mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:32:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: pes pojedel preveč?kaj naj naredim??
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes pojedel preveč?kaj naj naredim??  (Prebrano 11069 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
megli
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


« : torek, 23.05.2006 : 16:25:08 »

mi imamo 3-4 mesečnega mešančka in tamala sestra je brez mojega vedenja dala psu okoli 40 pasjih piškotkov kar je velikoo preveč za psa take starosti..?kaj naj naredim?mu danes zvečer tet zutri ne dam hrane ali kaj?

hvala
Logiran
megli
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


« Odgovor #1 : torek, 23.05.2006 : 18:45:47 »

no v bistvu ene 20-25 takih maNJŠIH
AMPAK VSEENO
ALI JE TO VREDU?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #2 : torek, 23.05.2006 : 19:03:10 »

vredu ravno ni a ne, jaz bi jo kak dan ali dva opazovala, izkljuci ji drugo hrano in daj zgolj brikete ali pa samo riz in piscanca. Tudi mojidve sta ze kdaj ukradli celo skatlo priboljskov, obicajno je tamala pojedla vecino. Zaenkrat se je to zgodilo 2x, enkrat ni bilo narobe cisto nic, drugic je pa kozlala, potem pa je bila stvar vredu, tak da mislim da tudi tvojemu hujsega nebo, lahko pricakujes kaksno slabost, drisko - mogoce preveri na strani proizvajalca kaksne so lahko posledice predoziranja.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : torek, 23.05.2006 : 19:11:22 »

zmanjšaj nekaj obrokov, ki jih bo dobil. Ne se sekirat.

Moja je narabutala vsaj kilo hrane na enkrat in pol ni bilo problemov. Sem pa pazila, da ni preveč skakala.
Seveda ji shujševalna ni ušla Wink
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #4 : torek, 23.05.2006 : 19:14:50 »

Pa da ne bi slučajno 4 mesečnega psa 2 dni stradala!!!!!! zaradi telih piškotov... Še vseeno naj dobi svoje 3 oz. 4 obroke dnevno, le naslednjega (danes zvečer) pač izpusti če se je res toliko nažrl... Pa opazuj ga kako bo s prebavo (če so piškoti bolj slabe kakovosti se lahko pojavijo kakšni problemi npr. zaprtje, driska,...)...
Dobro zrihtaj

pa pa
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #5 : torek, 23.05.2006 : 19:17:03 »

Kot že Uma napisala to ravno ni vredu, samo se pa kdaj tud kaj takega zgodi. Nekaj podobnega je bilo pri moji lani ko je bila stara okoli slabih 4 mesece. Enkrat sem odšla za dobro urco ven in ko pridem nazaj opazim, da si je mlada dama privoščila celo škatlo pasjih bonbonov, pa je bila škatla spravljena kar na visoki polici, še zdaj mi ni jasno kako je to dosegla, bila še čisto nova, samo kakšna 2- 3 ji prej že sama dala, pa ne tisti dan, da se razume. Potem je  ima kar precejšnje težave, imela hudo drisko, dva dni je bila nato bolj na rižu. No pa tudi bruhala je. Tako, da me je to izučilo in bolj pazim kje imam njene priboljške...lp
Logiran
megli
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


« Odgovor #6 : torek, 23.05.2006 : 20:08:18 »

HVALA..DANES BOM PRESKOČIL ZADNJI OBROK JUTRI BO PA DOBILA VEČ OBROKOV PO MALO.Hval za svetovanje bom zdaj kak dan fejst pazu nanga...

hvalaa Smiley
Logiran
Gala*
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #7 : sreda, 07.05.2008 : 17:12:20 »

Prosim za pomoč, če se le da čimprej. Moja požrešna dobermanka je prišla do vreče briketov (dosedaj po mojem mnenju dobro shranjene) in pojedla okrog kilo in pol. Enkrat smo že imeli isto situacijo in smo jo zaradi napetega trebuha morali peljati na "praznenje želodca", kar je bilo hudo za njo, da o denarnici ne govorim. Peljala sem jo ven, da je kakala, razmišljam, da verjetno ni dobro, da veliko pije, ker se bo vse še bolj napelo...

Kaj naj naredim, da bi vsaj malo zbruhala  sram....
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #8 : sreda, 07.05.2008 : 17:29:19 »

Gala* ja to mi je tudi moja že naredila in je ziher 1,5 kg požrla briketov. Samo sem imela sreči, ker jih je potem izbruhala. Tako, da kakšnih posledic ni bilo Smiley
Logiran
Gala*
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #9 : sreda, 07.05.2008 : 17:35:12 »

Moja pa še bruhat noče  Undecided...sej zdele zgleda, da je vredu, ampak tud takrat ko se je to zgodilo, se ji je trebuh začel napihovat šele po nekaj urah.

Verjetno je najboljš, da ji ne pustim piti, da se briketi ne napnejo in da jih čimprej pokaka ane???

Madona te požrešneži  Angry!
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #10 : sreda, 07.05.2008 : 17:42:33 »

Jaz bi za nasvet poklicala veterinarja...ti bo povedal kako izzvati bruhanje in ali ji je potrebno dati vodo ali ne! Čimprej...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #11 : sreda, 07.05.2008 : 18:12:42 »

Imej jo pri sebi in ji krožno masiraj trebuh (precej časa, recimo cel večer). Ja, pa papirnate brisače imej pripravljene zaradi bruhanja, pa okno odprto, če bo, hmmmm, prdela, no.
Logiran
Gala*
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #12 : sreda, 07.05.2008 : 18:15:15 »

Hvala za nasvete. Stanje je zaenkrat še v normali, bom šla pa v akcijo masaže. Prdela bo pa sigurno ja...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #13 : sreda, 07.05.2008 : 18:43:27 »

Ja, itak, da bo. Sem to tudi sama doživela, ko so moji ljubčki raztrgali vrečo briketov - 15 kg.
Sicer jih je bilo več, 2 psa + 4 mački. Noč sem preživela ob masiranju in luftanju stanovanja. Bljak, luftanje in pripadajoče se je nadaljevalo še cca 3 dni...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : sreda, 07.05.2008 : 19:21:57 »

Ce boste samo luftali in masirali bo se OK. Upam, da vas ne doleti kak zasuk zelodca, dobermani so nagnjeni k njemu. Na vasem mestu bi psa opazovala celo noc. lp
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #15 : sreda, 07.05.2008 : 21:10:50 »

kaja, ja, to itak, če masiraš, vidiš tudi vse ostalo  Tongue no, pa vohaš tudi  Lips Sealed
v glavnem, če bo samo prdenje, pa ogromni kupi "pridelkov", bo vse ok.
v nasprotnem primeru pa TAKOJ k veterinarju.
Logiran
Gala*
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #16 : četrtek, 08.05.2008 : 08:32:36 »

Hvala še enkrat za odgovore. Smo preživeli noč brez kakih posebnih vonjav in pridelkov  Grin. Očitno je pomagalo, da ni čez spila še ogromnih količin vode in se briketi niso preveč napihnili.

No, danes je že na polno živahna in ne boste verjeli.... že fehta za hrano  Roll Eyes (no ne rabim poudarjat, da mamo post ane?)
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: pes pojedel preveč?kaj naj naredim??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines