mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:25:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: strah pred grmenjem, bliskanjem, poki...
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: strah pred grmenjem, bliskanjem, poki...  (Prebrano 12813 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #15 : sreda, 01.01.2014 : 19:26:34 »

Fortuna, hvala za skrb. Ja, letos je bilo fenomenalno, če lahko tako rečem Smiley Res, pokanja je bilo od Božiča naprej ekstremno malo in panike sploh ne hude.
Tam nekje od miklavža naprej sem mu dajala dnevno po 4 tabletke, moram priznat, da sem kak dan tudi pozabila sram
Ampak, kot pravim, pokanja (skorajda) nismo imeli, morda zadnji teden zvečer po eno "kanonado", ma očitno je šlo za istega strelca, tako da sem imela že naštudirano uro, pa nisva takrat ven hodila. Ker v hiši je dokaj sproščen, važno mu je, da je kdo od nas v bližini, a nobene panike ne dela, sproščeno zaspi ... super, res Afro Če je pa slučajno kaj (ma niti ne vsaka petarda) počilo med sprehodom, je pač malo vlekel na povodcu in je bilo treba hitri iti proti domu. Ma daaaaleč od tistega norega strahu, kar smo doživljali 3 leta nazaj, res!
Včeraj je dobil hrano in tablete sredi popoldneva, potem sicer iz hiše ni hotel, kljub res samo parim žvižgom in pokalicam, ampak ob deveti zvečer smo ulovili zatišje za hitro lulanje, potem pa takoj v avto in k borderskim prijateljem, tam pa smo imeli muziko na glas in še neko ropotajočo peč Smiley Glih prav zvočna kulisa je bila, tako da smo tudi tahujšo kanonado opolnoči preživeli umirjeno - psi so sicer malo nesproščeno ležali tisto uro vsak na svojem koncu, nam pod nogami, ma takoj potem pa je bil Roko sproščen, vsi trije so pojedli žvake, skratka - podpišem takoj, če bi bilo takole vsako leto Smiley

Vsem vam želim leto brez stresov, pa da bi nam vsem skupaj šlo v premagovanju strahov vedno boljše objem Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 15.11.2015 : 18:38:02 »

Še ena v klubu paničnih psov za Silvestra Sad. Poznano, nabijanje srca, sopihanje, razširjenje zenice, tresenje, iskanje bližine, a nikjer ni varno, ne more obmirovati...Bliskanje lahko zasenčim, kanonado z vsem možnim trudom, v obeh štukih TV na glas, vsi radiji in zvočniki kar jih premorem-na glas....letos grem korak dlje-zabunkala bom okna in balkone s stiroporjem.

Predhodno jo vedno izdadtno sprehodim, zaposlim možgane...No...nima haska v smislu-manj me bo strah. Lani je bila ves mesec na Serene Um, ki so delovale zgolj ob posamičnih pokih...potem je bila panika.

Preizkusili sva že marsikaj, tudi kombinacije: thundershirt, Serene Um, pasta Vetnil Calm, Ttouch, Bachove rešilne kapljice. Niti za odtenek ni zadihala.

Torej, hočem biti letos bolje pripravljena. Ali ima kdo izkušnje z Apaurinom ali Xanaxom ali Sedalin gelom za hud strah pred poki? Se bom posvetova tudi z veterinarjem (že zaradi doziranja), ampak vseeno. Ima kdo psa s hudim paničnim strahom pred pokanjem in s čim ste bili uspešni? Že nevihte so zelo problematične pri nas, takrat se počuti varno v  spalnici. Za Silvestra pa nikjer.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 15.11.2015 : 22:34:24 »

Še ena v klubu paničnih psov za Silvestra Sad. Poznano, nabijanje srca, sopihanje, razširjenje zenice, tresenje, iskanje bližine, a nikjer ni varno, ne more obmirovati...Bliskanje lahko zasenčim, kanonado z vsem možnim trudom, v obeh štukih TV na glas, vsi radiji in zvočniki kar jih premorem-na glas....letos grem korak dlje-zabunkala bom okna in balkone s stiroporjem.

Predhodno jo vedno izdadtno sprehodim, zaposlim možgane...No...nima haska v smislu-manj me bo strah. Lani je bila ves mesec na Serene Um, ki so delovale zgolj ob posamičnih pokih...potem je bila panika.

Preizkusili sva že marsikaj, tudi kombinacije: thundershirt, Serene Um, pasta Vetnil Calm, Ttouch, Bachove rešilne kapljice. Niti za odtenek ni zadihala.

Torej, hočem biti letos bolje pripravljena. Ali ima kdo izkušnje z Apaurinom ali Xanaxom ali Sedalin gelom za hud strah pred poki? Se bom posvetova tudi z veterinarjem (že zaradi doziranja), ampak vseeno. Ima kdo psa s hudim paničnim strahom pred pokanjem in s čim ste bili uspešni? Že nevihte so zelo problematične pri nas, takrat se počuti varno v  spalnici. Za Silvestra pa nikjer.


Ne smem delat reklame, lahko pa mi pises na jazsemnajvecjaAFNAgmail.COM, obstaja namrec se en sistem, ki ga nisi omenila, pa po mojih izkusnjah zelo pomaga.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: strah pred grmenjem, bliskanjem, poki...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines