mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 16:34:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vnetje analnih vrečk
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje analnih vrečk  (Prebrano 57220 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pika
gost
« Odgovor #15 : sreda, 26.02.2003 : 14:57:31 »

Citat

Hkrati sem mu po nasvetu veterinarju zamenjala postopoma tudi hrano. Iz Royal Canina mini junior sem presla na Hill´s puppy lamb&rice.


Samo za intermezzo
Joj, mi gre na živce, ko preberem kaj takega.  Angry
Dobro, da veterinarji prodajajo Hill's, ki čudežno pozdravi Huh  vse težave. Predvidevam, da vas ni poslal v trgovino, ampak vam ga je prodal kar sam. Zanimivo, kako tržno so se začeli obnašati veterinarji in nas (ja, mene oz. mojega psa so tudi, pa nič več) filajo s tem (pre)dragim Hill'som. Seveda je "vse drugo zanič - Hill's je najbolj zdrav". Če bi prodajali npr. Royal Canin, vam bi pa tega priporočali. Že nekaj prijateljev mi je reklo, da so jim veterinarji priporočali samo in izključno Hill's in da druge hrane še daleč ne dosegajo te kvalitete. Me prav zanima, kakšne marže imajo  Huh Huh Huh
Meni se zdi, da jim gre zadnje čase veliko več za denar, kot za zdravje živali  :-/ Saj vsi vemo, da je lažje zaslužen denar prodaja vreče briketov, kot pa veterinarske storitve. Ne vem, zakaj raje ne odprejo trgovine  Lips Sealed

No, pa to tukaj ni tema - upam, da se bo stanje vašega kužka kmalu izboljšalo. Tudi psu od moje sosede so izpirali vrečke in se mu potem vnetje ni nikoli več ponovilo (bo že kakšna 4 leta od takrat).

Pika

PS: A potem zamenjava hrane ni pomagala?
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #16 : sreda, 26.02.2003 : 15:19:17 »

Pika!

Tocne veterinarjeve besede so bile, da je priporocljivo takoj menjat brikete za dietne brikete lamb&rice ali tuna&rice bilokatere znamke.
Hill´sove sem kupila zato, ker so bili edini dietni za mladice, poleg Eukanube, ki pa jo za male (majhne) pse odsvetujejo, ker bi naj bila pregroba. To, da pa veterina propagira Hill´s pa ni nic novega pa tudi ne pomeni, da je zato slab. Enim psom ustreza, enim pa pac ne.

Ocitno niti izpiranje, niti menjava hrane nista pomagala, zato gremo danes spet k veterinarju.

Lep pozdrav,
                    Miska

PS: bi pa bila vesela, ce bi se kdo oglasil z podobnimi izkusnjami.
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #17 : sreda, 26.02.2003 : 15:25:52 »

Hmmm... Glede "tržne naravnanosti" veterinarjev-ja, hvala bogu, saj od tega živijo! Roll Eyes

Ja, tudi Drim se je pogosto praskal, kljub vsem antiparazitikom, tudi po stiskanju analnih žlez, potem smo menjali hrano. In sicer s Hill'sa na Eukanubo lamb&rice, pa tudi to ni pretirano pomagalo... Vsaj ne takoj...
Zdaj je stanje normalno, uporabljamo Eukanubo s piščancem (trenutno) in jo tudi bomo, če ne bo problemov...

Aja, glavni razlog, zakaj smo šli s Hill'sa pa ni cena ali predlogi veterinarja, ker za Eukanubo plačujemo isto kot prej za Hill's, ampak enostavno to, da Drim izloči bistveno manj blata kot prej... Hill's je pač zelo "sprejemljiva" hrana, ki nima bogve kako močnega okusa, je pa tudi manj kalorična, zaradi česar ga psi pojedo več...
Zato uporabljamo zaenkrat Eukanubo, ni pa izključeno, da Hill'sa sploh ne bomo več.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : sreda, 26.02.2003 : 16:59:15 »

Meni veterinar ni svetoval zamenjave hrane (čeprav prodaja Hills), saj tudi hrana naj ne bi bila problem pri vnetju analnih vrečk. Mogoče prehrana vpliva na praznjenje (če ima kuža trše blato se vrečke redno praznijo), pri vnetju pa ne bo pomagalo tudi, če psička nabašete s kostmi. Vnamejo se lahko tudi vrečke, ki niso polne!
Me pa še vedno zanima, če ima kdo poleg Talije (hvala za odgovor) izkušnje z odstranitvijo vrečk?

Miška! Tudi mi se bomo vrnili k veterinarju, ker se je psička spet začela lizati in samo upam, da bodo antibiotiki in spiranje pomagali. Psička se strašno boji veterinarja tako, da je prav grozno ko jo morava oba s fantom držati, da ne pobegne. Pa ima revica komaj 10 kg!  Hranim pa jo z Nutro in Technicalom, pa tudi s kuhano hrano. lp
Logiran

Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #19 : sreda, 26.02.2003 : 17:03:42 »

Kaja, hrane nismo menjali zaradi analnih vrečk, ampak zaradi možne alergije... Drim se je praskal, antiparazitike je oz. dobiva redno, pa tudi analne vrečke smo stisnili, torej je ostalo od "simpl" stvari le menjava hrane...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #20 : sreda, 26.02.2003 : 19:41:54 »

Nanašalo se je predvsem na Miško, ki pravi, da je menjala hrano. Me pa veseli, da tvojemu paše Eukanuba, jaz sem jo zamenjala za Technical, ker se je psica praskala do onemoglosti. No, si me pa ravno spomnil, imam še eno lušno slikco tvojega Drima! Slikano v Ljubljani. lp

Logiran

Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #21 : sreda, 26.02.2003 : 19:44:12 »

No, smo bili pri veterinarju, pa kuza kljub temu, da se je vozil po riti ni imel nic v analnih vreckah. Torej sem zagnala preplah prehitro... No, vseeno grem raje 3x "zastojn" k veterinarju, kot pa da je kuza bolan.

Kaja!
Tudi moj ima samo sedem kil, pa se pri veterinarju tako upira, da ga komaj drzim pri miru. Ko pa lahko gre dol z mize, pa od veselja svojo veterinarko celo polupcka. Grin
Hrano pa smo tudi mi zamenjali iz istega razloga kot Tomster. Zaenkrat ostajamo na Hill´su, ceprav se mi zdi, da je imel pri RC trse blato.

Lep pozdrav,
                   Miska
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #22 : četrtek, 27.02.2003 : 08:45:39 »

Veterinarji so mnenja, da je Eukanuba za občutljive pse "premočna" - preveč kalorična, zato naj bi se takim psom raje dajalo Hill's. Prejšnjega psa sem hranila s Hillsom odkar se je pojavil na našem tržišču, sedaj z njim hranim oba psa in štiri mačke, saj sem šele z njim pri mojih živalih odpravila težave (kožne alergije, driska,...)
Logiran
Pika
gost
« Odgovor #23 : četrtek, 27.02.2003 : 11:47:38 »


Citat

Veterinarji so mnenja, da je Eukanuba za občutljive pse "premočna" - preveč kalorična, zato naj bi se takim psom raje dajalo Hill's.


Mojemu znancu, ki ima psa s stalnimi prebavnimi težavami, pa je veterinar svetoval, naj hrani z Eukanuba Lamb&rice  Huh In res se je sedaj stanje močno popravilo, ampak pes ne je nič drugega kot te brikete.
Še en potrditev, da veterinarji svetujejo tisto hrano, ki jo prodajajo.  Roll Eyes
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #24 : četrtek, 27.02.2003 : 12:20:11 »

Uuuuu, Kaja, hvala za fotko!!! Grin Grin Grin
Hehe, pa za oni keks, ki ga je dobil... Wink


Pika, tudi mi smo najprej uporabljali Lamb&rice, sedaj, ko smo ugotovili, da hrana ni bila vzrok, pa navadno Eukanubo (s piščancem). Verjetno ma kako alergijo na snov iz priboljškov ali kaj drugega, ampak ni krize, ker se še samo zelo malo praska...
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #25 : petek, 28.02.2003 : 23:29:28 »


 Ojla!

 Ne vem, kje živijo vaši psi. Če so psi noter se pozimi praskajo zaradi presuheha zraka, ki je v stanovanju. Vzrok je centralna kurjava. Torej , tisti ki imate pse noter- premislite. Mogoče je to in vam nobena hrana ne bo prav veliko pomagala.
  Lahko vam pa povem, da veterinarji znajo reči, da v analki ni nič in , da je pes na nekaj alergičen. Potem ga zdravijo, celo kopeli predpisujejo- na koncu se pa izkaže, da je pa le analna žleza polna in jo niso niti čistili. Mi to zdaj delamo sami , vsake toliko  časa. Sploh ni zakomplicirano.

  Čao-Slavi
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #26 : sreda, 19.03.2003 : 09:00:03 »

Moja psička ima težave z analnimi vrečkami. Na pribl.2 dni se ji izcedi rjava smrdljiva tekočina. Veterinar ji je iztisnil in rekel, da če se bo ponavljalo, bo morala na izpiranje. Omenil je tudi, da je to lahko odvisno od hrane. Hranim jo vedno isto, težava pa se je pokazala pred kratkim. Včasih opazim, da se obotavlja, ko mora na stranišče, vendar kaka normalno, le da se mi zdi drekec, kot da je moker. S čim lahko sama pomagam, da se težava odpravi? S čim bi jo lahko hranila?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #27 : sreda, 19.03.2003 : 14:59:11 »

Živjo!
Če je izcedek rjave barve potem še ni prišlo do vnetja (pri vnetju je izcedek zelenkaste barve in bolj gost, lahko je primešana tudi kri) le vrečke so polne, ker ima mogoče malo premehko blato. Mogoče bi ji poskusila nekaj dni dajati le brikete, pa kakšno govejo kost za glodanje, da se iztrebki strdijo in spraznijo vrečke. Če to ne bo pomagalo naj jih očisti veterinar. Ne čakaj predolgo, ker ti bo žal. Jaz svojo psičko že dva meseca mučim vsak tretji dan pri veterinarju, ker je prišlo do trdovratnega vnetja. Zdaj moramo še trikrat na izpiranje in vbrizgavanje antibiotikov, če pa ne bo bolje pa bo potrebno vrečke operativno odstranit. Zadeva je hudo mučna in kar precej boleča, psica je čisto iz sebe ko vidi kam gremo, stvar pa tudi ni ravno poceni... Lips Sealed
Pri ostalih dveh psih prakticiram enkrat na teden BARF hrano, ki kar precej strdi blato. Če te zanima kontaktiraj Multiplo! lp

Logiran

KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #28 : četrtek, 20.03.2003 : 08:39:22 »

Bom poskušala še malo s prepečencem. Naj povem, da tisti dan, ko sem jo imela pri veterinarju, se ji je scedilo takoj zatem v avtu, nato en dan nič, pač pa naslednji dan zopet. Danes zjutraj pa ko je šla na stranišče, je blato zaudarjalo daleč naokoli, medtenm ko je imela te težave, pa je bilo popolnoma brez vonja. Mogoče pa so se danes normalno izpraznile. Saj bom takoj videla, ker ima na ležišču svetlo rjuho, pa tudi v avtu na sedežu. Dala ji bom tudi kost.
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #29 : sobota, 22.03.2003 : 23:46:05 »

  Karmen. Mislim da ti prepečenec ne bo dosti pomagal. Po tem kar praviš se je kar dobro spraznila vrečka. Ti ji daj vsake toliko časa kako kost, pa bo kar v redu. Če pa se ti bo zdelo, da bo po kosti preveč zaprta, pa ji daš malo mleka in stvar bo rešena.

  Čao-Slavi
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vnetje analnih vrečk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines