mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:45:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zvezdica...
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zvezdica...  (Prebrano 41758 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #30 : sreda, 05.07.2006 : 09:49:30 »

Tudi pri nas je bilo podobno. Prihod večine muck v začasno varstvo je pri moji Missy vedno izzvalo probleme.
Nazadnje tako hude, da smo zapravili pri veterinarju malo premoženje, ker nobeno zdravilo ni pomagalo odpraviti težav - globoko dihanje (celo tako, da je imela nonstop odprt gobček), ni lulala ne kakala, jedla ni 3 dni čisto nič, pila tudi ne, sploh se ni premaknila ven iz omare....
Skratka, analiz in pregledov smo dali čez toliko, da ko sem naredila obračun, sem ugotovila, da je šla polovica plače za preiskave, pa niso odkrili ničesar.
Čez pribl.10 dni se je stanje normaliziralo in po pogovoru z veterinarko smo ugotovili,da so bile težave res psihičnega izvora....
Pusti jima čas....kot so rekli, se bosta že sami zmenili....

LP!
Pika
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #31 : sreda, 05.07.2006 : 11:42:03 »

ok, hvala za nasvete, se jih bom držala in pustila času da opravi svoje... važno da je zvezdica srečna muca. Zdaj smo odkrili novo igro - fetch. Vržeš miško po tleh in Zvezdica ti jo v gobčku prinese nazaj, da jo spet vržeš  Grin kot kužek, pa dvomim da mi kdo verjame, ker jst vam tudi ne bi, če bi mi kdo rekel da se muc tko obnaša. Shocked
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #32 : sreda, 05.07.2006 : 11:46:16 »

O, jaz ti verjamem. Imam muco Cveto, ki počne prav to...ves čas in kolikor more. Na to foro jo lahko komot naučiš "sedi" in podobne reči...
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #33 : sreda, 05.07.2006 : 12:17:55 »

Tudi moj Lukec je prvih 14 dni bil prav nor na umetno miško. Sem mu jo vrgla, jo je šel iskat (ponavadi z enim skokom 2 m daleč), prinesel k meni na posteljo in zgodba se je nadaljevala Grin Cheesy Vmes jo je še kdaj vrgle v zrak in jo lovil. Včasih jo je vrgel v smeti in jo potem ven pobiral. Potem je pa odkril radosti pravih miši in pravega lova in od takrat ga umetne ne zanimajo več Cry pa tako ga je bilo luštno opazovat Smiley
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #34 : sreda, 05.07.2006 : 13:37:11 »

še eno vprašanje... zdi se mi da ma zvezdica vedno daljše krempeljčke. Do zdaj nismo mel s tem še nobenih težav z Joško, ker lahko prosto teka po hiši in ima ogromno prostorov kjer si lahko brusi kremplje, npr. v kurilnici kjer imajo starši še vedno nekaj lesa. Zvezdica pa je samo v najinem stanovanju, kjer pa ni ravno primernih mest za brušenje krempljev. Ona sicer praska po stolih, ki so obloženi s takim mehkim blagom ampak me skrbi da to ni dovolj. Tla in pohištvo je zelo gladko zato tu ne praska. Sem pa opazila, da ko hodi po postelji, kjer so prevleke se ji kremplji zatikajo v blago in se "spotika". Kremplji se ji še ne vraščajo nazaj v blazinice, so pa zelo ostri, koničke niso nič polomljene tako kot pri Joški. A je to sploh možno, da so ji v enem mesecu kremplji že toliko zrasli?

V planu imam s pomočjo soseda izdelati tako mačje drevo, ki bi bilo iz mehkega lesa (smreka verjetno), da bi lahko plezala po njem in si brusla kremplje, ampak bo verjetno trajalo še kakšen mesec preden bo narejen. Druga opcija je verjetno da kupim tiste škarje za kremplje strižt, ampak to bo celo sranje in se mi bo trgalo srce, če bo cvilila, bojim se tudi da bi ji preveč odrezala. Zdaj sem ji nastavla eno malo bolj hrapavo desko, ki je še ni opazila. A bi se pleten predpražnik mogoče obnesu za prvo silo?
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #35 : sreda, 05.07.2006 : 14:25:03 »

No škarje oziroma klešče niso slaba rešitev. Naš Jani si (če je to sploh možno) ne zna zbrusti krempljev in sem mu jih prisiljena postrižt (preden sem to ugotovila se mu je en vrasel  sram in tega nebi več ponavljali  Lips Sealed). Pri mačkih je veliko lažje kot pri psih (vsaj meni), ker imajo "ploščate" kremplje in žila se zelo dobro vidi. Janija se lotim kar v spanju (njegovem, da ne bo pomote  Grin ) in gre brez težav. Če se vmes zbudi pa nadaljujem, ko ima naslednje "komatozno" stanje.
Drugače pa odstrižeš samo konico, "prozoren" del, bognedaj tistega roza (živec oziroma meso).
Prikaz kako: http://www.catscratching.com/htmls/article.htm
lp
T.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #36 : sreda, 05.07.2006 : 14:34:13 »

A bi se pleten predpražnik mogoče obnesu za prvo silo?

Pri moji Missy se obnese le fino pleten predpražnik. Sem sprobala vse živo - od praskal, dreves, raznih drugih vrvi in pdb, pa nič....Potem sem si enkrat nabavila predpražnik, tak lep, fin, rdeč Cheesy za pred balkonska vrata in Missy si ga je prisvojila za praskanje....
Poskusi, morda se obnese tudi pri vas.
Sicer pa ji jaz načeloma ne krajšam krempljev - si jih sama na predpražniku.

LP!
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #37 : sreda, 19.07.2006 : 13:41:01 »

da se spet malo javim... Zvezdici oz. Zvezdi kakor jo kličeva ljubkovalno gre še vedno dobro. Na miške je še vedno nora in jih še vedno nosi nazaj, če ji vržeš.  Smiley
Ene par krempeljcev ji je tudi že zraslo do te točke, da si jih je polomila med praskanjem in mislm da ne bo panike, da bi se ji vraščal - vsakih nekaj dni malo pokontroliram njene krempeljčke. Na naju se je že tko navadla, da ko prideva domov začne mijavkat takoj ko naju sliši v predsobi. Najbolj žalostna je, če kam greva za en sam dan... npr. zadnjič smo šli na en žur v Bovec in smo prišli nazaj čez manj kot 24 ur... uff kako nama je zamerla, še cel dan je bla čist surlasta in se sploh ni marala čohat.

Je pa super mucica, zelo pridna - pravi angelček, nikoli me ne skrbi da bo kaj ušpičla, za razliko od Joške, ki je vedno naredila totalno pizdarijo, če si jo samo par urc pustil v stanovanju brez nadzora. Zelo nama je všeč ker je tako komunikativna - včasih se mi zdi, da me skuša naučit njene mijavščine Grin ker stalno nekaj mijavka in se pogovarja s tabo. Spi pri najinih nogah oz. pod kovtrom, če najde luknjo, da zleze spodaj.

Tudi tujih ljudi se je kr dobro navadila, ker je pri nas vedno polno nekih obiskov. Zdaj ne zbeži več, ampak si samo z varne razdalje ogleduje kdo je prišel... sestricama se pusti pa tudi pobožati. To je kar razlika v primerjavi s tem kako je odreagirala, ko sem jo šla iskat v zavetišče in 1. mesec pri nama... čim je zaslišala ali videla kaj nepoznanega se je zarila v najgloblji kot, ki ga je našla - običajno pod posteljo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #38 : sreda, 19.07.2006 : 13:45:50 »

Si se že morala javit...sta se mi tako motale po mislih zadnje dni, da ni šlo drugače  Wink. Super novice.
Logiran

kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #39 : ponedeljek, 24.07.2006 : 09:14:00 »

jst sm zvezdici prejšnji teden iz online Quelle kataloga naročila tako mačje drevo oz. plezalo, ki s poštnino vred stane 20.000SIT:
http://www.quelle.si/pics/artikel/fs_2006/z8983517.JPG

V primerjavi z cenami takih plezal v trgovinah in na raznih nemških spletnih straneh, se mi je tole zdelo kul pa poceni. Baje je v mini katalogu Quelle možno naročiti še enega zelo podobnega, ki stane še manj - 10.000SIT, ampak jst tistega kataloga na žalost nisem našla, pa sem naročila kr tole drevo. Mogoče še komu koristi pa bo naročil... ker kolikor sem jst gledala v tujini taka podobna drevesa vsa stanejo po 200eurov in več, v slovenskih trgovinah pa itak dobiš samo majhna - taka, ki sploh ne pridejo do stropa in so zato nestabilna. No zdej nestrpno čakam, da pride po pošti  Cheesy
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #40 : ponedeljek, 24.07.2006 : 09:17:20 »

aja še to... kremplje sem ji pa poklipala kr s ščipalnikom za ljudi pa je blo tud OK, ker je mela že čist too much predolge. Fant jo je lepo držal v naročju pa se sploh ni upirala, prej sem si samo na internetu pogledala sliko kako moraš odrezat, da ne boli in se res čist jasno vidi kje je krempelj živ - sem končala v manj kot 2 minutah.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 24.07.2006 : 10:27:02 »

Ja uboga Zvezdica, zdej bo pa še plezat morala  Shocked Grin...
Logiran

sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #42 : ponedeljek, 24.07.2006 : 10:46:42 »

ojojoj...  uboga zvezdica.   Wink

upam le, da je tale konstrukcija stabilna... če si predstavljam navihan mačji stampedo po takile zadevi... je naslednja podoba takoj, kako se tole zvrača in prideluje buške okoli stoječim. vsaj moji so mojstri za take projekte.

kaalen, boš povedala, kako se obnese?
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #43 : ponedeljek, 24.07.2006 : 12:13:13 »

ja šur... zdej že cele 3 dni nestrpno čakam, da pride po pošti, res komi komi čakam. Sem se pa mal pozanimala preden sem se spustila v nakup in sem zato tud vzela takega, ki se vpne v strop - vsaj tako so drugi rekli, da so taki ki se vpnejo v strop edini stabilni, vse ostalo se gunca in se loh prekucne... navsezadnje če nau dovolj stabilen bomo pa še u strop lukno zvrtal pa pršraufal in s kkšnim distančnikom zadevo učvrstil. Ampak... niti ne dvomim, na drugem forumu je ena punca kupila zelo podobnega (isto iz Quelle kataloga) pa pravi da se obnese. Sam je pa res poceni se mi zdi... najboljša varianta k sm jo jst dozdej vidla u trgovini je bil plezalnik višine cca 1 meter za 15ksitnih pa še čist nestabilno mi je deloval.

Zvezdica pa brezkrbi... rabi mal telovadbe ker ji buši vidno raste odkar je pr nama... včasih kr ne morem verjet kok je ta mala žvad požrešna, seveda je odvisno od tega kaj je na meniju - če so briketi niti ni navdušena, če so pa kkšne hills paštetke se ji pa čist trga pa bi 2 na dan snedla.
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #44 : sobota, 29.07.2006 : 14:23:57 »

malo updejta ne škodi:

http://kaalen.moj-album.com/slike/575244/tKjhYA1ZxLp8qnzF.v.jpg

http://kaalen.moj-album.com/slike/575244/ZK_8RNWz3KxFyay3.v.jpg

Na tist drevo pa še kr čakam in čakam... tile pri Quelle niso ravno hitri porkaduš, če človek neki prek neta naroči ma da pride na dom v roku 1 tedna Angry
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zvezdica...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines