mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 07:54:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1741510 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1830 : torek, 23.10.2007 : 13:06:01 »

Pazit moraš samo, da jih ne špricaš neposredno, da ne vdihujejo tega.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #1831 : torek, 23.10.2007 : 17:21:11 »

si ti "poklicana" za to.

Biti poklican za nekaj je...kaj že? Da ti neko večje dobro nameni to od božanstva dano službo, kjer se srečuješ z neodgovornim lastništvom dan za dnem? Mar moraš res biti "poklican", da pobiraš zmaličene en dan stare mladiče iz smetnjaka?

Bi rada spoznala tistega, ki me je "poklical".

Sem zanj/zanjo že rezervirala sobo v kliničnem centru Grin  Wink

Lp, Maja
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1832 : torek, 23.10.2007 : 17:54:06 »

Biti poklican za nekaj je...kaj že? Da ti neko večje dobro nameni to od božanstva dano službo, kjer se srečuješ z neodgovornim lastništvom dan za dnem? Mar moraš res biti "poklican", da pobiraš zmaličene en dan stare mladiče iz smetnjaka?

Saj me ni treba tako dobesedno jemati.  Roll Eyes
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #1833 : torek, 23.10.2007 : 18:06:07 »

Smetka, jaz lahko rečem samo tole:
Gledam Glu kako zadovoljno zvita (po tem, ko ji je uspelo skrit svoj posušen prašičji uheljček za hude čase) smrči v svoji košari in vem, da ji to ne bi bilo omogočeno, če ne bi bilo tebe in tistih, ki ti pomagajo. In živali, ki si jim omogočila lepo življenje, je ZELO veliko. Ja, vmes so tudi taki, ki jim ni več pomoči, morda zaradi višje sile, večinoma pa zaradi dejanj (oz. nedejanj) drugih ljudi. Sicer ne vem, koliko časa se že ''ukvarjaš s tem'', sklepam da že dolgo, zato je po eni strani čisto naravno, da pridejo občutki nemoči in obupa. Ampak treba je na stvari gledat s svetle strani. In se zavedat svojih zmožnosti - nihče ne more premaknit človeštva. Lahko pa vpliva na svoje bližnje in na svoja dejanja. Tudi sama (čeprav sem neumoren optimist) včasih obupam nad svetom, kjer ljudi bolj zanima da Britney Spears zadnjič ni imela spodnjic in da je šla Paris Hilton za en mesec v zapor (čeprav je z avtom že nekajkrat skoraj ubila več ljudi), kot pa kaj se dogaja z bližnjimi, z okoljem, z bitji, s katerimi si delimo svet. Ljudje so danes nekako otopeli, nič jih ne spravi s tira; dokler imajo nove čevlje in občutek, da so nekaj naredili zase, ker jih po obisku fitnesa drugi dan pečejo stegna, so zadovoljni. Koga briga, kaj se dogaja na drugem koncu sveta (če seveda to niso spodnjice Britney Spears). Še manj jih briga, kaj se dogaja na domačem dvorišču. Še ena povožena žival. Pač. Še toliko in toliko žrtev stradanja. Pač. Še toliko pobitih po nikogaršnjih (kapitalističnih) vojnah. Pač.
Malo sem zašla sram Želim samo povedat, da (ne glede na stvar, za katero se zavzemaš - končanje vojne, pomoč revnim, bolanim, pomoč živalim, okolju,...) nikoli ni prepozno. Tudi če se jez zdi še tako velik - naslednja kapljica ga lahko podre. In ti (ter mnogo drugih tu gor) definitivno ste kapljice, ki nekaj premikate. In spotoma rekrutirate še druge kapljice Wink

U glavnem - želim le povedat, da je treba na stvari gledat pozitivno, čeprav je to težko in se morda zdi nemogoče. Itak tako ne more it v neskončnost. Nekaj se bo moralo premaknit. Saj vedno se. Daleč smo od tam, ko sploh ni bilo zavetišč, ko so ''odvečne'' živali polovili in šli ustrelit v jamo (mi je zadnjič stari ata pravil da so to včasih delali konjederci), čeprav smo še dalj od tam, ko bo situacija vsaj približno spodobna. Ampak ne smemo obupat. Ker če bomo, potem ne bo šlo več naprej, ampak nazaj. Vem, da je včasih nenormalno težko, ampak imaš lahko vedno čisto vest, ker veš da delaš največ, kar lahko. In to na koncu šteje.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1834 : torek, 23.10.2007 : 18:59:57 »

Alo rekrutki, kapljice predvsem. V prihodnjih dneh drgnem bajto. V vrsto mirno, pa pomagat  Grin.

Danes je malo bolje, sta šli dve črni mački skupaj v nov dom. Lahko živim od tega kak dan ali dva  Smiley.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #1835 : torek, 23.10.2007 : 19:31:15 »

 Grin
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #1836 : torek, 23.10.2007 : 22:38:17 »

Rekrut Živc se pokorno javlja - bom zamotila tvoje otroke, da boš lahko v miru zdrgnila bajto! Kdaj je akcija?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #1837 : sreda, 24.10.2007 : 20:54:27 »

Polona,doma imam dva tritedenska mucka-cucarja.Dajem jim specialno mleko,nastavljam mesno hranico-pa jo samo vohata,dajem jima energetsko-vitaminsko pastico(čisto malo).Kaj bi lahko jima še dala,koliko mleka pa morata popiti na dan,da je dovolj-takihle malih še nisem imela,vem pa,da jih imaš večkrat ti.Hvala za odgovor.Lp
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1838 : sreda, 24.10.2007 : 21:03:26 »

Si sigurna, da imata samo tri tedne? Tam pri petih se jih začne (uspešno  Tongue) učit, kako se papa še kaj drugega. Jaz jim dajem spasirano piščančje meso, kar tekoče, skupaj z vodo, v kateri je skuhano, pa prilagojeno ali kozje mleko, AD konzerve. Koliko kateri poje, sem že zdavnaj nehala merit. Sem zadovoljna takrat, ko je trebušček poln - okrogel.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #1839 : sreda, 24.10.2007 : 21:08:35 »

Veterinar je rekel da tri.Bom probala AD po brizgi,ker sama nimata nobene volje za hrano.Hvala.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1840 : sreda, 24.10.2007 : 21:11:10 »

Nimata volje za drugo hrano ali je nimata niti za mleko? A kaj zobkov že imata?
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #1841 : sreda, 24.10.2007 : 21:35:45 »

Ene par malih zobkov se že otipa,tudi za mleko imata bolj slabo voljo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1842 : sreda, 24.10.2007 : 21:38:20 »

Katero mleko pa daješ?
Logiran

Ronja
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1843 : četrtek, 25.10.2007 : 06:46:56 »

Jaz sem našla Stickija (oz. je Stick našel mene, ker je kar prijokal malodane v hišo) in tista dva črička z Vrhnike.
Smetka, ker vem, oz. si kar predstavljam, kako težko je, ko se ti živali kar nalagajo, ne gredo pa nikamor in da enkrat verjetno ne vidiš več izhoda... Potem pa sem prebrala nekaj o evtanaziji tukaj na forumu in to pri živalcah, ki sem jih jaz pripeljala, še prej pa sem se jim trudila vsiliti nekaj Gimpet mleka, pa ni šlo, kljub temu, da sem nekoč igrala mamo trem malčkom in jih prav tako futrala na dudo...
Vem, da ti večkrat error ven flikne. Saj sem potem tudi prebrala, da sta oba črička našla nove domove, ampak takrat me je pa res stisnilo, ko sem tistole prebrala. Saj sva se tisti dan potem o vsem pomenili. In če ne bi bila prepričana, da resno misliš, Sticka nikakor ne bi pripeljala (ne vem pa, kaj bi z njim... svojega mačkolinota vozim na Tristokosmatih, ravnokar smo preživeli odstranitev vranice in se cajtamo, silimo s hrano in zajetnim kupčkom tablet in zdravil; ni lahko, ker sem pol dneva v službi).
A se zdaj razumemo, zakaj tako vprašanje?


Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1844 : četrtek, 25.10.2007 : 11:47:17 »

Saj razumemo se že ves čas. Razumem, da stisne marsikoga, ko vidi kaj napisano. Razumem pa tudi sebe in to zelo dobro. Vstajaš na dve uri tudi ponoči, porabiš neizmerljivo količino vsega mogočega, ker majhni mucki seveda nemalokrat zbolijo, jih zdraviš; kastriraš, trikrat cepiš itd. In rezultat? Ga ni. Ne samo pri njiju, marsikdaj je tako. No, in ko pet mesecev ni nikogar, ki bi vsaj vprašal, kako smo: onadva in jaz, potem napišem, da ju ne morem imeti 15-20 let. Kaj ostane, če ju jaz ne morem imeti, ni pa tudi nikogar drugega nikjer, ki bi ju želel? Opozarjam, kaj se lahko zgodi... No, in ker razumem tudi sebe, me seveda celo zna prizadeti: saj ga ne mislim pripeljati... kot da sem kakšen težek morilec, ki komaj čakam, da bom "potamanila" poškodovanega mačka. No, ne bom ga. Sprejela sem pravkar dve psički, ki sta prav tako omejeni, kar se tiče možnosti za posvojitev... in ne pade mi na misel evtanazija. Pa mi najbrž po nevemkoliko časa bo. Če ni posvojitelja nikjer kljub trudu...
Logiran

Strani: 1 ... 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines