mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:26:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mandi
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mandi  (Prebrano 30744 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #60 : torek, 03.04.2007 : 21:30:56 »

Biokemijo, jeterne teste, hemogram, gledali so za zajedalce... Uf nevem več, sem ubistvu kar malo z živci na koncu  sram. Levkozo in kugo bomo zvedeli jutri, so ji pa vzeli kri tudi za to. Šli sva na 300kosmatih, ker so bili edini, ki so naju bili pripravljeni sprejeti takoj. Sem blazno razočarana nad eno izmed klinik (sicer mojo (bivšo) stalno), kjer so mi rekli, če jo lahko pripeljem pojutrišnjem Shocked Lips Sealed Do zdaj je bila Mandi 100% zdrava, razen teh dveh dni, ko je bila bolj mirna kot sicer in malenkost manj je pojedla. Karkoli je že, se bova borili. Če je levkoza ali kuga pač je, če sem s pokojno Mufko borila proti raku, Janijem in Šapijem proti ledvičnim obolenjem/odpovedim se bom (bova) pa še proti temu. Ne vdava se kar tako. Če bi bilo potrebno bi se za zdrave/dobrobit mojih bližnjih (kamor prištevam moji babnici) postavila na trepalnice Wink. Jutri sva naročeni ob 8ih zjutraj in takoj, ko bom lahko javim. Drugače pa: saj muci z levkozo lahko živijo še leta in leta, kajne? To, da je lahko test lažno pozitiven ali pa lažno negativen mi je rekel tudi veterinar. No ja pričakujem najslabše in upam na najboljše.
lp
T.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #61 : torek, 03.04.2007 : 21:59:04 »

Hmm...samo v to bi se vtaknila...če vzamejo kri, je test za levkozo znan najkasneje v desetih minutah. Dvomim, da je levkoza, če je bila do sedaj popolnoma zdrava. Običajno se tudi pri tistih, ki še niso zares bolni, vsaj kaj kaže...pogosteje so vsaj malo prehlajeni, imajo težave z zobmi itd. Ej....verjamem, da ste "pokasirali" le kakšno grdo virozo in da bo kmalu bolje. Je na antibiotikih? Katerih?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #62 : torek, 03.04.2007 : 22:16:41 »

In seveda, če že je levkoza, potem bosta še dolgo skupaj. Midva s Tačijem sva bila sedem let.
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #63 : torek, 03.04.2007 : 22:30:38 »

Zaenkrat je dobila samo enega po inekciji (napisan je na računu, ki pa sem ga pustila v avtu). Rada imam to mojo malo žverco in res upam, da imaš prav in je kakšna viroza. Tudi če je levkoza, samo da izvem kaj je in gremo naprej - pocajtat se (maksimalno možno) in spet šibat po vseh omarah, lovit prste,... Vsem hvala za držanje pesti, Smetka tebi pa še za tolažbo. Se kar malo bolje počutim.
lp
T.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #64 : torek, 03.04.2007 : 22:46:17 »

Kako pa je zdaj z njo, če sta še pokonci? Je kaj bolje po antibiotiku? Driska se je ustavila?
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #65 : sreda, 04.04.2007 : 06:56:32 »

Joj, držimo vse tačke, da bo vredu!

lp polonak
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #66 : sreda, 04.04.2007 : 10:03:08 »

Driska se je nadaljevala tudi ponoči. Sicer vidno manj kot včeraj, pa ne vem ali zato, ker je malo jedla ali je dejansko boljše. Peljala sem jo na kliniko, kjer je ostala. Naredili bodo test za levkozo, še enktar hemogram in če bo potrebno UZ trebuha. Najbolj zaskrbljujoča je njena huda anemičnost (ne vem točno ampak mislim da gre za hemoblobin, ki ga ima 15, kritično naj bi bilo 12, normalno pa od 30 do 40?) Ko bo karkoli znano me pokličejo.
lp
živčna razvalina
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #67 : sreda, 04.04.2007 : 10:13:48 »

Držimo pesti z našega konca.
Tečka, optimizem premaguje svet, zato na tisto živčno razvalino pozabi.
Logiran
mirjana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #68 : sreda, 04.04.2007 : 10:37:13 »

Mislimo na vas!
Logiran
sarita
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #69 : sreda, 04.04.2007 : 10:56:03 »

Tudi tukaj mislimo na vas in držimo pesti!
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #70 : sreda, 04.04.2007 : 11:01:14 »

Ej, Tečka .... vem kako ti je.

Lani sem bila na podobnem. Tulila sem še in že pri vetu. Pa me je nežno (kolikor se je dalo) nahrulil in vprašal, kdo bo skrbel za pesjanko.  Shocked Shocked Kmalu mi je nato razložil, da žival čuti in ji bo še manj jasno, kaj se še dogaja z mano. Zato Tečka, drži se. Držimo pesti in tačke.

p.s. ko je bila pesjanka še vsa omotična od narkoze, komaj dvignila glavo je najprej polizala moje solze.
To mi je dalo mislit...


LP
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #71 : sreda, 04.04.2007 : 11:26:59 »

Tecka, še nič novega? Niti test na levkozo?
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #72 : sreda, 04.04.2007 : 11:35:24 »

Ubistvu sem najbolj živčna, ker ne vem kaj je. Ko enkrat veš kaj je, si lahko začrtaš pot naprej. Tole čakanje je zame najhujše.
Smetka: Sem že dvakrat klicala, pa je bil verterinar v operacijski. Me bo poklical takoj, ko zaključi z operacijo.
lp
T.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #73 : sreda, 04.04.2007 : 12:40:05 »

Evo izvidi kažejo takole: Levkoza pozitivna in avtoimnunsko obolenje 99% sigurno. Malo je spremenjena leva ledvička - verjetno zaradi tega avtoimunega obolenja. Bruhanje in driska sta posledica hude anemije, ki je bila danes še slabša. Za levkozo pravi, da bi bilo dobro če bi test ponovili čez cca 14 dni, ker so lahko glede na njeno trenutno stanje lažno pozitivni in so bili prej pravi - negativni. Več mi bodo povedali, ko jo bom šla iskat zvečer. Pravi pa, da bi morala glede na krvne izvide biti "napol mrtva", ona pa se jim je ob UZ naredila celo "štalo". Torej se izboljšuje in bo kmalu spet moja "stara" Mandi.
lp
T.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #74 : sreda, 04.04.2007 : 12:41:24 »

Aha pozabila. Jutri morava na še eno infuzijo. Ostalo kar zvem napišem zvečer.
lp
T.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mandi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines