mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:44:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Bolezen od klopov?
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bolezen od klopov?  (Prebrano 12505 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« : sobota, 13.05.2006 : 16:06:51 »

Imam leto pa pol starega bandoga ki je vceraj fejst zbolel... Ima kdo izkusnje z tem... Psa sem zjutraj komaj spravo iz boksa da je sel na jutranjo opravilo... Komaj je hodil tacke sploh ni mogo dvignit kr ga noge niso nesle... sepal je na spredno nogo... pol sem mu dal za jest in prvic se mi je zgodilo da je pustil nekaj briketov v posodi... Kasneje sem mogo na faks ko sem priso domov pa je bil pes ze celi bogi. Naso sem ga v uti zvitega v kotu celo telo se mu je treslo imel je krce in slina mu je takla iz ust. Takoj sem ga pobasal in peljal k veterinaru... Temperaturo je mel povisano (41), vendar mi veterinar ni znal povedat za kaj bi slo. Dal mu je inekcije proti vrocini in nevem se zakaj... in je reko naj pridem danes zjutraj ponovno na pregled... danes sem ga spet peljal in je dobil spet inekcije in antibiotike vendar mi se veterinar ni znal povedat kaka bolezen naj bi bla. Samo reko je da sumi klope. In na pregled morem it spet konec tedna... Pesu je sicer danes padla temp je imel 39, vendar se še vedno celi trese, komaj vstane in pri hoji ga zanasa. Zdi se mi tudi da je pes malo nervozen in ne mirn. Je pa jedo danes normalno blato ima tud normalno.

Zanima me ce ima kdo kaksne iskusnje na tem podrocju???

LP
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1 : sobota, 13.05.2006 : 17:23:29 »

danes sem se opazu da mu je zacelo iz nosa tect :/
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 13.05.2006 : 18:17:25 »

Meni tole deluje precej alarmantno in sigurno ne bi čakal do konca naslednjega tedna. Danes psa opazuj in ob kakršnemkoli poslabšanju ga pelji v dežurno ambulanto.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #3 : sobota, 13.05.2006 : 19:01:38 »

HiGhBoY

TAKOJ POKLIČI in ODPELJI psa V DEŽURNO AMBULANTO!
In to k poznavalcu, lahko me kontaktiraš na moj privat mail, kam ( ne smemo reklamirati vet-ov Sad )

Pes ima skoraj zagotovo erlihiozo in do ponedeljka bo skoraj sigurno prepozno. Pri nas je bilo enako, pes je poleg takojšnje injekcijske variante zdravila proti erlihiozi dobil tudi umetno hrano po flašah,....da je prišel k sebi.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #4 : sobota, 13.05.2006 : 19:08:06 »

Tudi jaz sem mnenja , da ne bi do konca tedna čakala, čimprej spet do veterinarja in naj naredijo en ornk pregled, naj mu vzamejo kri ,... Sicer moja ni imela vročine in ostalih podobnih znakov kot tvoj, samo prvo je samo kašljala in enkrat cewlo eno sluz izbrhala, prvo trdili vetiji , da gre za kužni kašelj, samo to ni bilo res. Nato je bil kašelj vedno hujši in ful težko dihala, po pol metra se je ustavljala in ful sopla. Končna ugotovitev ( po pregledu krvi) - okužen klop, ki ji je prinesel bakterijo katera povzroča pljučnjico in če ne bi tako hitro urgirala ne vem kako bi bilo danes z njo še, če bi bila sploh še na tem svetu, vsaj tako so povedali vetiji. No zato nikar ne odlašaj do konca tedna, upam, da samo povišano temperaturo ima in nima zaradi klopa kakih posledic..Držim pesti da da bo kmalu spet vse ok...lp.
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #5 : sobota, 13.05.2006 : 19:35:10 »

sej sem ga ze mel pri veterinarju danes pa vceraj je dobil 6 inekcij pa antibiotike. samo me moti to da mi ni znal nic povedat kaj bi blo. Nic pa ni reko da bi mu kri vzeli al pa kaj podobnega.
Aia pa se ugotovil je da ma vnetje ušes.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #6 : sobota, 13.05.2006 : 19:43:19 »

Vztrajaj in zahtevaj , da mu tudi kri pregledajo, mojo dolgo časa niso resno jemali, samo sem  vztrajala, pri moji ko so ji prvo vzeli kri so le ugotovili, da ni ok, glede da ko prvi teden jemala ene tablete , ki pomore 3/4 bakterij ni bilo učinkovito, so kri dali v pregled še drugam na Zaloško ulico, kjer so naredili kasneje ornk pregled in so potrdili sume veterinarke, katera se končno le resno zavzela za mojo je, da je pač okužena s klopom bila. Zato vztrajaj, da ti ornk pregledajo psa, ne da ti odlašajo do konca tedna, čimprej tem bolje za psa bo...če ne drugače menjaj veterinarja..pes mora priti čimprej k pravem vetiju in v zdravljenje..lp
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #7 : nedelja, 14.05.2006 : 09:51:36 »

Vceraj zvecer je pes dobil povecan apetit. Ko sem mu dal brikete jih je kr goltal. Danes zjutraj mu je mama dala hrano jo je spet kr goltal. Postal je prav pozresn. Prej ni jedo tistih palck za pse danes bi vse pojedo. Drugac pa se je pes nehal trest oz se še zelo redko in po  mojem mnenju nima vrocine. Pri hoji se ga kr zanasa in gre samo tolko da opravi potrebo.
Res nevem kaj bi blo z mojim pesotom:/
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #8 : nedelja, 14.05.2006 : 10:04:19 »

Super, da se ne trese več oz. veliko manj. Samo moje mennje je tako, da vseeno čimprej do veterinarja, ker le on ti bo najbolje znal povedati, kaj je narobe s tvojim psom, ker da ga zanaša in se redko še vseeno trese,  zame to ni ok, jst bi šla do veterinarja takoj oz. v najhitrejšem času kot je le možno....lp
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #9 : nedelja, 14.05.2006 : 10:15:21 »

ja sej grema ju3 da mu kri vzamejo pa da vidimo kaj bo povedala krvna slika.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #10 : nedelja, 14.05.2006 : 10:18:28 »

No pametna odločitev. Upam, da ni s pesjanom kej hujšega in da čimprej ozdravi..Pa poročaj kako napredujeta v zdravljenju...lp
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #11 : nedelja, 14.05.2006 : 14:57:13 »

danes sem pri psu tudi opazil da dosti lula... mogoce tudi zarad tega kr malo vec spije kot ponavadi. Upam da je to kaj dobrega kr pravijo da z lulanjem gre dosti slabih stvari iz telesa. Jaz sumim na erlihiozo samo me moti to da je pes tak pozresn, kar ni znak erlihioze in podobnih bolezni.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #12 : nedelja, 14.05.2006 : 15:04:25 »

Upaj, da ni erlihioze, no kakrkoli že bo, čimprejšnje zdravljenje. Pri moji je bilo na srečo uspešno, samo ni imela erlihioze. Tako, da kasenjše raziskave pokazale, da nima več te bakterijhe, ker še pravi cajt sem ukrepala in smo jo zdravili, da bakterija še ni uspela do kosti priti in bi imela verjetno stalno ene posledice in težave, trkam ob les , da tako ostane...lp.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 14.05.2006 : 15:50:40 »

Moja psička je ob erlihije enormno jedla.
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #14 : nedelja, 14.05.2006 : 16:06:21 »

to upam tud jaz. Pa upam tud da bojo cimprej ugotovili kaj je narobe z njim, da se ga cimprej zacne pravilno zdravit in da nebo brezveznega trosenja denarja, kr tak vsi vete kak  zna bit vsak obisk pri veterinarju drag.
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #15 : nedelja, 14.05.2006 : 16:08:43 »

andi tud je bla tak pozresna pa da je ful jedla?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 14.05.2006 : 17:43:51 »

Ja, precej se je zredila takrat, vendar je pri tvojem psičku dosti hujše.
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #17 : nedelja, 14.05.2006 : 20:48:37 »

Sad bomo vidli ju3 kaj bo pokazala krvna slika... ko bojo izvidi sprocim
Logiran
janka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #18 : nedelja, 21.05.2006 : 15:45:21 »

Naj ga testirajo za erlihijo,ti toplo priporočam.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #19 : nedelja, 21.05.2006 : 16:49:10 »

HiGhBoY kako je kaj s tvojim psom sedaj?..lp
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #20 : torek, 23.05.2006 : 08:02:02 »

evo mene:) po nekaj zelo stresnih dneh spet pisem.... pes je bil na odvzemu krvi. Krvna slika je bila normalna nobenih odstopanj testi za erlihiozo negativni. Vceraj se je psu spet poslabsalo, dobil je vrocino, skoraj 41:/, zacelo ga je trest in zacelo ga je vlect na levo. Ko sem doktora poklical mi je takoj reko da je to neke vrste mozganski menigitis. Peljal sem ga not dobil je dve inekciji ( nekej vrste antibiotik ki prodira v mozgane). Pri psu se je ze vceraj pop vidlo izbolsanje. Danes je ze zacel sam hodit. Zdaj se hodima vsako jutro po inekcije, se 2 dni pol pa     se dobima tablete. In pes bi naj bil zdrav. Zaenkrat je v dveh dneh vidno napredovanje upam da bo tak tudi dalje. 
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #21 : torek, 23.05.2006 : 08:03:23 »

Aja pa se to vsem toplo priporocam da naj uporabljajo sredstva proti tej " GOLAZNI", kr od zdaj naprej so klopi moja nocna mora!!
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #22 : ponedeljek, 10.08.2009 : 20:28:40 »

Mene pa zanima, kakšni so lahko splošni simptomi, če bi imel kuža bolezen od klopov, npr. borelijo ali erlihijo, ali je lahko znak te bolezni tudi kašelj in povišana telesna temperature, ter močno povišano število levkocitov?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #23 : torek, 11.08.2009 : 21:59:36 »

Pa še nekej me zanima, če ima pes neko klopno bolezen, ali se to vidi iz normalne krvne preiskave, ali so to kakšne posebne raziskave?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #24 : torek, 11.08.2009 : 22:08:48 »

Tole je ena od klopnih bolezni, imaš veliko podatkov: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5161.0.html
Nekaj je tukaj: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7662.0.html
Tukaj: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,22614.0.html
Tukaj: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,372.0.htmlhttp://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,371.0.html
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,2983.0.html
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3166.0.html
Mislim, da bo dovolj Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #25 : torek, 11.08.2009 : 22:13:20 »

Ne, normalna krvna preiskava lahko zaradi nekih indicev (katerih, bodo vedeli več povedati strokovnjaki s tega področja, jaz sem humanist) zgolj poveča sum na obolelost. Za diagnostiko je nujno potrebno testiranje na obe bolezni, jaz sem za oba testa plačala okoli 100 €.
Moj pes je imel lani obe bolezni, pa ni bilo nobenega od znakov, ki jih navajaš. Zgolj apatičnost, splošna huda  oslabelost, neješčnost, rahlo šepanje (ne dovolj izrazito), v akutni fazi pomanjkanje ravnotežja in zelo vroč hrbet. Sicer so simptomi zelo različni, tako da je  ob sumu nujno posvetovanje z veterinarjem (jaz sem se z njimi precej pričkala, ker so opravili vse možne preglede, predno so ga poslali na testiranje - pač niso zaupali moji presoji).
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #26 : torek, 11.08.2009 : 22:22:39 »

Aha. Lepa hvala obema za odgovora. Smiley

Potem pa moj kuža verjetno nima klopne bolezni, ker nima nobenega od teh simpotomov..
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Bolezen od klopov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines