa jo je cartal kljub moji pršnji, je bilo kaka 2 dni slabše, potem pa zopet skoraj ok....

ima kdo kake izkušnje, ali mi kaj predlaga? bolečin nima, to so mi že omenili, pa je preverjeno, da je ok. tako da to ni razlog.... cvili pač, ko kaj hoče.... niti ni razvajena pretirano, priboljške dobi ( od mene  Roll Eyes ) le za nagrado pri šolanju, ali za kako učenje, na posteljo ali cartanje pride le na povabilo, tako da ne dela ravno vsega, kar se ji zazdi.
Logiran
karlina
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #27 : četrtek, 23.08.2007 : 07:31:44 »

Mi imamo isti problem in sicer 2 mes. starga pekinezerčka.Ob 3h zjutraj bi se frajer igral in seveda izsiljuje s cviljenjem.jaz sem ga sprva ( prvi, drugi dan)malo po glavi počohala n je kmalu nehal-spal je v spalnici, mož pa je bolj strog.Ga glasno okrega, pošlje v transporter, kluža pa je tiho ko bubica vse do jutra, seveda na smrt užaljen.ne vem če dela prav, ampak ne popušča.Imel je že nem. ovčarja in ga je dobro zdresiral.Rekel je da se ga samo tako da naučit in da te potem pes spoštuje.Če želiš da ti pes spi na svojem placu, potem mu to moraš to dat vedet.
Zanima me če so razlike od pasme do pasme glede vzgoje?
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #28 : sreda, 05.12.2007 : 20:22:50 »

Karila se ti pridružujem, moj tudi cvili še posebej če mu vzamem igračo že začne cvilit. Po noči je pa hvala bogu mir.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #29 : petek, 07.12.2007 : 23:54:28 »

Ok ne moreš ravno primerjati 2 meseca starega kužka in odraslega psa. V primeru mladiča priporočam kakšno knjigo o vzgoji pod nujno. Na 2 meseca starega mladička se nimaš kaj dreti, sicer lahko mladička naučiš tudi na ta način, ampak verjetno ne želiš da se te pes boji in zaradi tega naredi kar mu ukažeš. Pri 2 mesecih  ste mladička komaj dobli, morate ga še vse naučiti. Kakor ga zdaj naučite, takčen bo. Če je treba ga oač za čez noč zapreš v kletko, box, ograjico, kjerkoli pač spi. Kuža se hitro navadi da je tam njegova splanica, normalno pa lahko prve dni cvili. NImaš kaj, vsak reagira drugače.

Mislim to ni nikakšen problem, pač faza odraščanja psa Wink Vzgoja pa naj bo preko pozitivne motivacije in ne kričanja in ustrahovanja psa...
Logiran
Bavci
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #30 : sobota, 18.10.2008 : 07:27:04 »

Pozdravljeni,
vsa obupana kaj še narediti, se obračam na vas. Naš maltežan je star 4 mesece, je zelo igriv, priden, navezan na nas. Ima same dobre lastnosti, ki bi si jih vsak lastnih želel. Imamo pa en velik problem, postopoma smo ga navajali, da je sam doma. Ni uspeha, on tuli, cvili v eno ko sem jaz v službi, celih 6 ur brez premora. Porblem je v tem, da živimo v bloku, kjer se je ogromno sosedov pritožilo na našega mladička. Res sva s partnerjem obupana kaj narediti, kako mu naj še pomagama, da ne bi jokal. Lepo vas prosim za pomoč, kakšno prakso še naj uporabima, oz. na katero pristojno službo se še lahko obrnem, da pomagajo našemu lepotcu. Hvala lp dijana
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #31 : sobota, 18.10.2008 : 07:48:01 »

Bavci dobrodošla tukaj.

Jaz bi se na vašem mestu lotila postopnega ločevanja, saj je psiček očito "preveč" navezan na vas. Zato mu je težko ostati sam..
Najprej delajte samo tako, da greste v eno sobo se notri zaprete za 2 sek in takoj odprite vrata.. pes se mora naučit, da boste vedno prišli nazaj domov. Potem lažje prenaša osamljenost..
Kasneje v sobo zaprite za dlje časa in tako podaljšujte. Seveda to ne gre v 1 dnevu ampak traja..


Pa naj še kdo kakšno metodo pove, jaz se trenutno spomnim le te.. Undecided

Lp in veliko uspehov! Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #32 : sobota, 18.10.2008 : 07:50:57 »

Morda ti bo tole pomagalo Wink
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,17388.0.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,20806.0.html

Pa srečno!
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #33 : sobota, 18.10.2008 : 08:13:49 »

moj nestrokoven nasvet Smiley:
prihajanje in odhajanje mora postati popolnoma nezanimivo. ko imaš čas, kar naprej hodiš iz sobe v sobo, iz stanovanja, pa spet nazaj domov - vedno odpiraš in zapiraš vrata. psiček se mora vsega skupaj naveličati in ugotoviti, da prihajanje in odhajanje ni nič posebnega. tudi ob prihodu domov psička ne pozdravimo - ne spodbujamo veselja in skakanja... priti domov ni nič posebnega, torej tudi biti sam ni nič posebnega... je včasih težko, ko mladiček poskakuje in te je na smrt vesel, vendar je treba ostati trden in samo mirno reči: v redu je in se delati kot da si že cel dan doma. mi smo na ta način porihtali naša dva fanta (en odrasel in en mladič) - še vstaneta ne več ko pridem domov, na začetku sta pa tulila kot norca Wink; zaenkrat se še trudimo z našo punco (trmast šnavcer!), ki še vedno preveč pozdravlja ko pridemo domov - tuli ne več.
počasi, vztrajno, pa bo ratalo Smiley

lp, maja Smiley
Logiran
Bavci
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #34 : ponedeljek, 03.11.2008 : 16:26:15 »

Spet jaz... Nič ne zaleže, tuli v eno, sesedje pa me zelo grdo gledajo Cry  Slišala sem za eno ovratnico s pršilom, ki stane okrog 100€, poznate kaj tole zadevo mogoče kolk zna bit učinkovita, našega nič ne vstavi Sad
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #35 : ponedeljek, 03.11.2008 : 17:26:53 »

Ja slišala sem za to.. upam, da misliva isto. (psa poškropi z vodo ko začne cvilit?).
Mogoče, da bi delovalo, sploh če psu ni všeč, da ga voda špricne v glavo.. Bella vem, da bi uživala.. Roll Eyes
Nevem, pa če je to dobro za nadaljno vzgojo.. da bi se bal škropljenje z vodo.. nevem Undecided
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: cviljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines