mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:33:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Če veterinar ob vnosu čipa pozabi vpisati podatke o lastniku...?
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Če veterinar ob vnosu čipa pozabi vpisati podatke o lastniku...?  (Prebrano 16251 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #30 : petek, 12.05.2006 : 10:52:49 »

Kaja,lahko ti povem iz prve roke,da se čipira tudi na terenu.Ker drugače polovico psov niti ne bi bilo cepljenih proti steklini.Za veliko večino ljudi so psi še vedno manjvredna bitja,ki jih njihovi lastniki ne bodo pod nobenim pogojem dali v avto,ker ga lahko umažejo.Sicer pa čipiranje ni nikakršen bavbav,ki se ga bi moralo nujno izvesti v ambulanti.Tudi nobene posebne procedure ni,saj se čip vstavi pod kožo s pomočjo igle.Ko je to narejeno,pa se s čitalcem preveri ali  se odčita.Pametno je,da pred vnosom preveriš čip ali deluje še preden ga apliciraš.Kasneje številko čipa nalepiš na duplikat računa,na katerega vpišeš tudi podatke o stranki in podatke o psu.En izvod računa daš lastniku, tistega z številko čipa pa obdržiš,da lahko zavedeš podatke v CRP.Vsaj tako delam jaz.Poleg vsega tega mi na terenu uspe vpisati tudi tetovirne številke psov,številke potnih listov ,pa še kaj drugega.Na področju, ki ga pokriva naša veterinarska postaja porabimo za akcijo cepljenja psov 6 dni,na postaji pa cepimo pse skozi vse leto.Mnogo ljudi vozi pse na postajo,kjer si lahko za psa in lastnika vzameš pač več časa, za ostale pa so še vedno najbolj praktične letne akcije.Bo moglo še veliko vode preteči,da bodo ljudje spremenili mnenje.Dokler bodo pa na svetu obstajali ljudje, ki te pred sezono cepljenja proti steklini kličejo in sprašujejo koliko stane evtanazija,ker je cepljenje predrago, bomo pa še vedno delno v srednjem veku.
LP Tjaša
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #31 : petek, 12.05.2006 : 11:27:30 »

Ojla, lunca. Saj vem, da cipiranje ni bavbav, smo ze nekaj kuzkov cipirali. Vse v ambulanti, ker jih tja tudi vozim cepit. Ta kuza, ki ga zdaj caka cipiranje pa zivi v hribih in ga je fantov dedek pac zelel peljati na cepljenje na standardno mesto, tako kot njegovega predhodnika. In mu je veterinar dejal, da ga naj pripelje v ambulanto. Mogoce pa nas veterinar ni tako spreten kot ti, da bi lahko na terenu poleg cepljenja opravil se z vso birokracijo. Wink Grin
Pa saj ni vazno, glede na to kar je nam veterinar rekel, sem pac sklepala, da je povsod tako. In me veseli, da ni. Bi bilo pa res malo psov cepljenih in cipiranih, ce tega ne bi bilo mogoce opraviti na terenu. Sad lp
Logiran

apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #32 : petek, 12.05.2006 : 15:45:05 »

Ojla! Danes s čisto svežimi informacijami! Sem preverila v Ljubljani kako poteka vse skupaj! Klinike imajo dostop do registra ves čas (vsaj tam, pri nas vem da ne), vendar kot sem že povedala register ni popoln!  Sad Temu večinoma niso vzrok veterinarji, ampak napake do katerih je prišlo pri prenosu podatkov in do katerih tudi sedaj prihaja, če sem prav razumela, zaradi nekompatibilnosti računalniških programov (lokalne ambulante-centrala). Sem pa bila zelo šokirana ko so mi malo potiho povedali da izven Ljubljane nekateri veterinarji tudi malo goljufajo in kakšnega psa sem ter tja ne vpišejo (ampak tega naj bi bilo zelo malo, ker je vse skupaj precej tvegano!). Undecided Vse ekupaj se počasi ureja, vendar bo do popolnega registra preteklo še kar nekaj vode! sram
Bolhamoz pomoje od veterinarja ne morete zahtevati ničesar, razen če pokličete na VURS in tam ugotovijo, da pes sploh ni vpisan (tudi čip ne!). Lahko poskusiš a težko da boš kaj dosegla, ker je malo možnosti da veterinar res ni javil podatkov naprej (čeprav obstajajo...) Angry
Drugače pa tudi pri nas vse mlade pse naročijo na čipiranje v ambulanto!
Sem pa preverila še podatke za Nubo pa je vse tako kot mora biti! Wink
Logiran
bolhamoz
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #33 : petek, 12.05.2006 : 17:04:56 »

Čiko je bil res čipiran na terenu. Uporabljajl se je prenosnik -je pa vprašanje, če je bil povezan z bazo ali bi morali naknadno vnesti v podatkovno bazo-?Huh

Ravno ta trenutek se mi je utrnilo, da bi bilo dobro pogledati ali so ostali psi, ki so bili cepljeni na ta dan SPLOH VPISANI V REGISTER (predvsem novi)Huh??

Apollo te novice o goljufanju veterinarjev(ne bom dejal, da vsi), sem zasledil tudi sam in bom odslej mnogo bolj previden.



...Sem pa bila zelo šokirana ko so mi malo potiho povedali da izven Ljubljane nekateri veterinarji tudi malo goljufajo in kakšnega psa sem ter tja ne vpišejo (ampak tega naj bi bilo zelo malo, ker je vse skupaj precej tvegano!). Undecided Vse ekupaj se počasi ureja, vendar bo do popolnega registra preteklo še kar nekaj vode! sram...
Bolhamoz pomoje od veterinarja ne morete zahtevati ničesar, razen če pokličete na VURS in tam ugotovijo, da pes sploh ni vpisan (tudi čip ne!). Lahko poskusiš a težko da boš kaj dosegla, ker je malo možnosti da veterinar res ni javil podatkov naprej (čeprav obstajajo...) Angry


Številka Čipa od Čikota je bila vidna ...PODATKI O LASTNIKU PA NE!!!
Logiran
majča
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #34 : petek, 08.09.2006 : 16:51:51 »

Mene pa zanima, če lahko na čip napišejo dva lastnika - ker npr. pri nas 2 (iz istega naslova) skrbiva za psičko? (V knjižico sem napisala kar oba, pa ni vet nič kompliciral.)
Logiran
Raja
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #35 : sreda, 20.09.2006 : 21:50:55 »

Pozdravljeni!

Tudi sama imam zelo neprijetno izkušnjo glede čipa, saj sem šele ob smrti svoje psičke zvedela, da sploh nisem bila vpisana kot njena lastnica, na mojem mestu je bila neka druga lastnica Undecided. Se pravi, v primeru, da bi se mi psička kdaj izgubila, sploh ne bi mogla dokazat, da sem njena lastnica, saj me ne bi bilo  v registru Lips Sealed.
Zanimivost je tudi to, da sem zvedela pri veterinarju, ne pri istem, ki jo je čepiral čeprav v isti ambulanti, da pse, ki so rojeni pred letom 2000 ni treba čepirati, četudi hodiš čez mejo in da je dovolj samo potni list z vsemi podatki in cepljenji.
Jezna sem sama nase, da se nisem prepričala o vnosu podatkov Angry.

Če se kdo spozna na te  zadeve, lepo prosim za razlago.

Lp
Mateja
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #36 : petek, 22.09.2006 : 08:32:45 »

Tudi midve s sestro sva lansko poletje v Ljubljani našli beaglico, jo po večurnem lovljenju odpeljali v Gmajnice, kjer so sicer odčitali čip, vendar ni bilo vpisanih podatkov o lastniku.
Tako da....se dogaja ja.

LP!

Pika
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #37 : petek, 22.09.2006 : 09:48:21 »

Jaz pa sem imela ravno obratno. V zavetišču je bil pes mikročipiran, na potnem listu oziroma v knjižici za cepljenja, so se kode čipa, ki so nalepljene tudi v knjižici ujemale z mojimi podatki.
Potem sem psa registrirala v svoji občini (če se ne motim, je to potrebno po zakonu narediti), ko pa sem domov dobila obvestilo, da jo morem peljati na cepljenje proti steklini, so bili podatki na vabilu točni samo v delu, ki se nanaša na moje ime, koda čipa pa je bila napačna, prav tako tudi ime psice.
Ker je šlo za administrativno napako, sem to uredila na Veterinarski postaji in zdaj se vse ujema.
Glede čipiranja pa je, če se dobro spomnim, psi, rojeni pred letom 2000 niso bili čipirani, vstavo čipa si si lahko privoščil na svoje stroške, ki pa niso bili ravno poceni. Vsi ostali psi, rezen seveda tistih, ki niso nikjer registrirani (beri revežev) pa morajo biti mikročipirani ali tetovirani, v mojem primeru je strošek mikročipiranja znašal 350,00 SIT.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #38 : sobota, 28.04.2007 : 16:34:11 »

Pa vprašam še v tej temi, čeprav vidim, da je že kar stara. Zanima me, ali ob posvojitvi čipiranega psa iz zavetišča podatke o novem lastniku posreduje zavetišče ali moram to urediti sama? Verjetno je najbolj pametno, da grem preverit če čip sploh deluje in obenem še spremenimo podatke v registru, a?
Lepe praznike Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Če veterinar ob vnosu čipa pozabi vpisati podatke o lastniku...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines