mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 14:50:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Gibanje mladička
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gibanje mladička  (Prebrano 22021 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
makka
novinec
*
Sporočil: 2


« : sobota, 18.06.2005 : 07:59:48 »

Mene pa zanima, koliko gibanja potrebuje mladiček. Naša Goldie, labradorka, je stara 8 tednov. Ali je pol ure hitre hoje zanjo preveč. Jaz tečem, ona hodi. Ne zdi se mi ravno navdušena. Grin
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #1 : sobota, 18.06.2005 : 14:48:16 »

Sedaj ko je mladiček, naj se giblje le toliko kolikor časa hoče ona. Pa pazi na kolke-torej ne hodit po hribih, po stopnicah jo nosite... Wink
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #2 : sobota, 18.06.2005 : 15:45:24 »

Moj je bil pa kar vztrajen, ampak ko sva šla na sprehod sva imela postanke, ali sem ga pa nosila...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #3 : sobota, 18.06.2005 : 17:57:10 »

makka, a bi blo možno, da bi ti kak mesec ali dva samo hodila in ne tekla? boš vidla, ko bo zrasla, te bo prekašala, ne bodi neučakana...
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #4 : nedelja, 19.06.2005 : 01:17:00 »

Drugače pa ti svojega posodim, pa bosta skup laufala, ampak pričakuj, da boš ti prej utrijena kot on! Grin Grin Grin
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 19.06.2005 : 07:12:52 »

za prve mesece teh vecjih psov svetujejo, da naj se gibljejo samo po dvoriscu ali 2km sprehoda na dan (mirne hoje in veliko vohljanja).
LP
Barbara
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #6 : nedelja, 19.06.2005 : 07:33:46 »

Jaz pa sem prebrala,da je vse daljse od 45min ze obremenjujoce za mlade sklepe...poleg tega nic hoje v hrib,nic hoje po stopnicah,pazi na pregrobo igro z drugimi psi,in nic metanja zogice ali podobnih predmetov vsaj do tretjega meseca(gib ko more kuza iz hitrega teka zabremzat pred zogico je zelo obremenjujoc za prve sklepe!)...pa dej zdaj res raje hodi ob njen in se posveti njeni socializaciji z drugimi psi,ki jih bo srecala na sprehodu.Bos ze tako imela dosti dela...
LP
Logiran
makka
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #7 : nedelja, 19.06.2005 : 12:11:12 »

Hvala za nasvete. Itak se mi je zdelo, da pretiravam. Zdaj se samo malo sprehajamo in igramo.  Cheesy
Logiran
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #8 : petek, 01.07.2005 : 16:03:02 »

LP!

Kaj pa manjše pasme? Napr. Višavski terier? Koliko pa ta pasma približno potrebuje gibanja, od 2. meseca naprej?  Undecided Če izključimo "sprehode", ko vzamemo psa napr. na kakšen izlet in ga vzamemo v roke, ko se mladičku ne ljubi več hoditi. 
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #9 : petek, 01.07.2005 : 17:49:19 »

NyNy enako kot za večje pse, ne pretiravaj s sprehodi.... Kar so že prej povedali ostali, velja tudi za tvojega malčka!  Wink

Veliko zabave!  Cheesy

Lp
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #10 : petek, 01.07.2005 : 18:18:01 »

Ojla!

Doma imam tri mesece in pol staro maltežanko, nabito z energijo tako, da človek ne bi verjel. Kužika zdrži dve ure tekanja, skakanja, sprehajanja in srečevanja z drugimi psi, ko pa prideva domov, pa še vedno skače... Wink Tako da... Se pa izogibam hribom, teren je večji del raven, ker mislim, da bi bile vzpetine vseeno preveč zanjo...

Saj boš videla, tako kot so ti že svetovali: kolikor paše psu, toliko je dobro.

Pozdravček, Tjaša.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #11 : sobota, 02.07.2005 : 13:05:19 »

za mojo pasmo je nekje nasvet glede sprehodov (pozabimo norenje in igro čez dan -zgolj sprehod, kot dnevna rutina pač) takle: Starost v mesecih plus 15 minut. se pravi za 4 mesečnika, cca 20 minut sprehoda na dan.
Seveda to ne pomeni da naj bo ostali čas v boksu nepremičen. Mladič se igra, potem pa ko je utrujen, gre na en kratek počitek in potem spet jovonanovo. Problem je predvsem ko so v istem krdelu starejši psi, s katerimi se mladič tako zamoti, da potem dejansko "pozabi" it malo zadremat, oz se ga nehote preforsira na ta način.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #12 : torek, 05.07.2005 : 20:26:27 »

NyNy jaz imam višavko in je nisem nič kaj pretirano čuvala. Nekaj časa sem jo nosila po stopnicah, potem pa mi je enkrat ušla in sama začela letat po njih, potem sem tudi to opustila. Kaj se sprehodov tiče, je meni sama povedala kolko bo šla, ko se je utrudla sem jo pač malo nesla, pri 5 mesecih pa je že veselo 2-3 ure šprancirala, energije ma pa tak več kot midva s fantom skupaj. Zanesi se skratka na tvoj občutek in postopoma podaljšuj gibanje.
Logiran
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #13 : torek, 05.07.2005 : 20:48:45 »

...ellow Uma

Pri kolkih mesecih si pa to nošenje približno opustila? Huh In imam še dodatno vprašanje: če to, da moramo psa nositi po stopnicah velja samo za več stopnic, ali pes ne sme stopiti niti čez tri stopnice [nekajkrat dna dan]? sram

LP... Wink
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #14 : torek, 26.07.2005 : 11:15:03 »

kako je pa pri velikih pasmah z nevarnostjo displazije. moj pes mislim, da bi bil kar cel dan na sprehodu. zanima me kako dolgi casovno in po razdalji so lahko sprehodi z 6mesecev starim mladicom velike pasme? a to se drzi, da ma lahko prave sprehode sele pri enem letu, kondicijske treninge pa pri letu in pol.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Gibanje mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines