mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 13:55:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 380 381 382 383 384 [385] 386 387 388 389 390 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1741586 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5760 : četrtek, 29.10.2009 : 09:52:39 »

Ne ti men lupcka, rajs povej, kaj naj naredim.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #5761 : četrtek, 29.10.2009 : 09:56:00 »

Smetka a je ta odločitev zaradi prostorske stiske? Ker glede na to, da bi še vedno skrbela za njih, stroški za njih ne bodo prav nič nižji. Nimam pojma kako natrpan je mačjak v Horjulu, niti koliko prostora je še v zavetišču za kak 'večji mačjak'. Morda bi razmislili v tej smeri? Ne vem, pri meni upanje umre zadnje in tudi nekatere gredo iz zavetišča po premnogih mesecih.

Z veseljem bi kako vzela, pa to pri nas dokler bo Alba kraljevala ni možno Sad.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5762 : četrtek, 29.10.2009 : 09:56:51 »

 Undecided Ne bi vedela, ti si ta vrhovna šefica.  

Alba, prostora ni, niti ni to dolgoročna rešitev za muce, ki so na četrt socializirane.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5763 : četrtek, 29.10.2009 : 10:00:19 »

Drugače pa, čist moje osebno mnenje je tako, kot sem ti ga povedala včeraj.
Jaz sama jih evtanazirala ne bi, ni govora, prijazne niso, zato bo posvojitelja težko najti, torej.....
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5764 : četrtek, 29.10.2009 : 10:01:07 »

Mislim... tole je cela osebna drama. O drugih sploh ne bi, ampak bi pa kakšno rekla o Bruni. Sem imela pred časom popolnoma zloben načrt. Namreč, nehala sem z zdravili, zato da bi Vanjo končno prepričala, da mi jo evtanazira, ker bi bila po planu mačka v nekaj dneh v ful ranah. Pa še pustila se ni n-i-č rihtat. Jo pustim torej nekaj dni čisto pri miru in potem.... potem Bruna začne bucke delit, pa o kakršnikoli rani, avtoimuni bolezni in podobnem NE DUHA NE SLUHA. Jo nesem pred vrata mačjaka, v naročju prede, zagleda svobodo in stegne NAZAJ V MAČJAK, kolikor je dolga (široka pravzaprav). Pa zdaj?

Še vedno se razumejo in ko bo moj brihten kompjuter končno zaznal, da je mojalbum sicer malo drugačen, ampak da še vedno lahko dovoli fotke in filmčke in ostalo, jih bom prilimala. Vsi en čez drugega, umivat se, igrat, dobro se imet... vendar je dejstvo, da jih je 70 na kupu, pa še ostalih toliko in toliko v drugih prostorih. Dejstvo je, da bo ob takem številu kakšna corona v obliki FIP-a užgala slej ko prej. O tem, da dam le za hrano od 600-800 evrov NA TEDEN samo za mačke, brez peska in ostalega... se mi ne da več razlagat. Ob misli, da bi morala koga evtanazirat, dobim drisko in bruham. Tako zares.

Pa zdaj?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5765 : četrtek, 29.10.2009 : 10:03:10 »

Poleg driskanja in bruhanja še cmeram. U pi*** *****. O kakšni trezni glavi in organizaciji tudi ni ne duha ne sluha trenutno.
Logiran

Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #5766 : četrtek, 29.10.2009 : 10:03:24 »

Bolj varnega naravnega okolja od tega, v katerega jih nameravaš spustiti, po mojem ni. Če jih boš ti še vedno hranila, lačne ne bodo in tudi zavetje bodo imele na voljo, kot si napisala. Rešitev zanje ni idealna, toda če boš zaradi izpusta nekaterih že oskrbljenih lahko omogočila drugim preživetje, jaz ne vidim tako strašne dileme. Ne vem, samo moje racionalno mnenje. (Če bi poslušala samo srce, bi jih 50 natlačila k sebi na kavč, ampak to pač ne gre  Sad).
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #5767 : četrtek, 29.10.2009 : 10:06:51 »

 Undecided Draga Smetka, že sedaj skoraj ne spiš, potem boš pa še manj, ko boš o njih razmišljala in jih zjutraj tekla štet, če so vse prišle jest. Težka bo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5768 : četrtek, 29.10.2009 : 10:07:46 »

Ni tako strašno simpl, če NOČEJO ven. Tudi če niso vse neskončno prijazne, še vedno NOČEJO ven. Poleg tega je tule še Jun doma. Če se mi mislijo na dvorišče naselit, kar se mi gotovo mislijo, bodo skakale v njega, ker so že zdaj ful pogumne, ko Jun mimo mačjaka pride. Z vsemi ostalimi cucki ni drame, ampak Jun bi pa znal kakšno preveč pogumno v gobcu prinest. Ampak ok, to je moj problem... kot tudi vse ostalo pravzaprav.
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #5769 : četrtek, 29.10.2009 : 10:10:06 »

Vem da ste zelo na samem, ampak kaj se bo zgodilo z mnenjem okoliških prebivalcev, če kar naenkrat spustite enih 20? ali 30? mačk v okolje?
Prosim, ne me napast in razumet narobe da jaz vas napadam vas, ampak za dejavnost s katero se ukvarjate je fino imet neko odobravanje okolice. Da ne bi mačke na koncu potegnile takratke. Res, ne me narobe zastopit in vem, da delate samo v dobro mačk in se ne daste zmest z mnenji drugih, ki jim je bolj vseeno, ampak kaj če se najde kakšen težak, ki bi jim kaj hotel, ker bi jih bilo kar naenkrat toliko?

No vmes sem že videla, da predvidevaš, da bodo ostale doma okoli hiše, pa vseeno...
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #5770 : četrtek, 29.10.2009 : 10:17:52 »

Poleg tega je tule še Jun doma.

Na točno to sem jst pomislila, ko si napisala, da jih boš spustila ven. Si jih kar predstavljam, kako bi mačja zaseda sedela pred mačjakom in čakala, Jun pa bi si mislil ''žuuuur''. In ne, problem ni samo tvoj, ampak naš. Če boš res izpeljala tole, bi že pazili, da bo vse ok, če bi prišle na dvorišče. Nas vsaj ne bo zeblo zunaj, če bomo kakšno pocrkljali (če bi mačja gospoda seveda dovolila). Tongue
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #5771 : četrtek, 29.10.2009 : 10:18:20 »

Ok, en prelet. Ven spustit jih ni pametno, notri ne morejo ostat, posvojiteljev ni dovolj in evtanazija odpade. Torej? Smetka v nedogled širi zavetišče in posadi drevesa, na katerih raste denar? Malo karikiram, ampak če vse zgoraj našteto ne pride v poštev, kakšna je potem rešitev? Res upam, da sem tako ozkogleda, da je ne vidim, čeprav obstaja.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #5772 : četrtek, 29.10.2009 : 10:21:37 »

Ja, Urla, tole je dolgoročno grozno, ampak res...
Lahko zdajle Smetka spuca mačjak, odda vse do zadnjega pa je samo še vprašanje časa, kdaj bo stanje popolnoma isto.
Edino če
- začne oddajat tudi v 'varno' okolje, čeprav je proti
- se obre stran vsakič ko sreča povoženega ali poškodovanega
- ne jemlje prostoživečk s ceste pa naj bodo do neba prijazne
- se neha ukvarjat z mački sploh, ker očitno v tej družbi za to ni upanja
- se neha ukvarjat z zavetiščarstvom sploh, ker je tako mila duša, da jo bo tole enkrat po vseh pravilih moralo zlomit.
Kaka beda od 'rešitev'... Cry.

Polona, a obstaja kaka možnost oddaje v tujino, morda preko Angležev? Spet kratkoročna rešitev, vem, le dokler se ponovno ne zapolnijo kapacitete, ampak vseeno... Vem tudi, da tam ni vse svetleče in lepo, ampak mogoče bi se jih pa določen procent več rešil? Namesto da jih imaš na grbi ti, kar dolgoročno nima absolutno nobenega efekta. Razen cmeranja in bruhanja Cry.

Morda bi lahko naredila na tvoji i-strani rubriko 'muce, ki se oddajajo v varno okolje'. Predpostavljam, da je za tako oskrbo le kaj več možnosti? In se potem pred oddajo s pomočjo prostovoljcev preveri, ali je okolje res ok? Vem vsaj za nekoga, ki je potem vzel pri vas mladička, kakšne pomisleke je imel - so dovolj dobri posvojitelji, da bo muc lahko samo noter, kaj če mu kdo le odpre vrata, kaj če... Tako se tudi komu od takšnih da možnost. Ne vem, no Undecided...

Hudo mi je, ampak kaj ko ti to niti najmanj ne pomaga...
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #5773 : četrtek, 29.10.2009 : 10:22:09 »

Smetka, do it Afro.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #5774 : četrtek, 29.10.2009 : 10:25:37 »

Še en pomislek imam pred tole zunanjo varjantno (pa sem načeloma za, ker ne vidim drugega) - čim so prostoživeči, so nekoč lahko tudi občinski. Če jih povozi nekoliko stran in se čipa ne najde, recimo.
To pomeni, da si jih ti lastnoročno pretransportirala iz Logatca, Ilirske, Kamnika itd. na območje občine Vrhnika, jim povzročila stroške... Bi se znal najt kdo, ki bi ornk negodoval tudi zato.
Če je tole preveč zoprn pomislek za na javni forum, seveda izbriši...
Logiran
Strani: 1 ... 380 381 382 383 384 [385] 386 387 388 389 390 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines