mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:45:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kara in Lina
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kara in Lina  (Prebrano 19768 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #90 : torek, 25.07.2006 : 08:06:41 »

Dobro jutro, kako je danes z Lino?
Logiran

bloody_mary
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 98


« Odgovor #91 : torek, 25.07.2006 : 10:35:07 »

Včeraj je ful dolgo spala, ponoci se je prebudila in je mal spala, mal ne. Zjutraj se ni mogla vstat, sedaj pa baje ze hodi. Dr. Savič, ki jo je operiral je tud njen osebni veterinar in je bil zjutraj pri naših sosedih pa jo je baje pogledal kako je in rekel, da je vse v najlepšem redu.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #92 : torek, 25.07.2006 : 10:56:57 »

Seveda...z Romanom se ni za bat, da bi šlo kaj narobe. Me veseli, da je z vami  Wink. Lp
Logiran

bloody_mary
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 98


« Odgovor #93 : četrtek, 22.03.2007 : 13:13:06 »

Živjo.

No, da se po dolgem času malo javiva z Lino. Lina je taka fejst baba ratala. Ful je pridna, ubogljiva, nobenih problemov z njo. Brez vrvice jo lahko peljem kamorkoli (le po prometnih cestah ne), ker nikamor ne gre, takoj pride nazaj, ko jo pokličem. Če srečamo kakšnega psa, je sploh ni več problem spraviti stran od njega. Res je srček in vsio smo tako srečni, da jo imamo. Imam pa eno vprašanje. Lina se namreč zelo boji ljudi, ki imajo pohodniške palice. Ko greva v hribe se na veliko izogiba ljudi, če jo pa kdo ogovori in drži palico v roki, začne renčati. Zdi se mi, da je to strah, ker jo je enkrat en sosed natepel z metlo. Njegovega vnuka je samo opledla z repom in mali je začel tulit. Žal me ni bilo zraven in sem izvedela od drugih, ki so to videli. Kaj naj naredim, da bo premagala ta strah?

Hvala in lep pozdrav

Špela in Lina

P.S. V priliki bom poslala kakšne njene novejše slike.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #94 : četrtek, 22.03.2007 : 15:04:32 »

Jaz sem strah pred palico pri moji pokojni psički premagala tako, da sem vzela palico v usta Grin in se z njo igrala. Kmalu je ugotovila, da to ni nič hudega in je bila potem vsa vesela če je lahko nosila, grizla in obdelovala palice. Na začetku ji palic nisem metala visoko, temveč sem jih bolj, no ja, kotalila po tleh, da se ne bi ustrašila giba - zamaha. Z veliko potrpežljivosti vam bo uspelo. Tisto renčanje pa je verjetno najbolj kar ignorirati in se delati, kot da nič ni. Bo kakšen od strokovnjakov kaj povedal, jaz lahko napišem le kar sem sama preizkusila.
Veliko veselja vam želim z vašo lepotičko
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #95 : četrtek, 22.03.2007 : 15:10:26 »

Predlagam, da si tudi sama nabavis pohodne palice in jih uporabljas na sprehodu s psicko. Najbrz bo na zacetku "cudno gledala", potem pa bo hitro ugotovila, da ji nic nocejo...
Logiran
bloody_mary
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 98


« Odgovor #96 : četrtek, 22.03.2007 : 15:10:51 »

Ona palice drugače obožuje, se igra z njimi, ji prenaša naokoli. Problem je le pri ljudeh, ki imajo pohodniške palice in jih držijo vodoravno (npr. pod pazduho) in se sklonijo proti njej ter jo začnejo ogovarjati.
Logiran
bloody_mary
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 98


« Odgovor #97 : četrtek, 22.03.2007 : 15:12:52 »

Micika, o tem sem že razmišljala. Naslednjič, ko bova šli v hribe, bom šla tudi sama s pohodniškimi palicami. Do sedaj jih nisem jemala s seboj, ker nisem vedela koliko problemov bom imela z njo in s povodcem in vsem. Sedaj pa vidim, da je sploh ni potrebno imeti na povodcu in da je pridna, tako da bom sama tudi začela uporabljati palice. Mogoče bo pomagalo.
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #98 : četrtek, 22.03.2007 : 15:25:01 »

bloody mary, ampak a ni zdaj po zakonu, da morajo biti psi na povodcu? lahko da se motim, ampak sem tako razumela (mi oprosti, če se motim)

Kaj pa uporaba povodca, ki ga imajo tekači s psi, ki ga v bistvu pripneš okoli sebe in ne držiš v roki? tako imaš proste roke za palice
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #99 : petek, 23.03.2007 : 07:49:43 »

Ona palice drugaèe obožuje, se igra z njimi, ji prenaša naokoli. Problem je le pri ljudeh, ki imajo pohodniške palice in jih držijo vodoravno (npr. pod pazduho) in se sklonijo proti njej ter jo zaènejo ogovarjati.

Kaj pa ce ni problem v palicah, ampak v tem, da se sklonijo proti njej? Ker to zna biti za psa stres... Pri nasi malcici moras biti cisto vzravnan, drugace se totalno boji - no, domacih ne, ampak tujih ljudi pa zelo.
Logiran
bloody_mary
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 98


« Odgovor #100 : sreda, 02.05.2007 : 20:29:31 »

Pozdravček,

kot sem obljubila kakšen mesec nazaj vam končno pošiljam fotke naše Line. So še čisto sveže, od danes popoldan.


http://bloodymary.moj-album.com/album/7588559/

Lp

Špela
Logiran
Toga
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #101 : četrtek, 03.05.2007 : 06:21:16 »

Bravo! Kakšna lepa punca, pa kako lepe slike!! Imejte se lepo!
Toga
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #102 : četrtek, 03.05.2007 : 06:50:19 »

Kaka fejst punca je postala!!!!

LP
Logiran
bloody_mary
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 98


« Odgovor #103 : četrtek, 03.05.2007 : 07:03:37 »

Ja, prav fajn baba je ratala tale naša Lina, pa pridna tudi. Smo tako ponosni nanjo.
Najbolj sem pa vesela, da mi je Polona zaupala in mi jo dala v posvojitev.

Lp

Špela
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #104 : četrtek, 03.05.2007 : 07:19:28 »

Najbolj sem pa vesela, da mi je Polona zaupala in mi jo dala v posvojitev.
Lp
Špela

Saj nisem tak zmaj  Wink. Lepe fotke, uživajte še naprej.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kara in Lina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines