mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:57:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pesjanček VIKI
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pesjanček VIKI  (Prebrano 25913 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #105 : četrtek, 28.09.2006 : 20:52:52 »

jaz se na kuhane zadeve ne spoznam, si pa predstavljam, da je treba kar malo preračunavat, koliko beljakovin, OH, rudnin in drugih zadev zaužije... tako nekako, kot to počnejo vegetarijanci, da so ziher, da dobijo vse, kar rabijo...  Wink

pa verjetno tudi malo bolj na zobe pazit, bolj skrbet za čiščenje, ker si predstavljam, da se testenine precej zalepijo na zobe.

sicer imaš pa res cel razdelek foruma na to temo.

LP!
Logiran
TinaViki
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #106 : četrtek, 28.09.2006 : 22:52:23 »

Sem predelala vse teme glede kuhane hrane tu na forumu, pa tudi kaj novega zvedela. Pomoje ima tisto eno prso na dan dovolj kar se beljakovin tiče (beljakovine se tako ali tako nahajajo v vseh živilih), OH je itak povsod polno, rudnine so pa v zelenjavi in sadju, skuti. Sicer pa se kmalu pokaže, če česa manjka, če ne drugje pa na dlaki. Za enkrat dajem tretjino vsakega.
Pa tudi briketkov ne mislim ukinit (zajtrk), če že ne zaradi drugega, zato da tudi kaj trdega grize.

Glede zobov, hm na to pa nisem pomislila, hvala za opomin. Mu vsake toliko spucam (cel podvig), samo je problem to počet vsak dan, ker tako rad grize krtačko... razmišljam o raznih zadevah za žvečenje (posušene kite, uhlji) - a to kaj pomaga pri pucanju zob?

LP, Tinka
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #107 : četrtek, 28.09.2006 : 23:15:12 »

itak da te zadeve pomagajo, pa še radi jih imajo... bolj ko smrdijo, bolj so jim všeč...  Smiley   samo vseeno mislim, da ga ni čez ščetkanje. bolj pogosto ga boš s tem ''maltretirala'', prej se bo navadil. pol dalje pa po potrebi, da mu ne boš znucala zob...  Grin

sem pa prepričana, da se na tem portalu najde tudi marsikaj o ščetkanju in drugih trikih za čiščenje zob.

enga  Kiss  malemu vikiju.
Logiran
TinaViki
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #108 : nedelja, 08.10.2006 : 12:26:00 »

Zadnjič sem bila v nabavi, pa sem kupila par teh ušes in kit, na srečo imam zamašen nos in itak nič ne voham Tongue hihi
Kupila sem mu pa tudi zobno pasto (z okusom piščanca Cheesy) in uporabila nasvet iz foruma, da "ukleščim" Vikija med noge, tako da čisto lepo laufa tole pucanje. Zdaj s pasto mu je še posebi všeč, se potem veselo oblizuje in nič ne upira. No saj se nikoli ni, le ščetko tako rad grizlja.


Drugače sem pa zadnjič razmišljala kaj je v bistvu naredil Viki za našo družino in sem našla kar par izredno dobrih stvari:
- moja samozavest se je dvignila
- oči veliko več aktivno hodi, ker ima kompanjona, kar je še posebi pomembno zarad njegovega zdravja
- tudi mami se zdaj celo dopravi na kak sprehod
- Viki s svojo veselostjo na sprehodih velikokrat naveže nove stike z ljudmi Grin in posledično tudi mi (mami se kar zapriča z ostalimi lastniki hehe)
- kadar ti zmanjka besed v pogovoru, lahko vedno omeniš svojega pesjana
- je razlog, da med izpitnim obdobjem nisem cel dan v stanovanju, kar je zelo velik +
- vedno ko pridem domov, me nekdo iz srca pozdravi
- tudi mamin izraz na obrazu, ko se igra z Vikijem, je vreden veliko
- navsezadnje s tem, ko mi njega učimo, se tudi sami zraven učimo, spoznavamo nove situacije, pridobivamo izkušnje, itd.
- da ne omenjam vseh komičnih situacij Cheesy
- sigurno je še mnogo stvari, ki pa mi trenutno niso prišle na misel

Skratka, res sem vesela, da si tiste dni preden sem ga posvojila nisem premislila, ker moram priznati, da sem se ob takem bombandiranju s podatki kar malo ustrašila, če bom sploh zmogla, pa še doma so bili vsi take čudne volje, ker sem ga skorajda izsilila. Ampak vsak nasvet je prišel prav, nekaj zadev sem morala tudi sama od sebe spoznat pa mislim, da jih bo še nekaj, domači so ga itak takoj vzljubili (kdo ga pa ne bi Smiley) in mu zdaj veselo kupujejo igrače, ki jih v eni uri zdemolira.
Kar sem hotela reči je to, da imam srečo, da ga imam Cheesy

Jaz zdaj držim pesti, da bo kdo Belo posvojil, seveda tudi ostale živalice,
ampak Belo zato, ker sta bila z Vikijem kolega in sta se tako lepo igrala. Z veseljem bi navezala stik z novim skrbnikom, da gremo kdaj skupaj kam noret po travnikih Smiley No upam, da bi se sploh spomnila drug drugega Tongue

A drugače lahko kdaj pripeljem Vikija na Horjul, na obisk? Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #109 : nedelja, 08.10.2006 : 12:52:58 »

Veš da, pridita.
Logiran

TinaViki
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #110 : nedelja, 08.10.2006 : 13:06:31 »

Super Smiley  Bom prej sporočila, drugače pa kakšen vikend, ker med tednom je bolj težka.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #111 : nedelja, 08.10.2006 : 19:08:33 »

joj, kako lepo je prebrat take zadeve... da so sami plusi... pa smo se eni tako krivo počutili, ko so

doma bili vsi take čudne volje
 

  Cheesy

res sem vesela!
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #112 : ponedeljek, 18.12.2006 : 20:05:48 »

Kako ste kaj Vikijevi? Enkrat samkrat sem sprehajala Vikija in Belo v Horjulu, pa še kar naprej mislim nanju oba, ko sta taka srčka.  Smiley .
Lep pozdrav, Jana
Logiran
TinaViki
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #113 : torek, 19.12.2006 : 19:48:39 »

Hoj!

Jooo Bela in Viki, kolega. Včasih se sprašujem, če bi se onedva prepoznala in se spet tako igrala kot včasih, se pravi, Viki na hrbtu, Bela pa na njem, hehehe  Cool

Vikonja je fino, zadnjič je imel sicer enodnevno/enonočno virozico, ampak je šla zadeva mimo.
Predvčerajšnjim ponoči (zdaj spi zraven postelje, ker je v moji sobi topleje) me je zbudil z nekim jamranjem, kot da ga trebuh boli in ko sem pogledala dol v njegovo posteljo, je z nogami trzal sto na uro, pa še odprte oči je imel. Malo me je panika zagrabla, zato sem ga prijela za nogo, kar me je še bolj zaskrbelo, saj je imel čisto lahke, sploh nobene sile v mišicah. Seveda me je prelevila panika in sem ga začela strsat in vpit Viki Viki kaj je narobe... in kaj on naredi, jah zbudi se iz sanj in me pogleda, češ kje gori!? Me je pošteno prestrašil, ker sem mislila, da ima epileptični napad.
To je en tak odlomek iz "vsakdana" Smiley

Drugače smo ga pa naučili, dat tačko, najprej eno potem pa drugo. Pa preval tudi zna (kaj vse pes ne naredi za tisti bogi priboljšek Tongue). Zdaj se bom počasi lotila projekta, da bo dal tačko kot pozdrav, ko kdo pride na obisk. Pa mami ga je skušala naučit, da bi ji prinesel copat, ampak je na koncu dobila slinast na pol prežvečen izdelek Tongue

Ja je kar pestro Cheesy

Lep pozdrav
Tinka

ps.: piskajoče žogice še kar razturajo  Grin
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #114 : torek, 19.12.2006 : 20:17:54 »

Uh, si predstavljam ja, da te je s svojim trzanjem zadnjič hudo prestrašil. Sem tudi jaz pri naših že to doživela in potem ugotovila, da je v sanjah tekel, zato so trzale tačke. Mačkon pa v sanjah večkrat škripa in tolče z zgornjimi zobki v spodnje, kadar je buden to počne ko vidi ptička na zunanji okenski polički, he, he, najbrž ga še v sanjah skuša ujeti. Ali smrči tudi kaj? Jaz včasih ne vem kdo je pri nas hujši s smrčanjem ali mož, maček ali eden od psov. Grin .Smo zaradi zvočnih efektov vsaj varni pred morebitnim vlomilcem, le kdo bi si upal vstopiti v hišo kjer odmeva od smrčanja in pohrkavanja.  Grin .Upam, da v vašem koncu vsaj petarde ne pokajo preveč, da ne bo kot večina tudi Viki ves prestrašen.
Sem vesela, da sta se oglasila in, da je vse po starem lepo, he, he...
l.p., Jana
Logiran
TinaViki
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #115 : sreda, 20.12.2006 : 22:29:19 »

Uf glede petard, pa ne bi mogli bit na slabši lokaciji - center mesta... ampak mislim, da Viki za novo leto ne bo doma, ampak na vikendu, kjer je pokanje petard res zreducirano na minimum.
Drugače pa niti ne vem kako se odziva, zadnjič je nekdo stran nekje vrgel petardo, pa je Viki malo počepnil, ta drugič je pa gledal kje je počilo.
Ne vem, jaz bi itak prepovedala petarde, ker grejo tudi meni na živce!

LP, Tinka
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #116 : četrtek, 21.12.2006 : 21:17:33 »

Super, da boste za praznike stran od petard. Jaz sem pa v centru Lj. v službi, upam, da vaju kdaj srečam. Spoznala vaju bom po Vikiju, he, he, in vaju pocukala za rokav.
Lepo praznujte vsi skupaj in SREČNO 2007 želim.
l.p., Jana
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #117 : četrtek, 21.12.2006 : 22:40:55 »

Kako pa to, da se mi nismo nikoli srečali, ker smo tudi v Centru doma? Pa drugo leto upam. LP  Wink
Logiran
smrček2
rad pišem
****
Sporočil: 327


« Odgovor #118 : torek, 06.02.2007 : 11:33:22 »

Sem srečala Vikija in lastnico- kar dobre volje postaneš, ko ju vidiš.
Človek ne ve, kdo je bolj srečen-ali Viki, ki ima tako lep dom, ali Tina, ki ima Vikija Wink
Logiran
TinaViki
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #119 : torek, 06.02.2007 : 12:02:29 »

Smiley če je pa on tak veseljak, ki mu rita odpade od mahanja z repom, ko prideš domov. Zadnjič na sprehodu sta ga opazili dve starejši gospe in seveda je on opazil tudi njiju. Pa so bili koj prijatelji. Sta bili čisto navdušeni nad njim in veseli, da je tak kuža, ki se ga lahko poboža, hehe. Pa še sonček je siju. Tako, da so mi vsi skupaj polepšali dan Smiley

Drugače imam pa par novih slikic (v bistvu na novo dane gor):
http://josephine.moj-album.com/album/4551752/

Zdej greva pa midva z Vikijem mal lazit po hribih, morava oba zgubit kako kilo ali dve. Kakšni predlogi glede lokacij, terena?  Wink

p.s.: Smrcek2 se še enkrat oproščam za Vikijevo lumparijo tam v kotu, bil je trenutek moje nepozornosti.   sram
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pesjanček VIKI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines