mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 06:21:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Problemi z rottweilerko
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problemi z rottweilerko  (Prebrano 11494 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« : torek, 30.05.2006 : 17:09:01 »

Hei...

Moj fant ma psičko pasme rottweiler. Septembra bo stara 2 leti. Bila je full pridna in ubogljiva psička, hodila je v pasjo šolo. Sedaj jo pa večinoma vozi ven njegova mlajša sestra. Psička je do tujcev zelo napadalna zato ima večinoma nagobčnik, ker je že ugriznila soseda. Hvala bogu je raztrgala samo bundo. Podredila si je sestro in mamo, posluša nič ne, se zaganja v ljudi. Prav tako laja na mamo in sestro, posluša samo očeta in mojega fanta.
A imate kakšno pametno idejo za odpravo teh problemov?? Ker ne bi radi, da psička zopet koga ugrizne.
Prosim  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : torek, 30.05.2006 : 17:12:42 »

Čimprej do kakšnega strokovnjaka za pasje obnašanje, po domače behaviorista ali vsaj do zelo dobrega in izkušenega pasjega inštruktorja. Prek foruma je težko deliti nasvete, psičko mora videti strokovnjak, podrobno vprašati družinske člane, kaj se dogaja in potem ustrezno svetovati.
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #2 : torek, 30.05.2006 : 19:40:36 »

Ja se strinjam. Rotiji so zelo "težka" pasma (jo mam sama). Pametni so k sam hudič, hitro odkrijejo slabosti človeka in si ga potem podredijo. Sm mela težke "boje" z njo v šoli, sam sm zmagala Smiley . Tale vaša psička si je mamo in sestro podredila, in se rangirala nad njiju. Predvidevam, da nobena od njiju ni hodila z njo v pasjo šolo ali sodelovala pri vzgoji ??

Se da odpravit to, s prevzgojo psa, kot svetuje Kalsang. Pes mora vedeti, da ni glavni pri hiši, še vedno pa mora čutiti vašo ljubezen, če ne vam bo zbezljala. Naša je doma kot muca, scrkljana sto na uro, sam še vedno ve da si ne sme vsega dovolit.

Sicer pa poznam kar nekaj rotijev (tudi moja je med njimi), ki pač niso navdušeni nad ljudmi (beri tujci)- da ne bo kdo mislil da se moja zaganja v ljudi in jih napada, samo najraje vidi, da jo pustijo pri miru in ne silijo vanjo, kar je včasih kakemu pasjemu ljubitelju kar težko dopovedati. Je pač bolj nezaupljive sorte in naredi eno tako selekcijo koga bo pustila blizu in koga ne.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3 : torek, 30.05.2006 : 19:55:12 »

Pravi roti je dober čuvaj, zato so tudi nezaupljivi do tujcev. Samo način, kako svojo nezaupljivost izražajo, je odvisen od vzgoje.

Vsekakor pa, nikakor, res nikakor ne poskušajte s silo, s cukanjem, fizičnim kaznovanjem.

To bi bilo res nespametno in tudi nevarno. Potrebujete res strokoven nasvet in ne poslušajte prenapetih mačističnih izjav o sesuvanju psa itd.
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #4 : sreda, 31.05.2006 : 09:18:32 »

Sicer smo že bili na obisku pri enem "strokovnjaku", ki je imel zelo butaste ideje med drugim tudi tresenje za vratno gubo.
Psičko dobim v petek jaz, pa bom poskusila kaj naredit. Uporabljala bom kliker, če bodo kaj boljši rezultati. Zanima pa me ali naj imam med sami šolanjem nagobčnik gor ali ne? Namreč, tam kjer fant živi so se sosedi zbunli in jo mora vozit z nagobčnikom ven.
Začele bova počasi pa upajmo da nama bo ratal.
Emm a ma mogoče kdo idejo kako si naj mama in sestra podredita psičko?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 31.05.2006 : 10:17:09 »

Tako, da ju bo morala ubogati, da bo dobila željeno, in v vsem mora biti za njima: v pozdravljanju, pri hoji skozi vrata, po stopnicah ne sme bit najvišja in gledat od zgoraj dol, ne sme hoditi na kavč ali posteljo, dokler ji ne dovolite (če je sploh mela dostop), naj dela za hrano-zahtevajtenaj sedi dokler ji ne dovolite, da poje svoj obrok, v avto naj skoči, ko ji vi rečete, iz avta prav tako...
Naj si zasluži pozornost in nagradice.
Probajte se izognit situacijam, ki sprožijo renčanje, če je to takrat, ko hoče it kdo mimo nje, je treba zahtevat, da leži nekje ob strani in ne na sredi sobe ali celo na prehodu. Ne smete se ji vi umikat, ampak morate zahtevat da se umakne ona. Seveda ne na silo, zato je treba tudi utrjevat vaje poslušnosti...
Dosledni boste morali biti pri vsaki malenkosti, ker malenkosti so tiste, ki štejejo!
Kliker, če je pravilno uporabljen je tudi v redu zadevica, ampak je treba vedet kako in kaj...
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #6 : sreda, 31.05.2006 : 10:27:32 »

Citat
Zanima pa me ali naj imam med sami šolanjem nagobčnik gor ali ne? Namreč, tam kjer fant živi so se sosedi zbunli in jo mora vozit z nagobčnikom ven.


Ker je vaša psička že ugriznila, se je izkazala kot nevaren pes, zato je že po zakonu obvezen povodec in nagobčnik.


Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #7 : petek, 02.06.2006 : 15:46:05 »

Asja

popolnoma se strinjam s Kalsangom, takoj potrbujete strokovne pomoč, če želite psičko umiriti, saj je že napadla človeka in kaj lahko se zgodi, da z napačnimi prijemi stvar še poslapšate.

LP
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #8 : ponedeljek, 08.01.2007 : 19:53:48 »

Kam pa s psičko, ki je nepredvidljiva, napadalna do tujcev (kar vzbuja strah domačim, da se kaj resnega zgodi doma).
Kam lahko daš takšnega psa, če predpostaviš da ni nikogar od dommačih, ki bi imel čas za prevzgoj pri strokovnjaku? Psička je že napadla, nazadnje par dni nazaj, neko žensko, na srečo ji ni nič naredila, razen poškodovala bundo.

Prosim pomoč, ker se psički iztekajo ure.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:01:24 »

Kam?
Upat, da bo lastnik našu primernejšega od sebe. Takega, ki ve kaj dela in ki je voljan sprejeti tako odgovornist.
Jih ni dosti...

Če nekdo tako zavozi psa, da se ga na koncu še sam boji, ni primeren lastnik in po moje ni zmožen popraviti napake. Razen, če mu cegel pade na glavo in mu spremeni osebnost.

To so pa hudo resne zadeve.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #10 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:08:03 »

Torej. Kaj zdaj?

Psičko bodo dali usmrtit, ker drugega izgoda ne vidijo. Zato sprašujem tukaj, če ima kdo idejo če se psičko da kam dat, v takem primeru?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #11 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:11:51 »

Ppetra, kaj čakaš? Pokličite Metodo! Saj jo poznaš in veš, da je pasja behavioristka! Če nimaš njene številke, pokliči Miro!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:13:14 »

Sej sem napisala...
Dajte kak oglas, malo sprašujte okrog, v kakem KDju, če je kdo za izziv...
Znajte se pač.
Kaj naj drugega rečem. Če je tako daleč je morda bolje tako. V zavetišču nevarne pse prav tako uspavajo in žal, tukaj se strinjam z njimi.

Upam pa, da ta družina ne bo več imela psa ali vsaj ne več kaj tako potencialno nevarnega. Sicer lahko skoraj vsakega psa pokvariš...

Držim pesti, da boste našli primerno rešitev za vse.

Lahko pa še poskusijo s kakim pasjim befevioristom. Če imajo še kaj volje. In presodijo, da je še dovolj varno.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #13 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:13:58 »

Kalsang, če jaz prav razumem, lastniki nimajo volje/želje po šolanju in prevzgajanju psa. Undecided
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #14 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:14:18 »

Jaz bom zelo iskrena:
To je v resnici zelo težko svetovat in tudi zelo delikatno. Tako hudo uničenega psa, je težko kar nekomu zaupat. Morali bi najti lastnika, ki ima za sabo ogoromno znanja s strani šolanja psov - ne samo šolanja, ampak s šolanja popadljivih psov. Glede na to, da psica napada tudi ljudi, ne samo pse, je zadeva še bolj težavna.

Če se ne najde lastnika, ki se zaveda v kaj se podaja, ki ima izkušnje z agresivnim popadljivim psom, potem žal ni prav veliko izhodov...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #15 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:15:44 »

Če se jim ne ljubi poskusiti s šolanjem in prevzgojo, pa res ne smejo nikoli več imeti nobenega psa... Pa mogoče otrok tudi ne.  Angry

(Dons sm mal sitna...)
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #16 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:23:03 »

Mislim da ga po tej izkušnji res ne bodo imeli, vsaj rotija ne.

Otroke pa, so že na poti in morda je tudi to eden od vzrokov za psičkino vsodo in tudi zato nimajo čas za njeno prevzgojo. Ni nekoga, ki bi lahko za psičko skrbel tako kot bi se moralo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #17 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:23:52 »

Če se jim ne ljubi poskusiti s šolanjem in prevzgojo, pa res ne smejo nikoli več imeti nobenega psa... Pa mogoče otrok tudi ne.  Angry

(Dons sm mal sitna...)

Nisi nič sitna in se popolnoma strinjam s tabo!  Angry
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #18 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:25:09 »

Mislim da ga po tej izkušnji res ne bodo imeli, vsaj rotija ne.

Pasma ni pa nič odvisna...
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #19 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:25:57 »

Tole,da pasma ni odvisna nisem hotela napisati v citatu.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #20 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:37:35 »

Ne sej tut jaz nisem mislila čisto tako. Hotela sem reč da če si bi še kdaj umislila psa si bi pomoje izbrali bolj krotko pasmo (nekaj je vseeno na psami in neke zahteve le ima) oz če že, je pri izbri mladiča fino biti zelo pozoren kaj kupuješ (naj omeni, da psička nima rodovnika).

Ampak vse to je zadj mimo, naredili so kar so oz kar pač niso in psička je zdaj takšna kot je. Meni osebno je hudo, ker je načeloma zdrava in niti ne sama kriva za vse. Kako se sprijaznit z mislijo da je ne bo več.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Problemi z rottweilerko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines