mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 12:10:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1740020 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #540 : ponedeljek, 21.08.2006 : 12:00:20 »

VSE živali, starejše od 4 mesecev, gredo od tu že sterilizirane/kastrirane. Brez izjeme gredo od tu cepljene proti kugi in kužnim boleznim. Mačke so testirane na FELV/FIV in mikrosporijo. Predsodki pa vem, da so...škoda.
Logiran

žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #541 : ponedeljek, 21.08.2006 : 12:16:19 »

VSE živali, starejše od 4 mesecev, gredo od tu že sterilizirane/kastrirane. Brez izjeme gredo od tu cepljene proti kugi in kužnim boleznim. Mačke so testirane na FELV/FIV in mikrosporijo. Predsodki pa vem, da so...škoda.

Mislim, da je to eden najmočnejših argumentov, ki bi ga morali VELIKO BOLJ povdarjati!! Ena sterilizacija kužke je kar draga stvar, pa cepljenja tudi niso poceni. Pa še ena skromna pripomba, ki se nanaša na prej napisano - slike na plakatih naj prikazujejo živali v najboljšem stanju - npr. malokdo bo klical za mucka, ki ima čisto gnojne učke, pa čeprav je sedaj že pozdravljen.

lp,
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #542 : ponedeljek, 21.08.2006 : 18:07:47 »

ko je že ravno stekla debata o predsodkih zavetišč imam jaz popolnoma drugačne izkušnje in sicer, ko smo domov pripeljali našo Žiži in jo predstavili sosedom, smo dobili same pozitivne poglede na naše dejanje, pa takrat sploh ni zgledala kot maltežan ampak vse kaj drugega in prav vsem se je vsidrala v njihova srca, tako da je postala ljubljenka cele ulice in ne mine dan ,da jo vsaj eden od sosedov ne pocerta in prav nihče, do sedaj nas ni vprašal z negativnim prizvokom, zakaj iz zavetišča, pa na sprehodih veliko srečujemo lastnike psov in se spuščamo v debate z njimi.
Tako, da mislim, da le ni vse tako črno kot se zdi, je pa nekaj res, ko smo se mi odločali za novega člana, sem brskala po internetu o pasmah in prodaji psov, ter čito po naklučju zašla na mojpes. net in zavetišče Horjul in začela spremljati tematiko, če ne bi bilo tega naključja niti ne bi vedela ,da Horjul nekje sploh obstaja in po vsej verjetnosti bi se takrat odločili za drugega psa, ali pa ne, saj nam je bila Žiži očitno usojena. No skratka hotela sem povedati, da veliko ljudi sploh ne ve , kje naj išče pse ali muce in potem vzame prvega, ki mu pride pod roke, pa naj si bo mladička, sosedove psičke ali mucka dalne prijatelice na zavetišča in možne posvojitve se niti ne spomnijo, tako kot jaz nisem pomislila nanjo, do usodnega trenutka.
No v mojem okolišu sem jaz že poskrbela, da vsi s katerimi komuniciram poznajo Horjulsko zavetišče, vsaj iz mojega pripovedovanja, in nekaj njih tudi spremlja naše pogovore.

LP.
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #543 : ponedeljek, 21.08.2006 : 19:07:43 »

Ena čist pobožna želja - ideja - vprašanje. Kako pa se pride do brezplačne objave oglasnega videa na TV? V stilu zgoraj navedenega - "sterilizirane( in zakaj ), cepljene ( in zakaj ), obvezno kakšne slike preobrazb,..." Moralo bi biti udarno, šokantno, sicer se ljudi ne prime! Z blagim zaključkom in trkanjem za vest. Treba bi bilo najti sponzorja - kdo bi bil primeren - Ministrstvo....., sama TV,.....
Možgančki se mi že kravžlajo tako zadnje dni razmišljam, kako pomagati Poloni - je bila zadnjič tako obupana, da še mene v želodcu stiska.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #544 : torek, 22.08.2006 : 06:41:00 »

Pa je tudi meni uspelo  Cheesy Cheesy Cheesy
No ja, če ne bi imela sovoznika, mi najbrž še danes kje krožila. _Bučka, dobro si se odrezala  Smiley Smiley
Pa Horjulčki so bili takoooooooo pridni. Lepi Hari, pa Fleki (novo ime ima  Wink Wink, pa hmmmm ....
Ob prihodu domov me je čakala pa "carina" s vprašanji? Od kod, kaj imaš?  Grin Grin

LP

P.s. Polona, še pridem.
V glavnem, prijetno preživee urice dopusta.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #545 : torek, 22.08.2006 : 08:22:04 »

16 mačk/mačkonov in 33 psov danes v naši oskrbi.
Logiran

smrček2
rad pišem
****
Sporočil: 327


« Odgovor #546 : torek, 22.08.2006 : 08:29:22 »

 Cheesy
dobro jutro vsem 16 mačkom in 33 psom + 4 človekom Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #547 : torek, 22.08.2006 : 08:50:12 »

Kontra, sam da je vas en mičken manj  Cheesy.
Logiran

nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #548 : četrtek, 24.08.2006 : 11:37:56 »

Pa še ena ideja: glede na to, da v moje ideje o azilaših niso všteti samo Horjulčki ampak vsi brezdomčki bi bilo mogoče pametno predstaviti tudi živali posvojene od drugod... naslov rubrike: Tudi jaz sem bil brezdomec... (joj, valjda se bo kdo spomnil kak boljši naslov  Cheesy)

iz glave se kadeča ostržka  Grin

Ostržka, itak da je dobra ideja (tut naslov mi je všeč Wink), sem tudi jaz nekoliko skromneje v tej smeri razmišljala in že začela novačit bivše brezdomčke (sicer predvsem gmajničarje), ki hodijo k moji mami v pasjo šolo - eno zgodbico celo že imam, ampak če bo pa še fensi šmensi nova tema in celo nagrade, bi se pa dal še malo bolj podrezat tele lenobne skrbnike, da bi se ven vrgli s kakšno zgodbo in slikicami). Cool Wink Jana, a potem tebi pošljem zgodbo ali odpremo novo temo al kako zdej?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.299


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #549 : četrtek, 24.08.2006 : 11:58:19 »

nutella, predlagam, da se gremo podobno storijo, kot pri natecaju za najboljse zgodbe, pa posljete meni tekst in fotke, ki jih nalozim na streznik in vse popakiram v nove teme, v katere bi potem bilo najbrz smiselno, da "pisci" in lastniki posvojenckov za svoje pesjane pisete novice in objavljate fotke. Saj vem, da imam ze marsikateri (horjulsko skorajda vsi) svoje teme, vendar so le-te v arhivu, pa vse sorte je v njih ze napisano. Tam bodo te teme seveda se vedno ostale in so morda lahko celo v pomoc piscem (kdaj se je kaj zgodilo, kako je potekalo oddajanje...) in lahko se k zgodbi doda tudi povezava do teh arhivskih tem za posameznega posvojenca (psa ali macka Wink). V temah z zgodbami pa bi se predvsem zbiralo novice, za "cvek", komentarje... pa lahko odpremo novo temo v rubriki Srečne zgodbe (ko bo prispela kaksna macja zgodbica, bomo pa dodali se novo rubriko k mucam).

Torej, ce povzamem, zgodbice posljite na jana@mojpes.net, seveda s podatki (vsaj uporabnisko ime, ce ne zelite objave imena in priimka) in fotkami, pa jih bom sibala v rubriko. Sproti pa bomo videli, kako bo slo in ce je treba kje kaj spremeniti. Zgodbe gredo potem tudi v rubriko pomagajmo, da jih bo prebralo cim vec ljudi.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.299


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #550 : četrtek, 24.08.2006 : 12:02:14 »

Aja, se to - seveda lahko zgodbe pisejo vsi, tudi ce niso clani mojpes.neta ali sem sploh ne hodijo, ali... Objavljene bodo v vsakem primeru in ko bo zbranih nekaj nagrad ter objavljeno, kaj je to in kako se bodo zbirale najboljse, bodo sodelovale vse zgodbe Smiley
Logiran

Sunshine_1
otrok do 14 let
*
Sporočil: 21


« Odgovor #551 : četrtek, 24.08.2006 : 12:16:14 »

Jana, doma imam muco najdenko (najdena je bila pri cca. 2mesecih, sama, zapuščena...) , a ni iz zavetišča- lahko vseeno napišem zgodbo?

Lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.299


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #552 : četrtek, 24.08.2006 : 12:21:43 »

Sunshine_1, seveda lahko, saj gre za vse najdencke in zapuscenske. Eni so pristali v zavetiscih, se mnogo vec pa je takih, ki so "ostali" pri najditeljih, njihovih znancih, prijateljih, sosedih...

Nekako ne spadajo sem zgodbe tistih, ki so se skotili domaci macki ali psici, ali pa taki, kjer smo si zeleli mackona prav posebne barve in sli k bliznjemu kmetu ponj... Torej, taki in drugacni najdenci in resenci vsega hudega Smiley
Logiran

žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #553 : četrtek, 24.08.2006 : 13:53:53 »

Če je tako, pa imam jaz tudi eno zgodbo z žalostnim začetkom in srečnim koncem.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #554 : četrtek, 24.08.2006 : 19:30:04 »

A obstaja kakšen tečaj streljanja in kje? Kje se kupi boksarsko vrečo? Kdaj gremo na paintball?
Logiran

Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines