mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:58:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ninko...je res treba tako?
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ninko...je res treba tako?  (Prebrano 95999 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #135 : torek, 20.06.2006 : 21:05:42 »

Veš Polona, da me je kar malo stisnilo pri srcu, najprej za Ninkota, ki bi ga nekdo po vsem kar je revež prestal in po toliko truda, da si ga spravila k sebi, uporabil za čuvaja.Res nimam besed.
Potem pa še zaradi naše Žiži, ki je tako prikupna in razigrana in vsi smo popolnoma zaljubljeni vanjo, nekomu pa naj bi služila za reprodukcijo kvazi maltežanov, tako sem jezna , da niti ne najdem besed. Ali ljudje sploh razmišljajo, saj so to vendar živa bitja, ki potrebujejo le človeško ljubezen.
Res velika sreča, da sta pristala pri tebi , da smo mi lahko dobili Žiži in vem, da boš tudi za Ninkota našla dom, kot si ga zasluži in te popolnoma podpiram pri tvojih zahtevah o primernosti posvojitelja.
Oprosti malo sem zmedena, od jeze, kako jezna moraš biti šele ti, ob takih mailih.

LP
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #136 : torek, 20.06.2006 : 21:10:34 »

Ja, super čuva kavč pred vsiljivci!
Svašta... a se zaj..... ali je res tok butnena? Shocked
A se ni ena gospa zanimala zanj? Kaj je pa z njo? Uzela jo magla?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #137 : torek, 20.06.2006 : 21:18:07 »

Sploh me ne jezi več, niti me ne čudi. Vem samo, da moram nekje najti nekaj volje in na dooooolgo odgovoriti in upati, da se je človeka kaj prijelo. Tega ni malo, večina mejlov, ki jih dobivam in večina klicev prav tako....je takšnih.

Ne, tista gospa se ni več javila...
Logiran

ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #138 : torek, 20.06.2006 : 21:28:08 »

No in potem se je treba zbrat in na tak mail ali telefon prijazno odgovorit  Shocked Še dobro da nisem jaz na tvojem mestu...

živčna ostržkla  Angry

mladičke od Žiži bi pa ja lahko na dudo gor spravila in potem oddala,a ne? grrrrr
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #139 : torek, 20.06.2006 : 21:34:16 »

Smetka ti bi morala odpreti ranč.  Čez poletja (in zime pri minus 20C) lahko organiziraš prostovoljne delovne brigade.  Eko kmetija za tiste, ki bi radi producirali nove mešance.    
Ma, bi folk hitro začel mislit v pravo smer.
    
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #140 : torek, 20.06.2006 : 23:42:03 »

folk, ki v startu na zadeve gleda z vidika dobrobiti zivali, bo morda po taki ''terapiji'' zacel gledat z drugimi ocmi.

imamo pa se vedno ogromno mnozico ljudi, ki jim preprosto ni mar za zivali. rabijo cuvaja ali pac denar (od prodaje mladicev). in kako se pri tem pocuti njihov cuvaj ali njihova breja psica, jih ne zanima. in tudi ce bi morali celo leto prisilno pomagati na horjulu (prostovoljno itak ne bi), jim najbrz ne bi kapnilo, v cem je fora.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #141 : sreda, 21.06.2006 : 07:46:04 »

Hehe. Si kar predstavljam kazenski vod recimo kako z lisicami na nogah čistijo pesjake. Smetka pa stoji zraven in se s palico tapka po rokah.   Grin Cheesy
Odklop.

ok, dost smetenja teme.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #142 : sreda, 21.06.2006 : 07:52:29 »

Ja tak ranč je kar dobra ideja, za prevzgojo, ampak, kot pravi Polona je tega veliko preveč in potrebovali bi ograomno takih rančev, če bi želeli prevzgajati take čudake, ki ne vidijo niti prsta pred seboj. Zato moramo začeti pri vzgoji otrok in njih učiti, kako se ravna z živalmi, že v vrtcih bi jih morali navajati na sobivanje z živaljo ter jih spodbujati v skrbi zanje, nadaljevati v osnovni šoli , kjer bi otroci že lahko sami skrbeli za določeno žival.Taka vzgoja bi dosegla večino otroške populacije, ne glede na vzgojo in prepričanja njihovih staršev in otrok bi ta sporočila nesev v odraslo dobo živjlenja.
Opazovala sem otroke na naši osnovni šoli, kako lepo skrbijo za plesoče miške, hrčke, ribice in paličnjaka, res jih je lepo gledati, ko preverjajo če imajo vse kar porebujejo in jim čistiji kletke, ter se igrajo z njimi in srčno upam, da vsaj ti otroci dobijo lepo popotnico za nadaljne življenje, kar se odnosa, do živali tiče.
Mislim, da bi taka vzgoja veliko pripomogla, da bi bilo zgodb kot je Ninkova in njim podobnim v prihodnje veliko manj. Če so otroke nesposobni vzgajati starši (v tej smeri) je za njihovo vzgojo odgovorna tudi družba.

LepDan
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #143 : sreda, 21.06.2006 : 10:17:24 »


Jaz pa imam eno konkretno vprašanje za Smetko.
Soseda je imela do nedavnega dolgodlakega nemškega ovčarja. Doživel je častitiljivih 16 let.  Že kar nekaj časa nazaj mi je omenila, da to ni bil njen zadnji pes. Jaz sicer ne vem, kakšno hrano je jedel dosedanji pes, kolikokrat je bil skopan ipd. , vem le to, da so vsi govorili o tem, da zanj lepo skrbi. In konec koncev 16 let skupnega življenja tudi nekaj pomeni.
Preden ji karkoli omenim o Ninku ali kakšnem drugem tvojem kosmatincu, predstavljam pogoje, v katerih je živel njen dosedanji prijatelj. Ženska stara okoli 60 let, izgleda kot 30-letnica. Lastna stanovanjska hiša. Sicer ograjen vrt vendar večinoma obdelan. Dokaj veliko (za cca 7 osebnih vozil) asfaltirano dvorišče.. Ograja in živa meja okoli vrta višine cca meter trideset. Dosedanji pes izjemoma 10% dneva na verigi dolgi okoli 20 m (z možnostjo sence ali zaščite pred dežjem in snegom), 30% na sprehodu po bližnji okolici na povodcu, ostalo pa prosto po delu stanovanjske hiše in na strehi garaže, od koder se je šel čuvaja, predvsem pred poštarji in mojo Aisho.Ne smem pa zanemariti dejstva, da ženska pazi majhne otroke (kar pomeni, da je za čohljanje in pogovarjanje s psom do 15.00ure malo manj časa, potem pa se nadoknadi), vendar nikoli nisem zasledila, da bi bili v stiku s psom, torej so imeli vsak svoj del hiše.
Ženska seveda ne izpolnjuje vseh pogojev oziroma naših želja, katerih izpolnitev privoščimo Ninku in Smetki, ampak to, da te vprašam, ni greh. Morda pa imaš kakšnega drugega kužka, za katerega meniš, da bi bil srečen ob teh pogojih, ki jih ženska nudi. Pa še nekaj, navdušena je nad tistimi, ki vsaj malo izgledajo kot nemški ovčarji.

LP
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #144 : sreda, 21.06.2006 : 10:22:31 »

ammm mogoče fuzball tudi igra?  Tongue
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #145 : sreda, 21.06.2006 : 10:38:38 »

ammm mogoče fuzball tudi igra? Tongue

Izven konteksta o Ninku: V tej vročini in pri ozonski luknji prav gotovo ne. Morda pa ga gleda, ha,ha..
V kontekstu z Ninkom in ostalimi Horjulovci: Sem malo preveč zakomplicirala z opisom, ampak hotela sem le predstaviti osebo (brez njene vednosti a v skladu z njenimi željami in pogoji), ki bi bila mogoče potencialni posvojitelj kakšne bibe.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #146 : sreda, 21.06.2006 : 11:32:31 »

Načeloma nad opisanim nimam nič proti, seveda manjka nekaj detajlov, npr. okoli prehrane in veterinarjev...ampak konkretno Ninka 1.30 ograje ne zadrži, torej zanj iščem pokrit pesjak ali bivanje v hiši in veliko sprehodov. Iz ograjenega vrta bi našel pot ven, zagotovo. Naj gospa pokliče, če želi psa. Lp vsem.
Logiran

drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #147 : sreda, 21.06.2006 : 11:45:51 »


Jo obvestim še danes in ji dam vašo telefonsko številko. In upam, da se tisti potencialni spremeni v dejanskega posvojitelja psa.

Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #148 : četrtek, 29.06.2006 : 21:25:04 »

Sem komaj zdaj zasledila tole zgodbo. Res žalostno in hvala bogu dobro končano. A mogoče kdo ve kaj natančno se je sploh zgodlo. A je ta človek bil lastnik tega psa? A je dobo ta človek kakšno kazen? (sicer pri nas je žival samo žival in lahko počneš kar se ti zljubi. Mogoče dobiš 30k kazni to pa je vse) So ga sploh našli?
Kako pa je kaj z novimi lastniki, če so se že našli?
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #149 : četrtek, 29.06.2006 : 22:03:42 »

Citat
Kako pa je kaj z novimi lastniki, če so se že našli?
Jih nažalost še nima.
Citat
A je ta človek bil lastnik tega psa? A je dobo ta človek kakšno kazen? (sicer pri nas je žival samo žival in lahko počneš kar se ti zljubi. Mogoče dobiš 30k kazni to pa je vse) So ga sploh našli?
Hmmm težko bi mu rekla človek, odgovorov pa v njegovo dobro ne vem  Wink, mogoče bo kdo drugi vedel povedati.
lp
T.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ninko...je res treba tako?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines