mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:00:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 192 193 194 195 196 [197]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 422568 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2940 : sreda, 07.10.2015 : 17:55:27 »

eka, če je karkoli zrelo za VURS, za kar veš, si kot državljanka te države dolžna takoj prijaviti. Si prijavila in če nisi, zakaj ne?
Če gre za rodovniške in nerodovniške mladiče v isti bajti, za katere veš, si dolžna prijaviti na vzrejno komisijo (ne bo škodilo dat v vednost še na KSV in KZS in morda še kam ...). Si prijavila in če nisi, zakaj ne?

Sicer pa, mimogrede - enake izbruhe beremo že leta, pa je še vedno vse enako, kot je bilo vsa leta do sedaj. Koliko tvojih prijav je na VURSu in koliko na vzrejni komisiji in KSV?
Kot sem napisala v mailu, še tukaj - na mojpes.netove naslove pošiljaj samo preverjene informacije s konkretnimi podatki. Za praznjenje ventilov uporabi kakšen drug mail in forum. Naj na tvoje štose skačejo drugi.

Hvala za razumevanje.
Logiran

joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #2941 : sreda, 07.10.2015 : 18:56:46 »

Moram priznati, da ne razumem čisto dobro - isto leglo (identičen tekst) se namreč oglašuje na bolhi kot "brez rodovnika" - se pravi, mešanci... Bilo bi dobro, če bi se vzreditelj (?) odločil, ali so psi čistokrvni ali ne, da bodo kupci vedeli, kaj kupujejo. Wink  Če to nekdo počne samo zato, ker je oglas na bolhi v tem primeru brezplačen, je to precej bedno oz. očitno ne da kaj dosti na dobro ime svoje psarne.  Angry
Logiran
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #2942 : sreda, 07.10.2015 : 19:07:32 »

******
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2943 : sreda, 07.10.2015 : 19:09:42 »

joe cool, se strinjam, popolnoma.
Bi pa dodala, da je s takimi izpadi treba drugam, ne sem. Če so izpadi namenjeni samo 'praznjenju', potem to ni (več) pravo mesto, če je izpad namenjen dobrobiti psice in mladičev, v kolikor je kaj narobe z njo in leglom, pa to ni bilo nikoli in ne bo nikoli pravo mesto, ker so temu namenjene uradne službe.
Lahko tudi svetujete, da tako oglaševanje ni ok. Lahko pa prijavite na tržno inšpekcijo.
In nenazadnje, objavljena so imena in kontaktni podatki in lahko vsak sam vpraša. Tudi jaz sem.
Možnosti je mnogo, le tukaj skakali ne bomo več.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2944 : sreda, 07.10.2015 : 19:16:20 »

Oglašuje pa lahko vsak kakor se mu zdi najboljše. Tudi meni se zdi bedno plačevati bolhi za oglase zato, ker imaš rodovniško žival. Sicer pa je na KZS zelo hitro mogoče preveriti ali je leglo rodovniško ali ne. Glede na oglas bi ugibala, da je.
Logiran
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #2945 : sreda, 07.10.2015 : 22:00:06 »

Citat
Oglašuje pa lahko vsak kakor se mu zdi najboljše.
To je tako, kot da bi jaz prodajala svoj avto na avto.net kot 5 let staro limuzino z 200 KM, na nekem drugem portalu pa kot 15 let staro kripo s 75 KM. Temu se sicer reče zavajanje kupcev.
O prijavah pa še tole: iz lastnih izkušenj (sicer ne s tega področja) vem, da v primeru, da hočeš prijavo pristojni inšpekciji pripeljati do uspešnega konca, rabiš poleg dobrih živcev in veliko časa še denar za odvetniško pomoč, da se prebiješ skozi labirint predpisov, postopkov in fint, ki služijo temu, da se o ničimer ne odloči. Pa še tako se lahko zgodi, da že spisana odločba po navodilu z vrha (sploh če je predmet prijave neka malo bolj vplivna oseba) za kako leto obleži v  predalu.  Angry
Zaradi vsega navedenega  se marsikdo sploh ne odloči podati prijavo na ustrezne službe.

Če se pa to, kar sem napisala prej, smatra kot izpad..., nimam besed. Morate vedeti, da se večina ljudi, ki se odloča za psa, ne spozna na poti in stranpoti kinologije in "kinologije" in jim je treba dati pravo informacijo. Vsaj do zdaj sem imela občutek da se vaš portal trudi za to.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2946 : sreda, 07.10.2015 : 23:03:52 »

Res ne vem, kje je bila zgrešena smer.
mojpes.net ni nadomestek za vzrejne komisije in inšpekcije. NI!
Zato nehajte tukaj jokat, kako podpiram šteparijo, kako je težko pripeljat prijavo do konca, kako vam je neizmerno hudo ... ker s tem nimam popolnoma nobene zveze. Če ne znate preverit, ali gre za rodovniško ali nerodovniško leglo, če niste pripravljeni na prijavo in kar za njo sledi, če ne ločite komercialnega portala od vzrejnih komisij in uradnih služb, ..., ne hodite sem razlagat, kako je življenje težko in pričakovat, da bo ukrepal po vaših željah nekdo drug.

Kakšne poti in stranpoti kinologije? Samo en oglas je, v katerem je navedeno: rodovniški imeni obeh staršev, datum legla, ime, priimek in kontaktni podatki lastnika. Namesto, da se prepucavamo po mailih in tule, bi že tisti, ki veste, da gre za nerodovniško leglo in ki ste tako polni skrbi za te uboge beagle, ustavili šteparijo, prijavili inšpekciji obremenjevanje psice, prijavili vzrejni komisiji kršitev VP, prijavili komisiji za strokovna vprašanja, prijavili predsedniku KZS, lahko tudi predsedniku države, če mislite, da mora vedet in je dolžan ukrepati. Jaz tega ne bom storila. Zaenkrat še znam brat in zaenkrat mi še na kraj pameti ne pade, da bi mislila, da gre samo zato, ker se je 5 let stara limuzina znašla med oglasi v rubriki 'podarim', v resnici za 15 let staro kripo. Kakšna primerjava sploh je to? So mogoče v oglasu na portalu navedeni bigli z zlatimi obrobami in še z mašnami na riti, na bolhi pa bigli s tremi tacami in brez uhljev? Jao ... V kar nekaj objavah je enak tekst. Kakšno zavajanje kupcev? joe cool, si poklicala na navedeno številko in vprašala, za kakšno leglo gre, rodovniško ali nerodovniško? Boš prijavila zavajanje kupcev z bolhe tudi potem, če se izkaže, da bodo namesto nerodovniških dobili rodovniške mladiče?

Eh ... toliko besed, zahtev, pričakovanj ...
Logiran

Totally True Love
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #2947 : sreda, 07.10.2015 : 23:38:20 »

Pozdravljeni!
Evo pa tudi jaz 1. Pisem na forumu. Administatorka me je opozorila, da je očitno moj oglas na bolhi vzrok cele debate. No da razjasnimo, leglo je RODOVNIŠKO! In psička bo stara 6 let in bo imela 2. Leglo tako da toliko o ne vem kakem štepanju ipd.. Nisem plačala oglasa na bolhi in sem dala pod nerodovniške, če je pa koga to tako zanimalo, da mora to pisati po forumih, pa je imel tudi dovolj časa da me pokliče (in bi bilo vse razjasnjeno). Je pa oglas že izbrisan. Lep pozdrav vsem ljubiteljem biglčkov  Smiley
Logiran
AJAOTO
novinec
*
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2948 : četrtek, 03.03.2016 : 13:29:49 »

 Smiley

Te dni praznujejo 7 rojstni dan Hestini Ajevčki vse najboljše mularija! Smiley Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2949 : sobota, 05.03.2016 : 20:46:14 »

Vse najboljše za rojstni dan vsem! Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 192 193 194 195 196 [197]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines