mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:21:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pesjanček VIKI
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pesjanček VIKI  (Prebrano 25924 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #90 : četrtek, 14.09.2006 : 10:35:42 »

No, če jo najdeš res sporoči Wink
Aja, v samopostrežnih trgovinah sicer imajo oddelek za živali, samo tam imajo samo nekvalitetno hrano, kot pri nas (Pedigre, Viskas) in nekaj brezveznih ovratnic.
Sem prepričana, da bi bila v Londonu ena takšna trgovina, kot so pri nas v BTCju pravi bum. Ideja za biznis vsem, ki jih vleče v London. Garantirana tržna niša Cheesy
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #91 : četrtek, 14.09.2006 : 10:49:46 »

Uf, jih je dost, ampak ne v centru. Nekje dol v Surreyu sem se peljala mimo ene take ogromne (BTC varianta, ce ne se vecja), ampak prijatelj, ki je vozil, ni hotel noter, ker je rekel, da bi bila ves dan tam, tako da mi je nabavil nekaj pasjih igrac, se preden sem prisla, da nisem tezila.
V Greenwichu zelo blizu Cutty Sarka je ena luskana trgovinica z ekstra fancy ovratnicami, oprsnicami, povodci... pa mislim, da so imeli tudi oblekice. Drugace pa po internetu malo poglej (ce vtipkas "pet shop london", ti vrze ven fuuuuul stvari, pa si lahko najdes kaksno, kamor bos lahko sla spotoma, da ti ne bo treba posebej na drug konec Londona, ki ni ravno majhen, po eno pelerinco).
Drugace pa uzivaj sto na uro!
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #92 : četrtek, 14.09.2006 : 10:52:58 »

No to je pa dobro vedeti Smiley
Ker jaz sem res da prečesala le strogi center, Oxford street in okolico in tam sigurno ni nobene.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #93 : četrtek, 14.09.2006 : 10:59:41 »

Evo, sem pravkar prever'la. Če v Google vpišeš pet shop London, ti ven vrže cel direktorij trgovin za živali v Londonu.

Dober shopping ti želim! Pa London pozdravi... ga pogrešam.
Logiran
TinaViki
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #94 : četrtek, 14.09.2006 : 12:32:38 »

Hm, res so vse bolj ven iz centra, ampak misliva s kolegico itak kupit karto za underground in tudi shopping day je vključen v najin načrt, tako da nekaj se bo sigurno našlo Smiley  če že ne palerinica, pa vsaj kaka huda igrača Tongue
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #95 : četrtek, 14.09.2006 : 20:55:51 »

Tina, si kar lahko predstavljam kakšen frajer bi bil Viki v palerini,he, he.On je res luuuuštkana pojavica! Tisoč   Kiss.
l.p., Jana
Lepo potovanje želim!
Logiran
TinaViki
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #96 : sobota, 16.09.2006 : 19:57:06 »

Jao, dans je bla pa cela scena z Vikijem. Verjetno je hotu pokazat, da izvira iz družine volkov... sicer je pa vse moja napaka, ker bi lahko to predvidila, očitno mu preveč zaupam, pa sebi tudi.   Angry  sram

Skratka bili smo na obisku pri znancih, kjer imajo konje in ovce. Pa so mi pokazali ovčko (v ogradi), ki je dan nazaj skotila 2 mladička, nato pa še 5 dni starega žrebeta. Viki je bil zraven in je bilo vse ok, je od daleč povohal in to je bilo to. Ko smo se vračali nazaj, je pa zagledal tam čredo ovac in ni ga bilo mogoče ustavit, kljub mojemu dretju in jezenju. Uspelo mu je pregnat eno ovco iz črede in jo jo gnal, da je boga reva na koncu skočila v vodo, ki je 2 metra globoka. Kdor ne ve, ovce dejansko znajo plavat (ampak slej ko prej ratajo pretežke). No po tem je odnehal, na srečo, jst sm se za glavo držala, bil je orng kregan, ...

Ampak potem se je začela pa reševalna akcija. Noben ni paničaru, ker pač ni bilo potrebno, so ovčki lepo pomagal iz vode, a kaj ko je ta takoj skočila nazaj. In to se je ponovilo 3x!? Zgleda je bila ovca tako dezorientirana, da se je počutila v vodi varno. Šele četrtič so jo potem privezali na špago in jo peljali do drugih ovc, kjer je na srečo ostala.

Grozno no, jst sm mislila, da se bo utopila, potem ko so jo rešli, sem mislila, da bo dobila pljučnico, pa so mi rekli, da bo z njo vse v redu, upam no!

Ne vem kaj je z njim, ker vedno, ko začne koga lovit (druge pse), jim na koncu za vrat skače, isto s to ovco. No sej, bomo rešili zadevo. Sam tole dons me je mal s tira spravlo, ker sem se res ustrašla.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #97 : sobota, 16.09.2006 : 20:25:15 »

Ni druge - povodec, povodec in samo povodec...

Naj jih imamo tako radi, naj se nam še tako smilijo, naj so še tako luštkani in radi svobodno tekajo, ne smejo ogrožati življenja drugih bitij.

Pes se tudi na povodcu odlično razmiga. Če to zadostuje npr. nekdanjim dirkalnim hrtom, potem tudi našim cuckom.

Drugače vama pa želim veliko lepih trenutkov in čim manj slabih živcev.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #98 : sobota, 16.09.2006 : 20:42:07 »

Očitno je v Vikiju nekaj lovske krvi, he, he.Je pa čisto vsak pesjanček nepredvidljiv, zato imam jaz naša dva vedno na povodcu kadar smo zunaj naše ograje, nikoli ne veš kaj si zamislijo v svojih lepih bučkah.
Verjamem, da si se ustrašila, kdo pa se ne bi? Izteklo pa se je srečno in samo to šteje.
Sedaj ko je pokazal svoj ;lovski nagon;, se najbrž ne boš pustila več presenetiti.Ti ti Vikec  mali.  Smiley  Smiley  Smiley
l.p.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #99 : sobota, 16.09.2006 : 22:29:49 »

Jao, dans je bla pa cela scena z Vikijem. Verjetno je hotu pokazat, da izvira iz družine volkov... sicer je pa vse moja napaka, ker bi lahko to predvidila, očitno mu preveč zaupam, pa sebi tudi.   Angry  sram

Ne vem kaj je z njim, ker vedno, ko začne koga lovit (druge pse), jim na koncu za vrat skače, isto s to ovco. No sej, bomo rešili zadevo. Sam tole dons me je mal s tira spravlo, ker sem se res ustrašla.


Lahko bi se reklo, da si imela več sreče, kot pameti. Viki pa tudi. Huh

Res ne vem, zakaj večina ljudi misli, da mora spustiti pse s povodcev, kjer se le da....potem pa jok in stok.

Viki si je tale pregon ovce zelo zapomnil, seveda v takem smislu, da bo izkoristil vsako novo šanso za to. To, da je bil, kakor si napisala, "orng kregan", mu je šlo v eno uho noter, čez drugo pa takoj ven.  Takemu psu nimaš kaj za zaupati, to je pravzaprav tvoja dolžnost - da mu NE zaupaš. In z vsako tako napako (kakor tudi situacije, ko lovi druge pse, kot si napisala in da cilja na vrat), se njegova potreba še poveča, vedenje se samo še utrjuje.
Res ne razumem, kaj je na tem tako zakompliciranega, da se ljudem tega nikakor ne da dopovedati in da ustrezno ne ukrepajo že prvič, ko se zgodi??

Tina, ne za zameri, ker malo sikam. Ne bom rekla, da ni letelo nate, ker je.... pa seveda tudi na vse ostale, ki takih stvari, kot je dejstvo, da je pes pač le pes, s svojimi nagoni in pasjim pogledom na svet, nikakor nočejo razumeti. Pes kaj hitro potem ta kratko potegne.

Morda me take stvari zato precej iz tira vržejo, ker imam sama psičko, ki bi cele dneve samo zasledovala, lovila, gonila.... seveda, če bi se dalo. Pa ji tega ne omogočim, ampak iščem druge načine, kako ji na varen način zadovoljiti vsaj del teh potreb. In moje osebne izkušnje kažejo, da se da. Medve to prakticirava še skoraj 4 leta... in bova morali do konca njenega življenja. Kaj hočem povedati? Da se DA tudi tako, samo hoteti je treba.

lp, Katarina
Logiran
TinaViki
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #100 : nedelja, 17.09.2006 : 09:55:25 »

Saj pravim, moja napaka, moja neumnost. Bom za drugič bolje vedela, oziroma preprečila, da bi sploh prišlo do drugič.

Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #101 : nedelja, 17.09.2006 : 18:49:46 »

Pa lepo, da si to napisala, da drugi obnovimo znanje. In trdno vero, da je pes samo za povodec. Naš samo enkrat ni bil na povodcu v Zgornji Krmi, kjer so le redko ljudje. Pa je uspel nalajati planince in gozdarja v terencu je kar nekaj časa podil. K sreči imamo včasih lastniki tudi srečo. In si rečemo: brez povodca danes in nikoli več.  Huh
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #102 : nedelja, 17.09.2006 : 21:39:41 »

Saj pravim, moja napaka, moja neumnost. Bom za drugič bolje vedela, oziroma preprečila, da bi sploh prišlo do drugič.


Ja, to ti pa verjamem. Ponavadi take situacije, ko pes pokaže vso svojo "živalskost" v sebi, ljudi kar malo streznijo. Tongue

lp, Katarina
Logiran
TinaViki
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #103 : četrtek, 28.09.2006 : 17:10:16 »

Hullo!

Pridem včeri domov sredi dneva in seveda se je moj kuža od veselja "metal ob tla" in na hrbet in po meni in sploh ni vedel kako bi se dal, skratka čist se mu je zmešalo, no saj meni tudi Tongue sem ga pogrešala, še posebi, ker sem vsak dan zjutri gledala 5 ruskih hrtov in sem vedno na Vikija pomislila (čeprav je čisto nasprotje, hehe).

No komaj mi je uspelo stopit v dnevno sobo in kaj vidim? Viki ima novo posteljo, nove igrače, skratka mami ga je uspelo dobro zaposlit, ker čim je zagledal svojo piskajočo igračo, nisem bila več tako zanimiva  Huh
Je mami rekla, da mu je kartonsko škatlo naštimala in postlala, pa je takoj noter skoču, tako da je rekla - nič, greva ti po posteljo in sta šla Smiley Ful rad spi v njej, ampak zjutri se pa še zmeri pride pocartat k meni Cheesy

Vmes ga je mami še skopala v kopalnici in je mislila, da ji ga bo prej uspelo obrisat preden bi se stresel, ampak seveda se je končalo s pošpricano kopalnico  Grin

Aja, pa da ne omenim, da se je po nesreči naučil odpreti kuhinjska vrata in ga bo zdaj treba odvadit tega. Kakšen predlog?

Po pogovoru z gospo, ki ima te borzoje pa še 2 ruski (modri) mački, sem se odločila, da bom začela Vikiju dajat kuhano hrano (za zdravje Wink). Seveda bo še vedno dobival brikete, vendar glavni obrok bo kuhana "domača" hrana. Tako sem se odločila pa zato, ker so njene živali vse živahne (čeprav Vikiju tega ne manjka lih), kljub temu da so mačke na primer že precej stare in je tudi rekla, da ko jim je začela dajat kuhano hrano, so se spremenile na bolje (dlaka).
Pa itak ni noben problem vržt tisto piščančje meso, zelenjavco in testenine v vodo za pol ure in zadeva je končana. Še kosti se ven pobere pa mal pregnete in voila, dinner is served  Wink Prav tako Viki tako nerad je tiste brikete  sram
Edino zdaj moram pazit na količino, da se mi ne bo zredil. Tako da pridno berem na forumu predel o prehrani Smiley predvsem me zanima česa se ne sme dajat (krompir npr.)

LP, Tinka

ps.: Na žalost mu nisem nič kupila v Londonu, ker nisem našla nobene štacunce, čeprav sem imela eno označeno na zemljevidu, vendar naju s kolegico ni zaneslo v tisto smer. So pa imeli v eni trgovini s torbicami in nakitom tudi razne puloverčke za pse z raznimi zabavnimi napisi, ampak so bili za manjše pse.
Logiran
TinaViki
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #104 : četrtek, 28.09.2006 : 19:58:47 »

Eto, sem mu danes skuhala 1 piščančja prsa s korenčkom, ohrovtom, papriko in makaroni, pa je zmazal ko za šalo. Mu je ful všeč Smiley Še meni je prijetno dišalo, ko se je kuhalo Tongue
Ko je končal je kar lizal skledo in me gledal, če je še kaj, pa sem mu dala še pest briketkov, ker če ni lačen, jih ne je, in je pojedel polovico, tako da mislim, da sem zadela količino. Bomo vidli čez čas, če bo šla kilaža kaj gor, upam da ne no.

Zdaj grem pa narest "jedilnik", da ga nalimam v kuhinji, da bo vedno pri roki Smiley

LP, Tinka
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pesjanček VIKI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines