mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:49:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: naskakovanje psov
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: naskakovanje psov  (Prebrano 22093 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« : četrtek, 18.07.2002 : 13:33:15 »

Lep pozdravcek,
v neki literaturi sem prebrala, da naskakovanje psov istega spola pomeni :
a) rangiranje
b) nesamozavestni in plasni psi  s tem sproščajo strese
c) usmerjenost na isti spol (da takega psa ne zanima psica ampak isti spol!!!)
Namrec, presenetila me je zadnja trditev (usmerjenost na isti spol). Ali je to res?
Ali tudi vasi kuzki to pocnejo? Moj zlatko ima namrec to cudno navado(ki pa ni vsec drugim psom). Ne vem, ali je to normalno za pse, imam namrec prvic psa (vedno sem imela psicke).
Prosim, da mi poveste se vasa mnenja ali izkusnje...

Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1 : četrtek, 18.07.2002 : 13:35:28 »

Tudi moja starejsa (1 leto) psicka, ja prav ste prebrali psicka Grin pogosto naskakuje mlajso (6 mesecno) psicko... Po mojem ji zeli pokazati nadvlado, ceprav jo "ta mala" obraca kot za salo. Wink Cheesy
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 18.07.2002 : 13:42:19 »

Moj pes to počne dokaj redko, veliko psov pa želi njega naskočiti in on zmeraj popeni-je namreč izredno dominanten in se sploh ne pusti podrediti. Po moje gre za rangiranje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #3 : četrtek, 18.07.2002 : 13:44:51 »

Sally,
Je pa to dober povod k pretepu, v nasi ulici se namrec 2 psicki sedaj gonita in moj zlatko namesto psick naskace vse bliznje in daljne pse...In ce mu ne dovolijo, se potem lahko tudi malo stepejo ( nic resnega,ampak...)
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #4 : četrtek, 18.07.2002 : 13:46:28 »

Tudi psi imajo homoseksualna nagnenja.
Predvsem pa gre pri naskakovanju za rangiranje.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #5 : četrtek, 18.07.2002 : 13:48:59 »

Citat

Sally,
Je pa to dober povod k pretepu, v nasi ulici se namrec 2 psicki sedaj gonita in moj zlatko namesto psick naskace vse bliznje in daljne pse...In ce mu ne dovolijo, se potem lahko tudi malo stepejo ( nic resnega,ampak...)

Da ne bo pomote! Psicka ni v fazi gonitve, to pocne sicer tudi takrat, ampak tudi drugace...
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #6 : četrtek, 18.07.2002 : 14:13:05 »

Tudi moj včasih skače tako po psih. Ampak samo po mlajših. Poznam pa tudi psičko, ki skače po drugih psih. Ja, po moje je tudi rangiranje.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #7 : petek, 19.07.2002 : 06:35:39 »

Vsako naskakovanje ni rangiranje, ceprav sodi vecina primerov prav v to kategorijo. Mladici, ki se niso spolno zreli, izkazujejo naskakovanje kot obliko socialnega vedenja, kasneje pa je naskakovanje povezano s spolnim vedenjem. Naskakovanje se pojavlja v vecji meri pri samcih, v manjsi meri pri samicah. Naskakovanje na pripadnika istega spola, na predmete ali na ljudi je v glavnem izrazanje dominance, prevlade ali zelje po prevladi. V zelo majhnem odstotku se pojavlja tudi narobe usmerjeno spolno vedenje, ki se kaze tako, da psi ob naskakovanju tudi izbrizgajo semensko tekocino. To pa se pojavlja v glavnem pri plasnih psih, ki v mladosti niso imeli ustreznih izkusenj z drugimi psi oz. so bili v obdobjih socializacije, vzgoje in ucenja izkljuceni iz socialnega okolja.
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #8 : petek, 19.07.2002 : 07:05:38 »

Tudi jaz mislim, da ni vedno le rangiranje. No, ja, ko moja psička naskakuje (sterilizirana), gre v prvi meri za to. Vendar poznam psico, ki nikoli ne naskakuje drugih, razen ob gonitvi, takrat se ji pa čisto utrga in naskakuje, vse kar pride v bližino in je na 4 nogah - spol ni pomemben Grin.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #9 : nedelja, 21.07.2002 : 14:59:11 »

Kaja pa ne naskakuje psov ampak mene, pravzaprav mojo nogo. Edino smešno pri tem je pa to, da je vedno naskakovala le mene in nikogar drugega v družini ali prijateljev, začela pa je naskakovati tudi mojega fanta. V njenem početju pa lahko rečem, da gre za čisto ljubosumnost, saj to počne le takrat ko sva skupaj in se zanjo kakšno minutko ne zmeniva. Izsiljuje pozornost.
Logiran

sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #10 : nedelja, 21.07.2002 : 16:06:33 »


Da vidimo:
moj samec je naskakoval predvsem zaradi dominance, in seveda ponavadi bil tepen

Najstarejsa psica naskakuje mlajso originalno zaradi rangiranja, vendar ko se ena ali druga priblizujejo gonitvi, se ji pa cisto strga...takrat resnicno pred njo ni varna ne psica ne pes...pa tudi kaka cloveska noga se znajde med zrtvami  Grin
Da bi bila tako usmerjena? Emmm nevem no, med gonitivijo se pusti naskakovati ostalim psicam itd, vazno da "nekaj" pleza po njej. Tudi mladice je ze imela seveda, torej ve kaj in kako.

Tako da kdo bi vedel, po mojem mnenju pa je to vecinoma stvar rangiranja in dominance.
Posebno zanimivo je to opazovati v leglu, ko imajo mladici recimo sele 4 tedne.


Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #11 : ponedeljek, 22.07.2002 : 08:10:52 »

Živijo!

Tudi naša psička naskakuje po drugih psicah ampak samo  pred gonitvijo( in med gonitvijo) tako, da že po tem vem da se bliža vroči čas. Tukaj ne gre za rangiranje.
Je pa zanimivo, da od družinskih članov, najraje naskakuje po možu in sinu he, he, mene pa pusti lepo pri miru Grin

              lp,
                      erika
                     
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #12 : ponedeljek, 22.07.2002 : 08:31:47 »

Citat
Naskakovanje na pripadnika istega spola, na predmete ali na ljudi je v glavnem izrazanje dominance, prevlade ali zelje po prevladi.


In v cem je razlika med naskakovanjem zaradi rangiranja in izkazovanje dominantnosti. A ni ravno dominantnost razlog za rangiranje. Nedominanten pes po vedno podrejen in ne bo kazal zelje po prevladi, ker "nima jajc". Saj jaz tako mislim in to tudi opazam pri opazovanju psov.
Bi bila pa zelo vesela, ce sem se zmotila in rangiranje in posledica zelje po dominantnosti = prevladanju.
Hvala Dani za tvoj odgovor, ki mi ga bos dala.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #13 : ponedeljek, 22.07.2002 : 10:39:02 »

Dominanca = rangiranje
prevlada oz. zelja po prevladi = pojasnitev prejsnje besede
Ob tem bi se dodala, da v primeru, ko imamo vec psov, nastaja naslednja hierarhicna lestvica  oz. naj bi bila taka:
A = clovek, vodja krdela
B = vodilni med psi, podrejen A in nadrejen C
C = podrejen A, B in nadrejen D
D = podrejen A, B in C
itd.
Torej pes C (podrejen) izkazuje dominanco nad D, ki je podrejen vsem.
Pa saj te zadeve poznate vsi.
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #14 : ponedeljek, 22.07.2002 : 10:39:30 »

če se psa ne poznata je rangiranje- "poglejmo kdo je kdo"-, če se poznata je lahko ali rangiranje, ali izkazovanje dominance. Zakaj? "danes si ti boss, jutri bom pa mogoče že jaz"-rangiranje. Oziroma: "lej, še vedno sem šef"-dominanca. Nekakteri se pač vedno hočejo dokazovat...Aja, eni pa samo "bi dominirali", pa se takoj spet podredijo -ponavadi v igri to poskusijo, hehe, pa jim ne uspe. To je pa bolj preizkus stopnje dominantnosti drugega psa. Sto in en primer se spomnijo za psihoteste drug na drugem delat Grin Grin Grin Jaz to tako razumem...
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #15 : ponedeljek, 22.07.2002 : 11:26:35 »

Ko smo ze ravno pri vprsanju kaksna je razlika med rangiranjem in izrazanjem dominantnosti.
Kaksna pa je razlika med nagonskim in instinktivnim vedenjem.
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #16 : ponedeljek, 22.07.2002 : 11:30:41 »

Po mojem (glede na to kako je vprašanje zastavljeno) nobene. Dopuščam pa možnost da gre za "tricky question" Huh
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #17 : ponedeljek, 22.07.2002 : 11:36:50 »

to smo pa zdej ze pri metafiziki...uff Grin Grin
Kognitivni sistemi drugih bitij so dejansko v monogočem težko pojasnljivi z besedami, ki pojasnjujejo kognitivni svet ljudi.

....Ja bi rekel da instinktivno pojasnjujemo nagone, ne obratno Grin Grin, ker s tem izrazom opredeljujemo človeški nagon. Smo si ljudje privzeli svoja imena za iste stvari, samo da bi se ločili od živali na vseh področjih. Njim so ostali nagoni, mi imamo pa instinkte  Grin Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #18 : ponedeljek, 22.07.2002 : 13:18:38 »

nagon -ona m (o o)
1. prirojeno, nehotno teženje človeka ali živali k
določenemu ravnanju, stanju: obnašanje živali
vodijo nagoni; predati, prepustiti se nagonu;
živalski nagoni v človeku / plodilni, spolni nagon;
živalski nagon po obrambi, samoohranitvi /
narediti kaj po nagonu
2. knjiž. želja, sla: imeti morilski, razdiralni nagon;
nagon uveljavljanja / vzbudil se mu je nagon po
bogastvu / stvariteljski nagon / ljubezen mu je
bila močen nagon gibalo

instinkt -a m (i)
1. prirojeno, nehotno teženje človeka ali živali k
določenemu ravnanju, stanju, nagon: prepuščati,
vdajati se instinktu; živalski instinkt; instinkt za
gibanje / samoobrambni, spolni, življenjski
instinkt; instinkt samoohranitve / delati, storiti po
instinktu // redko želja, sla: močen instinkt po
uveljavljanju
2. knjiž., navadno s prilastkom sposobnost za
zaznavanje in dojemanje duhovnih prvin, pojavov;
čut: etični, pesniški, umetniški instinkt; instinkt
za lepoto / zanaša se na svoj zdravi instinkt;
ženski instinkt / trenutni instinkt

Če ne gledamo knjižno, je instinkt=nagon, samo eno je recimo "tujka", se pravi oboje je isti sh!t IMO. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #19 : ponedeljek, 22.07.2002 : 13:23:37 »

Seveda:

rangiranje -a s (i) glagolnik od rangirati:
rangiranje tekmovalcev / družbeno rangiranje
poklicev

rangirati -am dov. in nedov. (i) publ. razvrstiti
po mestu, položaju glede na naslov, ugled:
rangirati povabljene / ta poklic visoko rangira je
ugleden
* soc. razvrstiti glede na višjo ali nižjo stopnjo, količino

dominirati -am nedov. (i)
1. biti v prevladi, v premoči, prevladovati: v
industriji je dominiral tuj kapital; na tamkajšnji
univerzi dominira študij prava; na sestanku sta
dominirali dve temi / v takratnem političnem
življenju je dominiralo nacionalno vprašanje //
ekspr. zaradi popolnosti vzbujati občudovanje: v
naslovni vlogi je dominiral gost iz Zagreba;
dominirati v družbi
2. ekspr. stati, dvigati se nad čim: grad dominira
nad mestom; nad hišami dominira kupola
dominirajoč -a -e: dominirajoč položaj

dominantnost -i ž (a) lastnost, značilnost
dominantnega: dominantnost nekaterih dednih
lastnosti / dominantnost osrednjega lika v filmu
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #20 : ponedeljek, 22.07.2002 : 14:37:03 »

No in kako naj Kina odvadim od tega.Namreč skače največ po moji nogi proba pa tudi pri ostalih(npr.skače po bratu samo on mu mirno pusti)Jaz mu rečem NE in če to ne pomaga dobi po smrčku.A obstaja še kakšna druga varianta? :-/
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #21 : torek, 23.07.2002 : 20:14:13 »

Aba je letos dobila neko injekcijo poti gonitvi in ji je zgleda udarilo na moško stran, saj je Barka kar nekajkrat naskočila par tednov po tistem, ko je bila cepljena  Grin Grin Grin on je pa kar stal in nič mu ni bilo jasno Grin Grin

No, Bark ljudi ne naskakuje, ker smo že mladiču dali vedeti, da to ni dovoljeno. Pa tudi drug pes ni imel te pravice naredit njemu. Tu je pa brez usmiljenja zapelo po riti, hehe. Se pa seveda kdaj tudi on spozabi s kakšnim pesjanom ali pesjanko.
Logiran
MAT
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 91


« Odgovor #22 : ponedeljek, 18.11.2002 : 12:43:08 »

Normalno je da pes naskoci godno psico,ki mu naskok omogoci s tem,da obrne rep vstran.Psica,ki ni godna psu ne dovoli naskoka in ga lahko celo ugrizne.Pes,ki naskakuje drugega psa s tem izraza svojo dominanco,psa si v bistvu podreja.Prav tako lahko to pocne psica z drugo psico.Pes ali psica lahko naskoci tudi gospodarja oz. lastnika,katerega ne smatra za vodjo krdela oz. nima avtoritete in pes dominira nad njim.V naravi pes nikoli ne naskoci vodjo krdela,niti na misel mu ne pride kaj takega.Razen,ce se pojavi borba za prevzem vloge vodje krdela in se pojavi pes,ki ima jajca izzvati vodjo krdela.V tem primeru sledi neizogiben spopad,do pobega ali smrti sibkejsega.Doma ponavadi pes naskakuje lastnika,gospodarja katerega pes ne smatra za vodjo krdela oz. ga smatra sebi enakim in si ga zeli podrediti.Pes kot krdelska zival vedno tezi po prevladi,dominanci,ze mladega kuzka si moramo podrediti in mu dolociti mesto na hijerarh. lestvici.
P.S. v bibljijskih casih niso poznali besede homoseksualec in so homoseksualcem rekli psi,prav zaradi pojava,ko pes naskoci psa zaradi zelje po dominanci.Tudi katoliska cerkev si narobe razlaga ta pojav in verjame,da psi ne bodo videli nebeskega kraljestva,kot je zapisano v bibliji.Toda ne psi-kuzki ampak psi-ljudje,ce razumete.Oprostite s tem ne namigujem nicesar,le predstavljam vam dejstva.Pes ne bo nikoli naskakoval lastnika,ki ga brezpogojno smatra za vodjo krdela.
lp,MAT
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #23 : ponedeljek, 18.11.2002 : 12:58:26 »

Pri mojemu psu se je zadeva izredno umirila z kastracijo. Včasih je vse živo naskakoval in bil tudi tepen. Samoda je srečal psa, ga je že naskakoval.
Sedaj po kastraciji se pri srečanju vedno podredi po drži in psa vabi k igri. Je ful luštno sedaj, saj mi ni treba več skrbeti, da bi ga kdo napadel. Zadnjič se je pred enim rottijem scela vrgel po tleh na hrbet, da ja ne bi bil tepen. Prav smešno je bilo, kako se je hitro vrgel po tleh. In ga je rotti seveda pustil na miru.
Predvsem pa imam mirne dneve sedaj ko se sosedova psička goni. Moj pes pa še ve ne, kaj se dogaja.  Grin Grin Grin Grin
Logiran
Kidagakash
gost
« Odgovor #24 : sobota, 14.12.2002 : 19:44:20 »

Ful dobro je o naskakovanju psov istega spola in o naskakovanju ljudi napisano v knjigi Govorite po pasje. Tecite v knjižnico, preberite in se potem odločite Wink

Kida
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #25 : nedelja, 30.11.2003 : 16:24:52 »

Naš peso tudi naskakuje druge pse.
Nekako mi je postalo, zakaj naskakuje druge samce - povedati hoče, da je on šef.
Ni mi pa jasno zakaj "prav fanatično" naskakuje vse goldne, ne glede na spol, goni-ne goni, sterilizirana ali ne.
A ima fetiš al' kaj?  Huh  Grin

No, ravno vzhičena nisem nad tem in mu ne dovolim, vendar mi ne uspe vedno.

Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
seba
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


« Odgovor #26 : sreda, 22.09.2004 : 13:52:09 »

Imam velik problem!Vedno kadar sem s svojim psom zunaj na travniku in se igra s psi je OK! 8)Ko pa pride katerakoli psica, jo hoče na vsak način naskočit!In vem ,da ni rangiranje,ker se mu vidi po ustih,ker se slini in ima erek*****! :PRad bi našel ustrezno rešitev za odvajanje!!In brez kakršnimi prisilami!Na lep način!!Vedno ga moram loviti okoli nje,da ga ujamem in dam na povodec!Takrat pa vleče kot zmešani potrebnež in se zraven duši!Zamenjava lokacije pa ni dobra rešitev,ker so psice vsepovsod!!HELP ME,PLEASE!!! Tongue sram
Logiran
seba
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


« Odgovor #27 : sreda, 22.09.2004 : 13:53:33 »

Imam velik problem!Vedno kadar sem s svojim psom zunaj na travniku in se igra s psi je OK! 8)Ko pa pride katerakoli psica, jo hoče na vsak način naskočit!In vem ,da ni rangiranje,ker se mu vidi po ustih,ker se slini in ima erek*****! :PRad bi našel ustrezno rešitev za odvajanje!!In brez kakršnimi prisilami!Na lep način!!Vedno ga moram loviti okoli nje,da ga ujamem in dam na povodec!Takrat pa vleče kot zmešani potrebnež in se zraven duši!Zamenjava lokacije pa ni dobra rešitev,ker so psice vsepovsod!!HELP ME,PLEASE!!! Tongue sram
Drugače me pa uboga,pri naskakovanju pa ne!!
Logiran
Bianca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #28 : sreda, 22.09.2004 : 19:08:22 »

Tudi pri nas se je danes pojavil isti problem.  Huh
S kužkom obiskujeva malo šolo. Prvi dan se ni hotel igrat z drugimi kužki. No drugi dan se je ukorajžil sicer z repom med nogami in se je šel igrat z drugimi. Problem pa je bil v tem da je začel naskakovat samca, ki se mi je zdel prvi dan najbolj dominanten, ker je nekoliko renčal.
Ali je možno, da z naskakovanje sprošča stres ali hoče dominirati??
Naj povem, da hoče očitno tudi pri nas doma dominirati, ker nekako poskuša naskočiti še mene takoj ko počepnem.
Naj povem, da je kuža star 5 mesecev in da to poskuša že mesec in pol. Kaj naj naredim Sad Sad Sad
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #29 : nedelja, 05.12.2004 : 07:43:20 »

Najprej se opravičujem, če je tema že kje odprta... po pravici povedano sploh ne vem kam bi jo uvrstila.
Doma imamo težavo oz. neprijetno stvar. Imam psičko Zaro, ki je stara 8 mesecev. Je sterilizirana, a jo kljub temu psi moškega spola kar naprej naskakujejo. Zadnjič sta se dva celo stepla zanjo, eden pa nama je sledil celo pot do doma in pred hišo dežural še cel dan. Vedno ko se srečamo s kakšnim samcem jo ta začne slej ko prej naskakovati. Sama že ne vem več kam naj hodim na sprehod, saj je tu okoli ogromno potepuških psov.
Mogoče kdo ve, kaj bi bilo lahko to in kako naj to odpravimo Huh
Hvala za odgovore
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #30 : sreda, 05.01.2005 : 21:49:22 »

Ravno v tem trenutku se moz pregovarja z Bertelnom glede naskakovanja. Trenutno mu grozi, da ga bo dal od hise, ker je tale cisti manjak.  Star je 9 mesecev. Koliko casa lahko to traja?

Saj, da nama tezi, se da urediti, sam on proba tudi pri necakih, ki sta stra 7 in 2 leti. Potem mamo en velik problem jima razlozit kaj dela in zakaj to ne sme. Ta malemu tega niti ne proba tolikokrat, saj ga lahko podere, da pade.

No edino kar sva do sedaj ugotovila, da pomaga je rola casopisa, s katero po potrebi udariva po mizi.

A potem se to lahko nikoli ne neha?

LP, Barbara
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #31 : sreda, 05.01.2005 : 22:01:45 »

Busy Bee,

glede pretiranega naskakovanja ljudi in drugih psov se posvetujte z eno od strokovnjakinj za vedenje psov, ki vam bo zagotovo znala pravilno svetovati:

- mag. Sabina Stariha- Pipan dr.vet.med.   ali
- Metoda Mikuz Brackovic

Problem pa je opisan tudi v prirocniku TEZAVE S PSOM, avtorice Celine del Amo.

Veliko uspeha!  Smiley
Logiran
elle
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #32 : petek, 24.06.2005 : 21:36:13 »

Moj Maj naskoci vsakega psa, s katerim se igra, nikoli pa psice. Tako sem sigurna, da gre za dominanco, ceprav se mi zdi smesno, saj je star sele 4 in pol mesece, podredi pa si ne samo mlade, ampak tudi odrasle pse.
Cloveka se nikoli ni naskocil.
Bilo pa je smesno zadnjic ko se je srecal z rottweilerjem in se mu je ta cisto podredil, Maj pa je priblizno tako velik kot rotijeva glava. Grin Mali si res upa, ni kaj. Cool Upam, da ne bo kdaj naletel na kaksen pretep.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #33 : sobota, 25.06.2005 : 00:10:53 »

No in kako naj Kina odvadim od tega.Namreè skaèe najveè po moji nogi proba pa tudi pri ostalih(npr.skaèe po bratu samo on mu mirno pusti)Jaz mu reèem NE in èe to ne pomaga dobi po smrèku.A obstaja še kakšna druga varianta? :-/

po vsem kar sem v literaturi prebral pomeni to, da te pes naskakuje (se huje bi bilo, ce te "markira") absolutno nespostovanje do tebe - ti zanj nisi nobena avtoriteta.
to pa v prvi vrsti spet ne pomeni, da je tvoj kuza eden od vsepovsod citiranih "dominantnezev" (ker teh namrec sploh ni), ampak, da ti ne vodis "krdela" tako, da bi on lahko spoznal "kje je", "kateri rang mu pristoja" in zato pravi, da bo najbolje, da on prevzame vodstvo.
in vsem ostalim: mali (mladi) kuza je prisel k vam iz svojega "krdela bratov in sester" v novo "krdelo" in od vas pricakuje, da mu poveste in pokazete, kaksna pravila v novem "krdelu" veljajo. ce mu tega ne pokazete - si jih bo naredil sam - tudi za vas.
da n.pr. kuzek v mali soli skusa naskociti drugega, se ni tako "cudno" - da pa po mali soli naskakuje vas pa kaze kvaliteto male sole in vase sposobnosti kot lastnik.
zelo pametno se  je NAJPREJ pozanimati, kako se ravna s kuzkom in ga potem kupiti.
kaj narediti - poiskati nekoga, ki ima nekaj izkusenj s psi in ga vprasati za nasvet (ocitno v "malih solah" ni nujno, da so strokovnjaki ;-))
lp
marko
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #34 : četrtek, 17.11.2005 : 11:53:19 »

Vona - 6 let, novofundlandka, sterilizirana - zadnje par tednov dobiva neke cudne tendence - ne vem, mogoce "sefovske" Huh

Ne vem po kaksnem kljucu se je odlocila, da bo na poligonu ona sefica - vsaj tako si jaz interpretiram njeno vedenje.

Naskakuje vse pse na poligonu, poznane in nepoznane. Ce se drugi psi kregajo, gre posredovat - parkrat se je recimo ze zgodilo, da je pes tezil psici in jo naskakoval, ona je rencala na njega, Vona je prisla zraven in se jezila - in jih skoraj fasala od psa, ki mu jasno ni pasalo, da mu kdo drug tezi. Ena borderka je nekam sovrazno nastrojena do vseh drugih psov, lepo lezi privezana, ze nekajkrat je prav ostro skocila v Vono, ko jo je ta prisla povohat, ce ne bi bila Vona bolj miroljubna ali ce je ne bi odpoklicala (ne vem), bi se mogoce celo stepli - ampak Vona se vedno vsakic sili vanjo.

Danes je zacela naskakovat tudi nasega tamalega psa.

Bi kdo vedel, zakaj se je to naenkrat pojavilo - mogoce, ker je nov pes v hisi in se pocuti ogrozena Huh kako naj se obnasam, ji to preprecim ali dovolim, da se sama zmeni z drugimi psi Huh
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #35 : petek, 01.06.2007 : 12:39:54 »

Mi se tudi srečujemo s tem problemom, namreč naš novi družinski član, ki nima niti še 3 mesecev nenehno naskakuje našo psičko......ona pa seveda čisto pobesni.....kaj storiti?....razmišljamo o kastraciji, upamo, da bi to pomagalo....
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #36 : petek, 01.06.2007 : 12:47:52 »

Kaj pa če gre za rangiranje, igro...?
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #37 : petek, 01.06.2007 : 12:51:57 »

Ja sej ta mali se itak igra, ker dvomim, da bi tako mlad vedel sploh kaj počne - verjerno mu ti gibi pridejo spontano, pač nagonsko....vendar samička, ki je odrasla pa to drgače jemlje, ker tega ne prenaša in potem reagira agresivno in ga včasih prav napade, a njemu ne zaleže....je pa malo tudi nerodno, da on skoz skače tako po njej in od zadaj in od spredaj....a menite naj to ignoriram?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #38 : petek, 01.06.2007 : 12:55:53 »

Mislim, da je kastracija najboljša rešitev.
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #39 : petek, 01.06.2007 : 13:02:18 »

Ja verjetno bo res.....samo bo treba še kak mesec počakat, da mu kaj "zraste" tam spodaj Grin
Logiran
Labradorka333
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #40 : ponedeljek, 28.11.2011 : 19:40:12 »

Moj je včasih naskakoval pse...  sram
Po kastraciji pa ga to več ne zanima. Grin
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #41 : torek, 29.11.2011 : 14:11:53 »

Tudi moj naskakuje pse. Mu ne dovolim in ga odvajam. Vedno ko naskoči ga ostro dam dol in se nekaj časa ne sme igrat. In zdaj je že kar boljše,  se normalno igra, le parkrat še naskoči. Od česa pa je odvisno če naskakuje? Vem da si verjetno poskuša podrediti pse... Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: naskakovanje psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines