mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:27:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Preganjanje kokoši in uhajanje.
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Preganjanje kokoši in uhajanje.  (Prebrano 6716 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mike aljaški
novinec
*
Sporočil: 1


« : nedelja, 09.04.2006 : 04:37:28 »

Prosim za kakšen koristen nasvet glede mojega Aljaškega Malamuta. Pes je star 8 mesecev in tam do 5.meseca je bil priden in ubogljiv. Zadne čase se pa dogaja,da lovi kokoši ( dve je že spravil na oni svet) in uhaja k sosedom, kjer imajo psičko. Kako bi ga te dve svari odvadil?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1 : nedelja, 09.04.2006 : 05:54:21 »

Mi smo našemu psu kuro, takoj ko jo je fental, okrog vratu obesili. Nosil jo je ene 24 ur in si prekleto zapomnil, da preganjanje kur ne paše v njegov opis del Wink
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #2 : nedelja, 09.04.2006 : 07:00:33 »

Citat
Kako bi ga te dve svari odvadil?
Z ograjo, ucenjem, nadzorom, zaposlitvijo.
1. Ograja mu bo preprecila odhod na potep in uganjanje bedarij pri sosedu.
2. Vsak dan veckrat ga ucite kje so meje (povodec, obhod parcele, prepoved ob nameri preckanja meje).
3. Kadar bo spuscen mora biti pod vasim nadzorom.
4. Ko boste skupaj, ga zaposlite z ucenjem in intenzivno igro.

Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #3 : nedelja, 09.04.2006 : 11:21:21 »

Mi smo tudi nasemu obesili kuro okrog vratu. Jo je kar lepo obglodal in niti slucajno ga nismo odvadili (se Simoncic je s teletaktom pri nas "delal" pa je zaleglo le za kratek cas)
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #4 : nedelja, 09.04.2006 : 17:19:36 »

Citat
Pes je star 8 mesecev in tam do 5.meseca je bil priden in ubogljiv. Zadne čase se pa dogaja,da lovi kokoši ( dve je že spravil na oni svet) in uhaja k sosedom, kjer imajo psičko. Kako bi ga te dve svari odvadil

Kokoši morajo (vsaj zaenkrat) biti zaprte, zaradi ptičje gripe.

Jaz imam doma kokoš in se odlično razume z našo psičko. Pipi(kokoš) ji lahko dela kar hoče, stoji na njej, jo kljuva, psička pa ob tem zelo uživa.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #5 : četrtek, 19.02.2009 : 19:38:23 »

Da ne bom odpirala nove teme, bom vprašala kar tu.

Zanimajo me predvsem izkušnje tistih, ki imajo psa, ki rad preganja perjad, golobe, labode, skratka vse kar leti. Kako ste se vi lotili tega, da se je pes odvadi preganjat, vam je uspelo, vam ni? A je možno psa od tega odvaditi, oziroma ali obstajajo psi, ki so enostavno takšni, da se jih ne da?

Zavedam se, da lahko s pravilno vzgojo psa naučiš marsikaj, odvadiš od marsičesa. Seveda je potreben tudi čas. To, da moraš biti vztrajen mi je jasno. Zanimajo me predvsem kakršnekoli izkušnje, tko iz firbca in mogoče se pa le kaj novega naučim in sprobam, česar še ne vem.  Roll Eyes 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : petek, 20.02.2009 : 12:57:59 »

Se da, vendar ni lahko. In pri psu, ki mu je preganjanje ptičev v užitek, moraš imeti vedno oči na pecljih in ga pravočasno odpoklicati. Če zamudiš, bo šel za njimi, ne glede na ves vložen trud.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #7 : petek, 20.02.2009 : 13:54:51 »

Ja, mi imamo to težavo...delno pomaga odpoklic, večinoma pa prakticiramo, da je so na takšnem terenu pač na povodcu, ni druge.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #8 : petek, 20.02.2009 : 14:24:51 »

Oci na pecljih pa res Roll Eyes Vidi in slisi se preden moj vid doseze. Sej je privezan, ampak ga je zanimivo  gledat. Kot sokol prezi za perjem. Zadnjic je celo prvo nogo dvignil, tko kot kaksen pticar. Skor me je kap  Shocked. Se trudimo in ucimo. Jaz sem optimist.   Cool
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9 : petek, 20.02.2009 : 14:46:44 »

Gledati moraš psa, ne ptičev. Ker jih zazna prej kot ti. Potem imaš približno pol sekunde časa za odpoklic. Samo odpoklic moraš imeti najprej zelo dobro narejen. Če pes dvigne nogo je fino. Ti da precej več časa za reakcijo.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #10 : petek, 20.02.2009 : 15:28:48 »

Moja točno ve, da skakanja za golobi ne odobravam. Večinoma me pogleda v smislu "dejnosejbomsammal" in ko vidi moje neodobravanje odkoraka mimo. So pa dnevi, ko ne pomaga ne pogled ne tuljenje "NESME" in skoči (z mano vred, ker je itak na povodcu) za kakšnim golobom, ki se predrzno sprehaja pred blokom in jo čisto ignorira. Takoj sledi ponovni "NESMETIČKOV!!!", njen "upssempozabiladateganesmem" pogled in poklapanost v smislu: "mevsakdanvsajpetkratprebutajoskolom". Tako pač je. Sem se sprijaznila, da občasno na povodcu letim za golobi in tulim tako, da me verjetno sliši kompletno naselje. Seveda se trudim to preprečit v največji možni meri. Mi kar uspeva. S prvotnega vsaj tedenskega letenja zdaj za golobi poletim v povprečju enkrat na dva do tri mesece Wink Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #11 : petek, 20.02.2009 : 16:00:33 »

Tecka, drugic spij Red Bull pa bos res poletela Roll Eyes. Tile golobi so prav zoprna nadlezna bitja, ki kr izzivajo, da jih pohodis. No, tako misli Flip. Roki ni bil tako sovrazno nastrojen proti letecim stvorom. Je znal malo skocit za njimi, ce je imel slab dan. Nikoli pa ni letel za njimi. Flip je pa cel nor. Samo slisi civkanje in glavo ze obrne proti plenu. Bom jaz tudi zacela civkat, bo mogoce potem bolj pozoren name  Cool
Ce zamudim s komando, da ne sme, ze skace po zadnjih in zeli leteti za njimi. Zdaj sem ze kr strenirana in ga ujamem se preden se odloci narobe. Spuscen pa ni nikoli, razen na slednem. Tko bo tudi ostalo. Stremimo pa k temu, da bo ptice ignoriral. Je pa res zelo zagnan in spada v skupino lovcev na pticje glave. Ampak Irina je se bolj trmasta, ki spada v skupino zagnanih za ucenje reda in discipline  Roll Eyes
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : petek, 20.02.2009 : 23:23:22 »

Narediti brezhiben odpoklic in učenje ignoriranja na povodcu dokler se nima brezhibnega odpoklica in vse do konca pasjih dni Wink
Preventiva je pa itak boljša kot kurativa.  Roll Eyes Tongue

Pol pa ni problem tudi "lovskega" psa odpoklicat tudi že iz same gonje, če je bila glava vodnika trenutek prej nekje drugje in ne tam, kjer bi morala biti.  Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : sobota, 21.02.2009 : 18:18:23 »

Sredi gonje lahko odpokličeš samo tistega psa, ki ima narejen odpoklic v nulo že od mladiča. Pri psih, ki so že pokvarjeni se mi zdi tak napredek skorajda znanstvena fantastika.

so pa mestni ptiči res prav posebno vabljivi. Našo tamlado ptiči sicer zanimajo, ampak ne toliko, da se jo ne bi dalo lepo obvladati. Včasih ji dovolim da prežene vrane, kar izkoristim za vadbo odpoklica.  Ne na vrtu ne na polju ni problema - ptiča vidi, a zadostuje "mir" da gre lepo mimo (neprivezana seveda). Ko pa je prišla prvič v Ljubljano me je pa skoraj kap. Ptiči so jo spravili v pravo histerijo - preprosto zato, ker jih je bilo toliko in ker se niso odmaknili dokler ni skoraj stopila nanje.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Preganjanje kokoši in uhajanje.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines