mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 16:31:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 100587 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #630 : torek, 23.06.2009 : 15:34:33 »

 Grin vam se pa skoz nekaj dogaja  Grin
Sej sem rekla, trpinčen do konca  Shocked Grin
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #631 : sreda, 01.07.2009 : 18:14:34 »



Logiran
andrejaa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #632 : ponedeljek, 06.07.2009 : 18:58:42 »

Lep pozdrav tudi od naju. Uspešno sva opravili izpit male šole, sedaj pa v nadaljevalni tečaj. Malo se trudiva tudi z agilitiyem Smiley.

http://i297.photobucket.com/albums/mm237/andrejaas/DSC02805.jpg

tudi poleg znam, če se mi to splača Wink Cheesy
http://i297.photobucket.com/albums/mm237/andrejaas/DSC02808.jpg

in počakati...
http://i297.photobucket.com/albums/mm237/andrejaas/DSC02818.jpg

tole je pa najin prvi agility Grin :
http://i297.photobucket.com/albums/mm237/andrejaas/brniki042.jpg
http://i297.photobucket.com/albums/mm237/andrejaas/brniki054.jpg


pikast pozrav
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #633 : ponedeljek, 06.07.2009 : 20:27:05 »

Kaj sta dobre Cheesy
Meni je tko fajn, ko vidim zaposlene pike Smiley  Cool
Kar tako naprej in čimveč slikic  Kiss
Logiran

msenjur
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #634 : sreda, 08.07.2009 : 09:57:07 »

Zivjo!

Sem čisto svež uporabnik na tem forumu, in se ne znajdem najbolje. Upam da sem prišel v taprav topic, da se nahitro predstaviva. Jest sem Matic, tole je pa naš Šon



ostale slikce na http://msenjur.moj-album.com/album/16135279/

Sedaj ga imamo že skoraj en mesec. Star je pa skoraj 3 mesece. Je z rodovnikom, čistokrvni, le da ima rjave pike. Dobili smo v ****. Prej smo imeli mešančka Jon-a, tako da smo bili zdele brez psa kakšne 3-4 leta. Dalmatinca si je mami zelo želela in zato ga je tud potem nabavila. Sedaj ga poskušamo vsi po vrsti malo umirit, ker je iz dneva v dan bolj razigran. Živi z nami v hiši, kjer ima na voljo celo stanovanje. Spi v svoji košari (to smo ga hitro navadili).

Ampak imamo nekaj problemov... (z vzgojo)

Predvsem nas moti, ker ko ga hočemo peljati ven, gre 100m od hiše, potem pa začne vlečti domov. In to ni važno kdo ga pelje ven. Mislim da smo v začetku pretiravali s predolgimi sprehodi, in se sedaj boji?

In non stop nekaj grize. moje noge, roke, copate, košaro kjer spi, kable, mizo, sicer se je že malo umiril, samo če je pa razigran mora vedno nekaj imet v ustih. Pa ima svoje igrače, katere tudi grize, sam so tudi druge zanimive.

Potem se podela vedno sredi poti kjer hodimo. A mu trava ob potki ne diši bolj??  Roll Eyes


No, sicer pa moramo razumeti, da je to še vedno dojenček, in da še veliko ne ve. Verjamem da se bo z leti navadil nekih pravil, katerih ima res malo, saj imamo vsi radi živali in jih čisto razumemo.
Logiran
msenjur
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #635 : sreda, 08.07.2009 : 10:02:56 »

aja pa še to... po stopnicah že hodi. To vem da ni dobro, ampak hodi kar sam. ko ga kdo ne gleda in gre... Ali mu je treba prav oviro postavit, al kaj?
Logiran
andrejaa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #636 : sreda, 08.07.2009 : 10:22:35 »

Pozdravljen msenjur. Tvoj Šon je pravi lepotec. Cheesy
V mali šoli, kjer sva hodili s Sali, je bil tudi dalmatinec, ki se je na začetku, ko so ga dobili, grozno bal sprehodov. Sčasoma bo bolje, le navaditi se mora. Je pa to res verjetno pasma, ki je za določene stvari bolj plašna. Ko grmi, je našo Sali tako strah, da se trese. Zleze pod odejo in se stisne k tebi kot klop ( naša krivda, ker smo ji dovolili v posteljo, ko je bila majhna- normalno, da gre tudi sedaj)
Z grizenjem je pa tako: kateri pes , sploh maldiček pa ne grize rad. Naša Sali je bila ''nora na lase''. Če je le imela možnost, te je prijela za njih in vlekla kot zmešana. Tudi v obraz je skakala, uničila lepo število stvari- poleg vseh igrač in priboljškov, ko jih je imela. Nas je pa nekaj naučila- pospravljati stsvri za sabo, hehe Wink. ...Samo odločen in vstrajen bodi- vse se da, kakšna prevzgoja bo včasih bolj dolgotrajna ampak z doslednostjo boste uspeli.
Kakanje in lulanje....sej bo.....heheh. Ko sem že pomislila, da  nam bo celo življenje  to delala po stanovanju Angry, je po čudežno nehala in sedaj, tudi, ko je po 9 ur sama doma, nikoli ne naredi ničesar. Grin
Bi ti pa predlagala,  da jo,  če le imaš možnost, čim prej vpišeš v malo šolo. Jaz sem na začetku mislila, da to ni potrebno, da osnovnih stvari jo pa že lahko sami naučimo....verjemi, da toliko  stvari, na tako super način, nikoli nebi znala naučiti sama. Imamo srečo, da je pri nas tako super šola- učenje s klikerjem.
Veliko lepih trenutkov z malim navihancem, pa le še kakšno sliko prilepi. Smiley

pikast pozdrav
Logiran
andrejaa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #637 : sreda, 08.07.2009 : 10:28:18 »

Se opravičujem....Da GA pelješ v malo šolo
Logiran
msenjur
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #638 : sreda, 08.07.2009 : 19:30:36 »

Slik je več na linku pod sliko!

glede strahu, danes ponoči je bil res celo noč aktiven, in na vsak način je hotel v posteljo... Solali ga bomo pa sami... upam da nam bo uspelo!





vprašanje za admine; kako si nastimam, da dobim email, ko nekdo odgovori na moje poste?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #639 : sreda, 08.07.2009 : 21:23:30 »

Je vaš dalmi rodovniški?
Drugače so pa rjavčki zelo lepi Kiss

Naj vam povem naprej, kaj je bilo meni povedano, ko je bil moj dalm še mali:
Prve 3 leta je hell, potem pa samo heaven!
Seveda ob ustrezni vzgoji Wink

Zelo dolgo so otročji, to je pač treba vzeti v zakup. So hiperaktivci, dokler ne odrastejo malo in pridobijo na samokontroli. Odlično se obnese šolanje s pozitivno motivacijo še bolje pa kliker s sistemom shapinga (več o tem najdeš na internetu). Zelo hitro se učijo, a se jim ponavljanje v nedogled ne zdi smiselno, takrat pač prekinejo po lastni presoji. Zato je treba z občutkom ugotoviti pravo delovno temperaturo Wink Vsekakor mora bit dalmatinec psihično in fizično uravnovešen, s tem ciljam na njegovo precejšnjo potrebo po gibanju in/ali zaposlitvi. Zmatran pes je dober pes! Grin Lačen pa tudi.

Večina dalmatincev je zelo ješča, tako da je to odlična motivacija. Ob primernem vodenju so vsestransko uporabni. Klasika, Rally Obedience, Agility, sledenje, pes terapevt, ples s psom,miselne igrice, vse je možno. Ob pravilnem pristopu in ne prehitro preveč zahtevati. Ob vsakršni prisili se "zapre" in neha sodelovati oz. vsaj z veseljem ne. Dalmatinci so zvesti spremljevalci, ampak posebej psom je treba preprečiti/onemogočiti vsakršno samostojno potepanje oz. uhajanje. To je kar pogost pojav, če niso zadosti zaposleni in se pogosto ne vrnejo več iz izletov, kjer se jim "nekaj" zgodi. Če ni rodovniški z namenom nadaljnjega oarjenja vsekakor priporočam kastracijo.

Bodite previdni, odgovorni, uporabite povodec, predvsem pa ga imejte radi!
Glede na to, da je to vaš prvi dalmi, vam vseeno priporočam obisk pasje šole. Če druga ne, vsaj zaradi pasje družbe z namenom socializacije.

Dalmatinec kot marsikateri pes ne spada v pesjak ali drugo obliko osamljenosti, nujno potrebuje družbo, svojo družino, svoje krdelo. Prav tako zadostno zaposlitev ali gibanje.

Preberi si teme o vzgoji pasjega mladiča na tem forumu, potem pa vprašaj če te še kaj zanima Wink

Uživajte! Pike so zakon Smiley
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #640 : sreda, 08.07.2009 : 21:27:55 »

Aja, svojega pikca ne bi menjala za nič na svetu Kiss

P.S mojemu je že v prvi noči ratalo zlest na posteljo, kjer spi še dandanes zraven mene Smiley
Logiran

JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #641 : četrtek, 09.07.2009 : 08:41:44 »

Hej skogkatt, to si pa tako fajn napisala.
Čisto vse resnično drži.

Prve 3 leta je hell, potem pa samo heaven!
Pri nas je bilo edino prva 4 leta hell, zdaj pa je večinoma samo še heaven. Čeprav hiperaktivna je še danes, pa bo kmalu napolnila 5 let. Tisti, ki naju ne poznajo, mislijo, da ima komaj kako leto.

Sicer pa za nazaj:
* Čestitke Maju za RO pokalček, pa krasen Benetton pes je!
* Sali čestitke za opravljeno malo šolo.
* Pa res sem vesela, da si je Oxy lepo opomogla po operaciji, še veliko norenja ji želim
* aksa2005, a to je tvoja dalmatinčica? Lepo bučko ima, taki okoli oči zelo obarvani so najlepši.

Pa dobrodošla Matic in Šon. Lep rjavček je. A ima jantarno barvo oči? Ti so tak simpatični, ko jim sonce sveti v oči.

Sicer pa upam v dobro nas vseh, da bo nehalo vlivati z neba, ker me z mojo Bianco imava tega počasa več kot dovolj. Sporoča moja pesjanka, da je boljše norenje, če ne dežuje, pa ugotovila je, da je takrat manj zunaj, ker mene pa res to vreme ubija, kapljica za kapljico. Sicer pa čez nekaj dni znova odhajava na morje uživat.

Lep pozdrav,
Nataša in Bianca
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #642 : četrtek, 09.07.2009 : 08:52:33 »

Hello, vedve Smiley
Lepo, da se še imata fajn in vama želim lep dopust  Cool

* aksa2005, a to je tvoja dalmatinčica? Lepo bučko ima, taki okoli oči zelo obarvani so najlepši.
Hi hi, tole je aska Maja slikala, ko smo bili na Lure Coursingu Wink http://www.youtube.com/watch?v=CREfb7zpbuM
Se zahvaljuje za vse komplimente, moj metrodog Grin

Aja, pa končno je osvojil tudi agilitaški most Roll Eyes Ga je moral gazda prepričat, da ni nič takega Tongue
http://www.youtube.com/watch?v=Mc-f4lfDwI4
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #643 : četrtek, 09.07.2009 : 08:53:08 »

msenjur, zal si ne mores nastimat, ker je zadeva na voljo clanom.
Vec o clanstvu najdes v pravilih in tehniki.
Logiran

JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #644 : četrtek, 09.07.2009 : 09:06:05 »

Hi hi, tole je aska Maja slikala, ko smo bili na Lure Coursingu Wink
Se zahvaljuje za vse komplimente, moj metrodog Grin

 sram ops, se Maju iskreno opravičujem, ga nisem zanalašč v metrodoga spremenila. Saj vem, da je možat. Nekaj nase dat, da krasno izgleda, se pa itak mora, a ne? Bučka je še vedno krasna.  Kiss
Pa reči, če niso iznajdljivi ti dalmatinci, jo je pri coursingu kar po bližnjici mahnil.  Grin
Pa bravo za most!
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines