mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:19:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: O hrtih - splošna debata
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: O hrtih - splošna debata  (Prebrano 19321 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« : sobota, 04.03.2006 : 18:11:56 »

Ker nisem vedel pod katero temo bi objavil, sem se odločil, da odprem novo temo o hrtih na splošno.

Danes sem na sprehodu po stari Ljubljani srečal psa, ki me je močno spominjal na sloughija, vendar me prepričujejo v nasprotno, tako da sem že sam začel dvomiti, ker mi ni znano ali imamo kakšnega predstavnika v Sloveniji ali ne. Žal je pes prosto tekal med ulicami in nikjer nisem opazil lastnika, da bi povprašal. Uspelo mi je narediti eno fotografijo. Slika sicer ni najboljša, vendar za kaj več ni bil pripravljen pozirati. Slika je na divaseta moj album. A slučajno kdo pozna tega psa? Ko sem ga gledal v gibanju, glava, nošnja repa,… sem prvo pomislil sloughi,… ne vem, mogoče pa sem usekal čisto mimo, kakšen drug hrt ali celo mešanec? V Tivoliju sem potem celo srečal gospo, ki je sprehajala prikupno mešanko, za katero pravi da ima v sebi celo nekaj hrtovske krvi. Do zdaj namreč še nisem srečal mešanca, kateremu je eden od staršev, prastaršev,... hrt.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1 : sobota, 04.03.2006 : 18:22:53 »

Kaksne barve je bil ta pes?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #2 : sobota, 04.03.2006 : 18:26:28 »

Svetlo rjave, peščene.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #3 : sobota, 04.03.2006 : 18:38:26 »

Tistega albuma s sliko nekako nisem nasla.
Drugace pa, eden sloughi zivi v moji blizini (dvorana Krim) in je pravi potepuh. Zdajle se ne morem spomniti njegovega imena, je pa zelo lepo.
Pes se vedno drzi zelo sam zase in se nikoli ne pribliza niti cloveku niti psu.
Le enkrat se je priblizal meni in mojemu psu. Vendar samo zato, ker je bil moj peso se mladic, ki je ravno tako izredno stara pasma. Nikoli ne bom pozabila, kako sta se pozdravljala in spuscala tako cudne zvoke, kot da bi se srecala dva nezemljana na neznanem planetu, ki sta vsa presrecna, da se vidita.

Sem mislila, da se klati samo okoli dvorane, zdaj pa berem, da ga gre na izlet tudi v staro Lj.   Huh No, seveda, ce govoriva o istem psu.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #4 : sobota, 04.03.2006 : 18:48:36 »

Srečal sem ga pri Zlati ladjici. Z Galo sta se malo ovohavala. Res pa drži distanco do človeka.

Slika je na http://divaseta.moj-album.com Diva Seta Gala album, prva slika.

Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #5 : sobota, 04.03.2006 : 18:51:27 »

jap, pravi je in imas prav, to je sloughi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #6 : nedelja, 05.03.2006 : 06:02:00 »

Okoli leta '97 je v Sezano prispel Sloughi samcek in italjanske psarne Intissar's. Lastnike sem 2x klicala, ce bi ga lahko prisla pogledat, vendar nad idejo niso bili navduseni, zato sem jih prenehala "nadlegovati". Zanj sem izvedela preko njegove vzrediteljice. Oce je bil njen Azrou, mama pa mislim da je izhajala iz Schuru-esch-Schams psarne. Ce se pravilno spomnim je bil ta samec pescene barve vendar s crnim mantlom-po ocku Grin...torej imamo v Sloveniji ocitno vsaj 2 Sloughija Smiley. Samcek na sliki izgleda ze malo v letih, bi rekla okoli 9-10, tako na uc.  Je pa psa zelo skoda in je lastnike lahko sram, da ga takole puscajo vandrati naokoli.
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #7 : nedelja, 05.03.2006 : 06:28:45 »

Popravek Cool Roll Eyes...kuza iz Sezane je silver-sand barve in ne pescene s crnim mantlom Smiley.
Logiran
gorazd
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #8 : sreda, 08.03.2006 : 09:17:09 »

Jap, tudi midva s salukico Kiro sva ga že srečala po Golovcem na Rakovniku. Samega samcatega.
Logiran
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #9 : sreda, 08.03.2006 : 14:46:59 »

Zdravo hrtoljubci, ste videli prispevek o španskem dirkališču, ki sem ga objavila pod vroče novice? Zgodba je res grozna, sploh ko človek pomisli koliko je 700 psov. Cry Lips Sealed

Končno so dnevi daljši, tako, da naš pesjanar veselo uživa v popoldanskih dirkah in v preganjanju deklic.

Logiran
vivian
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


WWW
« Odgovor #10 : torek, 11.04.2006 : 18:07:18 »

Lep pozdrav vsem
Imam eno vprasanje,na bolha.com ???naj bi se marca pojavil oglas, da negdo oddaja Salukija, to sem zasledila na forumu revije moj pes. Ker je od tega minil ze kaksen mesec, preverjeno na bolha.com tega oglasa vec ni.Mogoce kdo kaj ve o tem??
Na mojo veliko zalost in zalost vseh hrtoljubcev se veliko preveckrat dogaja, da ljudje kupijo pasme o katerih ne vedo popolnoma nicesar.Vsec jim je samo ta mali kuzek , ali pa je ta pasma celo thenutna modna muha.
O karakterju in obveznostih seveda taki kupci ne razmisljajo.Vsekakor pa je krivda tudi na strani vzreditelja ,vsaj v mojem primeru vem, da so se presneto dobro pozanimali o vsem, preden sem Najibka smela odpeljat  s seboj.
Vzrediteljica pa je ob nasem odhodu dejala ,ce iz kakrsnih koli razlogov ne bom v stanju skrbeti za Najiba naj ji ga pripeljem nazaj. Njej, samo njej in nikomur drugemu!!
Ne poznam ozadja tega oglasa in ne obsojam gospoda vendar bi me zelo zanimalo kje je sedaj mali Salukec in kako se mu godi.Vsi hrtoljubci vemo, da so nasi ljubljencki zelo posebne zahtevne zivalce, ki potrebujejo veliko veliko
ljubezni.
Predvsem pa me je k pisanju spodbudilo dejstvo, da se je v Nemciji zgodil primer, ko so vzreditelji po nakljucju odkrili psa iz njihovega legla v zavetiscu.
Izstradanega ,pretepenega z zlomljeno celjustjo............Na sreco vseh ima ta Salukec zdaj lep nov dom poln ljubezni , vendar travme ki jih je dozivel mu ostanejo za vedno.
V Ameriki trenutno obstaja 1200 brezdomnih Salukijev,da o ostalih pasmah niti ne govorimo.................... Cry Cry Cry
lep pozdrav V&N
Logiran
Echo
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #11 : četrtek, 28.09.2006 : 15:54:16 »

Lep pozdrav vsem "hrtjeljubcem"!


Ker so dnevi vse krajši in žal tudi vedno bolj hladi, saj je jesen že opazno zakorakala v to leto, marsikateri lastnik hrta prične razmišljati o oblačilu štirinožnega družinskega člana. Precej hrtov je, kot veste, občutljivih na mraz.
Pred časom sem brskal po spletu z namenom opazovanja hrtjega accessoir-ja in prišel tudi do spletnega naslova gospe, ki se okvarja z izdelavo pletenih puloverjev za pse, še zlasti hrte: http://www.laneysjumpers.co.ukRoll Eyes
Povezavo navajam kot dobrodošlo informacijo. V primeru, da smatrate prispevek kot oglas, le tega odstranite...

Naša pobalina vsekakor dobita vsaj po en izvod teh puloverjev (no, seveda pa si tekom jeseni in zime vsak od njiju zasluži še kakšen moj oziroma naš izdelek - še malo bolj ekskluziven Wink)

Narava jeseni ponuja morje barvnih odtenkov  --- ne prezrite jih!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 28.09.2006 : 16:05:17 »

Kak so fajni  Cheesy
Si prav predstavljam kako bosta manekena izgledala v njih  Grin

Mogoče pa bo "komu" v našem modnem svetu inspiracija za kakšno pasjo kolekcijo, verjetno celo prvo v Sloveniji, pa ne samo za hrte  Wink

Ko bosta pobalina pripravljena za catwalk, nam prosim še kakšno slikico pokaži! Smiley
Logiran

Echo
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #13 : četrtek, 28.09.2006 : 16:57:38 »

Inspiracij je dosti Roll Eyes
No, in nekaj malega "pasjih" produktov tudi že...

Bom kakšno fotko čez čas posredoval, ko izdelamo en pasji photosession Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 28.09.2006 : 19:25:34 »

Inspiracij je dosti Roll Eyes
No, in nekaj malega "pasjih" produktov tudi že...

Bom kakšno fotko čez čas posredoval, ko izdelamo en pasji photosession Wink

Echo, ti tole komercialno?
Logiran

Echo
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #15 : četrtek, 28.09.2006 : 21:55:08 »

Vsekakor ne.
In nimam razloga za to. Če vas moti - izbrišite! Bil je pravzaprav zgolj odgovor na vprašanje... Huh
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #16 : ponedeljek, 15.11.2010 : 16:01:57 »

Jst mam pa nekaksno hrtico po tanovem Cheesy Gre za odsluzeno lovso psicko ki jo je ocitno nekdo ko se je peljal mimo fliknil ven, ker ce bi bila iz vasi bi sla domov. Samo pobozala sem jo po glavi in se dela da je moja Smiley Zdaj ko je jedla se pa sploh ne premakne od tukaj. Cist je huda, tako srce Kiss Stalno mi za petami in prej je sla z mano do trgovine, ko sem sla iz trgovine je ni bilo vec in kje sem jo nasla? Pred hiso Smiley Stara je 6-7 let.
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #17 : ponedeljek, 15.11.2010 : 17:46:48 »

ja, tole okrog božanja je čist hrtovsko:), samo...hrtica? Pa čip? Kakšna fotografija? Madona, a je folku zares že čist vseen,da delajo ž živaljo, kot s parom gat. Mah tud gat ne zabrišejo kar tako na naša dvorišča...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #18 : ponedeljek, 15.11.2010 : 19:34:49 »

Tega mi prej ni uspelo objavit, se mi je odrezal net

Glede na zobe je stara 8+. A jo cist slucaaajno kdo hoce, pa bi jo bil pripravljen spravit iz Argentine? Ne tehta veliko za na avion in lahko bi organizirali da leti v spremstvu nekoga ce bo potoval sem in je tako prevoz poceni, do takrat je pa pri meni. Sterilizacijo krijem jaz in poskrbim za izvozne papirje.

Gre za to da je prekrhka za na moje dvorisce med moje bestije, kljub temu da se ne boji psov in se z njimi dobro razume. Poleg tega pricakujemo leglo/a in jih nebi tlacila skupaj. Imam 17 psov in more to come.

Imam nekaj slik, gremo zdaj na sprehod pa bom se kako naredila.
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #19 : ponedeljek, 15.11.2010 : 21:51:57 »

tole bi bilo dobro naprej povedat.... počakam na slikice, zatem pa pohitim mal pokazat;) Aja, pa iskrene čestitke za vseh 17+, vse spoštovanje, velik zalogaj!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #20 : ponedeljek, 15.11.2010 : 22:35:06 »

Mene ta psicka fascinira..res je brez pretiravanja tolk nekomplicirana in nezahtevna, na sprehodu mi je bla pa tako prilepljena na pete da sem jo morala napalit naj isce, da se je oddaljila..istocasno pa prileti na zvizg. Taka taprava lovska psica, v nulo poslusna.











Res je super super super psica, prav za imet Kiss
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #21 : ponedeljek, 15.11.2010 : 22:40:34 »

tole bi bilo dobro naprej povedat.... počakam na slikice, zatem pa pohitim mal pokazat;) Aja, pa iskrene čestitke za vseh 17+, vse spoštovanje, velik zalogaj!
Hvala in hvala! Detajle glede cen letalskih prevozov lahko dam komu zasebno, ce ga zanima. V vsakem primeru je pa ce leti v spremstvu ceneje kot nakup "nove" Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #22 : ponedeljek, 15.11.2010 : 22:43:39 »

Aja, ime ji je pa Wayna, ceprav ni med najmlajsimi Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #23 : sobota, 20.11.2010 : 13:23:12 »

Ima nov dom. Kako se jst hitro navezem Sad
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #24 : sobota, 20.11.2010 : 13:29:40 »

Bravo  Kiss  Zgleda pa res ena taka, da ti pod kožo zleze  Kiss
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #25 : nedelja, 21.11.2010 : 21:30:35 »

Ja, res..samo men tko al tko vsak..zdej mam pa eno drugo najdenko ki je prav nadlezna, ampak vseeno ful srce Kiss
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #26 : ponedeljek, 22.11.2010 : 08:28:58 »

Lustna punca, izgleda kot podenco s temi pokoncnimi uhlji. Cestitam za pridobitev. Kiss
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #27 : ponedeljek, 22.11.2010 : 11:34:10 »

hehe, Deso, čestitke Kiss
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #28 : ponedeljek, 22.11.2010 : 15:37:33 »

Hehe sem hotla napisat da ima nov dom ampak ne pri meni Smiley Si more clovek kar meje postavit, cene lahko samo azil odprem Wink Smo med dvema mestecema in pse tukaj radi ven mecejo, sploh psice.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #29 : ponedeljek, 23.09.2013 : 13:54:18 »

Sem imela 2 Podenca par dni tukaj Smiley

Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #30 : ponedeljek, 23.09.2013 : 15:59:57 »

Je rodovniski upam? Izgleda fantasticno (vsaj mojemu, pticarjev vajenemu ocesu)!  Cheesy
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #31 : četrtek, 26.09.2013 : 15:15:17 »

Seveda je rodovniski, se mulo, mi smo ga samo transportirali iz Eu v Brazilijo in je bil potem skupaj s se eno samicko par dni pri nas. Meni je lep, samicka je pa bela in mi "ne potegne".
Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #32 : četrtek, 26.09.2013 : 18:10:51 »

Me je zanimalo, ker je res krasen  Kiss Bi bilo skoda ce ne bi bil Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: O hrtih - splošna debata
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines