mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:45:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Optimalna bivalna temperatura
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Optimalna bivalna temperatura  (Prebrano 4864 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« : sreda, 17.11.2010 : 23:16:38 »

Pri kakšni temperaturi se pes po vaših izkušnjah najbolje počuti? Sigurno je odvisno od odlakanosti, količine podkožne maščobe, mogoče tudi od navade...
Po mojih opažanjih je psu v času kurilne sezone nekje okrog 21, 22 stopinj še okej, kadar segrejemo na 25 (ko kopamo dojenčka), se raje prestavi na hodnik. Nisem pa še ugotovila, katera je spodnja meja, ki mu še ustreza, ko je v mirujočem stanju.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 18.11.2010 : 00:28:29 »

Jaz mislim, da je malo odvisno tudi od tega kako je pes navajen. Poznam dva novofundlanca. Eden je venomer z družino noter, drugi je veliko zunaj. Ko tega drugega pozimi držijo bolj noter je vedno v hodniku na ploščicah čeprav bi lahko bil tudi v dnevni sobi, ta prvi se pa včasih celo k radiatorju tišči Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2 : četrtek, 18.11.2010 : 00:32:40 »

No jaz imam samojeda in moram reči da mu je pri 25 stopinjah že malo vroče in rad leži na ploščicah v hodniku, za oba kavalirja pa lahko rečem da sta huda zmrzljivca in jima je pri npr. 22 stopinjah že mrzlo - tako kot meni, tako da imamo tudi pozimi v hiši vedno temperaturo okoli 25 stopinj. Wink
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #3 : četrtek, 18.11.2010 : 00:52:08 »

Prej zaporedoma dva bokserja. Ves čas notri in bog ne daj pozimi na kaki daljši sprehod. Sploh pes je vse zime prespal stisnjen ob radiator - če ne s celim telesom, pa vsaj z glavo.

Tale zdaj, briard (dvoriščnega porekla), je pa čisto kontra. Njemu so idealne temperature do 15 stopinj, okrog 20 je še za silo, nad 25 pa sploh več ne funkcionira. Spi v neogrevanem prostoru, kjer samo v najhujšem mrazu toliko vklopim gretje, da mu ne zmrzne voda. V stanovanju imamo okrog 20 stopinj. Pa mu je vse preveč, tako da mi kar naprej "zrači". Odpre vhodna vrata in leži na pragu, pol zunaj pol znotraj.  butnglavc Lahko njemu, ki nima pojma, kaj je račun za elektriko.  sram No, po drugi strani pa vedno leži pred pečico, kadar se kaj peče. Očitno se splača potrpeti na vročem, v upanju, da enkrat bo pa le kaj padlo na tla...  Roll Eyes
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Optimalna bivalna temperatura
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines