mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:35:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Maltežanka Žiži
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežanka Žiži  (Prebrano 27435 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #60 : petek, 31.03.2006 : 11:11:14 »

Morda le še to: Žiži je PES. Tudi če je majhna, mnogim všečna mala bela kosmata itd. kepica, je še vedno pes.
Logiran

sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #61 : petek, 31.03.2006 : 11:24:17 »

 Cry Cry Cry Cry Živjo! Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

Včeraj je bil za nas eden najbolj žalostnih dni,vrniti smo morali Žiži nazaj v zavetišče.Žal nam je zanjo saj nismo zmogli poskrbeti zanjo!Tudi sedaj ko to pišem se jočem.V mislih imam vedno znova to ubogo Žiži za katero smo srčno upali da ji bomo znali in zmogli nuditi kar potrebuje.Zalomilo se nam je!Jaz živim v bloku mama pa v hiši.Problem je bil v tem ,da Žiži ni zmogla biti sama niti nekaj časa očitno je to posledica od prej,v tem času je krempila po vratih,tulila,lajala in to od odhoda do prihoda mene ali mame.Dejstvo je da je včasih potrebno opraviti kakšen opravek in ne moreš sabo vzeti kužka.Vedno kadar smo jo imeli zunaj je morala biti na povodcu ker je kar bežala stran in na klice se ni odzvala.Čista je bila kar hitro smo jo navadili lulat na podlogo.Le dvakrat se je pokakala v stanovanju in še to zato  ker je bila sama.Ob prihodu domov pa se je cela tresla in se vlačila po tleh,kar je bil znak ,da so jo v preteklosti tudi tepli.Skakala je tudi po mizi saj je pravi akrobat in trgala kar je bilo na mizi.V konfliktu je bila tudi z mojo Lady in se je spravljalo nanjo,vlačila jo je za dlako in skakala po njej.Lady ni pustila na miru.Tudi težave ima z tem ,da laja na ljudi pa naj gleda skozi okno ali se vozi z avtomobilom.
Kar pa se tiče njenih dobrih strani jih ima veliko je pravi veseljak in rabi nekoga ,ki bo zanjo skrbel 24 ur na dan in 365 dni na leto.Ona sama ne more biti niti za čas ,ko gre človek nakupovat.Ob nadzoru je ona pridna.Rada skoči v naročje in rabi nežnosti.Tudi čista je postala.
Vsak ki jo bo vzel k sebi naj bo v hiši in naj ima zanjo res dovolj časa po možnosti naj jo vzame par.Ker če je en sam mora občasno oditi od doma in takrat je za Žiži hudo.Tudi naj bo edini pes,Ker je Lady res neprestano vlačila ,grizla in skakala po njej.Če bo kdo rabil kakršnokoli informacijo vam bom z veseljem pomagala saj ne želim da se vam naredi isto kot se je nam.Pri vsem tem pa najbolj trpi uboga Žiži!Tako zelo želim ,da najde nekoga ki bo zanjo znal poskrbeti nam klub nasvetom vaditelja psov ni uspelo. Cry Rada bi zvedela še kaj o Žiži tako ,da upam ,da se bo  novi posvojitelj oglasil.
Draga Žiži oprosti nam za naše neznanje in srečno pot v naprej!!! Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #62 : petek, 31.03.2006 : 11:31:49 »

Še enkrat: Žiži povsem normalno živi z majhnimi, velikimi in tistimi vmes psi in mački. Nikogar ne cufa in maltretira. Najbrž je fora v tem, da ve, da tega ne sme in to tako zelo dobro ve, da niti poskusi ne. Torej, lahko jo posvoji tudi kdo, ki že ima kakšnega psa. Spučati psa s povodca, ki ga ne poznaš, je pa itak tvegano dejanje. Še dobro, da ni bilo hujšega. Pa psa se da navaditi tudi na to, da mora biti nekaj časa sam, le da ne gre v enem tednu...
Žiži ni prav nič uboga in še manj trpeča. Pes je, ki ima na voljo vse, kar osnovnega potrebuje in se ob tem povsem dobro počuti. Le novega lastnika še išče. Lp
Logiran

sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #63 : petek, 31.03.2006 : 11:45:47 »

V to da pri vas dobro živi ne dvomimo in tudi sama ne razumem kaj se je zgodilo pri nas.Iz povodca smo jo spustili na zagrajenem na naši parceli in ni se ji imelo kaj zgoditi.Seveda je pes ampak tudi pes ima svoja občutja kaj ne!Zato pravim da je uboga.Mogoče smo res prehitro obupali a mislim da smo ji s tem dali tudi možnost najti nekoga ki bo zanjo znal poskrbeti.Lady imamo že nekaj časa in njo smo znali vzgojiti pri Žiži smo pa odpovedali!Tudi opazka da imamo spolirano stanovanje mi ni všeč saj pri nas živi sedaj kuža in o spoliranosti ni ravno govora čeprav bi bila vesela če bi bilo!Ob vsem tem nam ni vseeno zato vas prosim ,da nas poskušate razumeti.Če ne bi bilo res tako zelo veliko problemov bi bila Žiži danes pri nas.Tako pa žal ni! Cry
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #64 : petek, 31.03.2006 : 12:25:50 »

Cry Cry Cry Cry Živjo! Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

Tako zelo želim ,da najde nekoga ki bo zanjo znal poskrbeti nam klub nasvetom vaditelja psov ni uspelo. :'/quote]

In kdo je to? Vsak, ki pozna vsaj malo azilaše, bi moral vedeti, da se za kakšne stvari rabi več časa, kot le nekaj dni.... če nima pojma, potem naj raje ne daje nasvetov, kakor pa da zavaja ljudi, porkamadona!

Gremo naprej!
Žiži je torej nazaj, vsa vesela in poskočna. Novi posvojitelj bo od zavetišča spet dobil vsa natančna navodila, tokrat upam, da bo SLIŠAL, kar posluša. Tako, kakor moram pohvaliti posvojitelje "Mikija z balkona", ki se res zelo trudijo in poslušajo navodila. Mislim, da jim je že jasno, da se čudeži čez noč ne dogajajo, saj se je mali skuštrani terorček očitno odločil, da ne bo popustil čisto "brez boja". Wink

Iščemo torej nov dom za Žiži!! [/b] [/color]

lp, Katarina
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #65 : petek, 31.03.2006 : 12:35:08 »

Tudi meni je žal, da ste Žiži vrnili, ker je s tem zagotovo izgubila odlične skrbnike!
Vendar pa vam razumem.... In če se poistovetim z vami, bi najbrž -če sem čisto iskrena- jaz podobno ravnala! Pa verjemite, da grem za svojega psa tudi do kolen v marmelado, če je to potrebno!!  Torej se imam za dobrega in vestnega lastnika!!!
Tako da se mi nikakor ne zdi prav, da v vaših replikah, dame, čutim podtom obtoževanja. Ja, Sisi ne poznam, vendar sem prepričana, da ni bila posvojitev le trenutni navdih, ampak je prej premislila - ali se ji bo izšlo z dvema kužkoma ipd.
Se ni izšlo.... Bog pomagej! Verjamem, da se Sisi posipa s pepelom, tako da še dodatne obtožbe niso ravno na mestu.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #66 : petek, 31.03.2006 : 12:37:03 »

Se opravičujem, ker je malce zbrskan sram  odgovor, ampak menim, da se zastopi, kaj sem želela napisati...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #67 : petek, 31.03.2006 : 12:56:45 »

V to da pri vas dobro živi ne dvomimo in tudi sama ne razumem kaj se je zgodilo pri nas.Iz povodca smo jo spustili na zagrajenem na naši parceli in ni se ji imelo kaj zgoditi.Seveda je pes ampak tudi pes ima svoja občutja kaj ne!Zato pravim da je uboga.Mogoče smo res prehitro obupali a mislim da smo ji s tem dali tudi možnost najti nekoga ki bo zanjo znal poskrbeti.Lady imamo že nekaj časa in njo smo znali vzgojiti pri Žiži smo pa odpovedali!Tudi opazka da imamo spolirano stanovanje mi ni všeč saj pri nas živi sedaj kuža in o spoliranosti ni ravno govora čeprav bi bila vesela če bi bilo!Ob vsem tem nam ni vseeno zato vas prosim ,da nas poskušate razumeti.Če ne bi bilo res tako zelo veliko problemov bi bila Žiži danes pri nas.Tako pa žal ni! Cry

saj ni problem , da vas ne razumemo  Roll Eyes. Žiži ni bilo prav nič tako hudega , če se je malo sprehodila še kam  Wink. Po opisanih postih sodeč namreč Žiži ,ne glede na to kaj se ji je dogajalo ni nobena ubožica , ampak samozavesten pesjan, ki drži stvari v svojih tačkah  Cheesy. Izlet k vam je bil torej zanjo kot dopust. Bolj hudo je vam, za Žiži pa je edina škoda  ta, da je malo podaljšala čas iskanja doma oz. zamudila morada kakšnega drugega kandidata.

Se je pa pri tem pokazala dominantna plat njenega značaja, katera prej ni bila tako opazna in Smetka bo zdaj lahko dala novim kandidatom bolj izčrpne informacije o resničnem značaju male važičke, ki izgleda kot maltežan, a je po srčku očitno terier. meni j enpr tako mno bolj všeč. Na vsak način bolje za psa, da najde pravega pa čeprav po ovinkih.
Zato se sploh pletem v to temo- da bi morda začela zanimati koga ,ki ga sicer ne bi in da je še nekdo, ki njenemu vedenju pri ne pripisuje nekega odločilnega pomena, ki bi koga idealnega prestrašil.

Tudi pripomba o spoliranem stanovanju ni bila mišljeno zlobno, ampak realno- res imate lepo urejeno, ne glede na psa ali več psov. Hotela sem poudariti, da je lahko urejeno stanovanje z vzgojenm, neproblematičnim  psom eno, da pa je težko ostati neprizadet, če novi pes praska po krasnem pohištvu in vratih. To poznam iz lastne družine, kjer je bila moja mama res pravi ljubitelj psov in ne bi nikoli oddala psa niti z aen dan v hotel, pa se ji je vseeno srce trgalo ob misli , kako se nuca parket, ko se psi žogajo po njem. Tudi praskanje po vratih je pustilo na njenem srcu globje brazgotine kakor na vratih... To se seveda da vse rešit s kletkami , a glej ga zlomka, ravno srca na katerih se pozna praskanje namenjeno vratom so istočasno premehka za zapiranje psov v kletko....

V glavnem,kot poudarja Smetka videz vara, "puhci" so lahko tudi "peklenščki" in mnogo zavetiščniki, kjub "grozljivi zgodovini" niso prav nič ubožki, ampak prekaljeni borci.

Še tako veliko in ljubeče srce (kot ga vi nedvomno imate) žal ne more nadomestiti stroke.
In še tako velika strokovnost lahko obrodi zanesljive sadove šele po nekaj mesecih.



Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #68 : petek, 31.03.2006 : 13:17:52 »

Hmm, ko že vidim, da imajo nekateri podobno izkušnjo z azilskim kužkom, kot smo jo imeli mi - naj povem svojo izkušnjo, pa bom mogoče s tem pripomogla, da se bo kdo bolj pogumno zopet odločil vzeti malo Žiži.

Pri mojih starših smo Pikija posvojili pred približno dvemi meseci in pol. Prva dva tedna je bil kuža zelo miren in bili smo čimveč z njim, pa tudi ko smo ga pustili samega, smo pri njem pustili našo psico Neli (ki sicer  živi pri meni). Po približno dveh tednih, ko je kuža prišel malo k sebi od vsega hudega, in bi se bilo treba počasi navaditi, da bo ob dopoldnevih sam, ker imamo službo, se je pričela podobna slika kot pri Žiži - čim je ugotovil, da je sam, se je pričela totalna panika, neprekinjeno cviljenje, ki je paralo ušesa, praskanje po vratih in zgodilo se je, da smo ga ob prihodu domov našli na mizi ali celo v umivalniku Smiley Seveda je tudi nas že pričelo skrbeti, kako bo psiček shajal, predvsem ker smo predvidevali, da je doživel psiček tako hudo travmo, ko je ostal sam (dobili so ga na nekem hribu sredi gozda) in zaradi neizkušenosti z azilaši smo se bali, da mu je to morda pustilo trajne posledice in strah pred samoto. Nismo pa ga želeli dati nazaj v azil, kjer je bival v kletki, kar je bilo zanj absolutno neprimerno, (ja, Polona - žal je še vedno večina azilov takih - upam, da se jih bo čimveč zgledovalo po vašem  Wink) in bi ga s tem samo dokončno dotolkli. Imamo pa to srečo, da imamo babico in se je strinjala, da ga ob dopoldnevih vozimo k njej v varstvo...  Bistvo, ki sem ga hotela povedati je to, da je sčasoma (čez kakšen slab mesec) Piki le dobil zaupanje in ugotovil, da je zdaj tu doma in da tudi če ostane sam, se vrnemo nazaj. Tako da ga zdaj ni več problem pustiti samega. Je pa res fajn, da takemu psu omogočiš vsaj prvi mesec neprestano družbo in ga le počasi navajaš na to, da je sam.

Se pa popolnoma strinjam z vami, kar sem že nekje napisala - ni samoumevno, da bo kuža iz azila večno hvaležen, ker si ga "rešil", kar veliko ljudi misli... Težko si je predstavljati, kakšne travme dajo ti psički skozi in večina jih je nesocializiranih in tudi pomanjkljivo vzgojenih - sicer ne bi pristali v azilu. Potrebno je veeeliiiko potrpežljivosti in volje za majhne korake, kar je sploh problem, če imaš od prej svojega psa, za katerega si navajen, da razume in uboga vsako besedo...

Se mi pa tudi zdi, da je prisotnost domačega psa lahko precej v pomoč, sploh če je pes že toliko odrasel - celo pomaga pri socializaciji azilskega kužka (in temu da se azilski pes počuti bolj varno, če ga pustiš samega)... Sicer pa je tudi Piki je poskušal skakati po Neli in ji nagajati, ampak mu je na pasji način dala vedeti, da se tega ne dela  Cheesy

Uf, zdaj sem se pa razpisala... LP vsem in čimveč sreče Žiži!   Teja
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #69 : petek, 31.03.2006 : 15:24:34 »

Tudi meni je žal, da ste Žiži vrnili, ker je s tem zagotovo izgubila odliène skrbnike!
Vendar pa vam razumem.... In èe se poistovetim z vami, bi najbrž -èe sem èisto iskrena- jaz podobno ravnala! Pa verjemite, da grem za svojega psa tudi do kolen v marmelado, èe je to potrebno!!  Torej se imam za dobrega in vestnega lastnika!!!

Sorry, ampak za bit dober in vesten lastnik je vseeno treba storiti še kaj več, kot zabresti do kolen v marmelado. Dober in vesten SKRBNIK (full me moti uporaba besede lastnik, ki kar vabi k napačnemu razumevanju odnosa pes-človek), ne obupa po nekaj dneh, niti za ceno prask na vratih ne. V Ljubljani vem za najmanj dve "pasji gospe", ki se ukvarjata z azilskimi psi, eno očitni pridno poslušajo posvojitelji Mikija. Torej do pomoči ni daleč.

[
saj ni problem , da vas ne razumemo Roll Eyes. Žiži ni bilo prav niè tako hudega , èe se je malo sprehodila še kam Wink. Po opisanih postih sodeè namreè Žiži ,ne glede na to kaj se ji je dogajalo ni nobena ubožica , ampak samozavesten pesjan, ki drži stvari v svojih taèkah Cheesy. Izlet k vam je bil torej zanjo kot dopust. Bolj hudo je vam, za Žiži pa je edina škoda  ta, da je malo podaljšala èas iskanja doma oz. zamudila morada kakšnega drugega kandidata.

... Smetka bo zdaj lahko dala novim kandidatom bolj izèrpne informacije o resniènem znaèaju male važièke, ki izgleda kot maltežan, a je po srèku oèitno terier. meni j enpr tako mno bolj všeè. Na vsak naèin bolje za psa, da najde pravega pa èeprav po ovinkih.

...To poznam iz lastne družine, kjer je bila moja mama res pravi ljubitelj psov in ne bi nikoli oddala psa niti z aen dan v hotel, pa se ji je vseeno srce trgalo ob misli , kako se nuca parket, ko se psi žogajo po njem. Tudi praskanje po vratih je pustilo na njenem srcu globje brazgotine kakor na vratih... To se seveda da vse rešit s kletkami , a glej ga zlomka, ravno srca na katerih se pozna praskanje namenjeno vratom so istoèasno premehka za zapiranje psov v kletko....


Preveč kužkov takih ljubiteljev konča v zavetiščih, in vedno je "opravičilo" da delajo škodo....
In taki izletki azilskim psom ne pomenijo dopusta, ampak stres! Včasih pa celo potrditev njihovih izkušenj, da ljudem ne gre zaupat. Če znam brat, je samo v tej temi 2 krat napisano, da je treba SLIŠATI kar poslušamo. Iz tega lahko upravičeno sklepam, da je Smetka povedala, kar je bilo za povedati. Ne vem no, ampak mislim da Smetki nikakor ni cilj oddati pse, pač pa jim najti DOM. Tega pa ne najdeš, če posvojiteljem ne poveš vsega.
In ko govoriš o tem, da ni problem, da koga ne razumemo, prosim ne govori v množini. Jaz NE razumem. Največ kar lahko nardim je, da ne obsojam, razumem pa ne!!!
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #70 : sobota, 01.04.2006 : 01:12:43 »

Jaz bi pa rada samo nekaj v zagovor mali ŽIŽI napisala... psičke sicer ne poznam pa vseeno. Nekdo, ki ima psa doma samo en teden ne more govoriti o tem kakšen je pesjanov karakter, saj ga v tem času zaradi selitvenega stresa itd. sploh ne utegne spoznati!
Ko sem jaz posvojila Žana (takrat 1 leto star whippet) je bil prva dva tedna hmm.... blago rečeno težaven. Polomil nam je dvojna vrata, zgrizel sestrine Nike copate, ki niso ravno zastonj Grin... tulil je vedno ko je bil sam doma... tudi po 2 uri brez prestanka. Bal se je nas in vsega kar se je premikalo, celo moje 2kg psičke... Sedaj ko je pri nas pol leta je pa čisto OK pes. Umirjen, nič ne uničuje več, ne tuli ko je sam, ni več tako boječ... ja res je da je nekaj stvari ostalo- recimo boječnost do drugih psov, vendar če primerjam prva dva tedna pa potem že 3 teden ni primerjave. Tu je šlo za 200% izboljšanje. Samo potrpljenje potrebujeno in veliko volje ter ljubezni.

To NIKAKOR NI napad na ponesrečeno posvojitev, se pač zgodi, ampak samo opozorilo bodočim lastnikom da ni vse tako črno kot se zdi Wink.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #71 : sobota, 01.04.2006 : 06:48:01 »

Jaz bi pa rada samo nekaj v zagovor mali ŽIŽI napisala... psièke sicer ne poznam pa vseeno. Nekdo, ki ima psa doma samo en teden ne more govoriti o tem kakšen je pesjanov karakter, saj ga v tem èasu zaradi selitvenega stresa itd. sploh ne utegne spoznati!
Ko sem jaz posvojila Žana (takrat 1 leto star whippet) je bil prva dva tedna hmm.... blago reèeno težaven. Polomil nam je dvojna vrata, zgrizel sestrine Nike copate, ki niso ravno zastonj Grin... tulil je vedno ko je bil sam doma... tudi po 2 uri brez prestanka. Bal se je nas in vsega kar se je premikalo, celo moje 2kg psièke... Sedaj ko je pri nas pol leta je pa èisto OK pes. Umirjen, niè ne unièuje veè, ne tuli ko je sam, ni veè tako bojeè... ja res je da je nekaj stvari ostalo- recimo bojeènost do drugih psov, vendar èe primerjam prva dva tedna pa potem že 3 teden ni primerjave. Tu je šlo za 200% izboljšanje. Samo potrpljenje potrebujeno in veliko volje ter ljubezni.

To NIKAKOR NI napad na ponesreèeno posvojitev, se paè zgodi, ampak samo opozorilo bodoèim lastnikom da ni vse tako èrno kot se zdi Wink.



Pod tole se jaz podpišem. Tudi pri nas je bilo nekaj takega.  Gal je rabil celo leto, da se je privadil na določene situacije. Ampak se je in zdaj je povsem v redu whippet.
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #72 : sobota, 01.04.2006 : 10:41:26 »

Živio!
Hvala vsem ki me rezumete.Za svojega psa znam lepo in prav skrbeti ,pri Žiži pa smo zamočili.Žal nam je!Nudili bi ji vse tako kot Lady.Ne mislite ,da se nismo trudili.S svojim opisovanjem Žiži sem hotela samo povedati kaj se je dogajalo pri nas in ne pametovati.Vse to je dobro namerno in novi kandidat za posvojitev bo v naprej vedel kaj je bilo prej.Žiži imamo radi in v teh dneh smo se navezali nanjo tako da se  obtožujemo zaradi svoje odločitve.Najraje bi sedli v avto in šli nazaj ponjo!Pa ne me zdaj obsojat lepo vas prosim! LP
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #73 : sobota, 01.04.2006 : 11:28:27 »

oprosti  sisi... ampak, če  posvojiš  ali kupiš psa moraš  računati  na to , da lahko tudi kaj  uniči, da ne govorim o  dretju- lajanju.

A misliš , da  moj pes pa ni lajal in nabijal  po cele dneve, ko je bil sam....  da ne omenjam koliko stvari je uničil Roll Eyes...  pa  to  še  sedaj prakticira  ... pa je star že  dve leti in pol.  Pa mi nikoli na pamet padlo , da  zaradi tega bi ga  pa  vrnila vzreditelju.
Tudi  Dina  ko je prišla k meni (  z  4  meseci)je bila prej navajena na pesjak... kakala je že  zunaj  ampak  lužo je pa spustila  ravno  kjer  se ji je  zazdelo...  ja  ma  prvi dan smo začeli z  prevzgojo...  dvakrat  trikrat  sem  pobrisala  za njo  v  tretje sem jo pa  nakregala.
Tudi  na  Damča  se je spravljala...  in  ga je  v  treh  dneh  zdominirala, mu  pobrala  vse njegove igrače,  okupirala  njegov prostor, si prisvojila njegove sklede.
Ja  .... pa smo  tudi to rešili... nakupili smo  nove dodatne igrače,  še  eno dekico za prostor,  še dve popolnoma enaki skledi,  in  še marsikaj.
Pri  kršenju pravil  jih je pa dobila  z  časopisom čez  rit....  ravno tako  kot  Damč.
Kakšne traume neki...  vsak pes  hitro  pokapira  , da je  spremenil  okolje  ... pa  tudi  prekleto hitro ve  ali je šel  iz  slabšega na  boljše... normalno  pa  potem  takoj , ko  ugotovi  , da je na boljšem  hoče  doseči  še več....  tukaj  pa nastopi  lastnik  in VZGOJA(  ne  prevzgoja!).Mu je pač  treba  takoj dati vedet  kaj se  sme in kaj ne.  In če biva  še z enim psom, ga je treba  naučiti tudi  tolerance in  mu  dpovedat  da ni vse pod njegovim okriljem  kar  vidi.
Vsaj pri nas je bilo tako....  in sedaj  nimam  nobenih  problemov  s  kakšnimi  traumami  ali  neubogljivostjo.
Vsak priboljšek   sedaj delimo  na dva dela.  če dobi eden  dobi  tudi  drug...  če ni za  oba,  ni za nobenega.
Od  prvega dne  naprej  sem ji dala  točno vedet kaj so nova pravila  .... nema skakanja,  nema renčanja,  nema  uničevanja...  lula se zunaj na travi.
14  dni  sem jo prevzgajala... sedaj  je pa moja  lubica- če se  drži pravil, če jih ne upošteva je kaznovana  ... prav tako  Damč-  pravila  so za oba enaka.
Pa  bi jo  tudi  po enem tednu  že lahko  nazaj  peljala vzreditelju , če  bi  že ravno bilo na tem.
Ampak  pri  meni je pač  tako....  če  nekaj  vzamem(  kupim)  je to  v paketu  z  vsemi dobrimi in slabimi  lastnostmi. Temu  jaz pravim odgovornost.

p.s.
Čisto po pravici povedano, meni grejo take stvari  kar  malce na jetra.  Poznam  namreč  kar nekaj primerov , ko se je nekdo  zagrebel za psa  ker je bil  malo  luštkano bitje...  po  14 dneh so pa ugotovili , da ga ne bodo mogli krotiti ker  grize  in laja in  trga. Res mi ni jasno  ... kaj določeni  ljudje mislijo?... da če je pa pes  starejši in posvojen  mora pa  kar  vse znati... ali kaj?  Angry...  Sicer je pa  že  Geri pred menoj  zelo povedala po  14  dneh  niti približno ne moreš  določati psu  karakter in presojati na podlagi tega.
Me pa zanima  če bi se to  isto  zgodilo , če bi bil  kuža  čistokrven in rodovniški in bi bilo  treba  zanj  odšteti malce več  denarja.

p.s.s.  za  Žiži  pa lahko  samo rečem , da ji želim  lastnike,  ki se bodo  zavedali odgovornosti, kaj pomeni  pes.  In jo  bodo  znali sprejeti  v  celem paketu  .
garantirano  pa bodo  ob  pravilni  in dosledni  vzgoji in prilagajanju na nov dom , dobili krasnega kužka.
Veliko  lastnikov nas gre  čez  to  fazo  vzgoje...  in malokdo   obupa  po  10 dneh.
(  ti sisi,  si pa  tudi lahko misliš , da te  obtožujem...  kar tudi  te  po  malem.  Ker si za  moje pojme  ravnala  zelo  neodgovorno.)
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #74 : sobota, 01.04.2006 : 12:32:34 »

Všeč mi je, da je prišla nazaj. Očitno je to sprožilo nekaj reakcij nas forumovcev, dobro je prebrat tole. Ne obtožujem, vsakemu povem, da mirno (mora!) lahko pripelje psa nazaj, če zaradi kakršnegakoli razloga ne gre. Želim si le, da bi ljudje:
1. poslušali, kar imam za povedat,
2. se odločali za posvojitev psa iz kateregakoli zavetišča iz pravega razloga.
Pes pač še nikoli ni bil nič drugega kot pes...Včasih so tako naporni in težki in "pokvarjeni", ko pridejo, da si mislim...ja, kam za vraga bom pa tebe oddala...
Pa gre; nekaj naredimo mi, potem opremimo posvojitelje z vsemi informacijami, ki so nam znane in ponudimo pomoč. Pa gre...poglejte Flukija, Filipa, Matica; pa še kup drugih posebnežev. Prinašajo veselje v svojo hišo...Torej se da, če se hoče! Le nekaj časa je potrebno dati psu in nekaj potrpljenja je treba imeti.
Žiži danes dobi obisk. Morebitni posvojitelji spremljajo temo, če si bodo všeč, sem prepričana, da jim dosti več ne rabimo povedat, pa bo punca tudi ostala, če se bodo odločili zanjo. Lp vsem
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Maltežanka Žiži
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines