mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:05:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Maltežanka Žiži
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežanka Žiži  (Prebrano 27437 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #45 : sreda, 22.03.2006 : 17:34:35 »

Srecno Žiži. Pika, ti pa drugic bolj pogumno..... Grin Tale pupa bi res pasala k tebi. Wink lp

Če bi te Tyra zdaj prebrala, bi kimala do tal....
Jaz bom zaenkrat raje večkrat prišla v Horjul in si tam dala duška......morda mi pa kakšen pade v prtljažnik avtomobila in ga najdem šele v Ljubljani??
Nikoli ne veš Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #46 : petek, 24.03.2006 : 19:35:15 »

Žiži, kot vidim, nadvse uživa. Tiste gnojne bulice pa upam, da bodo izginile prav hitro...se mi zdi, da so posledica tiste umazane dlake in pomanjkanja česanja...
Logiran

_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #47 : sobota, 25.03.2006 : 03:38:27 »

Tyra se 100% strinja s Kajo.... hehe .
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 30.03.2006 : 22:03:57 »

Žiži je danes prišla nazaj. Išče dom, kjer bo ves čas lahko nekdo z njo oziroma bo živela v hiši in ne v stanovanju. Laja, ko ostane sama.
Logiran

_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #49 : petek, 31.03.2006 : 06:09:36 »

Bogica sram
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #50 : petek, 31.03.2006 : 07:37:10 »

A kaksna prevzgoja pa ni mozna? Ce je meni uspelo siperko prepricati, da se notri ne laja (zato potem zunaj nadoknadi Wink), bi se pa tudi enega maltezancka dalo. Je pa res, da pri nas lajez ne bi nikogar motil, ker smo v hisi.
Kaksna je do drugih psov na sprehodu? lp
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #51 : petek, 31.03.2006 : 07:59:03 »

Prevzgoja seveda je mogoča. Pri meni je na začetku tudi lajala, pa sem ji dopovedala zelo hitro, da s tega ne bo nič. Upam, da se bo sisi javila - pravi, da je tudi Lady maltretirala(in uničevala stanovanje), tule živi normalno z vsemi, ne mačkom ne psom nič noče....že od prvega trenutka dalje. Sploh pa...mislim, da sem napisala že v čisto prvem sporočilu - zanjo želim nekoga, ki bo imel dovolj časa za ukvarjat se z njo. Lp
Logiran

ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #52 : petek, 31.03.2006 : 08:04:50 »

 Undecided

ne tako zelo happy jest  Sad
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #53 : petek, 31.03.2006 : 08:12:18 »

Glede na to, da tudi jaz v kratkem dobim eno zavetiško kepo, bi res rada, da se oglasi tudi sisi in pove, če se res ni dalo nič narediti?
Meni so rekli, da je to še najmanj, kar me lahko skrbi - lajanje  Shocked  da je vse ostalo težje preprečiti  Undecided

Ma saj Žiži je ena taka fletna punca, da bo sigurno kmalu našla nove lastnike  Wink
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #54 : petek, 31.03.2006 : 08:15:12 »

Kaj pa Svrk? Ona je bila zalostna, ker Zizi ni prisla k njim? Mogoce je pa sedaj priloznost, da se odpravi zalost, hkrati pa Zizi dobi nov dom?

Teoreticno se vse "poklapa", samo ko v praksi ni tako enostavno... Sad

L.P.

Nina
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #55 : petek, 31.03.2006 : 08:30:07 »

Svrk ima ze Bobija in z njim verjetno dovolj dela. Grin
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #56 : petek, 31.03.2006 : 08:50:19 »

Dejstvo je (to kažejo tudi izkušnje), da če ljudem še tako strastno in nazorno razlagaš, da se je potrebno z nekaterimi azilaši (seveda tudi z ostalimi) veliko ukvarjat, včasih reeeees veliko, ter imeti ob tem neomejeno zalogo potrpljenja in razumevanja, ti samo globoko prikimavajo, potem pa te že čez kak teden vsi nestrpni sprašujejo, če bo "to" (kar jih pač moti) še dolgo trajalo.  Huh
Včasih pač ne gre tako, kot si zamisliš. A običajno obstaja za eno stvar več različnih poti do rešitve, je pa od posvojiteljev odvisno, koliko so pripravljeni vložiti v to. Tole pišem na splošno, vsak primer je zase specifičen in moraš o zadevi res veliko vedeti, da jo lahko presodiš.


lp, Katarina
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #57 : petek, 31.03.2006 : 09:17:11 »

ah.....
Jaz sem vedno kar malo jezna, ko kašen kuža priroma nazaj..... ne vem no, sej nočem in ne mislim nobenega obtoževat, ampak predno se posvoji zavrženega kužka iz zavetišča, je treba res dobro premislit in se najmanj 377% procentno odločit, da je to to in ne obupat ob prvih treh zapletih.... Vsaka neuspešna posvojitev kužku vzbuja samo še večje nezaupanje in ima vsaka naslednja manj šans, da bo uspešna  Cry
V življenju sem srečala že veliko psov in pasjih inštruktorjev, pa še nobenega, ki bi verjel, da obstaja pes, s katerim se ne da nič nardit. Stvar je samo v času, v katerem se da kaj doseči in volji, ki jo ima skrbnik.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #58 : petek, 31.03.2006 : 10:46:43 »

Dejstvo je (to kažejo tudi izkušnje), da če ljudem še tako strastno in nazorno razlagaš, da se je potrebno z nekaterimi azilaši (seveda tudi z ostalimi) veliko ukvarjat, včasih reeeees veliko, ter imeti ob tem neomejeno zalogo potrpljenja in razumevanja, ti samo globoko prikimavajo, potem pa te že čez kak teden vsi nestrpni sprašujejo, če bo "to" (kar jih pač moti) še dolgo trajalo.  Huh
Včasih pač ne gre tako, kot si zamisliš. A običajno obstaja za eno stvar več različnih poti do rešitve, je pa od posvojiteljev odvisno, koliko so pripravljeni vložiti v to. Tole pišem na splošno, vsak primer je zase specifičen in moraš o zadevi res veliko vedeti, da jo lahko presodiš.


lp, Katarina

Predvsem je napaka, če nekdo posvoji sa samo zato,da bi naredil dobro delo. Vzeti moraš psa izključno zato,ker si ga resnično želiš- točno tega.
Drgo kar ljudje težko razumejo je, da psi ne poznajo hvaležnosti, kot si to zamišljamo ljudje in kot je priljubljeno v rumenem tisku prikazano. Zato se tudi zaradi hvaležnosti, da si jim ponudil pravi dom ne bodo vedli prav nič manj problematično, kot bi se sicer.

Večina zavetiščnih psov ima vsaj kakšno "cako" zaradi katere ne bodo optimalni.
Na nekem dugem forumi sem pripomnila, da bi šlo lažje , če bila kot drugi ali tretji pes in če bi bil novi lastnik najprej na dopustu- pa tukaj vidim, da je šlo v tej smeri pa vseeno ni uspelo.
Pri ogledu slik (jako spolirano stanovanje) in opisov priprav (glede prehrane) priznam da mi je prišlo na misel , da je  oseba morda malo prveč pefekcionist za azilaša.

Glede vedenja:
mislim, da ni nujno sklepat po tej izkušnji , da bo psička brezupno lajala vse življenje in da naj ta izkušnja ne prestraši morebitnih posvojiteljev.
Mnogi zapuščeni psi so na začetku zelo nesigurni, ko jih kje pustimo,s aj jih skrbi, da jih bomo ponovno zapustili. Ko posvojijo prostor za svoj bi se morale zadeve umirit. Zna pa biti problematično dolgo ali vedno, puščanje v neznanem prostoru.

Obenem bi rekla, da so psički , ki so uspeli preživeti zapustitev in zanemarjanje zelo bistri. Kar pomeni ne samo veliko ukvarjanja , ampak tudi sposobnost, da se psičku ne pusti novi lastnik naviti okoli prsta- se pravi mera resnosti in reda brez kompromisov.

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #59 : petek, 31.03.2006 : 11:08:56 »

Prva stvar, ki jo naredim, ko se pogovarjam z morebitnim posvojiteljem, je predstavitev stanja...takšnega, kot je. Mnoge s tem prestrašim, pa mi je prav žal...ampak bolje, da prej vedo, v kaj se spuščajo, kot da hodijo nazaj.
Žiži si nadvse želi biti v središču pozornosti, vendar tu ne laja, ne praska po vratih in ne maltretira drugih psov. Ker ji preprosto ni dovoljeno. In ji je to tudi kristalno jasno, ker je seveda bistra psička. Dokler ji ni bilo jasno, kako naj bi se vsaj približno dostojno obnašala tule, je bila pač v kletki. Pika. Če žival uničuje, bo zaprta v času, ko me ne bo. Če se dere...tudi vemo, kako to odpraviti (vsaj do te mere, da je znosno)...če ne, pa vprašamo tiste, ki vedo. Itd....
V izjavi, ki jo lastnik podpiše, je napisano, da lahko(oz. mora) pripeljat žival nazaj, če ne znese...nikogar ni za obsojat, le želim si, da bi ljudje SLIŠALI tisto, kar jim govorim.  Pa bi bilo najbrž manj takšnih vračanj.
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Maltežanka Žiži
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines