mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:59:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: psi in živali.ki se pasejo
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: psi in živali.ki se pasejo  (Prebrano 12738 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« : nedelja, 07.05.2006 : 18:37:04 »

pozdravljeni!

...pa imam spet en problem...
imamo sosede,ki imajo krave in danes zjutraj so jih dali ven na pašo zelo blizu nasega doma(50 metrov stran).nasi psi se s kravami se niso srečali zato nas malo skrbi da ne bo kaj narobe,ker hočeta vsako stvar povohati...ima kdo izkušnje kako naj jih odvadim da ne bodo hodili v bližino ker na tem mestu,ker so zdaj krave so se vsak dan igrali......skrbi me tudi kaj bo če psa strese pastir čeprav upamo,da ne dobijo te izkušnje ampak  vsejeno....


no upam da bo znal kdo pomagati
hvala za odgovore
lep pozdrav
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 07.05.2006 : 18:41:21 »

Moj starejši se je izogibal krav, ker se jih je malo bal. One so bile navdušene nad njim, on pa pač ne toliko nad njimi. Pastir ga je pa enkrat stresel pa ni bilo nič narobe.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2 : nedelja, 07.05.2006 : 18:58:08 »

Moja pa se krav boji, zato do njih mi ni še nikoli rinila.  Imam pa podoben problem, samo da so to konji. Ko jih vidi, hoče na vsak način do njih. Srečanja z ovcami pa tudi ne pomisli več, da bi poizkusila priti jim bljižje, ji je njena izkušnja z bljižnjim srečanjem z električnim pastirjem dalo izkušnjo, da ni dobro tam okoli hoditi, se jim izogne na daleč. El. pastir ji razen velkega strahu ni nič drugače škodoval. Samo zapomnila si ga je pa zelo....lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #3 : nedelja, 07.05.2006 : 19:33:33 »

Moj krave obožuje...Sploh to,da mu pucajo ušesa in da jih on lahko liže Roll Eyes.
Upaj,da bo tvoj navdušen nad njimi in one nad njim Wink.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 07.05.2006 : 19:46:12 »

Meni se zdi, da so krave ful navdušene nad kuzki (vsaj tiste pri nas so bile). So vedno prišle pogledat, ko sva šla z Raffyjem na sprehod.  Cheesy
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #5 : ponedeljek, 08.05.2006 : 13:44:31 »

saj nasi psi bi bili tudi navduseni nad njimi ampak oni be se verjetno hoteli loviti z njimi...pa ne vem kaj bi krave naredile
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #6 : ponedeljek, 08.05.2006 : 14:36:16 »

Krave ne bi naredile nič omembe vrednega, vsaj jaz še nisem imel slabe izkušnje. Mojo psičko krave čisto preližejo, po glavi, povsod, potem pa muhe bojl letajo okrog Bailey kot pa okrog krav. Pastir jo je tudi že stresel tako, da se pastirjem sedaj raje izogiba.

Če bodo hoteli vaši psi pridit do krav jih bo po vsej verjtetnosti stresel pastir in predvidevam, da se ga bodo po takšni izkušnji rajši izognili.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #7 : ponedeljek, 08.05.2006 : 14:44:20 »

Tisa se ne boji nobene živali! Vendar še nikoli nisve imeli tako bližnje srečanje! vesela pa je konjev (do zdaj je še imela same dobre izkušnje; upam da tudi dalje), ki jih lahko lovi, konji se pa igrajo z njo!
strinjam pa se z mojčico, da bi električni pastir opravil svoje delo!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #8 : ponedeljek, 08.05.2006 : 14:58:51 »

naši imajo tudi radi konje saj jih imajo sosedje vedno zunaj na pašniku in so vajeni psov.konjev so navajeni že od malega in se sploh ne zanimajo več zanje razen mike se rad valja tam na travi zraven konjev...
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #9 : ponedeljek, 08.05.2006 : 15:01:23 »


krave pa zdaj prvič vidijo  in nevem bomo probali jih dati zraven da povohajo in vidijo da niso nič posebnega noben bav bav in ne bodo več silili k njim Smiley
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #10 : ponedeljek, 08.05.2006 : 15:13:28 »

Mislim da če tvoji psi ne bojo nič naredili kravam, tudi krave njim ne bojo. Najbolje je pa res da jih magari na povodcu pelješ bližje da si jih ogledajo Smiley
Moja psička pa vedno laja na njih ko jih vidi, krave se pa niti ne zmenijo zanjo. Enkrat je ful lajala na bike in oni so jo samo žačudeno gledali, kot češ..kaj hočeš imet mali prček http://tara.moj-album.com/album/395880/?os=410605 Grin Cheesy
Električni pastir pa nebi smel bit nevaren za pse, posebaj če so veliki psi, saj so krave zelo občutljive in bi več njim škodilo.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #11 : ponedeljek, 08.05.2006 : 15:17:30 »

Poskusi na povodcu, da ne bo prišlo do česa nezaželjenega!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #12 : ponedeljek, 08.05.2006 : 15:21:28 »

bomo poskusili to s povodcem.
 Grin ;Dpa res dobra ta slikca s taro in biki Grin Grin
bomo poskusili,bom povedala kaj se bo zgodilo Wink
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #13 : ponedeljek, 08.05.2006 : 17:00:01 »

aja, pa še to pastir za krave nebi smel bit nevaren, drugo pa je če imajo v njem ovce, saj za ovce je tok močnejši, ker imajo ovce debelo dlako.

Pa srečno Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #14 : ponedeljek, 08.05.2006 : 18:11:01 »

no pa smo poskusili s psičko,ki jo najbolj vse zanima:D
peljali smo jo s povodcem in počakali,da je prišla ena krava ali bik malo bližje.najprej se je malo bala potem pa tako vohala in bila vesela,da ni opazila niti sprehajalca s psom,ki je sel mimo.
krava pa je tudi samo vohala in bila prijazna do psičke Cheesy
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #15 : ponedeljek, 08.05.2006 : 18:12:33 »

psa,ki pa ni bil na povodcu pa je stresel pastir in je le zacvilil nato pa letel domov in se skril v dnevno.verjetno se je le močno prestrasil.
hvala za pomoč Wink
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #16 : ponedeljek, 08.05.2006 : 18:26:47 »

Ni se samo ustrašil ga je kar usekal Grin....mene je tudi že in še zdaleč ni prijetno, sploh pa ta pastir za krave ne, ki je močnejši od "kozjega"...
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #17 : ponedeljek, 08.05.2006 : 18:45:26 »

aha ja pol jo je pa usekal in potem predvidevam da ne bo več hotela vohati krav.zdaj smo peljali še 3.psa,ki nas je pa močno presenetil.velja za najbolj pogumnega od vseh 3.mislili smo da bo zelo silil v njih pa ni.soseda smo tudi prosili,da je izklopil pastirja,da se nebi njemu isto zgodilo kot taru.krave je le malo povohal potem pa prišel nazaj.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #18 : ponedeljek, 08.05.2006 : 18:46:17 »

popravek*ga je usekal in potem predvidevam da ne bo več hotel vohati krav*
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #19 : ponedeljek, 08.05.2006 : 19:46:54 »

Moj ima tudi rad konje,ker imamo dve mrhi doma Smiley.

Aja glede el. pastirja.Ni nevaren zdravstveno za psa je pa lahko psihično.Prijateličin pes,ki ga je stresel pastir se je bal vseh vrvic in ni hotel v ring Shocked!Tako,da odvisno kako reagira...našega je 2x usekalo pa še vendo rije pod njim---samo nič več z nosom Wink.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #20 : ponedeljek, 08.05.2006 : 20:37:18 »

aja, pa še to pastir za krave nebi smel bit nevaren, drugo pa je če imajo v njem ovce, saj za ovce je tok močnejši, ker imajo ovce debelo dlako.
Pa srečno Wink
Ja pri ovcah je zaradi dlake res močnejši tok. Zato pa jo je moja takrat pobrisala šila in kopita (stara je bila takrat okol pol leta), me tisti moment ni slišala prav nobenih mojih klicev. Jst takrat mislila, le kje jo je ucvrla, sem bila že prepričana tisti moment, da oglase po radiu in drugje mogla dati, samo na sečo jo je odrvela direktno do bajte od žlahtine bajte in me tam vsa prestrašena počakala.  Konej kot že prej napisala ima pa res strašansko rada, se jih prav nič ne boji in mi je tudi že enih parkat ušla, moja napaka, ker je nisem pravi cajt privezala. Moja jih pozivala na igro, konji pa nič, so pa ti navajeni psov, tako , da ni blo take nevarnosti. El. pastirja pa pri njih ni bil več vklopljen, zato tudi , če bi se dotaknila tega el. pastirja ne bi bilo nič. Za krave bom pa tako kot ste svetovali, da se jih ne bo bala. No sej po drug strani pa vsaj rine ne do njih Wink Grin
lp
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #21 : torek, 23.05.2006 : 09:24:07 »

Ja tudi naš ima rad krave. Včasih je vsako jutro šel v štalo zreven  in hotel jesti njihovo krmilo  Grin Zdaj pa ni več kravic. Elektrčni pastir ga je 3x stresel-rezultat, rep dol-ko se plazi pod pastirjem.
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #22 : torek, 23.05.2006 : 10:38:13 »

Mi smo imeli včeraj prvo bližnje srečanje s kravami. Naš jih je takoj, ko jih je zagledal nazijal, ena krava je postala živčna in nas je na koncu lovila. Rešili smo se tako, da smo proti domu odkorakali po stranski poti. Smešno in grozno hkrati. Naš vedno na nove stvari odreagira z laježem in razburjanjem upam, da se bo skuliral.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: psi in živali.ki se pasejo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines