mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:39:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Psi krvodajalci
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi krvodajalci  (Prebrano 73874 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« : sreda, 28.08.2002 : 14:18:57 »

Na tole idejo sem prisla prav danes, ko sem sodelovala pri iskanju psa krvodajalca. Ponavadi je potrebna hitra pomoc in ni casa nekaj ur zbirati informacije in sprasevati ljudi, ce bi pomagali ali ce poznajo koga, ki bi pomagal. Kot zakleto so takrat taki, ki bi brez vprasanj pomagali, nedosegljivi.
Zato predlagam, da na tem forumu oblikujemo listo psov krvodajalcev in to po krajih, da bi se tisti, ki bi potrebovali pomoc, lahko takoj povezali s pravim clovekom. Torej, ce ste pripravljeni sodelovati in pomagati, kadar bo kdo od nas ali kdo drug potreboval tako pomoc, se javite. Psi krvodajalci ne smejo biti starejsi od osmih let in morajo biti zdravi ter v dobri kondiciji.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 28.08.2002 : 16:30:35 »

Zivjo,

ce kdo ne zeli dat tukaj svojih podatkov, predlagam, da jih posreduje Kaji (najdete jo v Kajinem koticku).

Zal je moj Maks za take podvige ze krepko prestar.
Lara je majcena, drobcena in strasno plasljiva. Tezko, da bi bila primerna krvodajalka. Ali pa tudi? Zdrava zaenkrat je.

Upam, da kuzki ne bodo potrebovali take pomoci, ce pa ze, potem sem prepricana, da ste med forumovci tudi taki, ki se boste odlocili in se javili, ce imate zdravega in primernega kuzka.
Logiran

daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #2 : četrtek, 29.08.2002 : 08:27:28 »

jaz svoje psičke vedno ponudim za krvodajalke. zdrave mislim da sta, lahko pa jih tudi peljem na pregled. samo ne vem če so krvodajalci pogojeni z velikostjo ali težo. pred dvema tednoma je namreč kolegica iskala krvodajalca in so ji rekli da mora bit še enkrat težji od pacienta. moje bi potem lahko ponucali samo za chihuahue. tudi to je nekaj.
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #3 : četrtek, 29.08.2002 : 09:15:11 »

Jaz imam zlato prinašalko staro dve leti v dobrii telesni kondiciji in mislim da bi se dalo kaj zmenit, samo prosim če mi lahko kdo preden se prijaviva vso stvar še malce natančneje razloži. Da se bom lahko doma zagovarjala zakaj sva se ponudili, ker ne vem kakšne reakcije bi bili deležni. Sicer se Zena malce boji igel ampak, če bi lahko komu rešili življenje bi že potrpela. Smiley
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4 : četrtek, 29.08.2002 : 09:49:57 »

Mislim, da mora biti krvodajalec težji od 10 kg, torej daisy, tvoji si lahko oddahnejo. Grin
Pes mora biti vsaj toliko socializiran, da bo sposoben nekaj časa biti pri miru. Se bom pa točno pozanimala kako to gre. Naj vas pa vse spomnim, da bo mogoče kdaj vaš pes potreboval kri. Takrat bo zelo pomembno, če boste poznali koga, ki vam bo pripravljen pomagati. Ker pa je težko v tistem trenutku najti človeka oz. primernega psa, bodo pomagale številke, ki bodo objavljene na forumu ali pa jih bom imela shranjene jaz. Dosegljiva sem vedno, če ne jaz pa kdo drug. lp
Logiran

marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #5 : četrtek, 29.08.2002 : 09:52:15 »

Ni problema. Mako je star dve leti in pol, 8 kg, v zelo dobri kondiciji, veterinarjev se ne boji  Wink, tudi v čakalnici je vedno radoveden in nič prestrašen, strah pred iglo imam samo jaz  :-/.
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #6 : četrtek, 29.08.2002 : 11:14:39 »

Zena drugače tehta približno 35 kg tako da bi lahko pomagala večim kužkom, samo to vas bo verjetno prosila:"Prosim ne vedno mene ponucat!!! Sad Sad"
Ljudje prijavite svoje kužke, da bomo lahko rešili kakšno od pasjih življenj! Moja zena je deloven pes- reševalec in vem da se tudi njej lahko kdaj zgodi da bi potrebovala kri koga drugega. Zaradi strahu pred iglami bi pa raje šli enkrat poiskusit, če bo pripravljena biti pri miru, seveda le če je to mogoče. Je pri kužkih isto kot pri ljudeh, mislim to da imajo različne krvne skupine, ker če je tako jih bo treba uvrstit tudi po krvnih skupinah, da bomo vedno našli pravega darovalca takoj in ne šele po preiskavah. Kaj menite o tem?
Željni čim več odgovorov,
KAVKA & ZENA
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #7 : četrtek, 29.08.2002 : 13:12:58 »

Pri kužkih ni težav s krvnimi skupinami. Zdi se mi, da vsak paše k vsakemu. Menda!
Logiran

Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #8 : četrtek, 29.08.2002 : 13:17:38 »

Lepo, da so ze prvi pozitivni odzivi. Predlagam, da Kaji na privatni mail sporocite svojo telefonsko stevilko in kraj, iz katerega ste. Ko bo kdo potreboval pomoc, se bo tako lahko naslo tistega, ki je najblizje.
Ko se bomo kje srecali, vas bom naucila nekaj specificnih dotikov po metodi TTouch (Linda Tellington Jones), ki umirjajo pse v stresnih situacijah.
Glede krvnih grup: pri psih tudi locujemo krvne grupe, mislim, da jih je 12, vendar se lahko krizajo med sabo in ni tako strogo, kot pri ljudeh.
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #9 : četrtek, 29.08.2002 : 13:21:46 »

Ja a pa je možno sprobat ali bo kuža držal pri dajanju krvi, da ne bodo potem ko bo šlo zares težave. To bi res rada vedela preden se prijaviva.

KAVKA&ZENA
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #10 : četrtek, 29.08.2002 : 15:10:45 »

kaja,
če pa seštejem je pa več kot 10 kg. a to šteje  Huh

pa saj bom tudi jaz imela enkrat večjega in bo potem lahko krvodajalec.  Tongue
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #11 : četrtek, 29.08.2002 : 15:12:44 »

še o krvih skupinah.
psi imajo ravno tako krvne skupine, samo da se drugače imenujejo kot naše. na srečo so pa vse kompatibilne med seboj.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #12 : četrtek, 29.08.2002 : 16:39:11 »

Ok, pol pa naj imajo krvne skupine, če že hočejo, glavno, da se lohk mešajo. Smiley
Čakam, da se oglasi ta druga Daisy, da me malo pouči o krvodajalstvu, potem pa vam sporočim pogoje. lp
Logiran

yo
gost
« Odgovor #13 : petek, 30.08.2002 : 17:13:49 »

Živjo!

Mene pa zanima, kakšna je spodnja starostna meja pri psih krvodajalcih. Glede na kilažo pri meni pride v poštev samo mlajši pes.

Lp, Yo

p.s. Ali klinike za male živali nimajo sistema vpisovanja morebitnih krvodajalcev?
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : petek, 30.08.2002 : 21:23:10 »

Dani, kri je zadnjič spet dala moja Lizika, tokrat žal nisva bili uspešni, vseeno pa spet hvala za pomoč.
Kar se tiče mirnih in nemirnih psov:  zelo malo jih je (praktično jih ni), ki bi pustili vzeti kri brez pomirjevala. Moja Liza je izjema, zato jo imajo tudi tako radi Grin. Kuža, ki ne pusti vzeti krvi "na živo", dobi malo pomirjevala.
Spodnja meja je leto dni, čeprav takega psa vzamejo takrat, ko res ni nikjer nikogar. Najraje imajo pse med drugim in osmim letom starosti, po osmem je v krvodajalski penziji. Kuža naj bi imel vsaj kakšnih 18 kg, manj ne.
Ne, na klinikah žal še vedno nimajo kakšnega sistema, po katerem bi lahko poklicali koga. Ponavadi rečejo lastniku, če lahko on pripelje krvodajalca. Največkrat ga seveda ne more, potem pokličejo tistega, ki je kdaj že dal kri. Jaz razen še treh, štirih reševalcev in mene pri vseh pasjih prijateljih ne poznam nikogar več. Res je skrajni čas, da se javi še kdo, moja Liza že čisto bleda hodi po svetu in bova morali za kakšne dva meseca nehati (načeloma zdrav pes lahko daruje kri enkrat na mesec). Je pa težko odreči pomoč, ko veš, da je od tega odvisno življenje. Upam, da se vas bo čim več odločilo za to.
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Psi krvodajalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines